Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Červen 2009

čmáranice ze ZSV

29. června 2009 v 13:51 | Fiera |  Výtvory z nudných hodin
Ahojda tak jsem si včera uklízela šuplík s učebnicema. A v sešitě ZSV jsem našla čmáranice, jež jsem si v těch nudných hodinách jednu dobu kreslila. No a prostě vám je musím ukázat. :D

Tohle jsou Disney postavičky z Manončina pouzdra.

A jednu hodinu, ve které jsem se obzvláště nudila jsem si kreslila postavy z Twilightu. Sice po oskenování to není pořádně vidět, ale tak co nadělám. :(

Úžasné fota...

29. června 2009 v 12:59 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak jsem prolejzala twitter a prostě Jonásci tam měli jednu úžasnou fotku

A další úžasnou fotku si tam hodila Demi. :D Já z ní fakt nemůžu.

Softball na druhou

29. června 2009 v 12:44 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidičky,
tak jsem asi před půlhoďkou dorazila ze školy. Jo no jsme gympl jenž má přece elitu a to by nešlo, abychom skončili už v pátek.
No takže jsem ráno dorazila do třídy, kde se nás do osmi sešlo třináct. Prostě zbytek se na to totálně vyflákl. Pak jsme se v tomto super počtu a ještě se dvouma druhačkama vydali na hřiště, kde jsme hráli softball. Byla to celkem sranda, jelikož jsme hráli na fotbalovém hřišti, čili na trávě. A jelikož včera a v sobotu pršelo docela slušně to klouzalo. A tak naše hra vypadala celkem zajímavě a chvílema se i celkem podobala americkýmu baseballu páč se klouzalo po zadku, zádech, břichu na mety. Dokonce jsme to i počítali. A naše družstvo vyhrálo o bod. :D Na to,že jsme od začátku prohrávali tak jsme dobří.
Podle naplánování jsme měli konči v jedenáct, ale končili jsme v deset. Bylo totiž dost dusno a horko. :D No každopádně jsme si skvěle zahráli.

JB in Denver

27. června 2009 v 23:37 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak tohle je úžasný. Prostě kluci dělají na pódiu při koncertě celkem psí kusy :D. Bože jak moc já chci na koncert.
BTW tohle video je z koncertu v Denveru.

Práce na zahrádce forever

27. června 2009 v 22:51 | Fiera |  Deníček
Ahojda moji milí věrní,
tak dnešek byl dost dobrej den. Ráno jsem byla vzbuzena kolem čtvrt na osum. To mě teda celkem naštvalo páč jsem si myslela, že se o víkendu konečně pořádně vyspím. Ale tak co.
Jeli jsme do Vanglu. Koupit sestřence něco k Bc. titulu- pořídili jsme řetízek a náramek. A jelikož poslední dobou sloužím mamce při nakupování šperků jako figurína musela jsem si na krk nasadit hned několikero řetízků, a pak ještě zkoušet náramek. No a dneska byl ve zlatnictví místo paní, která tam obvykle bývá, pán. A nějako neviděl, takže mi ten náramek zapínal s takovou tou lupou na oko, kterou se prohlíží šperky atd. Takž jsem se celkem pobavila. Pak jsme se stavili v drogérce babičce pro jakousi březovou vodu na vlasy bo co, akdyž jsme přijeli večer dom, tak jsme zjistili, že ta voda krapet teče, takže to co s ní bylo v igelitce bylo kapet pobřezovaný. :D No nakonec jsme se ještě stavovali babči nakoupit rohlíky, chleba a ještě nějaký potraviny a pak už se uhánělo.
Když jsme dojeli k babči převlíkli jsme se do domácího oblečení, jež se může zašpinit :D dali jsme se do přípravy oběda, během toho dorazila Joenie, takže začal pokec na druhou. Máti už to nemohla poslouchat, a tak se zdejchla na zahradu a řekla nám co a jak s obědem. Ne že bychom to bez toho návodu nezvládly. :D Během našeho kecání jsem vybila mobil páč nám sloužil jako přehrávač. A co jiného jsme mohly poslouchat než JB? :D U toho jsme taky zvládly umýt nádobí. :D
Po obědě dorazila Jůlinka s rodičema, takže se konal rodiný pokec. Poté se opět konalo umývání nádobí a poté jsme cupitaly na zahradu. Pletí a okopávání záhonků- není snad nic lepšího. Ať žije práce na zahradě. Takže jsme tam zkejsly poměrně dlouho. Dělalo se to pěkně hnusně páč bylo dusno, takže se dalo čekat, že to ani nestihnem dodělat a zmoknem. A taky že jo nestli, přišla bouřka, ale taková nic moc. Jen hodně prudkej liják- takže jsem byla mokrá téměř na kost a pár hromů a blesků.
Když jsem dorazila zmoklá dom, hned jsem zapadla do koupelny a dala si sprchu. Po které mi máj dýr Joenie vyfénovala vlasy. Ještě se chvíli konala rodinná diskuse a následoval odjezd domů.

Cestou domů jsme se stavili u tety na benzince a dali si zmrzku.
Dom jsme dorazili kolem třičtvrtě na osum. Ihned jsem zapla počítač kukla na twitter a valila do obýváků očoumnout, co dávají v bedně. Jelikož mě zaujal "Flynn Carsen: Prokletí Jidášova kalichu" tak jsem tam zůstala a koukala. Údajně film z minulýho roku. Jelikož se tam vyskytovali upíři tak jsem pronesla: "To by mě zajímalo, proč teď všude cpou upíry." Na čež mi můj papínek reagoval větou: "Asi mají nějaký výročí." Dost mě to pobavilo, no. Prostě taťka a jeho smysl pro humor. :D Ale jinak film dobrej- akce, historie, smích v jednom- to mi naprosto vyhovuje. :D

To by bylo všechno z dnešního dne,
tak se mějte krásně,
vaše Fierka se jde odebrat na kutě,
tak vám Přeje dobrou noc a krásné sníčky

Bleskovka 11.

26. června 2009 v 17:00 | Fiera |  bleskajdy
Ahojda, tak zase po nějaké době tu je bleskajda.

 1. ahojda
 2. jak je?
 3. Co škola dneska naposledy?
 4. Spokojenost s výzem?
 5. Prázky v dohlednu, jaké máš plány?
 6. vyber: melodie x rytmus
  zrmzka x lízátko
  bouřka x déšť
  karamelka x čokoláda
  Miley Cyrus x Selena Gomez
  Joe Jonas x Nick Jonas
 7. Jaké jméno je v kalendáři 30.6. ?
 8. Kdy máš svátek?
 9. Co jsi za znamení zvěrokruhu?
 10. A v čínským horoskopu jsi co?
 11. Byls/las někdy u moře, kde?
 12. Tak to je všecko. Nějaké spešl přání?
 13. Ahojda, dám vědět až budou diplomky

A little bit music

26. června 2009 v 16:48 | Fiera |  Music of my heart
Tak si po delší době projíždím písničky v t-music chart a docela mě jich tam pár zaujalo. Takže si nemůžu nechat ujít to, abych je sem dala.

Tož první písnička se jmenuje Give!

HAHA a MC je druhá :D lol

26. června 2009 v 11:58 | Fiera |  já versus me
Hej tak to mi udělalo radost. Jsem teďkoms koukala na t-music.cz a JB to dokázali z novinek hupky přímo na první místo odkuď sesunuly Miley Cyrus. Už jsem říkala že ji nemusím takže mě to hafo potěšilo. Jupí JB první a MC až druhá. NEní nic hezčího než to takhle vidět. :D

No nic trtám na oběd tak páčko.

Nuda v škole

26. června 2009 v 11:17 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidi,
všem kteří máte už po škole už jste obdrželi výzo tak upřímně závidím. My dneska trčíme ve škole od osmi do 12:20. A strašně si tu "užíváme".
Páč hned jak zazvonilo na osmou, tak jsme se šli fotit. Letos to je nějako pozdě. Je to zvláštní, ale tak co. Poté jsme se přesunuli do třídy, kde jsme pořešili výlet po finanční stránce. Dostali seznam učebnic na příší rok a dostali za úkol poklidit třídu.
Takže jsem se dali do vykramařování skříní- tam vám bylo papírů dokonce i nepokreslenejch jenže zmačkanejch, starý výkresy atd. prostě nehoráznej bordel. Taky jsme museli sundat všechno z nástěnek a odlepit ze skříní a zdí tlapky. No trošku to šlo i s omítkou. Ale co byli jsme děsně šikovní a měli jsme to rychle hotový. Takže než začal další program, kde jsme si mohli vybrat co budeme dělat mezi fotbalem, stolníma hrama, koukáním na film a počítačeme, jsme měli hodinu čas. Tak jsme seděli ve třídě a tlachali a dělali bordel.
A teď tu budeme až do 12:20 sedět na kompech a já se nudím už teď. :D

Tak se mějte zatím fajně
vaše znuděná Fiera

Hi máj dýr

25. června 2009 v 14:39 | Fiera |  Deníček
Ahojte miláčci,
tak jsem se vám asi před hodinkou a půl vrátila z výletu. Musím říct, že to bylo suprový. Tříďas tam měl svýho syna i manželku. Takže spíš hlídali syna(jsou mu necelý 3 roky) a my jsme si blbli. Užily se snad všechny sportovní potřeby, který jsme se sebou táhli- volejbalák, softball, pinec, frisbee. Jen kopačáky se neužili.
A to že pršelo? Nevadilo na záchodech byly sušiče na ruce, takže se sušilo tam, když bylo náhodou něco mokrýho. :D
Včera jsme si dali menší výšlap na hrad Bítov. Celkem nás překvapilo jak blízko ten hrad byl. Vylezli jsme kopec udělali pár kroků na silnici a už jsme byli u hradu.
Dnešním největším zážitkem byl rychlo výšlap do kopce s báglama. Kdo měl velkou krosnu tak to měl horší než my s menšíma batohama. Ale tak co bus jsme nakonec stihli a řidič nás byl i ochoten vzít. :D Takže v pohodě. JEště jsme pak měli hodinovej rozchod ve Znojmě, kde zrovna měli nějakou akcu. Fingovaný dopravní nehody a první pomoc při nich. No a pak už se jen sedlo do vláčku a jelo se směr domov.
Já jsem si to šlápla ještě 3 kilásky z nádraží k nám. Svítilo mi na cestu sluníčko. Já jsem si to šlapala se špuntama(jak jinak než JB) v uších a u toho si trsala a za půl hoďky jsem byla doma. Na to, že jsem se fakt nehonila, tak jsem byla doma děsně brzo. :D Půl hoďky :D - normálně to chodím o nějakejch 5 minut dýl.
Ale hned jak jsem došla dom tak začalo pršinkat. Potěší to :D když je člověk konečně. Doma. :D

Nová studentka

25. června 2009 v 13:53 | Fiera |  Povídky
Tak jsem teďkom v počítači vyhrabala povídku, kterou jsem psala do školy do soutěže Škola a já, co byla k 90. výročí založení našeho ústavu. Jasně, že jsem to museli tenkrát psát povinně. Ale co, dostala jsem se s tím ze třídního do školního kola a měla jsem za to jedničku. :D Tak vám to sem dám, pokud máte zájem o přečtení. Tak si to přečtěte a pokud ne tak si to nečtěte, ale když už si to přečtete, tak bych prosila o váš názor. :D

Nová studentka

Bylo zářivé, téměř letní ráno, i když už bylo prvního září a já jsem šla po prázdninách do školy. Po prázdninách, které byly výjimečné. Letos jsem strávila měsíc a půl u známých v Kanadě. A bylo to naprosto úžasné, návštěva Niagarských vodopádů a dalších krás tamní přírody. Ze začátku pro mě byl trošku problém zvyknout si na angličtinu a francouzštinu, byla jsem totiž nedaleko Québecu. Cestou na autobus do školy vzpomínám na ty nejkrásnější zážitky z prázdnin. Vzpomínky umocňuje i štěbetání ptáčků, kteří si užívají slunečného rána a zpívají z plných plic.

Bouřka

24. června 2009 v 14:00 | Fiera |  já versus me
Tož se mi stalo něco podivného. Zachvátila mě vlna čehosi, asi inspirace, a tak nějak z toho vzniklo neidentifikovatelné cosi, co se hodně vzdáleně podobá poezii. Popravdě vlastně ani nevím proč to sem dávám. :D

Bouřka
Náhle se zšeřilo, mraky se stahují,
všechno to začíná, déšť už se spouští.
Oblohu protne zářivý blesk,
dunivý hrom následuje vzápětí.

Zbožňuju bouřku, miluji blesky,
a hromy až duní skla, třesky.
Zase se koukám na déšť, co okna máčí,
ten rytmus vody nic nezmění.

Je tomu tak, jsem to já,
kdo z okna na tu nádheru zrak upírá.
Jsem to já, koho bouřka rozzáří,
chci si ji užít, v dešti se roztančím.

Nechápu lidi, kteří se bojí,
vždyť je to příroda,každý jsme jí,
jí, její nezbytnou součástí.

Tak duňte hromy, blýskejte blesky,
ty dešti bubnuj do oken,
ať všichni víme, že bouřku milujem.

Kapitola 8.

23. června 2009 v 15:19 | Fiera |  Sen nebo skutečnost- kapitolovka
Ahojda lidičky, tak a je tu 8. kapitolka SnS. No psala jsem ji docela dlouho, napřed nebyla inspirace a pak jí bylo zase až moc. No nakonec z toho vylezlo tohle. Snad se to bude líbit.
Jinak si myslím, že je tohle už předposlední kapitolka. Uvidím jestli bude příští a epilog nebo jen kapitolka. Podle toho jak se mi bude chtít.
Ale teď už osmá kapča. Přeju příjmné počtení a omlouvám se za chyby.

Kapitola 8.
Sotva za nimi zaklapnout dveře Ginnina pokoje otočí si Chris k sobě Ginny tak, aby jí viděl do očí. "Vážně je to v té škole tak strašný?"
"Víš, já jsem zvyklá na uštěpačné poznámky,"zesmutní dívka, "ale tohle. Tohle je prostě něco jinýho. Tolik pozornosti. Nikdy jsem po tom netoužila. Kdybych neměla Ashley asi bych to neustála. Jsem jí vděčná za to že je se mnou."

Výlet

23. června 2009 v 8:00 | Fiera |  blog
Ahojda lidi,
tak dneska jedeme se třídou na třídenní výlet. Kam? Do Bítova u Vranovské přehrady. JEdeme vláčkem, takže jsem si dnesk mohla trošku přispat (asi o 40 minut :D). Doklusala jsem na bus, který mě vyhodil na nádraží a přistoupila do vlaku, kde už seděla celá naše třída. :D
Vlakem pokračujeme až kamsi do Šumné odkud půjdeme 6km pěcha, poté nasedneme na lodičku a ta nás zaveze až ke kempu, kde budeme ubytovaní. :D

No jelikož nehlásí zrovna úžasné počasí tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne, protože zítra bychom měli jít výšlap na hrad Bítov. Ale tak snad nám nebude pršet. Uvidíme.

A ve čtvrtek večer mě čekejte doma :D Určitě se vám ozvu a zdělím jakej výlet byl. :D

My favourite

22. června 2009 v 18:39 | Fiera |  Music of my heart
Jen tak ze srandy sem přidávám moje oblíbené písničky z LV&TT.
První se jmenuje se What did I do to your heart. Taková trošku říznutá do country, ale mě se prostě děsně líbí. Takže tady je pro ty, co ji ještě neslyšeli.
D

Promazání SBéček

22. června 2009 v 18:25 | Fiera |  Spřátelené blogy
Takže jsem se rozhodla pro radikální promazání SBéček. Prostě na spoustu svých Sbéček nechodím, jelikož se moje zájmy zcela změnily a na některý když zajdu tak tam už dlouhou dobu nic není přidané. Proto jsem se rozhodla, že udělám radikální krok a vymažu je z aktuálních SBéček.

Mažu tyto SBé:
Dheamonis, Drachia, Elizabet, Jenn, Jenny Mel, Melian, Nora von Hallen, Shira, Zlatonka

SBéčky dál zůstavají:

Zděšení

22. června 2009 v 16:59 | Fiera |  Deníček
Ahojda moji milí věrní,
jak jste se dneska měli? Já asi takto:

Ráno vstanu s pocitem, že jsem děsně nevyspalá. U snídaně se přes zívání nemůžu pomale najest. Nechápu, šla jsem spát tak jako normálně, ale co. Všechno stíhám ještě s rezervou. Za poprchávání si to razím na busovou zastávku, za chvílí přijíždí bus. Nic zvláštního, dokonce další bus chytnu dřívější. Takže spokojenost nadevše. Sednu a do uší si vrazím špunty s LV&TT. Mobílek se mi ale tváří po chvíli nějak seknutě ukazuje že přehrává World War III(první písničku, kterou jsem si dneska pouštěla) a přitom hraje už Poison Ivy. Ale nějak moc to neřeším a nechám si mobil hrát dál.
Dorazím do školy a co první neudělám než to, že si to razím omrknout suply, který tam v pátek ještě nebyly. Se zděšením zjišťuju, že máme místo ZSV a Chemických laborek Fyziku, kterou samozdřejmě nemám u sebe, ale co se dá dělat. Ještě jednou naštvaně projedu suplování jestli jsem něco nepřehlídla a jdu se škrábat po schodech do naší třídy.
Když si chystám věci na první hodinu čeká mě další zděšení. Nemám učebnici do matiky. SAKRA, a tak to hned musím zdělit Manonce SMSkou, s tušením, že dnešek bude skvělej den.(je to schválně bez uvozovek, je to prostě myšlený bez ironie). No jo zapomněla jsem se zmínit je teprve 7:20 takže jsem ve třídě sama. Místo toho si opět hodím špunty do uší a lehnu na lavici. Normálně tam vytuhnu. Vzbudím se asi kolem třičtvrtě a zděšeně koukám kolem sebe. Já jsem totiž pořád ve třídě sama. Moji drazí spolužáci se totiž začínají shromažďovat až od 7:50.

A zvonění nám právě oznámilo začátek první hodiny- Matiky. Kromě dořešování výletu, omluvenek, toho co nás čeká v pátek a pondělí příští týden se nic jiného nestlihlo. Takže se k matice nedostalo a k mému potěšení nám je oznámeno, že si ty další dvě hodiny, co mámemít fyziku vezmeme matiku.
Druhou hodinu máme zemák, poslední v tomto roce. Ono už by stejně ani nebylo, kdy. :D Spolužačka měla referát o Belgii, a pak následovalo letem světem Portugalsko, Itálie a Řecko. Jakože se prostě normálně probbíralo. Prý abychom to nemuseli dělat v září. No, ale jako jinak naprosto v pohodičce.
Třetí hodinu máme mít anglinu. Před zvoněním příjde učitelka, že prý máme všichni zůstat ve třídě. Prý zjistily, že je to už poslední anglina tohoto šk. roku a chtějí se učitelky s náma rozloučit. Tak jsme teda zůstali ve třídě. A bylo nám puštěno video o New Yorku. Celkem hezký a bylo to v češtině. :D
Další hodinu jsme byli spojeni s němčinářema a šli jsme na počítače, kde jsme dělali "zadanou" práci. :D Takže já jsem si oběhla conového na Twitteru a facebooku a popísala si s Joenie, která se fláká doma. :D A já už vím proč. :D
Pátá hoďka byla matika. No teda spíše se dodělávaly omluvenky a 10 minut před zvoněním učitel rychle zopakoval to, co se dělalo před, no už hodně, dlouhou dobou. A pak se šlo na obídek.
No a šestou hodinu nám zadal celou stránku příkladu a počítejte, a tak jsme počítali. Ještě, že to byly tak jednoduchý ty příklady. Kdybych musela víc přemejšlet tak by se mi asi převařil mozek. :D

Odpoledne jsem se stavovala do ZUŠky, abych si zacálovala klavír na příští rok a pak jsem si skákla pro výzo s klavíru. Mám tam samý jedničky heč. Nevím teda, kde na ně přišli, ale potěší to, :D když nebudou samý na normálním výzu. :D No jo jsem to po tříčtvrtěletí chtěla dotáhnout na samý, ale tak nějak to nevyšlo no :D. Ale co výzo bude hezký i tak, si myslím. :D

Tož se tu mějte fajně,
vaše Fierka se valí napapat. :D

KSM aneb zase jsem něco objevila

21. června 2009 v 19:47 | Fiera |  Music of my heart
Ahojda lidičky,
Fierka jen tak brouzdala po netu a náhodou objevila jakousi dívčí skupinu nesoucí název KSM a musí říct, že se jí celkem písničky oné skupiny líbí. Takže vám sem jednu hážu na ukázku.

TAk to se mi ještě nestalo....

21. června 2009 v 16:34 | Fiera |  Deníček
To snad není možný. Včera mě zachvátila taková mega vlna inspirace. Tak jsem si otevřela Word a že se teda jakože dám do psaní SnS. No popravdě napsala jsem 2 odstavečky a nevěděla jak dál. Jenže chyba nebyla jako obvykle v tom, že bych nevěděla o čem, já jsem prostě nemohla najít správná slova na to jak bych to vyjádřila.
To se mi fakt ještě nestalo. Asi té inspirace přišlo nějako moc. :D Se asi občas stane. :D

Jinak dnešek je naprosto parádní den. Pomáhání s vařením, umývání nádobí, běhání věšet prádlo, umytí podlahy. Prostě naprosté leháro. Teď už jen hlídat, aby to prádlo nezmoklo, kdyby náhodou začalo pršinkat. :D

diplomky za bleskajdu 10

21. června 2009 v 16:29 | Fiera |  oceňka pro vás
Ahojky,
tak tady jsou diplomky za poslední bleskajdu, omlouvám se, že až tak pozdě, ale nějak jsem na to trošičku pozapomněla.

Takže první diplomek je pro Jůlinku, chtěla fešného chalana. Já jsem tomu prostě neodolala tak snad se ti to bude líbit. Je to asi trochu jinej chalan :D než jakýho jsi měla na mysli. :D

Další diplomek je pro Joenie. Napsala: však ty víš koho chcu. No, ale tak vzhledem k událostem posledních dní jsem je tam dala všecky tří. Snad se líbí.

A nakonec diplomek pro Kamm. JEjí přání: Vždyť ti to musí být jasné. JSem doufám vyhověla. :D


Tak snad se vám děvčata diplomky páčí. :D