Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Září 2009

Kino víkend

28. září 2009 v 18:56 | Fiera |  Deníček
Zdravstvujte luďja,
kak dela? U miňja charašo.
Tak jsem tu zasejc, abych vám trošiču poreferovala o dnech minulých. A jelikož je pondělí a poslední článek je tu ve čtvrtek, tak začnu pátkem.

Tož pátek jakože super den. Škola odstartovala skvělou hodinou ajiny, ve které jsme se cpali sandwich toustama, toustama s marmeládou a zapíjeli jsme to čajem s mlíkem a u toho zpívali Beetlesáky, který jsme mimochodem nechali puštěný až do další hodiny dokud nevešel učitel ZSV do třídy s hláškou: "Já nemám nic proti rokenrolu, ale mohli byste to vypnout?" No a dokonce se v pátek ještě v též hodině blýskl jednou když prohlásil něco ve smyslu: "Já vím, že vás to moc nebaví, ale ono se vám bude v životě hodit, když o tom budete něco vědět. I když vy jste spíš na tu matiku, fyziku a další blbosti." Kdyby se slyšel anebo vedle stáli on a matykář a obhajovali své předměty, no prostě o těch ostatních předmětech se vyjadřujou naprosto stejně.
Další úža hodinou byly laborky fyziky, jelikož učitel někam trtal s říďou, tak jsme měli "samostudium" všichni kecali celou hodinu nebo měli špunty v uších, takže pohodička.
Odpoledne po škole jsem trtala s kamoškou do kina na Špiónský morčata(G-FORCE) a řeknu vám byla to pořádná prča.

závody

24. září 2009 v 18:08 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
tak vám zasejc přináším zprávičky z posledních 3 dní.

Tož v úterý to byl celkem jakože mazec. Škola pohoda, vlekla se jako každé úterý. No ale bezkonkurenčeně nejlepší byla ruština. Jelikož jsme měli v rámci Týdne jazyků(k Mezinárdnímu dni jazyku 26.9.) "sibiřský šamanismus" Borise Tichanovského. Takže naprsto skvělej relax. Fakt nekecám.
Odpoledne jsem hned po škole měla teorie (autoškola) jakože dost dobrý. Dokonce mě pak i hodili do Brna. Kde jsem měla špáninu- to byl dosti záhul. :D Jakože přišel lektor a mlel jen španělsky. Což oto já mu i celkem ruzmněla, ale horší bylo, když jsem měla něco žblechtnout já. Ale s tím mám většinou problém i v češtině. No co, každopádně jsem zjistila, že všichni, kteří tam se mnou chodí pravidelně jezdí do španělska nebo tam byli na půl roku studovat-pracovat v rámci programu ERASMUS. (BTW to jsem vyrozumněla z toho, když o sobě něco kecali ve španělštině) Asi bych se měla začít učit, jenže su děsně líná. :D

Včera jsem nešla do školy, páč jsme jeli na atletický závody do Tišnova. Po raních úžasných komplikacích od Českých Drah, jsem se konečně dostavila na místo. Nakonec jsme po úporných bojích(mám na mysli holky) skončily na 2. místě. Myslím, že celkem úspěch. Kluci byli před posledníma 3 disciplínama 1. Trošku si pokašlali výšku, ale měli suveréně nejlepší štafetu a na 1500m byli druzí nejlepší. Takže naprosto nechápeme(všichni) jak mohli nakonec být třetí a na prvním místě mohl bejt Tišnov, kterej byl před těma 3 disciplínama na 4 místě. Výšku měl nejlepší, ale štafetu a 1500 neměl nic moc oproti našim. Takže vážně nechápu.
Večer jsme si s našima zašli na véču do Španělské restauračky- vážně skvělé jídlo.

No a dnešek jsme skvěle začli ruštinou. Napřed se rozdaly písemky z minulýho čtvrtku- jsem normálně měla nejlepší písemku z celé třídy. Bych řekla, že naprosto báječný, jelikož jsem se na učení vymlajzla.Poté jsme pokračovali v Borisovi.
Den ubíhal pokdlidně, jen ve dvouhodinovce češtiny pár lidí doslova vytuhlo a jiní umřeli nudou.
No a školní den jsme dnes zakončovali tělákem. Změřili jsme si sprint a skok do dálky. Se mi povedlo normálně sprint zaběhnout pod 11 sekund. :D A do dálky jsem si skočila 3,50m takže veleúspěšný den to dneska byl.
Odpoledne jsem měla klavír, místo včerejška(no jo jsem včera nestíhala, kvůli té atletice) A jako celkem dobrý, na to, že jsem na klavír zase tejden nešáhla mi to celkem šlo. :D

No a toť vše,
mějte se, užívejte si zbytku dne
vaše FIERUŠ

Tak to je pořádnej blázen

21. září 2009 v 18:27 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Lidi tak na tohle jsem narazila zcela náhodou. Jako ten borec je asi pořádnej blázen. :D

Úsměv prosím!

21. září 2009 v 18:11 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Heh já z toho nemůžu. :D To se zase někdo pěkně vyřádil :D

zdarec palec

21. září 2009 v 18:04 | Fiera |  Deníček
ahojda liďulové,
tak jak jde život? Já jakože přežívám no nemám si nač stěžovat. :D dnešek byl naprosto bombovej první hodina písemka z fyziky nebyla težká jen se mi povedla pokašlat trošičku. :D Ale tak 2 by to snad bejt mohla. Ruština jako pohoda, jen ty úholy na čtvrtek to bude síla. Zejtra bedeme mít jakýsi šamanství nějakýho Borrise, jakože si o tom bude vykládat a tak podobně. Je to v rámci oslav dne jazyků. :D
Lidi čejina no to byla dneska věc. Nám dala písemku, kterou jsme psali v pátek. Většina třídy 3,4 jen asi tři lidi měli dvojku a pár jich 5. :D A učitelka na nás, že jsme úpa blbí páč i kdybychom se to nenašprtali tak to logicky uděláme na lepší známku. Tak teda nevím no. :D My a logika to asi nebude moc silná stránka. Celkem síla byla ale doplňovačka, kde nám vykládala, že s tím musela seknout. No proč by ne, opravila cca 10 lidí a z toho 7 mělo za 5, 2 za 4 a jeden za 3. Pravopis asi taky nebude naše silná stránka. Vážně až budem maturovat tak to bude síla :D.
Anglina to zase byly žvásty a žvásty. Chjo vážně nevím jak můžu anglicky něco umět nejspíš to bude ještě z té základy ta 4.-5. třída. :D
Normoš jsme dneska měli tělák. Jako kluci měli jakýhosi praktikanta, takže nás jejich profák buzeroval, no spíš se teda přidával k buzeraci k naší prófě. Ale tak přežili jsme, dokonce jsme i skákali výšku přes TYČ a ne přes GUMU. :D Jsem si pěkně nabila hřbet, ale tak nebyla jsem sama. :D
A děják to byl mazec. Romuška si vysloužila jedničku za to, že znala půlku výkladu o Tudorovcích, ze svých oblíbených historických románů. Jinak učitel furt narážel na jakousi Historii sexu bo co. :D Takže to byla opravdu zajímavá hodina dějáku.

No a to je všecko,
mějte se vaše Fieruš

ježci západní, dvouhodinovky, sklízení úrody a další krávoviny

20. září 2009 v 20:17 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidi,
vím, že jsem vám zase dlouho nic nenapsala. Nevím no, ale asi toho mám v poslední době trošku moc. Což teda jako nechápu. :D Asi by bylo dost nefér, kdybych vám vůbec neřekla, co jsem celý tejden dělala co?

Tož začneme podnělím. Vlastně když to vezmu kol a kolem tak na podnělí nebylo nic moc zvláštního. Teda až na to, že ve škole uběhlo podeždřele velkou rychlostí, čemuž jsem se nedivila jenom já, ale i většina spolužáků. Tím chci, říct, že než jsem vlastně stačila cokoliv pořádně udělat tak už byl večer a čas jít spát.

Úterý už ale taková pohodička nebyla, den se celkem vlekl. První hodina Anglické konverzace proběhla stylem- 45 minut kecání o ničem v češtině. Fakt nic zvláštního a co se dělo odpoledne se nějak nepamatuju. Nejspíš jsem nějako dočítala jednu knížku nebo pařila Farmu na facebooku či něco podobného.

A už jsme u středy- dne plného zážitků. Aneb uběhl dosti rychle neboť první dvě hodiny byla matiky, poté následovala dvouhodiovka bižule- naprostá pohodička kombinace výkladu s videem. :D No pak byla hodina krvepijící češtiny, ale přežili jsme. Následovala hodina aj na kompech a nakonec ruština. Kde se tak trošku řešil příští týden a den jazyků. Takže super. Ovšem odpoledne už bylo na houby. Měla jsem mít klavír, ale když jsem dorazila bylo mi zděleno, že jej nemám. Takže jsem neměla hodinu co dělat,páč mi zrovna kolem 4 žádnej bus nejede. Tak jsem tam trčela jako debil, ještěže jsem měla knížku, sem si sedla na lavičku do parku a četla jsem si. :D Když jsem dojela dom a dojeli naši(cca 5 minut po mně) bylo mi zděleno, že se jdou rážet ořechy. Super, byla jsem fakt nadšená, ale co. I když ještě nebyly vyloupaný tak se kvůli bábi orážely. A moje ruce byly naprosto černý. Teď už mají skoro původní barvu. :D Jak jsme tak sbíraly ty ořechy matka si sáhla na chcíplýho ježka a jelikož jsme zrovna měly dvouhodinovku bižule, kde jsme probíraly ježky šla jsem ho prozkoumat a zjistila jsem, že se jedná o ježka západního. :D Během sbírání ořechů šla okolo Leňa, a tak jsme se daly do řeči. No jo jsme se dlouho neviděly. :D Jsme kecaly asi hodinu. A já se dozvěděla spoustu vesnicých drbů, který mi šly jedním uchem dovnitř a druhým ven. :D

VE čtvrtek ve škole nebylo nic moc zvláštního snad jen to, že dvouhodinovka češtiny ubíhala děsně pomalu a půlka třídy umírala. To je tak děsnej předmět a ještě děsnější učitelka. Odpoledne jsem si jela domluvit autoškolu. No jo. :D Dopadlo to dobře dostala jsem přihlášku a popír, kterej jsem musela nechat potvrdit u doktora. Učebnici teorie a v úterý mám první hodinu teorie.
Jelikož měla mamka narozky dohodli jsme se s taťkem, že jí uděláme (spíš já udělám) slavnostní večeří, a tak jsem si potom ve zbytku času než mi jel autobus nakoupila potřebné věci. Normálně se musím pochválit, páč to mamči chutnalo. :D

A byl tu pátek Zase jsme měli dvě hodiny češtiny a po sobě. Asi jsem se nezmínila, ale tu středeční češtinu jsmeměli místo ZSV a v pátek taky jinak češtinu ve středu nemíváme a v pátek nám bohatě stačí jedna. :D No ale nějakou záhadou uběhla celkem rychle. Páč tu první hodinu jsme měli litošku a v té druhé jsme psali písemku- opáčko za prvák. To zase bude skvělej výsledek. Poté následovala první hodina bižulaborek. A k seželjeniju nebudeme pitvat zvířtka ani si zkoumat jakou máme krevní skupinu. Jen budeme pozorovat rostliny. Ach jo, a my se tak těšili na tu krevní skupinu. Zbytek dne uběhl celkem v poklidu.
Po škole jsem potkala Joenie, no jo zase přijela za náma. :D KDyž jsem přijela dom tak jsem to zapíchla. Jsem prostě byla ňáká utahaná. :D

Sobota se odvíjela v duchu zahradničení. Jinými slovy odpoledne se odfrčelo k babči a celý se zaplnilo sklízením úrody a připravováním zahrádky na zimu. Takže otrhání dýní, cuket, okurek; vytrhání mrkvy, petržele; zlikvidovaní rajčat.... No víc jsme toho nestlihli. Ale všechno se to na vozejku vezlo dom. No a ještě před tím, než jsme zlikvidovali třetinu zahrady tak jsem si šla na louku s taťuldem vyzkoušet řídit fabku. A že mi to šlo. Jednička je na můj vkus moc rychlá, takže když se auto rozjelo já se tak lekla a hned šlápla na brzdu. :D Dokonce jsem si ju ani nespletla s plynem. :D

No a dnešek. Ráno jsem s maťkou okupovala kuchyni(no jako pomáhala s přípravou oběda) a odlítávala věšet prádlo na zahradu. V praní a věšení a sbírání jsem pokračovala ještě odpoledne, když naši odjeli k babči, aby Joenie dovezli moje kalhoty, páč ty Joenieni kalhoty měly menší nehodu. :D
Když dojeli, šla jsem si zase vyzkoušet řízení, tentokráte s felicií. A jako jo dobrý. Dokonce jsem si zařadila na 4, ale nechtěně, jsem to nějak blbě dala na dvoju, a tak tam byla čtyřka no. :D Ale jinak jsem jela i na 3ku. :D
Potom jsem si přečetla pár stráneček v knížce a zkoukla fyziku, páč zítra píšem, tak abych nebyla blbá. :D No a to bude asi všechno.

Takže se mějte křásně,
vaše Fiera

Demi&Selena

13. září 2009 v 17:55 | Fiera |  Music of my heart
Tak tyhle holky jsou úžasný. Sice Disney hvězdičky, ale umí zpívat i hrát a podle twitteru vypadají pohodově.
PS: Princess protection pragram je dost dobrej film. Doporučuju.

Tylor Swift

13. září 2009 v 17:47 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidi, hážu semky jednu úžasnou písničku od Tylor Swift. Přišla jsem na ni díky Joenie. :D
PS: Pro ty, kteří viděli Hannah Montana the Movie- nepřipomíná vám ten kluk někoho? :D

Hodozahrada...

13. září 2009 v 17:19 | Fiera |  Deníček
Ahojda, tak se vám tak trošku hlásím. Včera jsme byli u té babči. Zahradě jsem se vyhla- jsem šikovná no. Ale ono to asi spíš bude tím, že se necítím už od čtvrtka tak zcela ve své kůži. Někde jsem se totiž slušně nachladila. Takže dneska se to tak trošku snažím léčit.
Včara k babči doje Joenie i Jůlinka- fajn vstreča :D Taky se tam objevila Teta z Prahy a spousta dalších lidí. Pepek si nemoh odpustit a lil do nás burčák. Naštěstí na to přišel pozdě, takže jsem ho moc neměla a nehrozil mi řídkej případ z hustým běhám. :D
A teď něco k těm hodům, nechápu proč chodili zvát na ČESKÝ HODY, když jsme na Moravě, by snad měli být MORAVSKÝ no ne? Jinak cukroví a žranice se u hod dělá normálně, takže žádná změna. :D

Mějte se hezky,
vaše Fieruš.

Ahojte

11. září 2009 v 20:53 | Fiera |  Deníček
Ahojte lidi,
vím, že vás trošku zanedbávám, ale nějak si pořád nemůžu sžít se školou. No prostě málo času, moc věcí. Však to znáte. Velký prudy atd.
Takže tak nějako prostě nestíhám házet nic na blog. No a myslím, že o víkendu to nebude moc lepší. Jedeme k bábrdli páč jsou u ní hody, a tak trtáme na zahradu jako loni. Dobře sranda, budem na zahradě i hodovat. :D

Mějte se krásně a ahoj brzy,
vaše Fieruš.

čaute

9. září 2009 v 12:58 | Fiera |  Deníček
čaute lidi,
sem vám zase delší dobu nic nenapsala co? Bude to tím, že se tak nějako snažím opět sžít se školou. Zatím teda jako bez úspěchu.
Jináč teď ještě sedím veškole. Máme angličtinu. Naštěstí si učitelka něco vykládá s holkama co loni maturovaly o tom kdo se kam dostal na VŠ. A pak mě ještě čeká ruština. Pak hurá do klavíru a jupí domů. Tak se zatím mějte,
vaše Fieruš

Nasraná

2. září 2009 v 20:54 | Fiera |  Deníček
OMG já se fakt asi zblázním to snad není možný. Jak mě matka vždycky dovede vytočit, fakt děs. Neříkám, že bych si s ní nějak extra rozumněla(to ani náhdou) ale od toho co mi odbilo osumnáct je to ještě horší. Snad není den kdy by mi nekázala: "To, že už můžeš pít neznamená, že se musíš opít do němoty...." Jako kdybych nedělala nic jinýho než každej den chlastala a chtěla každý ráno randit se záchodovou mísou. To fakt díky, po tom netoužím. Dalším oblíbeným kázáním je: "No víš, teď už je ti osumnáct. Dávej si pozor na to, co kde podepisuješ. Už je to trestný." Jo ještě kdyby si vlastně pořádně srovnala co mi to chce sdělit. Myslím, že podepsání se není trestný, ale spíš to, kam se podepíšu. :D Kdyby to aspoň bylo všechno, ale ona si vždycky najde další milion věcí, co bych neměla dělat, co není správné atd. Fakt jako už mě s tím doslova sere(koho by to nesralo). Bože proč ještě nejsou prázdniny a já nejsem někde mimo domov, abych tohle nemusela poslouchat.

A to se ještě vyptává na to jak je ve škole, jestli jsme se tam už srovnali. Na to, že už si udržujeme tři roky téměř neměnný zasedací pořádek se asi víc srovnat nemůžem. Bo snad jo.

Doufám, že se matka smíří s tím, že se z "malé holčičky" stal už dospělý člověk. Vážně to vypadá, že je nemocná a asi by měla chodit k psychologovi(možný spíš psychiatrovi), aby se té své "závislosti" na mě zbavila, páč mě to opravdu sere.

No nic mějte se fajn. Já se du vykřičet do polštáře,
vaše Fiera

Kapitola 9.

1. září 2009 v 20:20 | Fiera |  Sen nebo skutečnost- kapitolovka
Ahojda lidi, tak je tu kapča SnS. A musím říct, že je poslední. Takže velkej finish. :D Popravdě(zní to neuvěřitelně) ale jsem s ní celkem spokojená. Divný co.
Takže dál neobkecávám a tady to je.

Kapitola 9.
Tmavovláska se chvíli jen tak prochází parkem, prochází mezi stromy. Po chvíli zastaví u statného dubu a obejme ho. Nechává sebou procházet příval energie ze stromu a vychutnává si tuhle chvíli o samotě. V klidu přemýšlí o událostech posledních pár týdnů. Nechává se unášet vzpomínkami

New design

1. září 2009 v 14:56 | Fiera |  blog
Tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych tu změnila design. Není nic moc, ale má takovou krásně modrou barvičku. Tak snad se bude aspoň někomu líbit.

No a ještě sem hodím obrázek jako upomínku na minulý lay:

First day after vacation

1. září 2009 v 12:47 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidi,
tak co první den ve škole? Já musím uznat, že to bylo celkem fajn vidět zase po dlouhé době nějaké ty známé obličeje. Ale kdyby byli ještě prázky nic bych nenamítala. :D
Dokonce si nás tam dneska drželi 2 hodiny. Na to, že jsme zase neměli co dělat tak jsme si četli vnitřní řád školy. :D No proč ne, že jo. Opakování je matka moudrosti. :D Ale tak aspoň to.
Taky jsem si dneska vyřídila všechny důležitý věci jako je placení obědů(v hodině), potvrzení kartičky na bus, vyzvednutí žákajdy a zacálování pár věcí v klavíru, návštěva spořitelny. A dokonce mi to všecko vyšlo úžasně časově. :D Žádný dlouhý čekání na bus. :D

Se mějte vaše Fieruš :D