Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Duben 2007

Pár vtípků, který mě fakt dostaly

27. dubna 2007 v 13:03
Víš jaká je mužská smrtelná choroba na sedm?
Rýmečka
Proč je muž lepší kuchař než žena??
Protože muž dovede s jednou nudlí a dvěma vejci udělat nákyp na 9 měsíců

Rybář doma pyšně ukazuje svůj úlovek manželce a zasněně vypráví, jak to bylo na jezeře pěkné. Najednou mu vpadne do řeči manželka: "Právě volali z obchodu s rybami, že sis tam prý zapomněl peněženku i s doklady!"
Má to osm mohou a IQ 60? co je to?
4 muži sledující fotbalový zápas.
Víte proč mají chlapi penis?
Kdyby ho neměli nikdo by se s nima nebavil.
Pan Kalianko si ve čtvrtek večer jen tak v pantoflích skočí se džbánkem pro pivo. Vrátí se v pátek, postaví džbán a povídá: "To jsou, holka, všude hrozný fronty..."
Přijde pan Kalianko k věštkyni, která mu nabízí za stovku budoucnost: "Já bych potřeboval spíš minulost - zjistěte mi, ve které hospodě jsem včera nechal peněženku s výplatou!"
Referuje manželka manželovi o nehodě sousedky: "Tak si představ, že jí tu nohu museli amputovat." - "Nekecej, ještě, že jí jí nemuseli uříznout!"
Kdy muž ztrácí 99% inteligence?
Když se rozvede!

Pan Kalianko na baletu: "To je hrozný, šetří už se všude - než by přijali vysoké baletky, nutí ty malé chodit po špičkách!"
Kdy chlap pomýšlí na večeři při svíčkách?
Jen tehdy, když vypnou proud.
Přijde muž na policii a povídá: Ztratila se mi žena a policajt se ptá jak vypadá. Muž odpoví: je tlustá, má málo vlasů, šilhá a nemá žádný zuby. Muž se zarazí a řekne, víte co? Už jí nehledejte!
Vis jakej je rozdil mezi chlapskou botou a kondomem???
Zadnej ve vobou stoji CURAK!!!
Pan Volekule si každý den zkracuje chůzi po schodech jízdou po zábradlí, což se nelíbí uklízečce. A tak mu namaže zábradlí máslem a zeptá se ho "Tak co, pane Volekule jak se vám dneska jelo??" A Volekule na to: "Jako po másle." Tak tam napatlá med a zeptá se ho: "Jak se vám dnes jelo??" A Volekule odvětí: "Jako po medu." Tak se uklízečka nasere jde do železářství a koupí hřebíky nalepí je na zábradlí a čeká. Po hodině čekání přijede pan Volekule a ona se ho zeptá jako tradičně: "Jak se vám dneska jelo" A Volekule odpoví: "Už mi můžete řikat vole, kule jsem nechal v 5. patře.
Víte proč mají kluci jen dvě vajíčka???
Protože z třetího se vyklubal pták!

Včerejšek

25. dubna 2007 v 11:28 Deníček
Včera byl docela fajn den odpadla nám poslední hodina a matikář přišel do třády a začal na nás rusky. No asi se dozvěděl, že půlka třídy chce za druhej jazyk místo němčiny ruštinu.

Smrtící mráz

25. dubna 2007 v 11:25 Filmy
Tak nějak se jmenoval film na kterej jsem se dívala v pátek večer na slovenské jednotke.
Byl o tom, že se v jednom dni změnila polarita země a na rovníku byl mráz. Prostě to tam vypadalo jako na pólech, jen s tím rozdílem, že na pólůech po té přeměně polarity bylo na pólech tropický teplo.

Morseovka

19. dubna 2007 v 19:44
písmeno
pomocné slovo
značka
A
akát
.-
B
blýskavice
-…
C
cílovníci
-.-.
D
dálava
-..
E
erb
.
F
Filipíny
..-.
G
Grónská zem
--.
H
hrachovina
….
CH
chvátá k nám sám
----
I
Ibis
..
J
jasmín bílý
.---
K
krákorá
-.-
L
lupíneček
.-..
M
mává
--
N
národ
-.
O
ó náš pán
---
P
papírníci
.--.
Q
kvílí orkán
--.-
R
Rarášek
.-.
S
sobota
T
tón
-
U
učený
..-
V
vyučený
…-
W
vagón klád
.--
X
Xénokratés
-..-
Y
Ýgor mává
-.--
Z
známá žena
--..

Moje slohovka

18. dubna 2007 v 20:40 Povídky
Málem jsem zapomněla někomu jsem slíbila, že si sem hodím slohovku, co jsme odevzdávali teď v ponděli. Takže tady je. PS: Těch jmen si moc nevšímejte sem se trošinku nudila :)
Státnice
Armína se narodila v pátek 13. srpna. Byla to pěkná, tmavovlasá, hnědooká, hodná a chytrá holčička s dobrodružnou duší.
Když jí bylo 15, uměla už docela dobře angličtinu, španělštinu, francouzštinu a italštinu. Chtěla si udělat státnice alespoň ze dvou z těchto jazyků. Proto si moc přála odjet do nějaké země, ve které se nějakým jazykem, který umí mluví, alespoň na dva měsíce. Tedy do Anglie nebo USA, Francie, Španělska, Itálie.Rodiče ji toto přání splnili. Armína jela do nějaké rodiny v Anglii hned, jak jí skončila škola.
Rodina, do které Armína přijela, bydlela na malé farmě. Byli to manželé Honeyovi, Jane a Andrew, se svým šestnáctiletým a pohledným synem Peterem.
Po představování řekl Peter Armíně: "Pojď ukážu ti tvůj pokoj tam si vybalíš." šli po širokém schodišti do prvního patra, kde byl pro Armínu přichystán pokoj na dobu jejího pobytu tady na farmě. "Chovej se jako doma," řek Peter, když došli do jejího pokoje, " jistě jsi po cestě unavená, tak si odpočiň."
"Jo díky," řekla Armína, "ale unavená nejsem, raději bych si prohlídla farmu, jestli můžu."
"Jasně rád ti to tu všechno ukážu. Jak se vybalíš tak můžeme vyrazit. Počkám na tebe v kuchyni." řekl radostně Peter
"OK. Za půl hodinky jsem dole." zavolala Armína plná nadšení, že uvidí farmu, na odcházejícího Petera.
Po jeho odchodu si Armína lehla na postel a přemýšlela o svém pobytu zde na farmě a o sympatickém mladíkovi. Po chvíli se zvedla, začala si vybalovat a za chvíli už s vybalováním skončila. Převlékla se na prohlídku farmy a za 20 minut už stála v kuchyni, kde ji Peter přivítal slovy: "Teda ty ses na tu prohlídku vyfikla." Měla na sobě kostkované legíny, černé tričko, tmavou mikinu a vlasy sepnuté do drdolu, aby jí nepadaly do očí.. "Tak co můžeme jít?" zeptal se Peter. "Jasně, jdeme." řekla Armína a oba vyšli ze dveří.
Vydali se po cestičce ke stájím, kde si osedlali koně a pokračovali na koních. Jeli podél ohrady pro koně, pastviny pro krávy a ovce až k malému jezírku uprostřed zelené louky, kde sesedli z koní a posadili se na zem, aby si odpočinuli a trochu si popovídali.
"Proč jsi vlastně přijela do Anglie?" zeptal se Peter
"No, chtěla bych si udělat státnice z angličtiny, tak se chci zdokonalit konverzací s rodilými mluvčími." řekla Armína s úsměvem.
"Aha, takže to, že teď spolu mluvíme je vlastně hlavní důvod proč jsi tady?" zeptal se teď už rozesmátý Peter
"No, vlastně jo, dalo by se to tak říct."odpověděla mu žertovně
"Takže budeme pokračovat v rozhovoru. Co ty na to," konstatoval "tak by mě zajímalo, co děláš ve svém volném čase, prostě jaké máš záliby."
" Nic zajímavého. Ráda si přečtu nějakou fantasy nebo sci-fi knížku, protože mám ráda dobrodružství s magickými věcmi. Ráda se učím cizí jazyky, kromě angličtiny ještě španělštinu, italštinu a francouzštinu , to mi přijde takové trošinku divné, protože moji spolužáci cizí jazyky přímo nesnáší," odpověděla mu "jak jsi na tom ty s cizími jazyky a jaké máš záliby?"
"Možná je to divné, ale já taky čtu rád fantasy a sci-fi ze stejného důvodu jako ty. No ty jazyky zrovna moc nemusím, ale taky se učím španělštinu, možná proto, že mám ve Španělsku příbuzné. No a už bychom asi měli jít, je pozdě a my tu máme večery chladné, tak ať se nám hned první den nenachladíš." řekl Armíně.
"Dobře, povídat si můžeme ještě celé dva měsíce a to je dost dlouho ne?" řekla s úsměvem a vydala se ke koni. Vyhoupla se do sedla a počkala až nasedne na koně i Peter a uháněli zpět do domu.
Po dobu svého pobytu na farmě Armína pomáhala s koňmi, krávami a ovcemi. Každý den chodila s Peterem na louku u jezírka, kde si spolu povídali. Bohužel čas jejího odjezdu se rychle blížil.
"Ach jo, to je škoda, že ty dva měsíce tak strašně rychle utekly," řekla Armína Honeyovým po dvou měsících, na konci svého pobytu na farmě "bylo mi tu s vámi opravdu moc krásně. Doufám, že se ještě někdy uvidíme."
"Taky doufám, že to není naposledy, co se vidíme. Ať uděláš ty státnice! Tady je moje číslo na mobil a zavolej mi jak jsi dopadla." popřál ji Peter
"Jo dobře. Určitě ti zavolám." usmála se na něj Armína.
"Tak sem dej ty zavazadla, odnesu je do auta." řekl Peter. Vzal její kufr a nesl jej do auta. Po zavazadlech nastoupila do auta Armína s Peterem a pan Honey ji odvezl na letiště.
Za chvíli už seděla v letadle, směr domov.
Byl pátek 13. září a Armína právě skládala státní zkoušky z anglického jazyka. A složila je na jedničku. Hned když se to dozvěděla zavolala tuto radostnou zprávu Peterovi, který jí k jejímu úspěchu srdečně poblahopřál. Zeptal se jí jestli neuvažuje o tom, skládat státnice i ze španělštiny a když mu opověděla, že si chce udělat státnice ze všech jazyků, které umí, zeptal se, co by řekla tomu, kdyby s ním jela do Španělska k jeho příbuzným. Armína radostně souhlasila.
Asi za týden seděla v letadle, které letělo do Madridu, kde ji měl Peter čekat.Opravdu tam na ni čekal se svými příbuznými. Ihned se přivítala s Peterem a seznámila se s jeho příbuznými, kteří naložili její kufr do auta a potom se všichni vydaly na cestu k domu, který se jí měl stát domovem po následující 2 měsíce.
Po 2 týdnech pobytu ve Španělsku začali spolu chodit a aby se oba zdokonalili v jazyce mluvili spolu jen španělsky. Možná to pomohlo k tomu, že Armína udělala za 8 týdnů úspěšně státnice i ze španělštiny, možná to bylo způsobeno i oboustrannou láskou Petera a Armíny.
Armíně se splnilo vše, co si jen mohla přát. Měla státnice ze dvou jazyků i lásku.

Takovej malej atlásek

18. dubna 2007 v 20:20 kde jsem byla?
No tak do téhle rubriky si dám časem pár států (minimálně 5). Bude tu o nich pár důležitě nedůležitejch údajů. A hlavně to budou státy ve kterých jsem už byla.
No a to je asi tak všechno.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (How to lose a guy in 10 days)

18. dubna 2007 v 19:43 Filmy
Tento film jsem si půjčila od kamarádky na DVD a hodně jsem se u něho nasmála :D fakt.
Film je o holce Andy která píše pro dámský časopis, rubriku Jak na to a dostane napsat článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech. Ten den kdy je jí zadaná tato práce se vydá do klubu lovit toho šťastného kluka, kterého musí do deseti dní ztratit. Potká se s Benem, který mimochodem uzavřel se svým nadřízeným sázku, že se do něj do 10 dní zamiluje jakákoliv dívka a jeho pracovními soupeřkami mu byla vybrána Andy.
Takže celý film je vlastně o tom, že Ben se snaží na Andy zapůsobit a ta mu zase dělá samé naschvály(pořád se na něj lepí, po celém jeho bytě si roztahá své věci atd.) aby ji opustil. A jak to tak bývá oba se do sebe zamilují, jenže potom přijdou na to, že to všechno byla sázka a práce a rozjedou se. Andy napíše článek sice nazvaný Jak ztratit kluka v 10 dnech, ale ve skutečnosti je to vyznání lásky, a odjíždí do Washingtonu(teď si nejsem jistá jestli to byl Washington nebo něco jinýho). Naštěstí si Ben díky svému příteli Andyin článek přečte zastaví ji a končí v obětí. J
Prostě je to taková hodně srandovní romantická komedie.

Kdo jsem?

11. dubna 2007 v 11:19 | Fiera |  já versus me
jméno: Eliška
přezdívka: Elča, Srpňátko, Fiera(na blogu)
domácí oslovení: Elois nebo Elojs, Eli (Elois a Elojs nesnáším)
věk: 16
škola: Gympl v Ivančicích
koníčky: Cizí jazyky :) ; tvořivka (batika, decoupage, ....), čtení
hudba: Nejraděj takovou tu z muzikálů, rock ... skoro všechno kromě dechovky, jazzu
filmy: Komedie, romantika, sci-fi a fantasy
Máte další dotazy? tak mi písněte na mail srpnatko@centrum.cz nebo na ICQ 382-452-631

Prime

7. dubna 2007 v 15:58 Filmy
Na tento film jsem chtěla jít když byl v kině ale nějak mi to nevyšlo. Ale pro mě naštěstí ho dávali včera v televizi. A o čem, že je?
37-ti letá Rafi (Uma Thurman) je čerstvě rozvedená fotografka, která své zklamání v mužích řeší se svou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí doporučí aby navázala nový vztah. Rafi se setkává s Davem (Bryan Greenferg), který je o 14 let mladší. A prožívá s ním "divoký" vztah, se kterým se svěřuje Lise a zabíhá až do těch neintimnějších detailů. Ta zjišťuje, že oním Davem je její syn.
Po nějaké době to Lisa Rafi přizná. Bouhužel Dave a Rafi se nepohodno a rozejdou se, naštěstí se po nějaké době zase dají do hromady, ale dlouho jim to nevydrží po roce si jde už každý svou cestou.
Vážně je to dobrá komedie fakt se u toho zasmějete, ale je tam i romantika takže to asi není pro ty, kteří když uvidí nebo uslyší něco o romantice tak prchají. :D

Velikonoce

3. dubna 2007 v 20:43
Protože jsem musela do Angliny něco zjišťovat o Velikonocích řekla jsem si, že bych mohla něco dát i sem třeba vám to někdy bude moct trochu pomoct.
Velikonoce jsou první neděli (ano neděli hlavní svátek je neděle a ne pondělí) po jarním úplňku. Letos tedy 8. dubna.
Příběh Velikonoc: V křesťanských zemích Velikonoce slaví církevní svátek připomínající zmrtvýchvstání Ježíše Krista, božího syna.
Symboly: Vejce jsou symbolem plodnosti a nového života. Zvyky a tradice používání vajec jsou spojovány s Velikonoci po staletí. Původní kraslice byly zářivých barev.
Králíci, zajíci a spol s dlouhýma ušima jsou nejznámějším "plodným" zvířetem slouží jakosimbol nového života v průběhu celého jara. Zaíjíci jako velikonoční symbol pochází z Německa, kdy je první zmínka z 15. století.

Zloděj duší- Martin Booth

2. dubna 2007 v 20:54 | Fiera |  pro chvíle pohody
Zloděj duší
Pokračování knihy Alchymistův syn.

Proč jsem četla?
Prvotní nadšení z prvního dílu, toužilo po pokračování.
O čem je?
Pip, Tim a Sebastian opět zasahují. Je konec léta, začíná nový školní rok a Sebastian opět větří zlo ve vzduchu, tentokrát v podobě muže, který se může kdykoli zmocnit vaší duše, a do toho se k němu přidává de Loudéac a lesoň Scrotton, kteří chtějí přes elektrické spotřebiče rozšiřovat zlo a ovládnout tak svět. Třem dětem se je však podaří zneškodnit a stanou se hrdiny, že zachránili jadernou elektrárnu před katastrofou a spolužáky před ozářením. Sami se však musí cpát prášky, neboť byli ozářeni, naštěstí jen málo.
Hodnocení
Originální nápad šíření zla přes elektřinu. Jinak celkově srovnatelné, nijak vyjímečné od prvního dílu.
Celkové hodnocení: 60 %

zdroj obrázku: wales.cz

Alchymistův syn- Martin Booth

2. dubna 2007 v 20:53 | Fiera |  pro chvíle pohody
Alchymistův syn
Proč jsem začala knihu číst?
Dostala jsem ji na Vánoce a ze zvědavosti se začetla.

O čem kniha je?
Dvojčata Pip a Tim se s rodiči přestěhují do starého venkovského domu. Jednoho dne se z tajné chodby za dřevěným obložením Pipiny ložnice vynoří zdánlivě obyčejný chlapec jménem Sebastian,který tvrdí,že se narodil v roce 1430 a je synem alchymisty, který pracoval na královském dovoře.Sebastian se skamarádí s dvojčaty a svou inteligencí a kouzly, které zná od svého otce, přesvědčí děti aby mu pomohly zabránit De Loudéacovi/Malodorovi vytvořit homunkula(umělého člověka), kterým by ovládl svět ve jménu zla. i když De Loudéac dokáže měnit podobu dětem se podáří mu překazit plány. Po zničení De Loudéaca se Sebastian vrátí do svého skrovného příbytku pod starým venkovským domem a usne svým "zimním spánkem",ale ještě děti trošku oklame a ty přemýšlejí jestli toto dobrodružství prožili nebo se jim to jenom zdálo.
Hodnocení
Když jsem knihu četla, byla jsem z ní přímo nadšená. Zejména mě oslovila postava Sebastiana, který mě zaujal svou inteligencí v "mladém" věku. Avšak s odstupem času se jedná spíše o ohrané téma. Dvojčata a boj dobra se zlem.
Celkové hodnocení: 55 %

zdroj obrázku: wales.cz

Série Ulysses Moore

2. dubna 2007 v 20:34 | já |  pro chvíle pohody
Knihy Brána času a Obchod se zapomenutými mapami jsou prvními dvěma díly šestidílné série italského autora Pierdomenica Baccalaria s názvem Ulysses Moore. Žánrově řazené do dětské fantasy literatury.


Proč jsem začala číst?
Deštivé počasí na horách znemožnilo lyžovačku. A v knihkupectví mě zaujaly první dva díly obálkou i stručným obsahem.
O čem knihy jsou?
Dvojčata Julia a Jason, se přestěhovali do staré rozlehlé vily Argo na vrcholku útesu. Správcem vily je starý zhradník Nestor, který jak se zdá víc než řekne.
Jednou rodiče Jasona a Julie odjíždí do Londýna, dvojčata zůstávají doma na pár dní samy, pozvou si kamaráda Ricka
a rodiče požádají zahradníka, aby na děti dohlédl.
Děti využívají nepřítomnosti rodičů a pátrají po tom, co se skrývá za poškrábanými dveřmi. Pomocí čtyř klíčů se zvířaty dveře otevřou a dostávají se do útesu pod kde objeví jeskyni ve které je ukryta loď na které objeví starý deník Ulyssese Moora, ve kterém popisuje svoji poslední cestu do Egypta v době jeho největší slávy (tudíž starověku). Díky Jasonovi se děti dostávají do Egypta také, ale Julie, ještě než se stačí v Egyptě objevit proběhne Bránou času a ocitá se zpátky ve vile Argo.
Jason a Rick se ocitají v Mastabě, kde potkají egyptskou dívku Maruk. Chlapci zjistí, že sem byli vysláni tajemným Ulyssem Morem (údajně mrtvým), aby našli jakousi mapu, kterou si zde kdysi Moore uložil. Bohužel po mapě jde i jakási podivná žena Oblivía Newtonová, kderá nakonec chlapcům mapu vyrve z rukou a zmizí s ní někam pryč.
Hodnocení
Poutavá série, ve které se cestuje časem od starověku až po současnost. Avšak více si ji užijí mladší čtenáří.
Celkové hodnocení série: 75 %

Zajímavosti:
Autor Pierdomenico není uveden ani na jedné obálce knihy, ale pouze uvnitř na souhrných údajích o knize. Knihy jsou totiž laděny, jako přepisy starých deníků samotného Ullyse Moora.

Díly:
Brána času #1
Obchod se zapomenutými mapami #2
Zdrcadlový dům #3
Ostrov masek #4
Kamenní strážci #5
První klíč #6
zdroj obrázků: wales.cz

Návštěva tetičky

1. dubna 2007 v 20:05 Deníček
TAkže včera jsem musela uklízet protože dneska měla přijet tetička z Brna, Zuzka a "snoubenka" tetinýho syna, která je taková malá(vlastně spíš velká) šmejdilka. No a mamka měla strach, že nám prošmějdí celej barák a zhodnití jak to u nás vypadá.
Ráno jsem se vzbudila kolem 9:15 a už jsem slyšela štěkat naši nelinku na dvoře: "Přijela tetička, honem všichni pojdtě sem." Naštěstí je "snoubenka" jenom dovezla a pak jela s tetiným synem na Mušov, že pro ně potom někdy odpoledne přijedou. Hned ja "snoubenka" a syn odjeli, jsem si vzala knížku a četla si abych nemusela vylejzat z pelechu a v pyžamu na dvůr, přečetla jsem si kapitolu pak se převlíkla a šla do kuchyně přivítat návštěvu.
No i když je to neslušný tak jsem v 11 zalezla k televizi a dívala se na můj favourite seriál Čarodějky. V reklamě jsem snědla polévku a druhej chod si vzala do obýváku a dívala se dál na TV. Po skončení seriálu jsem hodila talíř do kuchyně na umytí a šla si pokecat za návštěvou ale asi za 30 minut mě to přestalo bavit tak jsem šla hledat útěchu opět k televizi našla jsem ji v nějakém filmu Láska v Benátkách no prostě romantika na druhou docela to pomáhá když máte depku. Pak jsem zase vykecávala s naší návštěvou a nakonec jsem si šla číst opět povinnou četbu Saturnina. Slyšela jsem jak přijel nevlastní bratranec, ale nechtělo se mi vylejzat z mého království a tak jsem pokračovala ve čtení do půl hodiny po bratranci přijela i "snoubenka" a syn pro tetičku. Když odjeli bylo něco kolem 17:30 tak jsem vylezla ze svého království a šla se najíst.
Ke konci dne si sedám k počítači a protože nikdo není na ICQ zakládám si blog a píšu do něj tenhle článek o dnešním dni. Možná bych tu mohla napsat ještě něco ale obávám se že by mě někdo kdyby se to dozvěděl zabil tak to sem raději nebudu psát.