Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Květen 2008

Excusez-moi

27. května 2008 v 20:53 | Fiera |  blog
Tak hlavním důvodem tohoto článku je velká omluva všem mým SBečkám. Lidi promiňte, že vaše blogy v poslední době zanedbávám, ale nějak nestíhám. Prostě začale sezona práce na zahradě- ne že by mě to bavilo, ale prostě musím tam vejt s našima. Takže mám každej víkend v prkvančicích páč jeden den trávím u babičky na zahradě a půlku druhýho dne u nás na zahradě. A to mi vždycky zkazí plány na víkend. Něco podobnýho se událo i když jsme měli volno během maturitního týdne- jsem se sestřenkou hlídala dědečka.
No a další věc je ta, že jsme se dostali opět do období, kdy je to ve škole samá písemka, takže se musím učit. Jak já už tu školu nemůžu ani vidět. Fuj moc písemek ble.....
No aspoň, že to má nějaké úspěchy. Dneska jsem totiž ochutnala pár( přesněji 5) prvních jahůdek z naší zahrádky. Byly krásně červeňoučký a slaďoučký. No nebudu vám dělat moc chutě :D.
A ještě tu mám takovej malej dotaz k debatě: Máte už nějaký plány na prázdniny? Napište mi pls jaký do komentů, ať se tu mám třeba i čím inspirovat. :-)

Básnička od janičky

26. května 2008 v 19:35 | Fiera |  Na světlo
A kdo jste se nemohli dočekat nějaké té poezie na tomto blogu tak jste se dočkali. Je tu první básnička od janičky. Doufám, že se vám bude líbit a nezapomenete ji okomentovat.
PS: pro ty co znají janičku osobně tak je asi ten poslední verš pobaví nemám pravdu? :D Tak ale teď už ta básnička:

Nový přírustek

26. května 2008 v 19:31 | Fiera |  Na světlo
Nazdárek lidi pojďte se mnou přivátat druhého človíčka, který se stal obětí mé rubriky Na světlo.

The Phantom of the Opera- soundtrack

26. května 2008 v 19:13 | Fiera |  Music of my heart
Ahojky lidičky jsem si trošinku hrála a vznikl z toho playlist, který obsahuje téměř všechny písničky ze soundtrackovýho CDéčka k filmu The Phantom of the Opera(pro neangličtináře= Fantom opery, ale myslím, že to všichni poznali :D)
Je to celkem fajn huba určitě vám ji doporučuji tak si to poslechněte.

Náhoda

24. května 2008 v 21:30 | Fiera |  Music of my heart
Heh náhodou jsem zapla rádio a hráli tam tuhle písničku. A celkem se mi líbí je taková rytmická, prostě pohodová.
jmenuje se: Zatmění a je v podání Leona Machálková
PS: Jsem úplněj debil, jsem si pořád říkala, že tuhle písničku znám v jiným jazyce. A až teď mi došlo, že je to vlastně počeštěná Turn around no teda nevím co bylo dřív ale podle mýho odhadu je starší anglická verze. No jo jsem prostě blesk a to nezapřu. A jinak pro ty co si to chtějí porovnat anglickou verzi z českou tak tady je i ta anglická:

Foto by Andy M's

24. května 2008 v 18:24 | Fiera |  Na světlo
Tak a jsou tu fotky od Andy M's. Pokochejte se jimi a nezapomeňte je okomentovat. Nebo se na vás naštveme jak já tak i Andy M's.
Photobucket

Andy M's

24. května 2008 v 17:44 | Fiera |  Na světlo
Velký pozdrav pro všechny, je tu první človíček, který má zájem o zveřejňování svých dílek na mém blogu. Tímto človíčkem je dívka která vystupuje pod přezdívkou Andy M's a bude vám ukazovat své fotografiee.
Jelikož Andy M's neznám tak nevím co bych vám o ní měla říct. Snad jen to, že z e-mailů působí jako milá a pohodová osůbka.
A tady něco o Andy M's podle ní samé:
Jmenuju se Andrea,je mi 14 letBydlím v Lázních Bohdaneč,kousek od Pardubic.Mezi moje koníčky patří psaní povdek,focení,kámošky,kluci samozřejmě.Zajímám se o psychologii a filozofiiJsme občas sobecká,ale abych nazačínala těma zapornýma tak,pomáhám celkem často lidem :DUpovídáná,celkem sponntání,vtipná ,říkaj lidi kolem mě .
A jejím velkým přáním je, aby jste její fotečky řádně komentovali.
Tak to by na úvod mohlo stačit co říkáte. Fotky sem dám v co nejbližší době. A pokud se najde zájemce, který by chtěl taky něco zveřejnit jako to udělala Andy M's ať mi písne na mail srpnatko@centrum.cz.

Dnešní den

22. května 2008 v 19:14 | Fiera |  Deníček
Ahojky je tu opět zápis do deníčku. I když vás to asi stejně netankuje, ale kdyby náhodou to někoho zajímalo tak přeju příjemný počtení .

Diplomek za 5. bleskajdu

21. května 2008 v 21:43 | Fiera |  oceňka pro vás
Heh lidi strašně se vám omlouvám, ale nějak jsem zapomněla, no se občas stane. Prostě jsem až minulej víkend zjistila, že jsem ještě neudělala diplom za 5. bleskajdu. Brozo co? Tak jsem se pustila do napravování tohoto malého (i kdyžmožná spíš velkého) restíku a tady je diplomek, pro ty co se zůčastnili. Že vás ale bylo hodně.
Doufám, že se aspoň trošku líbí.

Pár písniček

20. května 2008 v 20:17 | Fiera |  Music of my heart
Opět sem dávám nějaké ty písničky a tentokrát si budeme zpívat poslovensky. :D

Asi se vám to bude zdát divný, ale je to pravda

20. května 2008 v 20:15 | Fiera |  Music of my heart
No tak jo ať pokračuju přesně k tomu nadpisu. Prostě blbnu a jen tak brouzdám po různejch písničkách a náhodou jsem objevila skupinu Nightwish. A teď se držte já ju vážně až doteďka neznala a neměla páru, že něco takovýho existuje. No dobře tak od minulýho čtvrtka už představu že něco takovýho je mám. A jako kombinace trochu tvrdší hudby s operním zpěvem se mi celkem líbí.

Objev

20. května 2008 v 19:46 | Fiera |  Music of my heart
HEle lidi jsem náhodou objevila písničku My heart will go on v Italštině. Si to poslechněte je to vážně zajímavý a pro ty co chtějí tak jsem našla i kousek textu tak ho sem pod to hodím.

Kapitola 3

18. května 2008 v 18:37 | Fiera |  Sen nebo skutečnost- kapitolovka
Ahojky tak sem dávám slibovanou třetí kapču k SnS. Omlouvám se, že je to tak pozdě, ale nešlo mi to sem v pátek dát. Se mi to pořád sekalo. A včera nebyl čas to zkusit, jelikož jsem celý opoledne trávila pryč a dopoledne sem musela dělat milion jinech věcí.
Nu což přeji vám příjemné počtení a žádám o komentáře.

About yesterday

16. května 2008 v 8:07 | Fiera |  Deníček
Tak pro úvod, chtěla jsem vám to sem napsat včera ale nějak se mi sekal admin takže mi to nešlo a píšu vám to až teďkom ze školy tak si to užijte.
Takže včerejšek byl celkem bezva den.
Začal už tím, že jsme šli na druhou hodinu, tak jsem si mohla třičtvrtě hodiny přispat. Pak jsme jeli od školy do Oslavan na koncert bidího oddělení tamější ZUŠky.
Koncert byl celkem v pohodě, zahráli nám i na méně známé bicí nástroje, než je soustava bubnů.
Do školy jsme se vrátili na 6. a 7. hodinu. Z toho šestá byla suplovaná, takže jsme ji prospali. No a celou sedmou jsme psali písemku z chemie a myslím, že to bylo celkem v pohodě. Teda aspoň doufám.
No a to je ze včerejška všechno. Jinak už nám vyvěsili rozvrh na příští týdem. Máme zkrácený vyučování páč jsou maturity. Takže máme pondělí a úterý 4 hodiny, ve středu a ve čtvrtek máme "studijní volno" a v pátek jdeme až na třetí hodinu. Takže se budeme mít a bude to super. :D Už se těším. No teda až na to, že bych měla mít ve čtvrtek zase s klavírem koncert. :(
A ještě jedna skvělá zprávička, mám téměř dokončenou kapitolku k SnS. Dneska ji dokončím a když mi to půjde tak ji sem hodím.

Další skvělá zpráva about SONB

12. května 2008 v 18:30 | Fiera |  blog
Achojte tak právě jsem se dozvěděla super zprávu. Postoupila jsem do 4. kola SONB, sem už i zapomněla, že v nějaké jsem . Takže pokud se vám bude chtít a líbí se vám můj bloček tam mi prosím hlásněte tadyhle. Budu vám moc vděčná za každej hlásek. A všichni co do komentíků napíšete, že jste hlásli a kolikátej hlásek to byl tak dostanete diplomek.
A zatím se spokojte s pusinkou . :D

Prosím o gratulace

12. května 2008 v 18:23 | Fiera |  Deníček
Ahojte závisláci, mám pro vás úpe mega super duper dobrou zprávu. No pro vás asi dobrá není ale já jsem z ní úplně odvařená. Konečně se mi podařilo dokončit herbář a místo nutných 50 kytek jich mám dokonce 60. Jsem hustá co? Mám vám z toho takovou obrovskou radost. Až mi z toho hrabe, ale na vlasy po zkušenostech raděj už sahat nebudu.
Což mi připomnělo, že bych vám mohla zdělit, že je to asi ještě horší než jsem si myslela, jelikož si toho všimlo nadmíru moc lidí a navíc to chválili. A to se stává jedině tehdy, kdež se jim něco nelíbí a nechcou aby to ten dotyčnej vědel. No však určitě víte jak to myslím ne?

Návštěvnost

12. května 2008 v 8:51 | Fiera |  blog
Opět je sem dávám návštěvnost, tak se pokochejte tím kolik vás tu bylo :D Kuju za to, že mi sem chodíte.
Navstevnost za minuly tyden (5.5.2008 - 11.5.2008) je:
Pondeli: 42
Utery: 29
Streda: 31
Ctvrtek: 43
Patek: 40
Sobota: 36
Nedele: 29

Celkem: 250

Hrabalo mi a hrabalo

11. května 2008 v 18:34 | Fiera |  Deníček
Magor se opět hlásí. Tentokráte se zprávou, že mu opět hrabolo. Žádnej div co? No jenže tentokrát na to doplatily moje pačesy, které se tak trochu víc zkrátily, no prostě jsem si ustřihla ofinu. No podle sestřenky to vypadá dobře, jenže mi to leze do očí a navíc se mi to ze začátku líbilo a teď uže se mi to nelíbí. Jenže co nadělám zpátky už to nejde, bů. :(
No a v tom svým amoku se mi povedlo ostříhat sestřenku :D A náhodou se mi to co jsem jí vytvořila na hlavě líbí. Ona na to má ovšem trošku jinej názor, prý to má teď moc krátký. Viď Anduško, neboj ono to kdyžtak doroste, ale fakt ti to přistane.
No to je k mém hrabání asi všechno jdu dělat úložky do ruštiny a tak kam potřebuju. Tak ahojda

New knížka

9. května 2008 v 20:50 | Fiera |  Deníček
Ahojec bobešci, musím se vám pochlubit po delší době jsem si ve středu koupila knížku, jmenuje se Alchymista, tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela. A opravdu se mi moc líbí. Určitě doporučuju. Jsem sice jen v půlce téhle skoro 400 stránkové knížky, ale opravdu mě vtrhla do děje.
Je to fantasy knížka a jsou tu sice fantastické bytosti, ale celkem stěžejní myšlenkou je to, že tu jsou starobylé bytosti, které první lidé uctívali jako bohy. Egyptští, keltští, řečtí... bohové. Jsou tu kouzelníci, kteří mohou kouzlit podle síly své aury. Hlavními postavami jsou 15-ti letá dvoujčata.
Pokud se chcete dozvědět víc o téhle knížce tak si ji určitě přečtěte.

Už mě to fakt nebaví

8. května 2008 v 21:18 | Fiera |  blog
Ach jo tak jsem napsala zase dlouhej článek o včerejších událostech o ono se mi to zase kouslo a zmizelo. Super co. Strašně mě to našvalo. a už se mi to nechce znovu psát. :(