Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Únor 2010

Gonna to mountains for skiin' 'n' snowboardin'

26. února 2010 v 22:20 | Fiera |  Deníček
ZDravíčko,
jsem tu dnes jen na skok abych vám oznámila, že zítra trtám na hory. To víte, konečně jsem se dočkala a budeme mít prázky. A jako obvykle trtám na hory. Letos pro změnu do Vysokých Tater- Tatranská štrba(ach ta ironie co? :D)
To víte, těším se jak malý děcko. Jen doufám, že se tam neukoušu nudou, jelikož letos po x letech jedu sama s rodičema bez nějakých lidí v mým věku. Takže potěš koště. Už loni tam bylo malých dětí jako nabobečkovanejch. Tož jsem zvědavá jak to bude vypadat letos.

Tak se mějte a užívejte si ten tejden beze mě. No a vy co budete mít taky prázky. tak si je pořádně užite.

Jonas Brothers do ČR

25. února 2010 v 20:42 | Fiera |  Music of my heart
Ahojky všem fanouškům JOnas BROtherS. Chcete aby tihle skvělí kluci přijeli urobit koncert k nám do česka? Hlásněte ZDE- ZDE ZDE ZDE ZDE ZDE pro Prague(momentálně mám cca 190hlasů) nebo Praha(cca 70) či Brno (cca71).

Tak šup. Chceme přece, aby přijeli ne?

Jinak kluci na výsledky tohoto hlasování koukají. Páč odkaz na to posílali na FB.

No tak se zatím mějte,
vaše Fieruš

Skvělý start do nového týdne

22. února 2010 v 8:11 | Fiera |  Deníček

Zdravím vás lidičky,
tak jsem tu opět. Nebojte, jsem ve škole. Včera jsem se jako blbec učila ruštinu a na zbytek jsem se vy--bodla. No a když jsem dneska dorazila do školy zjistila jsem, že učitelka onemocněla a jsme spojení s němčinou. Naštěstí nás učitelka vzala na kompy takže obléhám twitter a facebook.

No a ještě ke včerejšku. Asi to už všici víte, ale hokej jsme s Ruskem projeli 4:2. Popravdě, jsem čekala, že nám tam naflákají více gólů. :D

Tak se mějte
vaše Fieruš

Nemoci a nemoci

21. února 2010 v 15:52 | Fiera |  Deníček
Ahojky bobci,
tak jsem tu zasejc se souhrnem dní minulých. Tuším, že poslední článek tu je z pondělí a rozjímala jsem se v něm o plese.

Takže tím pádem mám co mluvit o úterý. Mimochodem to byla v novém semestru první špánina. Jako hafec. Máme tam chodit 3 a byli jsme tam dva. A jak to tak vypadá tak příští tejden tam budu sama. :D No nechám se překvapit jak to nakonec dopadne.
Jináš bych řekla, že úterý proběhlo docela normálně :D Teda vlastně já bych snad zapomněla. Máti se ptala jestli nechci někam o velikonočních prázkách. Navrhla Řím, ale zatím nemám s kým jet takže uvidíme jak se to vyvrbí. :D

Ve středu jsme měli zajímavej dej. Češtinářka onemocněla, takže jsme místo toho získali zempl a matiku. Oni snad nic jinýho než matiku dávat nemůžu nebo já fakt nevím.
V ruštině jsme probírali nemoci a zdraví atd. jako už od minulého týdne. No a po ruštině jsem hodila vážně zajímavý asi 15 minutový rozhovor s učitelkou. Jako fakt dobrej člověk to je.
No a pak klavír. To zase byla síla. Chjo mě to vážně nebaví hraj to a to. Tssss.

Čtvrtek byl pohodovým dnem. První hodinu zepml. Jelikož je v zemlu učebně TV tak jsme koukali na poslední třetinu hokeje, co jsme hráli se Slovákama. Se do té učebny nasáčkovala půlka školy. :D Docela vtipný to bylo. :D Teda když nepočítám první druhou derivaci, monotónost funkce a spol v seminářu. :D
V těláku jsme si sedli na míče a kecali o Olympiádě. Takže pohodička. Akorát když jsme odcházeli tak mi holky, který necvičily říkaly, že se do školy stavila paní Chickpea. Více o paní Chickpea najdete zde v článku o DOD konkrétně 4 odstavec odpspodu. :D Každopádně jsem byla potěšena, že jsme se s ní nesetkala :D.

V pátek jsme šli až na druhou hodinu. Mimochodem suplovanou, jelikož nám onemocněl ZSVář a hádejte co jsme měli místo ZSV? ZEměpis. No jo holt, jsme zemáku tenhle tejden měli málo. Další hodinu suplovaná Čj tentokráte místo ní byla kupodivu matika. :D
Následovaly laborky. No jelikož dlouho nebyly byl zmatek a my nevěděli jesi máme bižuli nebo fýtu. Nakonec jsme teda zakotvili(ač neradi) ve fyzice.
Den byl byl završen anglinou. Ve které na mě učitelka bafla: "Říkaly ti holky, kdo tu včera byl?" Když jsem přikývla jen se vyjádřila: "No asi jsme na ni udělali dojem páč přinesla 2 přihlášky ke studiu." Učitelčin výraz naprosto vypovídal o tom, že lituje ty lidi, který budou ty Dětičky paní CHickpea učit.

Včera jsem strávila den s mon ami de France a se sestřenkou a rodičema. Byli jsme na výstavě Zlato Inků, mimochodem francouzce se to děsně líbilo. A pak jsme skočili do kina. Kde byla francouzka naprosto ohromená, že máme číslovaný sedadla. Prý u nich přijdete a sednete si kam chcete. Takže takové to staré známe- Kdo dřív příjde ten dřív mele.

No a dnešek. Konec týdne. Dopodledne na nic. Věšení prádla je fakt zábava. Pak jsem potřebovala něco najít. (Věděla jsem přesně kde to mám jen jsem se k tomu nemohla dostat) Tak jsem se dala do menšího úklidu svého království(tím myslím pokoj, pro ty, kteří by náhodou nepochopili). Po douklízení jsem se vrhla na dodělání labiny do fýzi, která se zejtra odevzdává. A dále mám v plánu juknout na slovíčka do ajiny k popisu osoby a následně naučit se slovíčka o bolezňach do ruštiny na zítřejší písemku.

Takže se s vámi zase na nějakou dobu loučím,
mějte se fajně

Vaše Fiera

Le bal, El baile

15. února 2010 v 17:08 | Fiera |  Deníček
Tak ahoj bobani,
zase vás jdu prudit. Tentokráte s událostmi z plesu. Musím říci, že nakonec to byla celkom prča. To víte vidět některé lidi ze třídy mírně pod parou, když kecaj nesmysly. :D Stojí za to. :D
Takže začátek plesu pohodička. Prodávání lístků do tomboly už taková sranda nebyla, pěkně z toho bolely nohy. No nakonec jsme prodaly všechny lístky a byla spousta šťastných výherců.
Poté co jsme prodaly lístky jsem měla volno. Nicméně jsem se naskytla s holkama v šatně, kde byl slušný nepořádek v číslování kabátů. Ono holt, když tam má každou hodinu službu někdo jinej tak to tak vypadá. No takže jsem holkám chvíli pomáhala hledat kabáty, těm pár lidem, kteří se rozhodli už odejít. Poté jsme se přesunula do vinárny, kde jsme si s holkama zatrsaly nějaké to Disco trisko na podpatcích- celkem prča, však víte. Z vinárky opět zpátky do sálu. Tam opět trsání. Následovalo několik panáků zelené a zase trsání.
Ke konci plesu jsem se opět ocitla v šatně a pomáhala těm 4, který tam byly oficiálně a dalším 3, který tam byly neoficiálně, hledat kabáty. Opravdu v tom byl slušnej galamatiáš. Nicméně jsme všechno plusminus našly. :D
Sice se pak má dobrosrdečná spolužačka musela ujmout role taxikářky, jelikož několik spolužáků se zřídilo pod obraz a vůbec netušili jak se dostat dom.
Já osobně jsem se domů dopracovala ve 4 ráno.

Z toho vyplývá, že jsem v sobotu byla poněkud mrtvým tvorem. Nicméně mě máti vytáhla už v jedenáct z postele a nebylo mi dovoleno se do ní vrátit. Tak jsem aspoň začala dělat svoji "oblíbenou" činnost- vypracování protokolu do fyziky.

Neděle se konala v podobném duchu jako sobota. Protokol do fýzi, návštěva zařízení jménem klavír a pokusy o zahrání na to. Večer nějaké to zopakování ruštiny na písemku a adié do betle.

Takže ahojda
vaše Fiera

Kolik vás tu bylo?

15. února 2010 v 15:55 | Fiera |  blog
Tož sem zase po nějaké době hážu návštěvnost. Minulej tejden vás tu bylo krásných kulatých 90. Musím říct,že návštěvnost bejvala lepší. Ale to stejný platí i o tom, že jsem sem častěji psala. :D

Navstevnost za minuly tyden (8.2. 2010 - 14.2. 2010) je:
Pondeli: 7
Utery: 14
Streda: 12
Ctvrtek: 19
Patek: 13
Sobota: 12
Nedele: 13

Celkem: 90

Recapitulation

11. února 2010 v 20:14 | Fiera |  Deníček
Tož zdarec bobani,
jak žijete. Já vás jdu zasejc otrávnout svojí rekapitulácií tohoto tejdne. A že se toho zajímavího, ale hodně stalo. Schválně, kolik toho, co chci napsat napoprvé zapomenu? :d

Takže nejlepší asi bude začít od pondělí.Jelikož jsou sekundáni na horách, tak je nepřítomna naše učitelka na bižuli. Schytali jsme v pondělí místo bižule čj. To znamená, že jsme měli dvě hodiny čejiny posobě. Nicméně se to kupodivu dalo přežít. První hodinu jsme měli naši "normální" učitelku a dělali jakýsi texty k maturitě. A další hodinu jsme měli praktikantku a opakování odborného stylu. Tuším, že jsme pak popsali tabuli jakousi mentální mapou, či co to bylo.
Též jsme měli veselý zeměpis. Tak jakože normálně nikdá nezkouší zrovna zkoušel a 3 lidi(nebo 2? bože ta skleróza). :D No a z toho vyplývá, že to bylo opravdu povedené.

V úterý jsme na supl schytali místo chemie matiku a tělák nám odpadl. Takže radost neskutečná. I když dvouhodinovka matiky v kuse se stereometrií je pěknej záhul. Ale přežili jsme a odměnou nám bylo to, že jsme šli o 10 minut dřív na oběd. Takže jsem se mohla doma více vyblbnout. :D

Ve středu jsme opět měli dvouhodinovku matiky. Jednu hodinu jsme opět schytali za za bižuli. :D Ale tak v pohodě. Pak j stála za to dvouhodinovka češtin s praktikantkou a probírání nezáživné české literatury z počátku 20. století. I když musím nechat, že nejlepší byla skupinová aktivita na zakončení této češtinové pošahanosti, kterou bylo skupinové tvoření surrealistické básně. Opravdu se nám to všem povedlo. Musím nás prostě pochválit. Vy kteří víte o co se jedná též jistě víte, jak taková věc je zábavná. Že Kamm. :D
Mimoškolním bodem středy, je, že mě od rána bolel pravej loket. Ale musím, říci, že po tom, co mě Janča do něj nechtěně na obědě praštila talířem tak jsem měla na pár hodin odbolesti pokoj. Nicméně se opět bolest vrátila ke konci klavíru. Ale pak dome odlezla pryč. Takže jsem si myslela, že to bude v poho.

Ovšem když jsem se dneska vzbudila, tak mě lokýtek bolel dále. A bolí až do teĎ a to celkem solidně. Tak jak jsem proti všem práškům, tak uvažuju o tom, že bych si ňáky proti bolesti dala.
Jináč ve škole místo chemie jsme schytali jak jinak než češtinu amísto těláku zase matyku. Která mimochodem byla po dvouhodinovém matematickém semináři zajímavá. Hlavně když profesor sám přiznal, že ho to nebaví páč se mu chce spát. Tak jsme si načrtli pár těles jako jehlany, komolé jehlany, krychle, kvádry, hranoly, čtyřstěn, kužel, komolý kužel.... Takže celkem v pohodě.
No a odpoledne náhradní hodina klavíru za minulou středu. Jako pohodička. Na to, že jsem kvůli loktu jednu chvíli nemohla hrát jaká mi jím projela bolest a učitelka se lekla, že se mi něco stalo. :D Ale tak v pohodě. :D Se stává i v lepší společnosti.

No a zetra bude den D nebo-li den velké Frašky. Čili námi organizovaný studentský ples. Už se nemohu dočkat. Bude srandy kopec.

Tak se mějte
jdu koukat na TV
vaše (zcela určitě) milovaná Fierka

Moje oblečky z doby batolící

7. února 2010 v 16:47 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak jsme dneska nějak blbli a našli jsme krabici s oblečením pro mimča. Tedy s věcmi, který jsem nosila já jako malá. Prostě jsem nemohla odolat Tak jsem některý věci musela vyfotit. Docela mě překvapilo, že můj šatník byl převážně růžovo fialový. Ostatní barvy se tam vyskytovaly dosti ojeadiněle. Tak a teď už jednotlivé kousky:

dress
Tyhle šaťičky si pamatuju. Jsem je měla na svatbě nějakého příbuzného

kaceri teplackyTohle jsou naprosto úžasný tepláčky s kačerama. Máti tvrdí, že jsem je zbožňovala, ale nemůžu říct, vůbec si je napamatuje.


lacluckyTak tohle jsou naprosto bombastický lacláče. Prostě jsem se do nich znovu zamilovala. Škoda, že je neobleču :D hned bych je nosila.
<br>
rukavicky s MickeyemA rukavičky, s Mickeyem. Asi jsem tyhle Disney postavičky zbožňovala. :D Prý k těm rukavicím jsem měla i bundičku, ovšem ta už je někde v trapu


roztomile
nice
A těmhle třem dupačkám se prostě nedalo odolat. ať už těm s králíčkama, myškou nebo kytičkama. Prostě slaďoučký. :D Holt jsem se jako dítě uměla oblíkat. :D

To musíte vidět.

4. února 2010 v 18:18 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tohle prostě musíte vidět, se zaručeně zasmějete. :D

Great days

4. února 2010 v 18:17 | Fiera |  Deníček
ahojda ľuďové,
tak jak se máte?

Já se v uplynulých dnech měla asi takto:

Úterý celkem nuda den až na tělák, kterej jsme měli suplovanej. Po dohodě učitelů jsme se spojili s klukama a jejich profák si to vzal na starost. Takže rozcvička formou posilování. Kluci nosili holky v náručí, na zádech(to dělali i pak dřepy).... Celkem vtipný, i když osobně to nemám moc ráda. No a pak se hrál voliš. No tentokrát nás bylo 7 na 7(dokonce i podle pohlaví). A co byste asi vůbec nečekali dokonce se to občas i podobalo volišu a to i docela kvalitnímu. Rozhodně jsme si to i všichni užili páč nás to kupodivu bavilo.

Středa byla celkem zajímavým dnem. Místo dvouhodinovky češtiny jsme měli děják a další hodinu bižule. Takže jsme měli za den dvě hodiny biguli. No a děcka samozřejmě ukecali učitelku a psali jsme písemku až tu suplovanou hodinu.
V ajině jsme probírali kvalitní gramatiku tzv. předbudoucí čas průběhový a prostý a ještě jakejsi budoucí průběhový. Opravdu docela kvalita a zábava.
Ve fyzice jsme pořešili průběh plesu jež letos pořádáme. Jo jo holt to bude fiasko.
No a suplovaném děják bylo úžasné zkoušení. KDyž vyzkoušíte kašpara tak se holt pobaví celá třída, s tím už holt za těch pár let musíte počítat. :D
Středeční odpoledne bylo ještě lepší, jelikož mi odpadl klavír. Dost mi to vyhovovalo. Jelikož jsem na piano vůbec nešmátla. :D

No a konečně dnešek. Docela v poho den, jež začal v zemáku dvouma dílama Zpátky k pramenům. Úvodní píseň si pak mí milovaní spolužáci prozpěvovali celej den.
No a seminář byl nejskvělejší když přišla Romula pro třídnici a náš milý profák se jí optal co dělají. Její odpověď: "My teď děláme mládež." No a asi si dokáže představit, jak to naše třída zase pochopila, tažke řehot jako hrom. A chudák Romula raděj rychle zapadla za dveře. Po jejím ochodu profák zkonstatoval: "No vypadá to, že tam berou zajímavé věci. Ale to by si oni mohli o nás taky myslet, kdybyste jim řekli, že berem derivaci, jelikož by nevěděli co to je."
A nejskvělejší zprávou dneška, bylo, že odpadl tělák. Takže bombasticky jsem byla doma o hodinu dřív. :D než obvykle.

Tak zatím
vaše Fieruš

So sexy

1. února 2010 v 18:49 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
páni, nemám slov on tady vypadá tak ..... k nakousnutí
nj3.jpg
nj4.jpg
nj2.jpg
nj1.jpg

Pošahanost

1. února 2010 v 17:44 | Fiera |  Deníček
Tak a je tu měsíc únor. Tedy dneškem začíná. Člověk by řek, že by novej měsíc mohl začít aspoň dobře, když už ten čas tak valí. Ale ono ne.

Jako šla jsem do školy s tím, že se budou psát 4 písemky. První hoďku opakovačka 3. lekce z ruštiny- ta se i psala. Uvidíme stále mám problém vzpomenout si na to jak se rusky řekne modrá sukně. Třetí hoďku písemka z bižule, no jako to se nepsalo to minulou středu odsunuli na středu 3. a mí milí spolužáci mi to neřekli. No co, tak mám možnost se to lépe naučit do středy. Čtvrtou hodinu se psala čejina na povinou četbu Stařec a moře a Petr a Lucie. Jo sice jsem to četla, ale jak si kura mám pamatovat takový srandy jako kdy se Petr a Lucie odehrávali nebo jak se jmenoval ten klučík co pomáhal Santiagovi, když jeho jméno bylo v celé knížce zmíněné jen dvakrát a to na konci a na začátku. No a poslední písemka měla bejt ze zemplu na horopisné celky slepá mapa. Ten kokot přišel: "no tak mapy budou příště a dneska si dáme takový trochu jiný. řeknu horu a vy dodáte pohoří nebo obráceně anebo budu chtít složení pohořeí." Takže teorie, kterou jsme se nikdo neučil. Jo to bude zajímavý.

Jináč fyzika v pohodě, jsme část hodiny věnovali tomu jak to bude s plesem. Mezi náma kdybych tam nemusela tak tam nelezu. Asi to nedopadne dobře. No necháme se překvapit
Ajina, celkem ucházející nový časáky mají úžasnou náplň týkající se nových maturit. To mě velice potěšilo.

No a to bude vše.
se mějte vaše Fieruš

Where are you now?

1. února 2010 v 17:24 | Fiera |  Music of my heart
tož zase jedna várka muziky. Tentokráte piesenka od Honor Society s názvem Where are you now. Musím říct, že mě na první poslech hafo zaujala melodie. No a slova taky nejdou úplně mimo mísu. Take poslechněte a pište dojmy.

Návštěvnost

1. února 2010 v 17:17 | Fiera |  blog
ahojda, tak po dlouhé době semky zase hážu návštěvnost a musím říct. Že mě překvapilo, že vás tu bylo tolik, když se tu nic nedělo. :D

Navstevnost za minuly tyden (25.1. 2010 - 31.1. 2010) je:
Pondeli: 9
Utery: 9
Streda: 11
Ctvrtek: 12
Patek: 11
Sobota: 13
Nedele: 21

Celkem: 86