Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Listopad 2009

Počítač je caput

30. listopadu 2009 v 20:14 | Fiera |  Deníček
Zdarec, jsem tu jen krátce. Asi jsem se včera zmínila, že máti drobet odrovnala kompl. Jenže dneska se ukázalo, že ho odrovnala naprosto dokonale. Takže chudák, šel k počítačovýmu doktorovi a zpátky ho budu mít nejdřív zejtra, což je mi na nic páč budu mít špáninu. :( Jinak dnešek v pohodě. Teda až na pár detailů jako je 3 z matiky. Jako fakt mě to sere. Jo ještě jsem posrala písemku z Aj, ale to nějak přestávám řešit. No a ruštinu jsem napsala, ovšem to jak to se uvidí. No nic valím. Musím se naučit děják, referát do dějáku a mluvko do ruštiny. Takže adié a užívejte si školy dokud to není moc náročný. vaše školou znavená Fiera PS: jsem zvědavá na to kdy se budu učit fyziku. Já chci prázdniny

Nabitý víkend

29. listopadu 2009 v 19:43 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
tak jsem si vyšetřila trošičku času, abych vám sem mohla hodit tenhle článek.

Včera jsem konečně byla na New Moonu. A musím říct že to bolo úžasný. Faktyš, to jak si tentokrát vyhráli s detaily. Jen ten Edward se jim zase trošku moc přebílil. Ale to je fuk. Film byl prostě úžasnej.
Celej den jsem strávila v Brně, maminka mě a taťuldu zaúkolovala, takže jsme lítali po nákupech. Nu což přežili jsme to.

Jelikož příští tejden je zase takovej ten divočejší, tak jsem počítala s tím, že se dneska budu učit. Jenže ouha. ráno volala maťka, která už byla v práci, že přijede návštěva. Takže výborně. Jelikož jsme bordelářská rodinka zase padlo na mě abych uklízela obývačku. No a jelikož doma nebyla mamina tak jsem musela i vařit. Z učení nakonec nic moc nebylo. Dobře našla jsem si dvě hodiny a téměř dodělala prezentačku do dějáku. Tím, že mi máti včera večer zhroutila komp, nemohla jsem si dodělat laboratorní protokol, kterej mám na kompu uložen. Jsem vděčná za to že taťulda má noťas páč jinak bych byla totál nahraná. :D

Tak se mějte, já jdu dodělávat věci do školy.

vaše Fieruš

exkurzia po elektrostancijam

27. listopadu 2009 v 21:21 | Fiera |  Deníček
Ahojec miláčkové,
Divíte se že je pátek a Fierka vám píše až takhle pozdě? Že ne? Tak to ani tenhle článek nemusíte číst. Ale pokud vás zajímá AS. Tak ho dál čtěte.

Tož dneska jsme měli den exkurzí. Tedy jen dvou byli jsme v Dalešicích a Dukovanech. Podle mého názoru docela dobrý program. (když se tedy vyhnu té paní průvodkyni v Dalešicích ta mi byla očeň nesympatická, ale stejně tak i všem mým spolužákům) No nějak jsme to nevychytali a ujel nám autobus ve dvě. TAkže jsem se domů dostala o hodinu později, než se v pátek obvykle dostávám.

Hned poté, co jsem dojela dom jsem sedla k počítači, kde jsme se s Manon domluvily, že se dáme do psaní AS. Takže celý večer sepisujeme 11. kapču k American Stage. To mi připomíná, že 10. kapča je už zveřejněná. Takže Lets read 10th chapeter of American Stage-> here.

To je asi pro dnešek všechno. Zítřek trávím v Brně. Jdu s Julčou na New Moon a už se nemůžu dočkati.

Mějte se a užijte si víkendu.

Vaše Fierushka

HoeTroe

26. listopadu 2009 v 21:19 | Fiera |  Music of my heart
Tak tohle jsou šikulky. JAko těmhle holkám se ten šílenej taneček povedl dát to takové jakési podoby ve které to vypadá dobře.

(Ne)tělák

26. listopadu 2009 v 19:43 | Fiera |  Deníček
Čusec tak se vám hlásím dneska již podruhé. Čubrníte? Tak to je správně.
Prostě vás jdu zasejc otravovat svýma kecama o průběhu dne.

Začínali jsme ruštinou. Pohoda hodina. Jsem si vzájemně popisovali pokoje jako kde je okno, dveře a kde máme jakej nábytek a podle toho zakreslovali, a pak se srovnávalo jak moc jsme si rozuměli. Byla to celkem zábava.
Chemie proběhla v klídečku ani nevím co se bralo. Ale půlka třídy konzumovala mandarinky. Přemejšlím jestli jsme se na to, že dneska budeme v chemii jíst mandarinky domlouvali. No nejsem si toho vědomá, takže asi to byla jen náhoda. :D
Třetí hodinu byla ajina. Zkoušela šest lidí na koverzaci. No a hádejte kdo šel první. Fierka a vůbec se na to nepodívala a nějakou náhodou si vytáhla stejné téma jako měla v úterý a kecala tam stejný žvásty a dostala za 2. Tak by mě zajímalo, jakej měla v úterý problém. Fakt sem si s tou učitelkou nesedla.
No a dvouhodinovka čejina dneska v poklídku. Společné opakování, nějak to děcka ukecali, že nezkoušela. Pak referát nad kterým se rozplývala. Pak nějaké to probírání kombinované s ukázkami v čítance a mp3 nahrávkou textu. Takže pohodička.
No a dnešek jsme končili (ne)tělákem. Normálně míváme fyziku, ale učitel tam nebyl a zástupkyně to s náma myslela dobře tak nám naspala na suplování prohození těláku na 6. za 7. hodinu. Jenže to trošku nevyšlo, páč šestou mají tělák třeťáci. :D Tak nakonec to dopadlo tak, abychom mohli odejít ze školy dřív, že kluci šli hrát fotbal ven(ne, že by tam nebyla kosa) a my holky jsme šly na procházku. :D
Takže pohodička domů jsem přijéchala o hoďku dřív než v obvyklé čtvrtky. :D a začala přepisovat kapitolku k AS, která je napsaná už od minulého školního roku. No snad se mi to povede dokončit ještě dneska. :D A třeba bych to mohla i hodit na blogís, ale uvidíme.

Tak se zatím mějta vaše Fierushka

Bílá

26. listopadu 2009 v 17:00 | Fiera |  Music of my heart

Zdravím určitě všichni znáte onu písničku Memory z muzikálu Cats. V českém znění Vzpomínky z Koček. Jsem dneska slyšela kousek takové no prostě mi to přišlo jako parodie v podání Karla Gotta tak jsem si ji musela hned najít a tady. V jeho podání se písnička jmenuje Bílá. Takže tady je a jen pokud si chcete připomenout jak to zní v originále tak přidávám i videjko originálu.

Bílá- Karel Gott

Memory- v podání Celine Dion (CČ)

Ty dnešní děti..... jde to z kopce

25. listopadu 2009 v 21:04 | Fiera |  Můj názor
Víte asi jsem divná, ne teda ne asi, ale určitě, ale to teďkoms řešit nehodlám. Prostě jsem zase jednou měla možnost pozorovat jako jsou dnešní děti, teda konkrétně ve věku mezi 6-10 lety(odhaduju). Nikdy bych neřekla že to jsou takoví jak jen to nazvat, no řekněme nevychovaní zmetci(snad se nikdo neurazí).
Popíšu vám o co mi vlastně jde na takovém jednom případě.
Šli dva kluci a nesli si plnou půlitrovou láhev pití. Ta láhev jim spadla, člověk by řekl, že ji zvednou, ale to ne. Jeden z nich, řekla bych, že ten starší, ji prostě kopl pod autobus. A vůbec ho to neštvalo a jako král si pokračoval s kamarádem dál. Tohle vážně nechápu, kdyby ta lahev byla aspoň prazdná, tak budiž, teda ne že bych byla pro znečišťování planetky, ale tak bych si prostě řekla, že se chtěl zbavit flašky, ale je línej na to aby došel ten metr k tomu odpadkáči a vyhodil ji. Ale plnou lahev. Vždyť to dokazuje, že si ty dnešní děcka naváží ani pěněz. A to je teď ta krize. I když na druhou stranu si přiznejme, že mi jsme se v jejich věku o něco jako finanční krize nezajímali. Ale troufám si říct, že jsme si peněz aspoň trošku vážili. No rozhodně jsem zvědavá na to, co z takovýhle děcek jednou bude. už jen když vezmu v úvahu, že děcka v první třídě nemají problém kouřit.

A co vy a váš názor na dnešní dětičky.
Fiera

Zábava musí být....

25. listopadu 2009 v 20:45 | Fiera |  Deníček
Zdarec Liďulové,
tak se vám opět hlásím jak jsem prožila včerejšek a dnešek.

Tož škola celkem v pohodě. Zasejc jsme měli místo matiky fyziku=> 2 hoďky fyziky, ale tak jako pohoda. Lečoidní blbosti o elektřině jsou relativně pochopitelný.
V ajině se nám povedlo učitelku solidně na.... páč jsme neuměli téma do kozervačky. No popravdě co si máte vymyslet z klasický čechy, kdybych jí řekla, že jsme stejně jen ochlastové tak to vyjde nastejno. No takže nejspíš na to budeme psát písemku zejtra. Ale tak co. Ani nevím, když byla tak naštvaná jestli nám ty pětky dala nebo ne. To nějak zapomněla říct.
No jináč mě celej den bolela palice, takže jsem ani nechtěla jí do špániny, ale nakonec jsem šla. No ale ještě předtím jsem se u maťky v kanclu učila sračky skrývající se pod názvem ZSV. Máťka o tom prohlásila, že je to snad ještě horší než když se oni museli učit za komoušů politickej systém. No ale co.
Špánina byla opravdu fanny. Neměli jsme našeho Armanda místo něho tam dojechal s 20 minutovým spožděním nějakej jinej. Kterýho jsme mimochodem měli loni na záskok a jako učitel mi moc neseděl. Nu ale co, jako jsem včera perlila jak minerálka. Fakt jsem nebyla ničeho schopná jak mě ta palice bolela navíc mi to naskakovalo rusky a když už jsem něco sesmolila španělsky tak mi do toho vlezla fránina a ajina ani jsem nevěděla jak. :D

No a dnešek matematickej seminář na zahájení dne super. Nějaký limity jsou opravdu zábavnou věcí. To mi připomíná, že je úloha, ale jak se znám tak zase na to zapomenu tak co.
Teď se zmíním o písemce ze ZSV. Jako fajné konečně jsme se dočkali uzavřených otázek a na půlku písemky, ale řekla bych, že někteří byli nakonec za to, že to bylo jen na té půlce písemky rádi. On totiž ten náš profák umí pěkně člověka zblbnout. No jo filosofie. co víc dodat.
Jináč nic zajímavýho. Jen snad v klavíru jak ten nástroj drněl mi pěkně drněla hlava, ale co už. :D

Tak se zatial majte
vaše FIERUSH

Návštěvnost

23. listopadu 2009 v 15:56 | Fiera |  blog
Tož koukám, že mi začíná pomalinku růst návštěvnost nahoru. Takže děkuji vám za vaši přízeň a těším se na vaši další návštěvu.

Navstevnost za minuly tyden (16.11. 2009 - 22.11. 2009) je:
Pondeli: 19
Utery: 22
Streda: 15
Ctvrtek: 16
Patek: 18
Sobota: 19
Nedele: 14

Celkem: 123

Konečně

23. listopadu 2009 v 15:46 | Fiera |  Deníček
Zdraví bobani,
je to super pocit být zpátky doma ze školy, ale zároveň na mě padá tak trošku depka z toho, co bych všechno měla stihnout. Tak jen pro představu: nějak zcivilizovat referát do chemie,udělat drobné úpravy referátu do ruštiny, naučit se ZSV(to dá asi nejvíc práce), úlohu do špániny, přepsat zápis do zemáku, udělat referát do dějáku... No je toho dosti, takže se nejspíš hned do toho dám, abych našla nějakej ten čásek na písání kapči. Jsem ji chtěla psát o víkendu, ale příprava do školy tomu zabránila :(.
Jináč nevím, čím to je, ale celkem fešně mě bolí hlava jako fakt super. A ve škole nám chřipkový prázky nedaj, páč máme štěstí, že se krásně všici prostřídíváme.
Jináč jsme dneska psali z matiky. Tak jako jsem si říkala, že dobrý, ale asi to tak dobrý nebude. Něco co mi vyšlo 10,2km ostatním vyšlo kolem 4. :( A podobně. Já se na to letos můžu vážně bodnout. A pak, že je třeťák pohodovej. To jsem pak zvědavá jak na tom budu příští rok. No vlastně já to vím po prvních pár měsících se naprosto psychicky zhroutím.

Tak se zatím mějte,
vaše školou povinná Fierka se jde šprtat.

Víkend končí, já budu plakat celou noc

22. listopadu 2009 v 18:26 | Fiera |  Deníček
Ahojec lidi,
jak se vede? Já jsem po dnešku naprosto mimo. Jelikož jsem dělala referát do ruštiny, no a ještě se ho musím naučit. Ble. Pak jsem si přepisovala zápis ze ZSV. By mě vážně zajímalo proč se pořád nimrá v tom křesťanství. Posvátná kniha je Bible a má dvě části Nový a Starý zákon. Starý se nazývá Tóra..... Jako na hlavu ne trošku. Teda nic proti věřícím.

Jináč včera jsme byli na návštěvě u známejch. Jako v pohodičce, ale celej den v háji. :(

Tož se mějte fajně
vaše Fiera

Tohle se vám zaručeně bude líbit

20. listopadu 2009 v 20:25 | Fiera |  Music of my heart
Tohle je naprosto neuvěřitelný video JoBros opět zpívají(nebo se spíš pokouší) ve španělštině. They have absolutely incredible spanish.

Récapitulation

20. listopadu 2009 v 20:23 | Fiera |  Deníček
Takže jo, píšu semky takové menší resumé nebo récapitulation, co je vám milejší několika uplynulých dní.

Začneme středou. Jako den celkem pohodový, ale trošku náročnější jelikož jsem byla mimo domov od 6 ráno do čtvrt na osum večer a celou dobu se něco dělo.
Po škole jsem jela do klavíru, kde jsme celou hodinu věnovali tomu překopanému doprovodu k dětskému sborečku. No a po klavíru jsem měla jízdy v autoškole. A teda na to, že byl večer takmi to šlo líp než ve dne. No asi to bude tím, že mám ráda noc a světýlka atd. :D

Čtvrtek mě tak trošku pobolívala hlava. Psala se písemka z chemie. Jako samý rovnice a kdo si to má pamatovat která je která, že jo. No a v těláku se hrál florbal, nevím proč, ale v našem podání mi přijde nějakej vtipnej.
Odpoledne jsem si zajela k babči hodit bágl a zase zpátky, páč jsem měla domluvenýho scuka se Steph a Tomem. Skvělé, Steph byla ve stavu počínající chřipky nebo něčeho podobného. No a jinak jsem si vlastně téměř celou tu dobu, co jsme tam byli hrála na překladatelku. Se holt Tomovi nechtělo moc přemýšlet. :D Ale tak v pohodě.
Rozhodně večer mi, ale nebylo nejlíp. Bolela mě celkem solidně hlava a to že jsem nachlazená už nějakou tu dobu ani nezmiňuju. Takže jsem hnedle zalezla do postele.

No a dneska jsem raději zůstala doma abych to trochu vyležela než to přejde do pokročilejšího stádia. No a jinak to byl dneska nudnej den spinkání(teda to je fajn) čučení na telinu a odpoledne strávené nad vypracováváním protokolu do fyziky a ještě pořád nedokončeného.

Tak se zatím mějte vaše jemně nemocná
Fiera

Wish you were here

20. listopadu 2009 v 19:39 | Fiera |  Music of my heart
Ahojte liďulové,
nevím jak je to možné ale teď navečer mi začala hrát v hlavě jedna takový už starší písnička. Tak abych to zahnala našla jsem siji na youtubku. No a tam k ní bylo takové skvělé videjkou. Takže je semky dávám:

For me

20. listopadu 2009 v 12:51 | Fiera |  oceňka pro mě
Tož a ještě se musím pochlubit diplomkem a pixelkou od Larissky, které jsem poskytla rozhovor do zatykače. Děkuju

Za spřátelko od Triniti

20. listopadu 2009 v 12:47 | Fiera |  oceňka pro mě
Ahojda, tak vám semky dávám, aby jste se pokocholi diplomek za spřátelení od Trinity. Hafec moc se mi líbí ta barva.


Super sen, ale ne můj

19. listopadu 2009 v 19:56 | Fiera |  já versus me
ahojte,
jsem tu jen na skok. Dneska mi není nějak moc dobře asi na mě něco leze. Ale co už. Přejdu rovnou k věci, proč vás tady vlastně zasejc obtěžuju těma svejma písmenkama.

Dneska jsem dom ze školy jela s našima(jsem měla po škole ještě nějaké to vyřizování) takže až večer. No a mamka mi v autě začala vyprávět o tom, co se jí dneska zdálo o mě takže slovo já znamená já Fiera ne moje máti. A tohle je děj toho snu:
Byla jsem kdesi s rodiči na dovolené(v ČR) a pořádali tam nějakou soutěž. A já tam prý děsně chtěla jít a prošla jsem nějakým výběrovým řízením nebo něčím na ten způsob a dostala se do té soutěže. Byli jsme rozděleni do družstev a bylo nám řečeno(jakože soutěžícím), že teď se to jen zkouší. Já z toho měla děsnou srandu a plácala odpovědi od pasu. A vždycky se trefila. Prý byly otázky z humanitních a sociálních oborů, matematiky, sportovní, nějaké věci na překlad. Dokonce jsem i zašmodrchala něco v němčině. A na všechno bezchybně odpovídala. Moderátoři z toho měli srandu, jelikož jsem byla pořád vysmátá jak paradajka přejetá parním válem. No jo jsem si myslela, že je to jen zkouška.
No a nakonec náš tým vyhrál. A každý z nás dostal milion korun, 2 měsíční pobyt v Americe a další věcné ceny a já jakože nejlepší soutěžící dostala navíc dalších x věcných cen a 9 milionů k tomu. A když se mě ptali, co s výhrou udělám. Řekla jsem, že jsem nic nevyhrála, protože soutěž bude až večer, ale kdybych to vyhrála tak to dám na vzdělání. Moderátoři se zeptali: " tolik?" A já na to, že milion pro sestřenku na studium v zahraničí a zbytek na studium venku pro sebe. A to jsem byla pořád taková rozverná, jelikož jsem si myslela, že je to zkouška. No pak mi bylo vysvětleno, že to teda už bylo naostro. A co víc, to už nevím, jelikož zvonil budík a mamuška musle vstávat.

Ale řekněte nebyl by to skvělý sen? :D

Se mějte vaše ne příliš zdravá
Fieruška

Medicína, kam se podíváš

17. listopadu 2009 v 13:00 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
chtěla jsem vám jemnoško napisať štoněbuď o tom, co se u nás dělo včera ještě včera večer, ale tak nějak se mi večer nechtělo a nějak jsem to ani nestihla. Tož vám to zesumíruju až teďkoms.

Takže ráno jsem musela vstávat už v pět. A jelikož jsem se v neděli drobet začetla, takže jsem šla spát o něco později než normálně, bylo to vstávání dosti zajímavý. No ještě trošku objasním, proč jsem vstávala tak brzy. Jela jsem totiž k zubařce, která je cca hodinu cesty od mého domova a jelikož jsem se měla ještě vracet do školy. No jo my jsme totiž neměli volno jako některé jiné školy.
No v 7 už jsem tedy trčela u zubařky, která mi tak pročistila mezizubní prostůrky(ne že bych je tam měla nějaký velký) až mi přišlo, že tam mám snad díry, takže jsem si musela hned něco sněst. Fakt díry mezi zubama mi byly hodně nepříjemný.A pak už jsem frčela do školy.
Naštěstí jsme měli drobet jinej program než obvykle. Měli jsme do 12, čtyři hodinové přednášky.
Den začínal přednáškou o Zdravé výživě tu jsem propásla, jelikož jsem byla u toho zubaře, ale mí spolužáci říkali, že jsem o nic nepřišla, jelikož hovořili o věcech, které dávno známe. Ale nevím nemůžu posoudit.
Druhá přednáška byla věnována událostem od 17. listopadu 1939 až po počátek roku 1990. Měli jsme dokonce možnost nahlédnout i do novin z roku 1989 i starších. Podle mého názoru tohle byl asi nejlepší nápad jak přiblížit to proč se 17. listopad slaví jako státní svátek.
Třetí hodinu nám bylo puštěno video s názvem Řízená střela. Podle mě nic moc. Prostě to jak by se mělo a nemělo jezdit v autě. Co je bezpečné a nebezpečné atd.
No a den jsme končili První pomocí. Dokonce jsme si mohli na figuríně vyzkoušet masáž srdce. Řekla bych, že to byla asi nejlepší přednáška z celého dne. Taková ta pověstná třešnička na dortu.

Takže pro mě to byl takový den plný medicíny. Napřed zubař a pak první pomoc. :D

Tož se mějte a užívejste si svátečního dne

Vaše Fieruška


7. kapitola- Plán

16. listopadu 2009 v 19:07 | Fiera |  Vy jste trojčata???
Dámy a pánové, držte se. Fierka se opět dala do písání a sepsala kapitolku k Trojčatům. No podle mého nemá cenu to nějak moc okecávat, snad jen říct to, že když si vás pro tuto povídku toliko hláslo, že bych tu ráda viděla i nějaký komentář. Tož já přestávám obkecávat a přeju příjemné čtení.

Kapitola 7.- Plán
Cestou na snídani se s klukama dobře bavíme. Teď, když mám možnost je blíž poznat, bez ovlivnění názory ostatních, tím myslím Lil, jsou fajn. Takoví správní rošťáci, co se nebojí vyvést žádnou hloupost. Bližším rozhovorem se Sirusem zjišťuji, že ho už Lily, s tím jak pořád odmítá Pottera a furt na něj jen křičí, štve. Snad i díky tomu se mi začíná v hlavě tvořit skvělý plán jak ty dva dostat na rande. No, i když je pravda, že na něco podobného jsem začala pomýšlet už před pár dny, dokonce jsme se o tom tak trochu i bavily s Andy. S mírnou pomocí Siria a možná i Remuse by to mohlo vyjít. "Tak co na to říkáš,"žduchne do mě Sirius, až téměř slítnu z těch pár posledních schodů na cestě do Velké síně, ještěže má James tak rychlý reflexy. "Na co?"zeptám se, "asi jsem se trošku zamyslela," přiznám. "To sem si mohl myslet," povzdechne si Sirius a zopakuje mi v rychlosti svůj plán, se kterým mě seznamoval během celé cesty a já ho nevnímala. "To zní dobře, mohlo by to vyjít," souhlasím, ale to už vcházíme do Velké síně, a tak náš hovor končíme. "To to voní," řekne James, "právě jsem dostal pořádnej hlad." Rozeběhne se ke stolu a my se se smíchem k němu připojíme.

Sraz příbuzenstva

16. listopadu 2009 v 18:44 | Fiera |  Deníček
Ochih jak já miluju takové ty všeobecné srazy příbuzenstva u bábušky. No samo, že jak jsem tam teď byla, tak se nás tam zasejc scuklo hafo. Dokonce přifrčela i tjoťja z Prahy.
Teda ne, že bych si chtěla stěžovat to jako rozhodně. Ne, ale ono, když se do kuchyně nasáčkuje 8 lidí tak je tam poněkud málo místa. :D

Sobotu jsem si celkem užila s Joenie jsme kuchtili vdolky k fazolím, jež měly být k obědu. Byla to celkem sranda, páč jsme nemohly najít jakousi součástku k robotu, míchaly jsme těsto ručně. :D Na to, že to bylo těsto polotuhé se nám míchalo, jako by bylo pořádně tuhé. Ale nakonec jsme to zvládly Joenie si sice udřela na ruce puchejř, ale těsto nakynulo a vdolky se povedly. :D
Večer jsme měli v duchu společenských her. Tedy spíš nás Pepek překecal, a tak nás pět hrálo Porto Ricko(tuším, že se tak ta hra jmenuje) u toho popíjeli Lemonda(no jo už jsme všechny zletilí)a následně ještě hráli canastu u které jsme pojídali zeleninovej salát. Máme rádi vitamínky. :D
Tak nějak jsme chtěli jít brzo spát, ale nějak jsme se s Joenie začetly a já vytuhla až v 1 a moje sestřenka až o půl hodinu později.

V neděli ráno jsme byly tetou násilně vytaženy z postele se slovy: "Vstávejte, co budete vařit." Po poněkud delší době, než by se teťuli líbila jsme vylezly a přesunuly se do kuchyně, kde jsme se začaly věnovat i s Jůlinkou přípravě oběda.
Odpoledne Joenie vytáhla kulmu z dob již dávno minulých a všechny jsme si vzájemně klumovaly vlasy. A já u toho sepisovala kapču k Trojčatům(mimochodem, ta tu dneska přibude). Pak si Joenie odjela na hokej. A my s Julčou jsme šly udělat buchtu. Trošku jsme to nestihly dokončit, než přijeli mí a Jůlčiny rodiče. Takže nám pak dirigovali všichni jak to máme dělat a nemáme dělat. No samo, že se sami na tom neshodli. :D Takže to bylo vážně veselý.
Když jsme buchtu konečně dodělaly, jelo se domů. Kde na nás opět čekal můj zbožňovaný bratránek. Opět jeho "úžasné" narážky na moji osobu. Dokonce mám podle něj opět nabarvený vlasy. Vám musím říct, že poslední 3 týdny nedělám nic jinýho než že si barvím vlasy(samozdřejmě je to ironie, vlasy mám pořád stejný už od tý doby co se mi v létě vymyla ta fialová).
Poté, co bratránek odjel si přijela tetička vyzkoušet moje šaty. JEště, že moji velikost obleče většina příbuzenstva :D a já tak sloužím jako půjčovna šatů. :D No a pak už jsem šla spát. Páč mě dneska čekalo brzké vstávání.

Toť prozatím vše
vaše Fieruš.