Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Říjen 2007

konec prázdnin

28. října 2007 v 15:22 Deníček
Ach jo tak dneškem končí sice krátké, ale pořád prázdniny prázdniny. Zdá se mi, že letošní podzimní prázky nestály za nic. Počasí bylo škaredý: zima, zataženo a někdy déšť. Dneska taky prší tak si říkám, že i tomu počasí je líto, že končí prázdniny a nemůže dál štvát všechny lidi kolem, že by bylo škaredý.
No taky se v noci posunul čas takže jsme mohli spát o hodinu déle. Bohužel někteří lidé posuny času špatně snáší tak je jim šumák jestli vztávají o hodinu dřív nebo později, nebo spí déle. Jsou z toho prostě na prášky. Já k nim naštěstí nepatřím, takže se můžu radovat z toho, že jsem dneska spala o hodinu dýl. Páč se jde zítra zase do školy a budu muset brzy vztávat. Zase začnou písemky a takový to všechno kolem, než konečně budou zase další prázdniny.

Slovensko

21. října 2007 v 13:59 | Fiera |  kde jsem byla?
Na slovensku jsem poprvé byla někdy v 5-ti letecha za dva roky jsem se na to místo podívala znova. Byli jsme někte blízko Bešeňové, Liptovského Mikuláše nebo Jána nevím přesně si to nepamatuju takže na to se moc neohlížejte.
Letos o jarních prázdninách to bude po čtvrté co pojedu lyžovat o jarních prázdninách lyžovat do Tater. Před třemi roky to byly Nízké Tatry, jinak teď už jezdíme to Vysokých Tater někam pod Štrbské pleso.
Slovensko sousedí s Rakouskem, Českou republikou, Polskem, Ukrajinou a Maďarskem. Je napůl hornaté, pohoří Karpaty a napůl nížinaté. Nějvětší řekou je Dunaj. Dne 1.května 2004 vstoupilo Slovensko do Evropské unie. Vlajka má tři vodorovné pruhy zespodu červený, modrý a bílý, přes ně je slovenský znak.
Oficiální název: Slovenská republika
Rozloha: 49 034 km2
Počet obyvatel: 5 433 000
Hlavní město: Bratislava
Měna: 1 slovenská koruna=100 haléřů; od ledna 2009 Euro
Jazyky: slovenština(úřední), maďarština, čeština, polština

písničky

20. října 2007 v 14:35
Moje oblíbené písničky:
Start of something new z High school musical
Someone's watching over me, od Hilary Duff z filmu Raise your Voice
Only hope od Mandy Moore

Muzikál Cats(Kočky)

20. října 2007 v 14:27 | Fiera |  Divadla
Muzikál Cats dosáhl velkého úspěchu ve spoustě zemí. Jen u nás v Česku to nedopadlo moc slavně, bylo jen pár představení (myslím že mezi 100-300 představeními). Já jsem měla tu možnost tento muzikál zhlédnout. Je opravdu působivý jedna z nejznámějších písniček z tohoto muzikálu je písnička Memory(jednoduše Vzpomínky). Zpívá to stará kočka, která vzpomíná na dobu kdy byla mladá měla páníčka, paničku a líbila se kocourům(pokud si to dobře pamatuju). Tady je jedna ukázka jen té písničky.
Když tuto písničku někdo zazpívá procítěně tak to opravdu stojí za to hlavně když se přeloží slova. To je to následující videjko. Vypadá to, že přímo z nějého nastudování tohoto muzikálu.
Doufám, že se vám Memory líbí.

Jugoslávie

19. října 2007 v 23:52 kde jsem byla?
V je první cizí země ve které jsem byla. Tenkrát mi byli asi čtyři roky takže si z toho moc nepamatuju. Pamatuji si jen, že jsme tam jeli autobusem a byli jsme tam s rodinou mamčiné kamarádky. Bydleli jsme v nějaké vilce (nebo co to bylo), já spala na takovém hnědém gauči co se mi strašně moc líbil. A k moři to bylo strašně daleko. Ale teď už k Jugoslávii.
Jugoslávie se nalézá a Balkánském poloostrově, sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Rumunskem, Bulharskem, Makedonií, Albánií. Jugoslávie jsou vlastně dva státy Srbsko a Černá Horu. Vlajka Jugoslávii má tři vodorovné pruhy; zespodu červený, uprostřed bílý a vrchní modrý někdy je uprostřed pěticípá červený hvězda.
Oficiální název: Jugoslávká svazová republika
Rozloha v km2: 102 350
Počet obyvatel: 10 570 000
Hlavní město: Bělehrad
Měna: 1 nový jugoslávký dinár= 100 para

dnešek

19. října 2007 v 8:32 Deníček
Ach jo člověk by řekl že bude ještě teplo a ono to vypadá, že letos už začíná zima. Dokonce na horách už má dneska opět sněžit. No aspoň bude mít na čem lyžovat :-)
No, ale rozhodně není příjemný, když ráno v kose člověk čeká na autobus. Je to dost opruz. Hlavně když ten autobus má zpoždění čtvrt hodiny. Je sice pravda, že dneska ráno nebyla taková kosa jako třeba (myslímže to bylo) v úterý. ale stejně je to nepříjemný.
Takže se už opět kvůli čekání na bus těším na jaro, ale těším se na lyžování v zimě.
No a dnešní odpoledne bylo opravdu zajímavé. Po dobu co jsem čekala na autobus začal foukat pořádně studenej vítr, začalo mrholit a ktomu se ještě přidal sníh. Opravdu působivépočasí. Zdálo se mi že odpoledne byla větší zima než ráno.

Svátek

5. října 2007 v 23:06 Deníček
I když dnešek začal docela dobře, nestal celkem za nic. Ráno začalo celkem dobře, ael pak se to nějako zvrtlo. Protože jse dneska 5.10. svátek mají Elišky tedy i já.
Hned po ránu mi popřálo dobré ráno rádio, které babička obvykle ráno zapíná předtím než jde do obchodu (vážně nechápu proč ho zapne a jde pryč). Když přišla bábrdle z obchodu tak mi taky popřála k svátku.
Když jsem přišla do školy hned mi přála Iva, Janča, Romča, Nikča, Bára. Potom SMSkou Marťa, protože je nemocná, sestřenice Adla, která je z druhé strany republiky a sestřenice Peťa za celou jejich rodinku. Nakonec mi jestě přála Jíťa mailem a poslala mi dva krásné obrázečky s méďama.
No oproti tomu kolik lidí mi většinou k svátku přeje je to moc lidí, většina jsou takoví od kterých bych to ani nečekala. Bohužel od lidí od kterých bych čekala, že mi popřejí jsem se přání nedočkala. Těmi lidmi jsou moji rodiče, beru, že mají hodně práce, ale ta slůvka všechno nelepší k svátku by je přece tolik nezdrželo. Místo toho když dojeli z práce tak mi jen řekli: "Převleč se půjdeme na řepu". Tak jsem musela na řepu, no když už nic tak to má alespoň jedno pozitivum a to je to, že řepa je hotová a já na ni nebudu muset zítra nebo v neděli. Místo toho jdeme zítra k druhé bábrdli na jablka, to bude zase zábava :(.

Proč nevidět podzim moc černě?

2. října 2007 v 18:58 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Příroda
Tak už to zse začalo, období zvané podzim. A i když prvních pár dní vypadalo, že bude krásný a teplý podzim plný papího léta, už za týden se počasí pěkně změnilo. Z příjemných 20-25°C a slunečných dnů na zataženou oblohu a déšť. Třba, že to tak nevypadá podzim umí být i jiný než jen bláto a plýskanice, stačí trochu otevřít oči a podívat se trochu víc kolem sebe. Uvidíte, že podzim dokáže být i krásný.

Když se počasí umoudří a přestane pršet, můžeme se jít projít do přírody která se připravuje na zimní spánek. Téměř všechny listy na stromech jsou nádherně zbarveny do žluta, červena, fialova... některé zůstavají ještě chvíli do zelena. No prostě nádhera, teplé barvy podzimu vám hned pozvednou náladu.
Dekorace
Pro rozveselení pochmurného dne si stačí nasbírat pár barevných lístečků, naaranžovat je třeba do misky. Nebo si naaranžovat na talířek hrušky, jabka; podzimní kytku. Já jsem to se sestřenkou vyřešila okrasnými dýněmi, barevnými lístečky, podzimními květinami naaranžovanými do ošatky.
Svátky
Pro rozveselení podzimu mají v anglicky mluvených zemích svátek 31. října, Halloween, děti v maskách chodí koledovat, dostávají sladkosti nebo peníze. Celé ulice jsou vyzdobeny vyřezávanými dýněmi se svíčkami, výzdoba je laděna až tajemně neboť Halloween je noc kdy se propojuje náš svět se světem magie. Takže když potkáte nějaké podivné stvoření vůbec se tomu nedivte je přece Halloween.
U nás sice halloween není, ale vyřezávané dýně jsou vidět i u nás. My máme svátek všech svatých (2.listopadu) jde o noc kdy se vzdává pocta zemřelým, většinou zapálením svíčky, hořící svíčky krásně prohřejí chladné, pochmurné, podzimní noci. Během noci všech svatých neboli dušiček se mohou zemřelí na chvíli vrátit mezi živé.
Nezdá se vám, že jsou si oba svátky dost podobné? Propojení mezi světem magie a naším nebo světem zemřelých a naším? Oba svátky mají údajně stejný kořen, jen si to každý udělal po svém.