Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Prosinec 2007

Jak se vám líbí :D

20. prosince 2007 v 9:21 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak jsem včera dočetla Shakespearovu hru Jak se vám líbí opět to byla sranda. Dál se chystám na Zkrocení zlé ženy a pak na Hamleta a Krále Leara. Mohla bych si přečíst i Kupce benátského, ale do toho se mi moc nechce.

už se to blíží

20. prosince 2007 v 9:18
Tak už se to blíží pro nás všechny školou povinné osoby. Už jen přežít zbytek dneška a zítřek a jsou tu prázdniny a v pondělí dokonce už budeme pod stromečkem rozbalovat dárečky, které nám donese Ježíšek. Večeřet kapra se salátem a rybí polívku.
Proto se vás ptám: Jak obvykle u vás trávíte štědrý večer? Co jíte, kdy rozbalujete dárky ...

Vodičková nebo Brouzdalová?

17. prosince 2007 v 10:06 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak momentálně čtu od Shakespeara Veselé paničky Windsorské, kde jsou hlavními postavami paní Vodičková a paní Hošková, jenže podle jiné knížky je z paní Vodičkové paní Brouzdalová a z paní Hoškové paní Pažoutová. A teď babo raď, který překlad je častější a používanější.
Na další takové neshody jsem narazila i v jiných Shakespearových dílech :)

Víkend

17. prosince 2007 v 9:59 Deníček
Ahojda všem, kteří jste se tu právě ocitli.
Tak v pátek jsem se rozhodla zajet za sestřenkou do Prahy a trošku obhlídnout vánoční Staromág a spol.
V pátek jsem se ze školy vydala do Brna odkud mi jel bus na Prahu. Jela jsem se Student Agency, pro mě to byla taková malá premiéra takže jsem z toho byla tak trošku vedle :-). Do Prahy jsem dorazila kolem 19:15 za chvíli dorazila sestřenka a vydaly jsme se na cestu do Butovic ( musely jsme ještě něco koupit) a konečně kolem 22:00 jsme dorazily k sestřence.
V sobotu jsme vyráželi asi kolem 10:00 od sestřenky směr Zličín, kde jsme si prošly skoro všechny obchody (myslím samozdřejmě v té nákupní galerii), pak jsme zabloudily do Butovic, tam jsme si daly v Mekáči oběd a pak jsme se vydaly na Václavák. Tam jsme prošly snad všecheny knihkupectví co tam jsou, páč si sestřenka, chtěla koupit nějakou knížku v anglině, nakonec si ji koupila a my jsme se konečně posouvaly směr Staromág. Tam jsme měli docela lochec z toho, že už byla tma (byly jsme tam kolem páté večer) a on najednou zhasl strom a okolní stánky a všechny lidi co tam byly udělali aaaaaaaaaaaáááááááááááááá a my jsme z toho měly lochec :D Pak jsme se opět dostaly do Butovic(sestřenka chtěla nakupovat dárky, ale nic nekoupila). Dorazily jsme k sestřence a koukaly na konec Petra Pana, strašně přemerštěný fantasy ty lítající lidičky :D
No a vneděli v 10:30 už jsem seděla v autobuse směrem do Brna. V Brně jsme s mamkou dokoupily zbytek vánočních dárků. Takže jsem dom dorazila až někdy kolem 5 večer. A šla brzy spát abych se na dnešek vyspala.
No a teď už sedím druhou ale tentokrát suplovanou hodinu informatiky na internetu.

Stávka

3. prosince 2007 v 15:22 Deníček
Jak už to tak bývá čas od času se někdo vzbouří a stávkuje. Asi toho už mají dost i učitelé a profesoři, a tak se rozhodli, že budou 4.12.2007 stávkovat. Nestávkují sice všechny školy, ale větší většina stávkuje. Pro nás studenty a žáky škol to znamená den volna, který můžeme využít k učení (ale takovejch nás asi moc není :-) ) a hlavně k zábavě.
Takže všem kteří zítra zůstáváte doma přeju krásně prožitý den volna.

Advent

2. prosince 2007 v 18:34 Deníček
Tak ti , kteří se už nemohli dočkat až budou každý den před vánocemi otvírat okénko adventního kalendáře pod kterým se skrývá čokoládky(čaj, nebo nějaká drobnost) se včera konečně dočkali. Ti kteří se těšili na Vánoce se také dočkali, neboť dnes je první adventní neděle takže už jen 3 týdny a jsou tu Vánoce.
My jsme si už včera pořídili Vánoční stromeček, letos budeme mít stříbrný smrček a u babičky budeme mít borovičku. Už se nemůžu dočkat až se celá rodina sejde u stromečku a všichni budeme cítit kouzlo Vánoc a rodinného kruhu. Jelikož pro mě už Vánoce neznamenají jen příležitost dostat nějaký dárek, který jsem si přála.
Díky americkému Santovi se Vánoce staly hlavně komerční událostí a to není dobře. Vžyť Vánoce měly být hlavně příležitostí k tomu aby se sešla celá rodina a vzájemně si popovídali a těšilo je to, že mohou být chvíli všichni spolu. Prostě to mají být chvíle pohody, radosti, štěstí a příjemně srávených chvil.
NAPIŠTĚ MI DO KOMENTÁŘŮ VÁŠ NÁZOR NA TO JAKÉ JSOU NEBO BY MĚLY VÁNOCE BÝT.

Pýcha a předsudek-Jane Austenová- OBSAH

2. prosince 2007 v 18:23 | Fiera |  do školy
Kníha Pýcha a předsudek od Jane Austenové je v seznamu knížek ke státní maturitě. Takže kdybyste měli zájem o obsah tak ručím za to, že je pravý neboť jsem tuto knížku opravdu četla. Jen prosím omluvte ty slohový chyby.
Hlavní postavy:
Elizabeth Bennetová
Jane Bennetová
paní Bennetová
pan Bennet
pan Darcy
pan Bingley
Další postavy významnějšího charakteru:
slečna Bingleyová
Kitty, Lydia, Mary Bennetovy
Charlotte Lucasová (později paní Collinsová)
pan Collins
lady Catherine
Marie Lucasová
pan a paní Gardinerovi
pan Wickham
Děj:
Rodina Bennetova má 5 svobodných dcer, které chce jejich matka výhodně provdat. Nestarší Jane je krásná a má dobré srdce; druhorozená Elizabeth je chytrá, tvrdohlavá, krásná a prozíravá. Prostřední Mary stále čte a je filosoficky založená, zbývající dvě jsou mladé a naivní dívky, které plně sdílejí názor s matkou.
Bennetovi žijí na venkově a do nedalekého sídla Netherfieldu má přijet bohatý mladý pan Bingley. Paní Bennetová by byla ráda kdyby se oženil s některou její dcerou. Pan Bingley přijíždí na Netherfield se svým přítelem panem Darcym a se svými sestrami. Na nadcházejícím plese se do sebe pan Bingley s Jane do sebe zamilují, panu Darcymu se podaří, ač nechtěně, urazit hrdost Elizabeth, která si o něm díky tomu utvoří nevalné mínění, že je pyšný snob. Na dalším plese se snaží najít na Elizabeth nedostatky až se do ní začíná pomalu zamilovávat. Jane a pan Bingley své city neustále prohlubují. Do nedalekého města přijíždí -ský pluk, mezi důstojníky je i Wickham, který okouzlí nejen Elizu.
K Benettovým přijíždí bratránek pan Collins, který má zdědit longebournské panství, s úmyslem oženit se s některou Bennetovou dcerou. Protože to vypadá, že Jane se bude brzy vdávat rozhodne se pan Collins požádat o ruku Elizu, ta ho však odmítne. Pan Collins se začne dvořit Charlotte Lucasové a požádá ji o ruku, ta jeho napídku přijme. Po svatbě se stěhuje do Hunsfordu, kam zve Elizabeth na jaře na návštěvu. Na zimu odjíždí i pan Bingley, který dosud Jane nepožádal o ruku, s přáteli. Z dopisu od slečny Bingleyové se Jane dozvídá, že se do Netherieldu už nechtějí vracet. Eliza tomu nechce věřit a sestru utěšuje.
Eliza tedy na jaře s Marií a sirem Williamem odjíždí do Hunsfordu. Zde se Eliza opět setkává s panem Darcym, který jí vyjeví své city a požádá ji o ruku. Elizabeth mu však dá košem a nařkne ho ze zničení života jednoho nadějného mladíka a z rozdělení své sestry a pana Bingleyho. Pan Darcy napíše Líze dopis, ve kterém vysvětluje proč rozdělil Bingleyho a Jane a jak to ve skutečnosti bylo s Wikhemem. Líza tomu uvěří a začne k Darcymu cítit úctu a něco víc.
V létě Líza cestuje s panem a paní Gardinerovými, navštíví panství Pemberley, kde se shledávají zcela nečekaně s jeho majitelem. Pan Darcy se chová ke Gardinerovým a Elize velmi mile. Eliza je přesvědčena, že Darcy k ní stále přechovává své city a začíná si uvědomovat, co k němu sama vlastně cítí. Z Pemberley však musí nečekaně odjet kvůli neblahým událostem mezi Lydií a Wickhemem, kteří spolu uprchli. Díky nemalé finanční i jiné podpoře pana Darcyho se nakonec Lydie s Wichemem vezmou a zabrání se tak ponížení rodiny.
Za nedlouho se do Netherfieldu vrací pan Bingley i s panem Darcym. Bingley konečně požádá Jane o ruku a několik dní poté si své vztahy vyjasní i Darcy s Elizou a zasnoubí se.
Jane Austen (1775 - 1817)
Moderní anglická autorka z viktoriánské doby. Řadí se do období realismu
Narodila se v rodině Georgie Austena v anglickém Steventonu. Nežila v žádném zvláštním přepychu, měla 5 bratrů a sestru. Téměř celá rodina měla smysl pro literaturu. V roce 1891 byl otec Jane pensiován a rodina se přestěhovala do lázeňského města Bathu. Po otcově smrti se opět stěhovali, tentokrát do Southamptonu. Touto dobou už Jane pilně psala, ale ve velkém městě se jí moc nelíbilo, a tak je čekalo další stěhování do malého Chawtonu a následně do Winchesteru, kde Jane nakonec zemřela.
Austenová prožívala nekonfliktní život, který si patřičně užívala. Nikdy se neprovdala.
Svým dílem vykonala pro vývoj anglického románu neobvyklý kus práce, Přidáním ironického podtextu posunula románovou tvorbu ze sfér naivního realismu o celou generaci kupředu. A to vše v době počínajícího romantismu a rozkvětu mysteriózního gotického románu.

podzim nebo zima

2. prosince 2007 v 18:19 Deníček
No nevím nějak jsem začala uvažovat jestli je spíš pozim nebo zima. Protože jestli je podzim co nás pak čeká v zimě? A jestliže je už zima bude ještě větší nebo za chvíli zase skončí. No asi jsem drobet magor, ale to nevadí.
Jinak byl dnešek na bowlingu dost dobrej hafo zábava. Jen mi trochu vadil když jsme šli venku ten ledový vítr.
Dnešek měl ještě další výhodu, protože jsem přijala domů už v jednu. A normálně bych přijela až ve čtyři. Takže jsem byla happy. :D