Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Moje slohovka

18. dubna 2007 v 20:40 |  Povídky
Málem jsem zapomněla někomu jsem slíbila, že si sem hodím slohovku, co jsme odevzdávali teď v ponděli. Takže tady je. PS: Těch jmen si moc nevšímejte sem se trošinku nudila :)
Státnice
Armína se narodila v pátek 13. srpna. Byla to pěkná, tmavovlasá, hnědooká, hodná a chytrá holčička s dobrodružnou duší.
Když jí bylo 15, uměla už docela dobře angličtinu, španělštinu, francouzštinu a italštinu. Chtěla si udělat státnice alespoň ze dvou z těchto jazyků. Proto si moc přála odjet do nějaké země, ve které se nějakým jazykem, který umí mluví, alespoň na dva měsíce. Tedy do Anglie nebo USA, Francie, Španělska, Itálie.Rodiče ji toto přání splnili. Armína jela do nějaké rodiny v Anglii hned, jak jí skončila škola.
Rodina, do které Armína přijela, bydlela na malé farmě. Byli to manželé Honeyovi, Jane a Andrew, se svým šestnáctiletým a pohledným synem Peterem.
Po představování řekl Peter Armíně: "Pojď ukážu ti tvůj pokoj tam si vybalíš." šli po širokém schodišti do prvního patra, kde byl pro Armínu přichystán pokoj na dobu jejího pobytu tady na farmě. "Chovej se jako doma," řek Peter, když došli do jejího pokoje, " jistě jsi po cestě unavená, tak si odpočiň."
"Jo díky," řekla Armína, "ale unavená nejsem, raději bych si prohlídla farmu, jestli můžu."
"Jasně rád ti to tu všechno ukážu. Jak se vybalíš tak můžeme vyrazit. Počkám na tebe v kuchyni." řekl radostně Peter
"OK. Za půl hodinky jsem dole." zavolala Armína plná nadšení, že uvidí farmu, na odcházejícího Petera.
Po jeho odchodu si Armína lehla na postel a přemýšlela o svém pobytu zde na farmě a o sympatickém mladíkovi. Po chvíli se zvedla, začala si vybalovat a za chvíli už s vybalováním skončila. Převlékla se na prohlídku farmy a za 20 minut už stála v kuchyni, kde ji Peter přivítal slovy: "Teda ty ses na tu prohlídku vyfikla." Měla na sobě kostkované legíny, černé tričko, tmavou mikinu a vlasy sepnuté do drdolu, aby jí nepadaly do očí.. "Tak co můžeme jít?" zeptal se Peter. "Jasně, jdeme." řekla Armína a oba vyšli ze dveří.
Vydali se po cestičce ke stájím, kde si osedlali koně a pokračovali na koních. Jeli podél ohrady pro koně, pastviny pro krávy a ovce až k malému jezírku uprostřed zelené louky, kde sesedli z koní a posadili se na zem, aby si odpočinuli a trochu si popovídali.
"Proč jsi vlastně přijela do Anglie?" zeptal se Peter
"No, chtěla bych si udělat státnice z angličtiny, tak se chci zdokonalit konverzací s rodilými mluvčími." řekla Armína s úsměvem.
"Aha, takže to, že teď spolu mluvíme je vlastně hlavní důvod proč jsi tady?" zeptal se teď už rozesmátý Peter
"No, vlastně jo, dalo by se to tak říct."odpověděla mu žertovně
"Takže budeme pokračovat v rozhovoru. Co ty na to," konstatoval "tak by mě zajímalo, co děláš ve svém volném čase, prostě jaké máš záliby."
" Nic zajímavého. Ráda si přečtu nějakou fantasy nebo sci-fi knížku, protože mám ráda dobrodružství s magickými věcmi. Ráda se učím cizí jazyky, kromě angličtiny ještě španělštinu, italštinu a francouzštinu , to mi přijde takové trošinku divné, protože moji spolužáci cizí jazyky přímo nesnáší," odpověděla mu "jak jsi na tom ty s cizími jazyky a jaké máš záliby?"
"Možná je to divné, ale já taky čtu rád fantasy a sci-fi ze stejného důvodu jako ty. No ty jazyky zrovna moc nemusím, ale taky se učím španělštinu, možná proto, že mám ve Španělsku příbuzné. No a už bychom asi měli jít, je pozdě a my tu máme večery chladné, tak ať se nám hned první den nenachladíš." řekl Armíně.
"Dobře, povídat si můžeme ještě celé dva měsíce a to je dost dlouho ne?" řekla s úsměvem a vydala se ke koni. Vyhoupla se do sedla a počkala až nasedne na koně i Peter a uháněli zpět do domu.
Po dobu svého pobytu na farmě Armína pomáhala s koňmi, krávami a ovcemi. Každý den chodila s Peterem na louku u jezírka, kde si spolu povídali. Bohužel čas jejího odjezdu se rychle blížil.
"Ach jo, to je škoda, že ty dva měsíce tak strašně rychle utekly," řekla Armína Honeyovým po dvou měsících, na konci svého pobytu na farmě "bylo mi tu s vámi opravdu moc krásně. Doufám, že se ještě někdy uvidíme."
"Taky doufám, že to není naposledy, co se vidíme. Ať uděláš ty státnice! Tady je moje číslo na mobil a zavolej mi jak jsi dopadla." popřál ji Peter
"Jo dobře. Určitě ti zavolám." usmála se na něj Armína.
"Tak sem dej ty zavazadla, odnesu je do auta." řekl Peter. Vzal její kufr a nesl jej do auta. Po zavazadlech nastoupila do auta Armína s Peterem a pan Honey ji odvezl na letiště.
Za chvíli už seděla v letadle, směr domov.
Byl pátek 13. září a Armína právě skládala státní zkoušky z anglického jazyka. A složila je na jedničku. Hned když se to dozvěděla zavolala tuto radostnou zprávu Peterovi, který jí k jejímu úspěchu srdečně poblahopřál. Zeptal se jí jestli neuvažuje o tom, skládat státnice i ze španělštiny a když mu opověděla, že si chce udělat státnice ze všech jazyků, které umí, zeptal se, co by řekla tomu, kdyby s ním jela do Španělska k jeho příbuzným. Armína radostně souhlasila.
Asi za týden seděla v letadle, které letělo do Madridu, kde ji měl Peter čekat.Opravdu tam na ni čekal se svými příbuznými. Ihned se přivítala s Peterem a seznámila se s jeho příbuznými, kteří naložili její kufr do auta a potom se všichni vydaly na cestu k domu, který se jí měl stát domovem po následující 2 měsíce.
Po 2 týdnech pobytu ve Španělsku začali spolu chodit a aby se oba zdokonalili v jazyce mluvili spolu jen španělsky. Možná to pomohlo k tomu, že Armína udělala za 8 týdnů úspěšně státnice i ze španělštiny, možná to bylo způsobeno i oboustrannou láskou Petera a Armíny.
Armíně se splnilo vše, co si jen mohla přát. Měla státnice ze dvou jazyků i lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak by jste ohodnotili moji slohovku? (známkujte jakove ve škole 1=výborně 5= hrůza)

1 58.6% (17)
2 13.8% (4)
3 6.9% (2)
4 6.9% (2)
5 10.3% (3)
hrůza, horší to už ani bejt nemůže 3.4% (1)

Komentáře

1 Jitka Jitka | 3. května 2008 v 20:59 | Reagovat

A co jsi dostala??:)

2 Fiera Fiera | Web | 4. května 2008 v 14:38 | Reagovat

To už je dávno takže ani nevím

3 Kamm Flower Kamm Flower | Web | 23. března 2009 v 22:22 | Reagovat

Tééda, romantika, to jooo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama