Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Říjen 2009

Back from Slovakia

31. října 2009 v 22:52 | Fiera |  Deníček
Ahojky lidičky,
tak jsem si právě vyšetřila trošku času, abych vám sdělila, že už jsem zpátky ze Slovenska. A popravdě, těch pár dní bylo suprovej. I když přiznávám, že první dva dny jsem byla absolutně mrtvá. Ono je to prostě vyčerpávající, když 24 hodin deně posloucháte a bavíte se jen anglicky. Na druhou stranu jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a poznala partu skvělých lidí. Takže bylo fajn.:D Spousta bláznivých fotek, vzpomínek atd. :D

No nechce se mi to nějako moc rozepisovat. Snad prominete. každopádně valím spinkat, pát mě zetra čeká dopisování spousty sešitů a učení se na písemky. Jako vážně nechápu, jaktože za ty 3 dny co jsem v té školen nebyla toho udělali tolik a jindá, když tam trčím tak se dělá houby. No co člověk si to dopsat musí a naučit taky(no jo mám to bylbý, když neumím používat taháky, i když u nás poslední dobou většina kantorů upřednostňuje logický otázky, chjo) Takže se mějte, přeju dobrou nočku, sladký sníčky,
vaše FIERUŠ

NEW MOON- chceme vidět v předpremiéře

23. října 2009 v 8:40 | Fiera |  Filmy
Ahojda Evropa 2 vyhlásila jakousi takousi soutěž na promítnutí New Moona v předpremiéře, čili zároveň se světovou premiérou. Takže všichni,k kteří byste film rádi viděli dříve se okamžitě registrujte zde na stránkách Evropy 2

Gaudeamus Igitur....

22. října 2009 v 20:22 | Fiera |  Deníček
Ahojky lásenky,
tak se vám zasejc hlásím.

Asi vám zasejc zrekapituluju dny minulé. Začnu úterým. Tož jako celkem v pohodě den, jen mě jakože vytasila z bižule. Heh na látku na kterou jsem tam nebyla a navíc jsem zjistila, že bižula bývá ve středu a ne až ve čtvrtek, takže zápis jsem si dopisovala až v pondělí. No co dostala jsem 4. Ale ono se to spraví.
Jelikož mě celej den bolela hlava jako střep, vyflákla jsem se na špíninu a po autoškole jela dom, kde jsem dělala úkoly, jež jsem nějak nestíhala.

Středa byl opravdu zajímavej den. Měla jsem mluvko z ruštiny. Heh úterní příprava na ně skončila tím, že jsem si zhruba promítla o čem budu kecat, našla pár slovíček, ale ve finále jsem ty slovíčka stejně nevěděla(nenápadně jsem se jim vyhnula) a byla jsem první člověk, kterej měl mluvko bez papíru. :D Jsem prostě dobrá no. :D
Odpoledne klavír, jako na to, že jsem celej tejden nehrála mi to šlo. No jo asi občas relax pomáhá. :D

No a dneska nebyla škola, šli jsme totiž povinně na Gaudeamus(pro ty co nevědí je to veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání). A jako jo dobrý. Zaujala mě jedna škola, jenže je soukromá a školný celkem páka. Jinak jsem si ověřila, že VUT a MUNI je prostě THE BEST. Takže osobně nejspíš skončím na VUT (možná ČVUT).

Jelikož zejtra frčím na slovensko, tak tu nebudu až do příštího pátku, tak se tu mějte hezky, přežívejte školu a potom užívejte podzimek.

vaše Fieruš

Funny day

19. října 2009 v 17:36 | Fiera |  Deníček
Zdravím vás přátelé,
tak dnešek mi přišel jako ohromně zábavný den. Začínal skvělou matikou kde jsme v tom zase všici plavali, jak jinak. pokračoval písemkou z ruštiny. "Miluju" ty cvičení na doplnění o nebo a, to faktyš nedávám. Následovala Funny čejina, kde bylo naprosto úžasnémluvní cvičení o tom, co je a co už není umění. Náledovaly profesorčiny úžasné řeči přičemž pozorovat tvář spolužáku bylo opravdu zábavné. Anglina proběhla velice rychle, neboť se řešil čtvrteční gaudeamus. :D Takže happy.
Ale rozhodně nejlepší byl dneska tělák. Cvičilo nás opět "hodně" čili sedum. Hráli jsme něco na způsob fotbalo a dokonce s náma hrála i profesorka. Ale lidi, ty zákroky to bylo opravdu funny. Víte jak nás bolely břicha? Nepředstavitelně, ono je to celkem namáhavý smát se jak debil a u toho běhat a snažit se kopat do balónu. :D
Den jsme končili suplovanou bižulí, kde jsme čoučali na rozmnožování velryb. Funny reakce spolužáků na délku velrybího penisu se nedají zapomenout. No a poté si vyškemrali Byl jednou jeden člověk. A pak ty reakce na větu: "Je příjemné se najíst když máš hlad." Z toho fakt nemůžu.

Odpoledne jsem byla popřát k narozkám sousedovi. Jo jo chlapec je už zase o rok starší, ale mezi dospělý ještě nepatří. :D
No a večer cca před 5 minutami přišlo překvapení. Přijeli příbuzní, kteří k nám jezděj jednou za uherskej rok. :D No jo prostě Funny day.

Tak se mějte funnyově
vaše roz..... divná FIERUŠ

Státní hymna, Miley versus Demi

19. října 2009 v 17:10 | Fiera |  Music of my heart
Tak náhodou jsem tohle objevila. Jak zpívá hymnu Miley Cyrus a Demi Lovato. By mě zajímalo jakej je na to váš názor. Jako které to jde líp.


MEntoring

18. října 2009 v 20:04 | Fiera |  Deníček
Ahoj bobši,
tak opět se vám hlásím se zprávami z domova i ze světa. No dobře tak zase až takhle ne.

Tož ze začátku vám budu vyprávět o včerejšku. B 7:30 jsem byla násilně vytažena z postele, se slovy, že se jede k babičce. Tam jsem s našima trčela až do čřičtvrtě na dvě. Přičemž kolem půl jedné, jedné dojeli tetička, strejček a sestřenka. Chvíli se kecalo, a pak babí spustila svoji obvyklou řeč, čímž nesmírně vytočila moji máti. No ale jelikož už se stejnak nachýlil, čas kdy jsme měli jet vyzvednout Steph a frkat do Brna tak jsme vyrazila.
Celé odpoledne jsme se Steph strávily v Brně, procházkou a nákupy. A poté jsme se vrátily zpět k její nové rodině.
Popravdě Steph je v pohodě, ale na druhou stranu, jsem zvědavá na to jak přežiju celej ten rok.:D
Večer, když jsme dojeli domů jsem koukala na Knihu mého srdce. TEda jako dosti mě překvapilo, že vyhrál Saturnin a že byl třetí Malý princ. Ale tak co. Stmívání předběhlo Harryho Potter- jupí. :D

Dneska jsem si oproti včerejšku trošičku přispala. A dopoledne a část odpoledne jsem lítala věšet prádlo. Po obědě jsem umyla nádobí, zkoukla film v telině, pak zašla ke klavíru a nakonec se šla učit... no ne, že bych se k tomu dokopala. Skončila jsem u toho, že jsem něco hladela, prolezla celej pokoj a nenašla. :( Ale tak co. :D

Toť vše,
vaše Fieruš

Sestry čarodějky

16. října 2009 v 21:38 | Fiera |  Filmy
Ahojda, včera jsem poněkud náhodou narazila na jeden filmík z Disneyho dílny. Docela mě na něm zaujalo to, že hlavním hrdinkám v něm není 12-17 ale 21 let.

A tady ten filmík, kdybyste měli zájem zkouknout:

EDS

16. října 2009 v 21:30 | Fiera |  Deníček
Zdarec bobani,
tak jak se vede? U mě celkem dobrý. JAko fakt.

škola jakože v pohodě, písemka z čejiny stylem, že se zase psalo na něco jinýho než se mělo, takže mi vůbec nevadí, že jsem se na to úpa vybodla. No jináč snad nic zajímavýho.
Odpoledne, jelikož už mi dofrčela francouzka na EDSko tak jsem s ní strávila 2 hodiny. Super, musím říct, že to proběhlo nad očekávání dobře.
Pak jsem šla nakoupit do Pennysu babču rohlíky a dom kajzerky, při čemž jsem potkala Týnu. Takže jsem jela s ní a Pepkem k babči. Tam po sléze dojeli i moji rodičové. Týna s Pepkem dneska připravovali jakousi podzimní kinderparty, takže vyřezávané dýně a spol. Taky jsemsi jednu vyřezala, takovou s měsíčkovýma očima, hvězdičkovým nosem a křivou pusinou. :D No a pak se jelo domů.

No a na zejtrajsou velké plány, potrtáme s francouzkou do Brna. :D

Takže se mějte
vaše Fieruš

RIP Neluška

15. října 2009 v 18:16 | Fiera |  Deníček
Ahojky lidičky,
tak se vám opět hlásím se zprávami. Začnu včerejškem pokud se divíte, že tontokrát nezačnu pondělím, tak vám to objasním. Prostě si nepamatuju tak nějak co se dělo- tzn. že se nedělo nic zajímavýho.

Tož úterý byl dlouhým dnem tak jak už to bývá. No což školu jsem přežila a tratala do špániny, kde nás přesunuli z učebny na prvním patře do pátýho patra. No vzhledem k tomu, že je to v budově bez výtahu a já si to jen tak ze zvědavosti vylítla dvakrát nahoru a dolů. Njn magor se nezapře. Tak mě pak solidně bolely nohy. No jinak špánina v klidu. Sice jsem udělala úlohu, ale jinou než jsem měla. Chjo a to se pak vyplatí. :D

Středa se nesla v duchu výletu do Prahy. Jako jo dobrý jen když si to odpočíte trošku do vedlejší ulice než máte v plánu a obejdete si půl Prahy místo toho abyste hned byli na místě. Jo pravda je to trošku delší procházka. Ale co tak kam jsem měla jsem dorazila na čas. A trefit zpět už mi nedělalo žádnej problém.
Nicméně když jsem dojela domů čekala mě smutná zpráva. Moje Neluška odešla na věčnost. (Neluška byla moje 17ti letá fenka). Jo měla na to nárok, ale stejně mě to hodně vzalo. Jen když teď o tom píšu tak už zase brečím jako želva. Ono si prostě za tu dobu i k takovému němému tvorečkovi vytvoříte silnej citovej vztah a hlavně když s váma ten tvoreček vyrůstá.

Dneska jsme ve škole psali z chemie- učila jsem se to, ale dopadlo to dost bledě a z čejiny- vykašlala jsem se na to a vypadá to líp než kdybych se to učila.

Toť vše,
se mějte,
vaše smutná Fieruš

Miley si smazala Twitter

11. října 2009 v 18:10 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Nemůžu si pomoct, ale příjde mi to celkem vtipný.

Weekend the End

11. října 2009 v 18:06 | Fiera |  Deníček
Cecej palec,
jak se vede? Já se mám naprosto senzačně. Dneska jsem si přečetla brožurku o školení na který potrtám za 12 dní. Skvělé.
Taky dneska musím pochválit to roztomiloučeké počasí. Byla jsem donucena jít ven pověsit prádlo, sotva jsem je dověsila a zalezla dom tak začalo chcát tak jsem to sesbírala- jen půlku a začalo svítit slunko. Jako fakt na nic. Jsem se na to naštvala a pověsila to na sušák, se kterým jsem pak lítala dovnitř a ven.
Další pernou část dne mi zabralo skenování věcí pro kamošku, jež nebyla 2 tejdny ve škole. No co, aspoň jsem se při tom mrkla co se v čem bralo. :D
Dále jsem objevila naši American Stage a začala její nepřepsanou kápi přepisovat. Mám jednu stránku. Jsem prostě dobrá. :D
No a to bude asi všecko za dnešek. Říkala jsem si, že bych mohla splichtit novej design, ale asi jsem moc líná. Takže nic není.

Tož sa mějte,
vaše líná Fieruš

Komentářová povídka

10. října 2009 v 11:26 | Fiera |  Komentářové povídky
Tož tady je zatím zesumarizovaná komentová povídka. Doufám, že nevadí, že jsem opravila pár překlepů, jež se při psaní naskytly.
Díky za přispění Kamm, Mannon, Joenie, Larisska. V povídce můžete pokračovat i vy ostatní, pravidla jsou stále stejná:
Jak to funguje? Napíšu větu, a další člověk pokračuje větou nebo více větama (max 10 vět). Další na vazuje na člověka, který napsal kousek nad ním atakto to pokračuje pořád dál a dál.
Pravidla: zapojit se může každý, kdo má trošku fantazie. Povídka nemá žádné téma, prostě jak se vyvíjí tak se vyvíjí. Účelem je jen to, aby z toho vylezlo něco čitelného :D


"Jupí," zavýsknu, když mě ráno probudí sluneční paprsky, "dnes je poslední den školy a už zítra začínají prázdniny." Obleču na sebe své svátenční letní šatičky, je přece vysvědčení a já to letos dotáhla na vyznamenání. Díky tomu budou tyhle prázdniny nezapomenutelné. Naši mi za vysvědčení slíbili 2 měsíce pobytu v USA. A já zítra vyrážím se svojí nejlepší kamarádkou. S hlavou už na prázdninách vyrážím na cestu do školy.
Na chodbě mě zastavuje moje nejlepší kamarádka, která se mnou vyráží na cestu se slovy:" Taky se už nemůžeš dočkat?!" bez váhíní ji opdpovídám, že se těším jak malé dítě, a že to určitě bude nezapomenutelný zážitek.
Vysvědčení je mi předáno i s vřelým stiskem profesorčiny ruky a já jsem štěstím be sebe, že jsem ten druhák tak dokonale zvládla a teď můžu myslet konečně jen na svůj americký sen.
Když dorazím, domů začnu si dobalovat věci, jež mi ještě schází. Hlavně nesmím zapomenout na slovník, co kdbyby náhodou. V tom mi volá Sarah - má nejlepší kamarádka, že už konečně dobalila a vyptává se jak jsem na tom já. S hrdostí ji oznamuji, že už tady ukládám poslední věci do kufru. Náš hovor pokračoval asi dalších 5 minut, no vlastně to byl spíše hovor o ničem.
Sotva jsem položila telefon, už mi zvonil znovu. ,,Bude se mi stýskat, zlato." Uslyším hlas z druhého konce linky a nahrnou se mi slzy do očí. ,,Mně víc." Snažím se prohlásit hrdě, ale v půlce věty se mi zlomí hlas. Nechápu jsem, co se to se mnou děje, vždyť to není navždy. Jen je mi to prostě líto, miluju ho. Naše láska je však silná a já věřím že to náš vztah vydrží. Bude to taková zkouška našeho vztahu.

A nastal den D, den odjezdu a loučení. Loučení s lidmi, jež miluju. Vím, že mi budou chybět, ale já si jedu užít svůj dvouměsíční sen do Spojených států.
Vezmu kufr a vyjdu před dům, kde už čeká Sarah s autem, abychom odjely na letiště. "Tak co připravená?" zeptá se mě. A bylo na ní vidět, že je z toho víc nešťastná než já. Podává mi plyšového medvěda od svého bratra, s kterým jsem chodila, a který měl fotbalový zápas, prý abych na něj nezapomněla a aby mi připomínal domov. Toto jsem opravdu nečekala, jelikož jsem se s ním byla loučit už včera. Už tak jsem dostala tolik plyšáků, že bych si v USA mohla otevřít stánek. Bože, všichni mi budou strašně chybět. "Jo jsem připravená, můžeme už vyrazit?" zeptám se jí. Přikývne a my vyrážíme. Po době která mi připadá nekonečně dlouhá, jo dlouhá, zvláštní co se konečně dostáváme na letiště, nastoupíme do letadla a už letíme vstříc novým dobrodružstvím.
V letadle to ze mě všecko spadne.Myslela jsem,že se mně bude chtít brečet,ale naopak se začínám hrozně těšit.Jsem zvědavá, jaká bude naše rodina, u které budeme bydlet.Ještě chvilku si předtavuju,jak by asi mohli vypadat a pak usnu.Probudí mě až Sarah:,,Vstávej,už budeme přistávat." Narovnám se a začnu si sbírat své věci.Vystoupíme z letadla,vyzvedneme si kufry a jdeme k východu,kde hledáme někoho,kdo bude v rukách držet cedulku s našimi jmény."Hele to jsou oni, stojí vedle toho extrémně malého pána, vidíš je," vyhrkne na mě s nadšením Sarah. "No jo máš pravdu.Nevím jak ty ale mě připadají už na první pohled líp jak v mých vlastních představách." "No snad budou pohodový.Vzhled není všechno, a že mají být mladí? No a co?I mladí lidí můžou být protivní a mít předpotopní názory," začne se svým pesimysmem.Než stihla pokračovat tak jse ji okřikla a popohnala jsem ji, abychom se mohli vydat k naší hostitelské rodině.
Naše dvouměsíční dobrodružství mohlo začít.
"Ameriko těš se," blýsklo mi hlavou

Jakmile jsme přijeli k domu, tak jsem valila bulvy.Vešli jsme do obrovského, bleděmodrého obývacího pokoje.Na zemi krásná chlupatá kožešina,plazmová televize a béžová sedačka.A najednou vídíme hostitele."No to ne"!!!!Vyděsila jsem se, a když jsem koukla na Sarah věděla jsem, že má stejné zmatené pocity jako já. "No to ne, to nemůže být pravda,"řekne jako v transu.Po schodech se právě do obývacích pokoje přiřítili 4 teenageři.

Opravdový trapas

10. října 2009 v 11:13 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak tohle je opravdu povedený trapas

Oslava

10. října 2009 v 10:30 | Fiera |  Deníček
Čusec lásečky,
přeju vám příjemné dopoledne. Jakpak se máte? Já otlično, počemu? Patamu što venku prší, takže se nedají sklízet zbytky úrody. :D Jsem já to ale líná co? Tak tu sedím u babči doma na papínkově notebooku a datluju vám tenhle článeček. A za chvíli hodlám jít zkusit se podívat na nějakou teorii do autoškoly. :D

A teďkoms něco málo ještě ke včerejšku. Takže byl pátek, což značí první hodinu angličtiny, ve které nám byla slíbená na pondělí písemky s opakováním celé první lekce. (juchů :(). Další hodinu se psalo ze ZSV. To zas bude dílo nějak tam nemám odpověď na jednu otázku a ve všech těch zbývajících mi něco chybí. V čejině jsme byli na kompech, kde jsme si procvičovali vedlejší věty páč si z nich napíšem v pátek písemečku. Vidím to, že by to mohla být jediná jednička z čj za tento školní rok, páč ty věty mi docela jdou. :D Následovaly laborky z fyziky, kde jsme celou hodinu počítali příklady. No a den jsme končili dvěma hodinama matiky. Z nichž tu druhou jsme byli v komplové učebně a když se ukazovalo jak se počítaly ty či ony příklady tak se k tomu používala interaktivní tabulka. A to bylo opravdu komické páč jste nevěděli přesně jak píšete. psali jste na malou tabulku a koukali na plátno před sebou. Sranda no. Jedni nebyli schopní další byli, ale psali mimo obraz. :D Jó hodně jsme se nasmáli.
Odpoledne jsem si jela do Brna koupit jízdenku na Slovensko do Bratislavy a taky na středu do Prahy.Poté jsme už s našima šli na strejdovu oslavu 5O. narozenin. Byla celkem prča pozorovat tam jenoho staršího pána jak se snažil být vtipným, ale tak co. Každej je už nějakej.

Tak sa zatial mějte,
vaše Fieruška

Ničevo interesnovo

8. října 2009 v 19:24 | Fiera |  Deníček
Ahojte lidičky,
tak se vám opět hlásím s událostmi dní minulých.

Začínám úterým. Ve škole tokupodivu proběhlo docela rychle teda oproti normálnímu úterku. Měli jsme supl ruštinu, ve které jsme se měli učit na středeční zkoušení na mat. téma volný čas. No ale vzhledem k tomu, že jsme byli na kompech tak většina z nás brouzdala po netu. V bižuli jsme začali konečně probírat něco normálního neboli člověka. A ve fyzice se rozjíždí zajímavá látka- elektřina. To že v tom za chvíli budu plavat je druhá věc.
Odpoledne jsem trtčila do autoškoly, taková zajímavá činnost probírání teorie o křižovatkách. A pak šupky dupky do špániny. Opět jsem si připadala jako kdybych byla někde jinde asi jsem se trochu sekla v úrovni. :D

Středa pohodičkový den. Zkoušení z ruštiny naprostá pohoda i přes to, že jsem se na naučení toho celkem vybodla. Popravdě letos je zatím ruština můj nejúspěšnější předmět. Máme tam nejvíc známek a z nich jsou všechny jedničky. Až se tomu divím. Jen ten seminář z matiky byl trošku mimoňskej dla miňá páč já když si to nepřipomenu tak si nic nepamatuju.
Odpoledne klavír. Jó to bude sranda, jsem dostala jakousi písničku, kterou budu hrát jako doprovod do děckýho sboru, to bude opravdu legrace. :D Děti se potrhají smíchy.

Dnešek tak jako v poho den. Dneska čejina uběhla kupodivu rychle, až jsem se tomu opravdu divila. Vtěláku jsme dneska běhali dvoustovku(sice to není dlouhý, ale na mě jo) Takže udejchaní jako koni a ona si učitelka pak vymyslí, že si máme dát ještě jednu dvoustovku na eleganci: přes vnější špičku běhat. Fakt úžasný. Ale co přežili jsme to, i když ze slíbené osmistovky jsem zadejchaná už teďkoms. Jako nic vezlím, ale já to neudejchám, já prostě neumím při běhání dejchat. :D
Odpoledne byl scuk s pár lidma a instalovala se výstava z mezinárodňáku. Bohužel jsem musela odejít dřív než se tam stihly dát fotky, takže jsem je neviděla a jsem z toho smutná. :(

Tak se zatím mějte
vaše Fieruš

I don't like Mondays

5. října 2009 v 16:32 | Fiera |  Deníček
Den se se dnem sešel a opět tu máme pondělí.Dnešek byl opravdu nezapomenutelný, no spíš teda jen jedna jeho část- čeština. Zjistila jsem, že všichni ve třídě máme k hodinám čejiny stejně velkej odpor. A to jako vážně. Všech 27 lidí čejinu přímo nesnáší(nejspíš to bude učitelkou). JE to vážně užasná věc. Neméně, když člověk řekne, že tu jednu úlohu nemá a opravdu se ji snažil vyřešit, strávil nad tím 2 hodiny, ale nepovedlo se( a to je jako pravda) a ona na to prohlásí: "Tak na další hodinu budou to mít všichni a tři věty a ne že to budou mít všichni stejný. V učebnici máte příklad." NA čež nás pár (asi 7 jedinců, co se o to opravdu snažilo) zareagovalo, že jako podle příkladu uděláme sice podobnou větu,ale víc s tím nehneme. Ona se jen usměje, zazvoní a odejde. Tohle jako fakt není hezký. Ale co naděláme.
Asi bezesporu nejlepší hodinou byl děják, kde spolužačka začla soutěžit se spolužákem o větší počet malých jedniček. To jsou takový jedničky, který dostanete, když učitel zjistí, že znáte něco, co se ještě neprobíralo, prostě je to látka, která vás zajímá(teda většinou). :D

Vážně nesnáším pondělky- to mi připomíná, že bych si asi měla pořídit tričko I DON'T LIKE MONDAYS, jako mají některý holky ve třídě. :D

Jináč začínám přemýšlet o tom, že bych opět otevřela svoje povídky. S tím mě napadá otázka na vás: U které byste chtěli dřív nové díly u Trojčat nebo SP? Přání pište do komentářů.

Tak se zatím mějte vaše
Fieruška

Chceš být mé SBé?- Příjmán nová SBéčka!

3. října 2009 v 19:35 | Fiera |  Spřátelené blogy
Ahojky všem,
zredukovala jsem počty mých SBéček. Takže v současné době mám 5 spřátelených blogů a jsem ochotná přijmout dalšícg 25(maximálně)spřátelených blogů.

Pravidla pro SBéčkaření:
1. Stačí zavítat jednou týdně na můj blog(stejně tak já zavítám min. 1x za týden na váš) a zanechat komentář, abych věděla, že jste tu byli.
2. Váš blog musí být starší než 2 měsíce
3. To by stačilo, ne?

Jak se stát mým SBéčkem:
1. napsat do komentů: přezdívku, adresu blogu, o čem blog převážně je, jak dlouho máš blog, proč chceš sbéčkařit
2. čekat až vám napíšu potvrzení o spřátelení na váš blog.


Chtěl/a by ses spřátelit, ale nemáš blog 2 měsíce nebo tolik času na oblítávání sbéček? Tak si vyměň se mnou ikonku.
Více o výměně ikonek najdeš tady.

Hostitel(The Host)- Stephenie Meyer

3. října 2009 v 19:21 | Fiera |  pro chvíle pohody
Kniha The Host je dílem americké spisovatelky Stephenie Meyer, jež je autorkou velice populární Twilight sagy- Série 4 knih vypravějící příběh Isabelly Swanové. Tento román je už spíše určen pro starší čtenáře než Twilight saga. V českém překladu kniha vyšla začátkem srpna 2009(kdy jsem si ji pořídila), zatímco originál byl vydán v květnu 2008.
23. září autorka na svých webových stránkách zveřejnila zprávu, že The Host se chystá na plátno(bude zfilmován).

Rekapitulácia

3. října 2009 v 18:33 | Fiera |  Deníček
Zdravím všechny příznivce mého blogísu,
jak se všici máte? Já celkem dobře, i když musím přiznat, že tenhle tejden byl poměrně hektickej. Ale přežila jsem ve zdraví, takže pohodička. :D

V úterý to bylo celkem zajímavý. Všichni jsme tak nějak pořád měli pondělí a ne úterý, ale jako dobrý. Zvládli jsme to i písemku z matiky jsme zvládli napsat(to jestli to dopadlo hůř nebo líp už je druhá věc). Jináč úterý probýhalo v poklidu.
Po škole jsem valila na teorie do autoškoly. Taky v klídečku, ale příští tejden to už asi tak v klídečku nebude. :D
No a pak jsme měli scuka s děckama z mezinárodňáku. Dorazilo nás jen 5 což mě naštvalo, jako by ti další cca 4 nemohli dorazit. Mě naštvali, ale jinak to bylo celkem fajné setkání.
Z toho vyplívá, že jsem netrtala v úterý do špániny. Takže jsem se doma učila na další písemku na středu.

Středa naprosto úsměvnej den. V semináři z matiky jsme opět zjistili jednu věc- že si nepamatujeme nic z toho co se bralo před 4 měsícema a dřív. A někteří z nás měly celkem slušný hlody. Takže jsme po dvouhodinovce semináře přicházeli do dějáku naprosto vyřechtaní.
Písemka z bižule docela v pohodě- teda tím chci říct, že nebyly žádný záludný otázky.
Odpoledne klavír, heh mi bylo řečeno jestli jsem si už všimla, že je září v čoudu. Měla bych u něj trávit víc času(u klavíru samozřejmě), ale fakt času není moc.

Čtvrtek byl opravdu náročnej den, odstartoval písemkou z ruštiny, pokračoval přes přepadovku na slovíčka z angliny- mám z 20 slovíček 19, ale asi u 17 mám nějak podivně spřeházený písmenka takže bude 5, no co anglina :D. No pak byla písemka z litošky, popravdě učitelka je zvláštní člověk, takže jsem se na to víceméně vyprdla páč vždycky stejně dá logický otázky nebo nějaký otázky typu vyvoďte ze souvislostí takže jako šprtání se je na nic.
Odpoledne jsem nic neměla, ale nebylo mi nějako dobře, takže jsem to pak doma zapíchla a spala.

No a pátek. Nebyl nijak extra zajímavej. Dostali jsme písemky z matiky mám 1-. Jakože mě ani tak neštve ta jedna minus jako ta chyby kvůli které ju mám. Jako si v mezivýpočtu to vypočítám dobře a dál počítám se špatným číslet. Jako to fakt není normální. :D V češtině nám řekla známky z litošky mám 1-(to ta logika :D)a jinak jsme psali z opakování za druhák.
V biolaborkách jsme pozorovali chloroplasty mechu. Lidi miluju mikroskop. :D
Odpoledne jsem trtala na schůzku kvůli mentoringu. To je děs už se mi to blíží. 16. října mi ta francouzka dorazí. Tak jsem zvědavá jestli zcvoknu dřív já nebo ona, ale nejspíš já. :D

Dnešek, celkem poklidnej den. Dělala jsem úlohy do školy- jako nikdy nám nedávali tolik úloh, jako by mě zajímalo co si o sobě jako myslej. :D No ještě je všeckny nemám hotový.
Odpoledne jsem strávila 1 na hřbitově s babčou. Fakt super vytrhat, odníst, přiníst, dát zpět. Fakt nechápu, co tím jako sleduje. No jo bábi. Asi je nikdy nepochopí.

Toť vše,
vaše Fieruš