Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Leden 2010

9. kapitola- Feuillueced

31. ledna 2010 v 19:33 | Fiera |  Vy jste trojčata???
A je to tu dámy a pánové. Fierka včera měla čas a inspiraci a sepsala další kapitolku k Trojčatům. Musím říct, že jsem na sebe hrdá v tom, co se mi na jednom místě povedlo vymyslet. Snad se to bude líbit i vám. A přečtete si kapču a zanecháte i komentář. Tak já to nebudu více okecávat a přeji příjemné počtení.
Fiera

Kapitola 9.- FEUILLUECED
"Jak už sis jistě všimla, nepatříme zrovna k nejvzornějším studentům,"ujme se slova James. Musím se pousmát: "Toho se nedá nevšimnout. Ať se stane jakákoliv vylomenina, vždycky v tom máte prsty vy čtyři." "Takže, chceš-li s vlky být, musíš s nimi výt,"protočí Remus oči. "Protože teď půjdeme k Chroptící chýši, cestou určitě potkáme spoustu lidí. No a tvým úkolem bude vyslat po první skupince studentů ze Zmijozelu nějaké kouzlo,"vysvětlí mi mou zkoušku s úsměvem od ucha k uchu Sirius. "Jsou na to kouzlo nějaké specifikace?"zeptám se jen, jelikož je mi jasné, že jakékoliv protesty jsou zbytečné. "Jen by nikdo neměl poznat, kdo kouzlo vyslal a dotyčné trošku zranit." "Skvělé," řeknu a začnu přemýšlet, jaké kouzlo použiju. I když, rozhlédnu se po podzimní krajině, tohle by nebylo špatné. "Tak jdeme ne,"popoženu kluky, aby se hnuli z místa a já tak měla tenhle nesmyslný úkol, co nejdříve za sebou. "Jak si dáma přeje,"prohlásí Sirius s pukrletem, čímž na všech tvářích vykouzlí úsměv. A ode mě si za to vyslouží dloubnutí loktem do žeber, kvůli kterému nahodí výraz ublíženého štěněte a vydáme se na cestu.

When I Look At You

31. ledna 2010 v 16:10 | Fiera |  Music of my heart
A trošku hudby, i když Mileynu moc nemusím tahle písnička je opravdu povedená. No a je z Last Song, takže jukity. :D

DODčka= Dny otevřených dveří na našem ústavu

31. ledna 2010 v 16:05 | Fiera |  Deníček
Tož dneska již podruhé zdravím všechny zbloudilce na tomhle blogísu.
Tentokrát se budu zabývati tímto týdnem, takže pokud vás to nezaujímá tak ani nečtěte dál. :D

Tož v pondělek a úterek bych moc nerozebírala, to víte nějak moc mě nezaujaly. Takové typické učící se dny. No vlastně v pondělí odpoledne mi přišla SMSka, že si můžu dojít pro řidičák, tak jsem si naplánovala, že se tam ve středu stavím. A teda v úterý jsem se nechala v ruštině vyzkoušet zase na to konverzační téma- MÓDA. Né že bych se o ni zajímala nebo tak něco :D Ale v ruštině je to takový spíš jen kecání o tom co se nosí, jak se řekne náramek, náušnice, řetízek atd. Dopadlo to dobře. Takže mi to vylepšilo náladu. Jináč ve středu a ve čtvrtek jsme měli DOD našeho ústavu.

Ve středu jsem měla trošku problém s radím příjezdem do školy. Mi poprvé za 12 let co dojíždím do školy frnkl bus. Prostě jsem vylezla před barák a autobus zrovna jel. No takže jsem se otočila a šla zpátky dom. Ale tak jako jela jsem druhým busem. Kolem osmé byla na místě, skákla jsem si pro řidičák a během cesty do školy, která je mimochodem od místa, kde jsem si byla pro řidičák asi 1,5km vzdálená, jsem řádně promrzla. Ale za dvacet minut jsem to zvládla. A dobelhala se do školy. Ještě, že DOD začínalo až v 9. No měly jsme s Manon na začátek službu v jídelně. Teda byla tam ochutnávka kuchařského umění, která zahrnovala zakysanou smetanu s piškotem a mandarinkou a těstovinový salát s kuřecím masem. Jako mňamka. No a pak už jsme dělaly průvodce. Tož pro nás nebylo žádný učení, ale pro zbytek naší třídy cca 15 lidí bylo. Takže si to od nich musíme sehnat a dopsat. Mimochodem právě na přepisování či dopisování teď pracuju.

No ve čtvrtek opět DOD. Ale to už jsme jen průvodcovali. No a na mě padla taková velmi se zajímající o vše paní se dvěma dětmi, klukem- ten je prý nadprůměrně inteligentní a holka- ta je disgrafik, dislektik a cosi kdesi. No jako měli jsme z toho haló všichni. Nechce si mi to teď moc rozebírat, ale koho by zajímalo povyprávím. Každopádně se nám ve čtvrtek na bůkfejsu s holkama o téhle paní rozjela skvělá diskuze. :D To víte, někteří litovali, že se s ní nesetkali páč by ji poslali někam. :D
Po DOD který končilo ve 12:00 jsme si šli vyzvednou výzo. Jako super, jsem měla o dvojku míň než jsem čekala. Takže vyznamenání. Řekla bych, že 5 dvojek ve třeťáku není žádná ostuda, i když by to mohlo bejt i lepší. Ale tak třeba na konci roku :D

V pátek byly pololetky. No a já šla s Joenie na DOD na Mendelovu univerzitu v Brně. Jo zajímavé, jsme přišly trochu později, takže jsme toho už moc nevyslechly. Ale tak děvče se pak zeptalo na věci, které ji zajímaly, tak snad ví všecko. Jinak jsem během dne trošku začala ztrácet hlas.

Ztráta hlasu se naplno dostavila v sobotu. V půl osmé jsem byla násilím vytažena z postele a jelikož si tatínek nezapomněl vzít ranní štamprdli pro zdraví a mamča musela vařit jela jsem s taťuldem jako řidič pro Babču. Jako jo dobrý jsem nikam nevrazila, jen jsem si trošku, když už jsme byli skoro zpátky doma v kopcu zahrabala ale pohoda ve zdraví jsme přežili. :D

No a neděle. Jako nic moc v krku mě bolí jako svině a hlas taky nemám. Musím dopsat věci do školy a naučit se Bižuli(naštěstí víc jak půlku umím od minulýho čtvrtka), zemák(nějaký pošahaný horopisný celky na slepou mapu) a ruštinu(celou 3. lekci) tak mi držte palečky, abych to všecko zvládla.

Mám vás všechny ráda
vaše Fiera

Bižulka až bábuščin děň ražděnja

31. ledna 2010 v 15:24 | Fiera |  Deníček
I lidičky,
tak se vám zase po hodně dlouhé době hlásím. No a prvně se budu věnovat událostem minulého týdne. Totiž byl to tejden kdy byl náš třídní na horách s prvákama. Takže jsme měli tak trošku pré.

Možná si ještě vzpomenete jak jsem se tu vztekala, že mi nejel bus a já nestihla zkoušení z bižule. Dobrá zpráva pro mě je, že jsem se s učitelkou domluvila. Dokonce se mi to povedlo a zkoušela mě ve čtvrtek před vyučováním a já to zvládla. Jsem prostě dobrá.
Jináč jsme měli ve čtvrtek skvělej seminář. Měla nás na supl Irina- totiž Ruska. A měli jsme koukat na Saturnina. No před hodinou přilítla do třídy zástupkyně. Děcka bude všichni koukat na Saturnina, se vám to bude hodit do češtiny a já si vás z toho potom vyzkouším. No pak dovalila Irina: "Budeme se koukat na Saturnina. Kdo nechce nemusí, ale bude potichu a může si dělat co chce." Na což moje spolusedící prohlásila, že Irina umí dost dobře česky jen ten přízvuk stojí za to. :D No jo já vím, jelikož už jsem s ní měla možnost poklábosit si už dříve. :D
No a den se končil tělákem. No cvičilo nás 5 holek a 5 kluků, ti mimochodem měli suplovanej s Bižologikářkou. No a tak jsme to spojili a hrál se voliš, do kterého se zapojily i obě profesorky. Takže celkem kvalita.

V pátek jsme šli až na druhou hodinu. A musím říct, že ani nechápu proč jsem tam lezla se téměř nic nedělalo. Ještěže jsem si vzala se sebou knížku, no za ten den jsem přečetla 95 stránek. Dobrý ne? :D

No a v sobotu jsme měli opět rodinou slezinu. Babča slavila narozky. šlo se na oběd do restauračky. Dokonce nás obsluhoval číšník, který v oné restauraci je od té doby, co se otevřela a naše babča tam s dědou chodívali často. Takže to bylo vždycky když něco donesl: "pro babičku...." No všichni měli radost, že se po dlouhé době viděli. Opravdu pěkné. :D A srandovní.

A co se dělo v neděli už nějako netuším, to znamená, že to nebylo nic zajímavého. :D
Vaše Fiera

Je to na pytel

20. ledna 2010 v 8:06 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidi,
překvapuje vás, že tu dneska jsem tak brzy? Mě teda jo. A víte proč? Nejspíš ne, tak já vám to povím.
jako každej normální dej jsem šla na bus. Jenže ouha on nejel. Takže vlastně dneska mi šlo jen o první hodinu, kde mě měla zkoušet z bižule jestli mi dá na výzo 1 nebo 2. Jenže se tam nemám jak dostat. Tož jsem psala učitelce jestli by mě vyzkoušela zejtra v chemii nebo před či po vyučku. Jsem zvědavá co mi odpoví.
No a když už tu tak sedím bus jel před 3 minutama, což znamená, že bych stejně dojela po první hodině, takže dneska na to kašlu a zůstávám doma.
Dokonce to má i pozitivum a tím je, že si může zahrát ještě před tím než odjedu do klavíru. Z toho jsem teda děsně nadšená.

A víte co mě štve nejvíc, že jsem se to včera jak debil učila. A on nakonec nejede bus a já venku dosti promrzla. To jako fakt. No a jestli mi tu jedničku nedá tak to bude někde, bych neměla vyznamenání(nejspíš) a to by mě máti nejspíš zabila. (žádný nejspíš to vím naprosto přesně). Fakt mě to štve.
A ještě ke všemu příjdu na oběd o šulánky s mákem. No nena****o by vás to?Mě teda jo

Tak se zatím mějte
vaše nas**štvaná FIERUSH

žurnalnaja aděžda

19. ledna 2010 v 16:47 | Fiera |  Módní vlna
aneb i z denního čtiva je pěkné ošacení. :D
A little bit faschion

19. ledna 2010 v 16:39 | Fiera |  Módní vlna
Joj lidi, tak ta anglina dneska úlet. musím vám sem hodit pár obrázků co mě opravdu dostaly. :D

i když u tohohle musím říc, že se mi líbí to černý. :D


ty žlutý kalhoty prostě musím mít :D ty jsou skvěle trhlý :D

english lesson

19. ledna 2010 v 10:25 | Fiera |  Deníček
zdařte, tak máme ajinu a hledáme nějaký pytloviny ohledně módy páč je to nový téma do konverzace. A já objevila skvělý náramky se musím pochlubit
slideshow image
//<![CDATA[ <!-- var nextInt = (0 + 1); var myHref = window.location.href; // Capture the google analytics tracking code. Code assumes it is the last argument on the line. var tmpTrack = myHref.match(/\?gclid=.*/); if (tmpTrack == null) { tmpTrack = ""; } // To remove the google analytics tracking code, which is interfering with the URL construction. myHref = myHref.replace(/\?gclid=.*($|\?)/, ""); var thisSlide = "slideshowarticle/1150/" + 0; var nextSlide = "slideshowarticle/1150/" + nextInt; if (myHref.match(thisSlide) != undefined) { var newHref = myHref.replace(thisSlide,nextSlide); } else { var newHref = (myHref + "1/"); } document.write ("<a class='next' href='" + newHref + tmpTrack + "' title='next slide'>next<\/a>"); //--> //]]>

Kapitola 12.- Cesta

18. ledna 2010 v 17:57 | Fiera |  American Stage
Ahoj miláčkové,
zvláště vy, kteří čtete moje povídky. S Manon jsme včera dopsaly a zveřejnily kapču k ASku. Je už v pořadí 12. Takže pokud vás příběh Anežky v Americe zajímá šup jděte číst: AS- kapitola 12

The Grease - multijazyčně (podruhé)

18. ledna 2010 v 17:50 | Fiera |  Music of my heart

A pro velký úspěch ještě jednou, ale s jinou písničkou. :D

nejprve originál:

španělská verze:

italská verze:


a takhle to zpíváme my:

The Grease - multijazyčně

18. ledna 2010 v 17:29 | Fiera |  Music of my heart
Když jsem byla v tom hledání tak jsem objevila i opravdu zajímavou věc. Pomádu přezpívanou do italštiny a španělštiny. Tak na to jukejte:

Italsky

španělsky


pro porovnání originál

Bubny z džungle

18. ledna 2010 v 16:42 | Fiera |  Music of my heart
Ahoda lidičky,
tak se vám hlásím zase s nějakou múzikou. O víkendu jsem něco hledala a náhodou jsem našla jednu písničku od Emiliany Torrini, kterou jsem kdysi hledala a nemohla najít. :D Takže ji sem musím dát. :D

WHO I AM?- KTO JSEM?

15. ledna 2010 v 16:51 | Fiera |  Music of my heart
správný fanoušek či jen člověk, kterému se líbí tvorba Jonas Brothers a zejména jejich nejmladšího člena Nicka Jonase určitě ví, že Nick se dal i na sólovou dráhu. Tento jeho projekt se jmenuje Nick&Administration a jeho prvním hitem je písnička Who I Am, ke které asi před týdnem zveřejnil i videoklip a tady je. Mně osobně se ten videoklip strašně moc líbí. Takže jsem zvědavá na vaše ohlasy jestli se líbí nebo ne. Tak a tady je ten videoklip

A ještě by mě docela zajímalo, co si vlastně myslíte o té písničce celkově. Jako jestli v tom textu něco vidíte nebo nic páč je vám text ukradenej a zajímá vás jenom jak to celkově zní.

Hurá pátek ve škole je za námi

15. ledna 2010 v 16:19 | Fiera |  Deníček
Zdravíčko,
tak jsem tu. Ani nevíte jak jsem ráda, že už je tenhle a minulej tejdej ve škole konečně za mnou. Fakt děs se pořád něco učit. Grr. No aspoň, že se mi povedlo uhrát matematickej seminář na dvojku, kdybych já debil se někdy naučila to primitivní posouvání grafů goniometrickejch funkcí tak by to bylo v pohodě, no aspoň, že už najíždíme na deriface(uvídíme jak se o těch budu zmiňovat za pár tejdnů).
Každopádně za chvíli hodlám jít dočíst Utopii od Thomase Moora, abych o ní mohla napsat úvahu, je to do školy jak jinak, dobrovolně bych to určitě nečetla a už vůbec o tom nepsala úvahy. Je to děsná sranda, to víte bereme holt letos v ZSV filosofii. Nic proti filosofům, ale občas se zabývali opravdu věcima postavenejma na hlavu. Ale co naděláme.
Wow teďkoms přijeli naši. Se divím, že tak brzy, když obvykle přijíždí až o hoďku později.

Tak zatím,
vaše Fierush

Omluva

14. ledna 2010 v 21:26 | Fiera |  blog
Ahojda večerní zbloudilci,
jen jsem tu na skok, abych se omluvila, že už jsem tu tak dlouho nebyla. Ale to víte, se blíží pololetí a každej den je to písemka a furt abychom se učili, však to určitě mnozí znáte. Ale zatím to na příští tejden vypadá trochu klidněji než ty týdny po Vánocích. Když tak o tom přemejšlím tak prázdniny byly vlastně jen před 2 týdny a já už mám za to, že to je minimálně 2 měsíce. Nicméně to honění do školy snad brzy skončí a já se vám budu zase moct věnovat.

Tak se zatím mějte, já si jdu znova přečíst ZSV a pak tradá spinkat

Vaše Fieruš

MY generation

14. ledna 2010 v 21:20 | Fiera |  Music of my heart
no ve středu jsme měli v anglině jakejsi zajímavej článek o partě důchodců kteří se dali na zpívaní, no a Eduš napadlo, hned tu jejich zmíněnou písničku hledat na netu. Prostě se o to musím podělit s váma. A nejlepší je ta scéna kde mlátěj s těma kytarama. :D