Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Září 2008

Bleskovka posedmé

27. září 2008 v 11:08 | Fiera |  bleskajdy
Ano vidíte správně po dlouhé době je tu opět bleskovka. Tak pokud máte zájem tak se zapojte. Doufám, že vás bude hodně. :D
1. Ahojky, tak co všechno OK?
2. Co je na životě podle tebe nejhezčí?
3. Říkají ti něco pojmy jako objektivní a subjektivní právo?
4. Tvůj oblíbený film? 5. Jaký jazyk se ti nejvíc líbí?
6. Co na diplomek?
7. TAk čvachtanec, pak dám vědět.

Písnička

25. září 2008 v 20:28 | Fiera |  Music of my heart
Náhodou jsem narazila na jednu celkem pěknou písničku. Jmenuje se Sorry.

nemoc

25. září 2008 v 20:24 | Fiera |  Deníček
BUF, to jste se lekli, co? Dlouho jsem tu nebyla. No ale nevadí mám tu pro ty z vás kdo tyhle moje žvásty čtou něco k počtení.
Tak pokud chcete jukněte pod perex

Diplomky

20. září 2008 v 9:48 | Fiera |  oceňka pro mě
AHojky mám další diplomek za bleskajdu. Je prostě roztomilouškej.
bleskajdaI

Fierka zase něco objevila

18. září 2008 v 20:53 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
lidičky tak jsem prolejzala Sbečka a objevila u Azzy jedno skvělý videjko u kterýho sem se fakt řezala smíchy a ještě se řežu tak je určo zkoukněte, zaručeně se pobavíte.

Změna laye

18. září 2008 v 19:58 | Fiera |  blog
ano opět je tu změna laye páč se mi ten co tu byl naposledy ale vůbec nelíbí, jenže k tomu abych ho změnila jsem se dokopala až teďkom takže tady je obrázek starýho a já du instalovat ten novej tak aloha.

výjimečný školní rok

18. září 2008 v 15:40 | Fiera |  Deníček
ahojky moje zlatíčka. Jak se máte? v poho, doufám. Už jsem se asi zmínila, že my máme letos školní rok celkem divokej? Asi určitě no, ale teď vám chci říct, že ho máme ještě divočejší.
Tak tedy od začátku roku nám chybí naše třídní učitelka. Jelikož bude chybět ještě minimálně měsíc tak nám byl v pátek stanoven náš zástupce třídního, M-Fy za dočasného třídního. Jenže ouha co se nestalo v pondělí naklušeme do školy a zjišťujeme novinku M-Fy je nemocný s omluvenkama a vším tak okolo máme chodit za výchovnou poradkyní nebo za zástupkyní ředitele no super ne? Údajně se má příští týden ve středu vrátit tak uvidíme.
Dál máme nemocnou Ruštinářku takže jsme tři tejdny neměli ruštinu . А мы уже хочем говорить по русски. Tak máme tak trošku absťák no. Kdo by to byl řekl ale nám ruština opravdu schází.
Dalším super věcí je, že minulej týden jsme měli pořád matiku a fyziku tento týden nám převládá chemie, biologie dostali jsme totiž na záskosk z bižule místo naší třídní naši chemikářku takže keep smailing .
No a to by mohlo být pro dnešek všechno aloha bobánci.
PS: pracuju na kapitolce k trojčatům

Foto z prázdnin

11. září 2008 v 16:54 | Fiera |  Deníček
Takže kdysi jsem slíbila, že sem hodím pár foteček z letošních prázdnin a svůj slib nyní plním.
první fotka je z Chorvatska. A jsme na ní holky nad 15 let, ale the best mají žlutý a oranžový tričko :D
girls grupa

Návštěvní kniha

8. září 2008 v 18:58 | Fiera |  blog
TAk jsem tomuhle blogísku zavedla Návštěvní kniha/u. Tak mi tam může něco (ne)pěkného napsat. Jak se vám můj blogís líbí, nelíbí......

Hamlet- Wiliam Shakespeare

5. září 2008 v 19:45 | Fiera |  do školy
Obsah:
Hamletův otec zemřel za podivných okolností. Hamlet z otcovy smrti podezírá Claudia, který se hned oženil s ovdovělou královnou. V noci se Hamletovi zjevuje otcův duch a objasňuje příčinu své smrti. Opravdu byl zavražděn svým bratrem, který toužil po trůně. Mladý Hamlet se rozhodne smrt svého otce pomstít; předstírá šílenství, aby ho strýc nepodezíral, že ví jak to se smrtí krále bylo. Když do města přijíždí potulná herecká společnost inscenuje s ní Hamlet představení zobrazující otcovu smrt. Zděšený Claudius tuší nebezpečí, prozradil se jako vrah, ale Hamlet se nemůže vzchopit k činu. V rozmluvě s matkou odhaluje její nitro, ona volá o pomoc. Hamlet, domnívaje se, že se za závěsem skrývá král, probodne Polonia-otce své milé Ofélie, která zešílí a utopí se. Její bratr Laertes chce pomstít otce i sestru, obrátí se proti Hamletovi. Hamlet po návratu z Anglie, kde měl být úkladně zavražděn, zastihne na hrobě Ofélie Laerta a je jím vyzván na souboj. Laertes zraní Hamleta otráveným hrotem svého kordu, ten mu jej vytrhne, zabije krále i Laerta a umírá. Umírá také královna, jež se napila otráveného vína, jenž bylo připravené pro Hamleta.

Mé hodnocení knihy najdete >>>zde<<<.

Rozmarné léto- Vladislav Vančura

5. září 2008 v 19:38 | Fiera |  do školy
heh tuhle knížku i když to není moc velká bichle jsem louskala celkem dlouho, prostě to není můj styl. Obsah bych sesmolovala asi dost těžko ale →ZDE← jsem našla jeden velmi hezky zpracovaný. Opravdu odpovídá ději knížky.
POSTAVY:
Antonín Důra- majitel říčních lázní; kanovník (kněz) Roch; major Hugo; Kateřina Důrová- manželka Antonína; Arnoštek- kouzelník a provazochodec; Anna- Arnoštkova pomocnice
DOBA A MÍSTO DĚJE:
Děj se odehrává v Krokových Varech, které leží na řece Orši, během tří červnových dnů.
DĚJ:
Antonín je opět na své plovárně. Není moc šťastný, na to že je červen, počasí není moc příznivé k jeho druhu podnikání.
"Tento způsob léta, děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, zdá se mi poněkud nešťastným."
Na plovárnu přichází jeho přítel Roch se svojí knihou a snaží se Antonína přesvědčit o své pravdě. Do lázní dorazí i kamarád Hugo a jako vždy všichni spolu debatují velice vážně o věcech smysluplných i nepodstatných. Objeví se zde i Kateřina, nesouc jim oběd. Den jako každý jiný - stereotypní, monotónní, všední.
A právě z toho jednotvárného dne je vytrhne příchod Arnoštka, který se celý uchvácený ptá, zda-li se může zde v říčních lázních umýt. Proč by také nemohl. Jejich neměněnná debata ožívá a dovídají se, že Arnoštek je kouzelník, který do Varů právě dnes přijel a stráví tu několik dní se svojí asistentkou Annou. Všichni jsou překvapeni na tolik, že až později zjistí, že Arnoštek vlastně nezaplatil vstup.
Večer se chlapi vydávají na náměstíčko, aby shlédli provazochodcovo vystoupení. Dívka Anna, která do klobouku vybírá vstupné, všechny tři muže okouzlí. Tentýž večer Antonín odchází z domova se záminkou hlídání plovárny. Kateřině to nedá spát, honí se jí to hlavou, jelikož dobře zná svého záletného muže. Je ženou činu, tak se vydává za ním do lázní. Z kabinky slyší dva hlasy a snaží se k nim dostat. Buší do dveří. Ze vnitř je slyšet cinkání lahví a šplouchání vody. Za chvíli vyleze Antonín se slovy, že tady slečna se topila a on ji zachraňoval. Kateřina pozná, že ji muž tahá za nos, dobře ví, že tady má káď, ve které chladí pití, a tedy všechno nafingoval. Uraženě se nastěhuje do marigontky k Arnoštkovi, ve kterém našla zalíbení již na plovárně, pod záminkou, že se bude starat o chuděrku Annu.
Druhého večera po představení se Kateřina a Arnoštek jdou projít a Anna zůstává sama v maringotce a peče ryby. U okna se objeví abbé Roch a nabízí jí, že ji bude číst z knížky. Anna přijímá a pozve ho dál. Abbé Annu svádí, avšak jsou vyrušeni, když se opilci vrací z hospody "U zelené panny", lomcují maringotkou a strhne se bitka. Abbé se snaží nenápadně utéct z boje, ale odnese to jeho ucho. Proto k němu poté přicházejí Hugo a Antonín s jehlou zhotovenou z háčku na ryby, aby mu natržené ucho přišili.
Třetího dne není moc pěkné počasí a přijde málo diváků. Ale Arnoštek i přesto pokračuje ve svém představení. Nějaký opilý dědek k němu přijde a říká, ať ten kluk nešťastná sleze, že se mu může něco stát, a začne tahat za provaz, na kterém Arnoštek chodí. Arnoštek se snaží udržet rovnováhu, ale marně. Padá na záda. Anna neztrácí hlavu, aby obecenstvo nechtělo peníze zpět, obléká si Arnoštovy šaty, Kateřinu navléká do svých a pokračuje v představení. Sklízí neskutečný aplaus.
Arnoštkovi nemohoucnosti zneužívá Hugo a jde za Annou a vyláká ji ven. Dalšího dne zrána je překvapí čilý Arnoštek. Hugo je zmlácen holí. A spustí se slovní přestřelka. Hádají se o Annu. Ta nakonec uzná, že Arnoštek je lepší partie.
Mezitím Kateřina zašívá roztrhané a děravé věci v maringotce a uvědomuje si, co udělala za hloupost. A rozhodne se, že se vrátí domů. Antonín ji vezme zpět, ale přivítá ji pěkným výpraskem.
Příští den se opět všichni tři pánové sejdou na plovárně, aby se věnovali své oblíbené polemice. Anna je tu s nimi. A v dálce vidí, jak do kopce šplhá maringotka... Jejich život se vrací do starých, fádních kolejí.

Sen noci svatojánské- Wiliam Shakespeare

5. září 2008 v 19:33 | Fiera |  do školy
Děj je poskládaný z několika dějových linek. Nejvýraznější je příběh mladých milenců: Hermie je zamilovaná do Lysandra, otec jí však vybral za manžela Demetria, kterého však miluje Helena. Hermie s Lysandrem se rozhodnou utéci z Athén. O jejich schůzce ví jen Helena, ale ta to řekne Demetriovi, který je také zamilován do Hermie.
Mezitím se sejdou athénští řemeslníci-divadelníci v čele s Pořízem a Klubkem. Chtějí nacvičit hru o Pyramovi a Thysbě. V lese se elfí král Oberou pohádal se svou ženou Titánií a chce ji ponížit. Poručí šašku Pukovi, aby donesl kouzelný květ. Jsou-li jeho šťávou pokapány oči spáče, způsobuje, že se po probuzení zamiluje do prvního tvora, kterého uvidí. Když spatří Helenu s Demetriem, rozhodne se Heleně pomoci, a přimět Demetria, aby se do ní zamiloval. Tím pověří Puka a sám jde pokapat víčka Titánii. Puk si ovšem splete Demetria s Lysandrem, který se zamiluje do Heleny. Řemeslníci se zatím sejdou ke zkoušce. Puk přičaruje Klubkovi oslí hlavu a ostatní se rozutečou. Vedle se probouzí Titánie, která se do Klubka ihned zamiluje. Oberou zjistí Pukův omyl. Nejdříve se do Heleny zamiluje i Demetrius, poté obnoví Lysandrovu lásku k Hermii a nakonec odstraní Titaniino kouzlo a Klubkovi odčaruje oslí hlavu.
Oberon se usmíří s Titánií, noc plná kouzel končí. Milenci se vrací do Athén, aby oslavili trojí svatbu: krále Thésea s královnou Amazonek, Hipolytou, Lysandra s Hermií a Demetria s Helenou. Nakonec přicházejí Oberon, Titánie a Puk, aby požehnali všem třem dvojicím.
tenhle obsah jsem nezpracovávala já. originál najdete →ZDE←.

obsahy knih-rozcestník

5. září 2008 v 19:30 | Fiera |  Obsahy knih
Moje malé recenzivní článečky o přečtených knihách. Roztříděné i dle možnosti uplatnění ve čtenářském deníku do školy.

PS: stačí kliknout na zvolený obrázek.


Nemožné

4. září 2008 v 16:21 | Fiera |  Deníček
Ač se to zdá téměr nemožné zítra je pátek, tedy den který uzavírá první týden školy. Wow a já ho zatím přežívám celkem v klidu. Naštěstí.
No ale stejnak rozvrh stále nemáme takže zatím máme každý den po pěti hodinách ve kterých se nám neustále opakují předměty: Fyzika, Matika, čeština, zeměpis, chemie, anglina. Takže když jsem dneska uviděla rozvrh na zítra kde je konečně malá změna máme totiž místo fyziky nebo zepmlu ZSV ne že bych ZSV milovala nebo měla kdovíjak ráda, ale prostě změna těší.
Bez bižule se obejdu ta mi neschází vůbec :D no a pak jsme ještě neměli VV, tělák a ruštinu :D no snad už zítra konečně dostaneme stálej rozvrh abych si mohla upravit svůj program po škole :D.
A co vy a škola po tak dlouhé době?

Nový školní rok aneb změny

1. září 2008 v 20:05 | Fiera |  Deníček
ahojte všici tak co jak se vám líbil první den nového školního roku? Pro mě to byl letos plný překvapení.
První překvapení bylo hned po vstupu do školy, po pěti letech která jsme už na našem ústavu strávili nám čenžli naši domovskou třídu, takže jsem se musela štrachat o patro výš a to po ránu není moc suprový, navíc naše nová třída je na straně kam svítí sluníčko takže se budeme píct :D. No na druhou stranu jsme byli do této třídy přemístěni díky tomu, že sem byl nainstalován přes prázdniny projektor s interaktivní tabulí a údajně se předpokládá, že my už máme s interaktivkama nějaké ty zkušenosti tak to nezlikvidujeme.
Druhým přkvápkem bylo, když po zazvonění na hodinu do třídy napohodoval místo naší třídní náš matykář. No ale hned nám objasnil, že je tam protože naše třídní je nemocná(to je super zpráva na začátek roku) a on, a to je další překvápko, se stal zástupcem naší třídní. :D To nás potěšilo.
Pak už se jen četl vnitřní řád školy a školní řád atd..... hrozná nuda a to nás kvůli tomu drželi ve škole dvě hodiny a zítra máme další dvě hodiny takovéhle nudy.
Po škole jsem se vydala na ZUŠku domluvit si kdy budu mít klavír, ale jen předběžně a čekal mě šok. ZUška byla přes prázky vymalována na žluto(přízemí) a oranžovo(patro).
No a dalším změnou je nový vzhled blog.cz tem mě teda jako dost vylekal. Jsem se lekla, že jsem špatně zadala adresu a dostala se někam jinam. Naštěstí jsem se dostala správně. :D
Tak se mějte všichni fajn vaše vyšokovaná Fierka