Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Květen 2010

Pravice nebo Levice

31. května 2010 v 20:54 | Fiera |  Můj názor
TAk jo je tu článek na téma týdne- Komunismus.

Začala bych tím, že konečně je po volbách. Levicové strany dosti propadly a s největší pravděpodobností bude vládnout v nejbližších letech pravice.

Jen pro ujasnění tady je převzata tabulka z wikipedie, co to vlastně je levice a pravice. Jak vidíte nic není jen černé nebo bílé nejlepší je něco mezi tím.

Tradiční rysy levice a pravice(zdroj wikipedie)

LevicePravice
Prioritysociální politika, sociální jistotyvýroba, umožnění podnikatelské aktivity
Stát sociálně odpovědný silný státminimalizace kompetencí státu
Spravedlnost rozdělovacívyrovnávací
Rovnost výsledkůpříležitostí
Svoboda reálnáformální
Demokraciezastupitelská, důraz na přímou demokracii zastupitelská 
Člověkkolektivjednotlivec
Stát a společnosttendence ke splynutídůsledné oddělení
Společenský vývojrychlá změna- revoluce nebo reformapostupný vývoj -evoluce
Stát a ekonomiestátní ochranářstvíliberalizace
Ekonomické prioritysnížení nezaměstnanosti 
snížení inflace

Stejně je na tom i Komunismus. Jako myšlenka je určitě vábivá, ale do reálu absolutně nepřeveditelná. No řekněte sami. Beztřídní společnost, všichni mají vše společné- to prostě nejde už jen z lidské podstaty. Vždycky se najde jeden, který začne někomu něco závidět. Ať už třeba, že má někdo čistě světle modré oči, hezčí odstín vlasů atd. A celá takováhle společnost by spadla.
Takže komunismus je prostě "nesmysl", který nikdy nebude fungovat.

Ale zase to co tu kdysi bylo vybudované není jen špatné mělo to i pozitivní rysy. Tak jako všechno nemá jen jednu stranu. :D

Příliš mnoho Hannah Montany na jeden den

31. května 2010 v 17:39 | Fiera |  Deníček
Přeji příjemný podvečer,
tak vám musím zase zdělit pocity z dnešního dne. No a jak už nadpis tohoto článku vypovídá....

Tož jsem zase jela ráno busem do školy. Asi si dokážete představit jak takovej ranní bus vypadá. Plno školou povinných lidiček a většina z nich má špinty v uších. Na tom by nebylo nic špatnýho, když pominu to, že to mají tak nahlas že je to slyšet, i metrdva od nich. Ale dneska jsem myslela, že mě porazí. Tak jsem stála a přemejšlela o snu, kterej se mi v noci zdál(Spolužačka, na kterou jsem alergická mi ve třídě řekla: "Ty jsi trapná." A já jí na to opověděla: "Sorry no, ale ty nemáš předplacené privilegium na to být trapná." Tím jsem položila smíchy do kolen celou třídu...) a najednou slyším, že kočeně asi metr ode mě začala hrát Party in the USA od Mileyny, to by nebylo tak, děsný. Jenže asi o s půl minutovým spožděním to začalo hrát i borcovi, kterej seděl za ní. Vážně jsem se tam z toho málem složila. Smíchy, trapností. No prostě po zbytek cesty jsem dusila smích.
Jenže to nebylo ještě všechno, cestou do školy(jelikož pršelo) jsem potkala dvojčata (takové dvě malé holky tak 12 jim může být) s deštníky s Hannah Montanou. Tak to už jsem málem omdlela. Na jedno ráno to bylo až moc slyšet dvakrát Mileynin hlas a ještě zdvojeně vidět její ehmm Ksicht. To jako pokazí celej den.
A aby toho nebylo málo. Když jsem jela domů potkala jsem opět pár děvčátek s úžasnými deštníky Hannah Montana. 
Moc krásné. Asi si budu muset taky jeden pořídit třeba takovejhle:

DEŠTNÍK HANNAH MONTANA nebo Deštník HANNAH MONTANA :D:D:D
Ten první si dneska nesla jedna z děvčátek, které jsem potkala odpoledne. Řekla bych, že si ho právě koupila páč ho měla rozevřenej i když nepršelo  a na držátku se houpala cedulka. No a ono děvčátko na celé náměstí vyřvávalo Hannah Montana. 
No neporazilo by vás z toho? :D

Tak se mějte musím pádit.
Vaše zdeptaná Fieruš :D

Návštěvnost

31. května 2010 v 17:13 | Fiera |  blog
ahojda, tak vás po delší době jdu prudit návštěvností. Musím vás pochválit. Za minulý týden vás tu bylo dosti.
bližší info pod perexem

Labutí jezero

30. května 2010 v 19:43 | Fiera |  Deníček
Vážení a milí návštěvníci mého blogu zdravím vás.

Včera jsem byla v divadle na Labutím jezeře. Mimochodem můj nejoblíbenější balet. Musím říct, že to bylo moc pěkné. I když pravda všimla jsem si pár míst, kdy šli baleťáci mimo hudbu nebo měli nečisté doskoky, ale to jsou jen drobné chybičky. :D

Většinou Labutí jezero trvá kolem 3 hodin. Je to dlouhý balet. A tentokrát mělo pouze 2 hodiny, což mi trošku vadilo. Proč? Protože Čajkovského hudba je úžasná, a když jsou dobří baleťáci tak je to naprosto úžasné. 
Ale přesto to bylo boží. 

No chtěla jsem vám najít videjko s tou nejznámější melodií a našla jsem tu neznámější část, kde tancují "Čtyři malé labutě"

A ať je to trošku netradiční, tak tady je ta nejznámější melodie a krasobruslení Oksany Baiul


SONC- Ian Somerhalder

30. května 2010 v 17:18 | Fiera |  já versus me
Ahojda lidičky, 
tak jsem se zase po nějaké době zapojila do nějaké soutěže, konkrétně to SONC(o nej celebritu). Jsem tam s Ianem Somerhalderem(hraje Damona v seriálu Upíří deníky). Takže pokud ho máte rádi hlasujte pro něj TADAY prosím. Hlasovat můžete do 13. června

Vaše Fiera

Moje první Volby

29. května 2010 v 10:39 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
tak a je to. Musím se vám pochlubit, včera jsem byla odvolit mých prvních volbách jakožto aktivní volič. :D
Nejlepší ze všecho, to jak tam seděl v té volební komisi matčin známej(a jelikož jsem šla s matkou) tak to bylo: "Á ahoj Pavli, tak nám vedeš mladou volební sílu? Ty už máš tak velkou dceru...." No z toho byste se asi položili. :D
Ale tak jinak v pohodě. :D

Tokiáči

27. května 2010 v 20:40 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Ahojda mám tu pro vás takové jedno videjko. Je s klukama z Tokio Hotel. Sice tyhle hochy moc nemusím, ale to videjko se mi líbí. :D

Studijní volno- opravdu výstižné

27. května 2010 v 12:52 | Fiera |  Deníček
Ahojda liďulové, 
tak se vám opět hlásím. A cože tak brzy? No máme dneska díky maturitám studijní volno. A že je to dneska opravdu výstižné. :D Teda jako ne že bych ležela od rána až do večera  knížkách, spíš si jen třídím materiály do anglické konverzace a materiály do ruštiny. Pak tu třídím papíry na záverečnou práci a týkající se EVSky. No a do toho bych byla ráda, kdyby mi vyšel čas na poklizení stolu, páč je trošku zasypanej papírama. :D

No jo žádná slast. TAkže zatím ahojec
vaše studiu se věnující Fiera

Can't Back Down

26. května 2010 v 19:39 | Fiera |  Music of my heart
Tak tohle sem prostě musím dát. To je také povedené téměř(ne-li zcela) dokonalé. Prostě bombastické. Jestli je celej Camp Rock 2: The Final Jam takhle vyvedenej tak se už nemůžu dočkat. Prostě WOW.

Úžasná pohádková písnička

26. května 2010 v 19:23 | Fiera |  Music of my heart
Zase jsem něco hledala na youtube.com a objevila jsem tam tuhle úžasnou pohádkovou písničku. Fakt krásná. Hned navodí chuť na to jít zkouknout nějakou pěknou pohádku. :D Však posuďte sami. :D

Las Maturitas

26. května 2010 v 19:19 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
jen tak mimochodem toho nadpisu si moc nevšímejte je to jen takový spontání nápad a napsaný to vypadá zajímavě. :D

Takže jak jste si možná všimli z nějakého předchozího článku, máme u nás na škole tento týden maturity. Pro nás to znamená studijní volna a zkrácené vyučko, abychom se mohli jít podívat jak vlastně takové maturity vypadají.
Tak jsme se dneska odpoledne šly s holkama podívat na ty zkoušky z dospělosti. Konkrétně na tyto předměty: Aj, Čj, ZSV, Bi, M. Němčinu jsme vynechaly, páč bychom jí stejně nerozuměly. A teda musím se přiznat, i když letos vylítly už tři lidi(2 z matiky a jeden z fyziky), tak mám pocit, že to zase není až tak těžký jak to vypadá. Jakože třeba ti učitelé se vám snaží pomoct, páč vás nenechají samotný kecat 15 minut, ale dávají vám otázky. Takže asi takhle, prostě vás to trošku navede.

No jo asi jsou maturity trošku nafouknutý, protože je to zkouška z učiva za delší dobu a je to vlastně taková první velká zkouška. Příjmačky na střední vlastně nejsou nic.

Jinak byl dnešní den plný matiky a fyziky. No spíš teda tři hodiny ze čtyř. :D Tu poslední byla extra zábavná čeština na kompech, kde jsme museli dělat křížovku, kvíz nebo něco podobnýho na opakování Imagitativní, katolické, levicově orientované a psychologické prózy, a pak to poslat češtinářce na maila. Děsná sranda, celej rok jsem se těšila, až budem něco takovýho dělat(myšleno samosebou ironicky).  Z toho i můj status na FB: Milujem ironii hlavně ve spojitosti s češtinou. :D No proč ne, že jo.

No nic budu končit, mám na práci nějaké imporatant things.
Tak se mějte vaše Fieruš

PS: Koukala jsem, že se novej des líbí. Tak jsem ráda. :D

FACEBOOK

24. května 2010 v 18:39 | Fiera |  Můj názor
Tak po nějaké době jsem mě zase napadlo zajímavé téma do rubriky Můj Názor. Tímto tématem je FACEBOOK. Možná se divíte proč, možná ne. Ale během, no řekla bych půl roku se jeho oblíbenost natolik rozrostla, že téměř každý si už na FB založíl svůj profil. Nebo snad nemám pravdu?

Osobně jsem si založila FB asi před rokem a pár měsíci k tomu. Původně jsem si ho založila z úplně jinýho důvodu, než ho používám teď. V současnosti je to pro mě hlavně o "prodění přátel" mýmy pošahanými statusy a hraní Farmy, Ostrova a dalších blbinek. I když něco málo z původního- udržení kontaktů s lidmi z druhé strany republiky či světa tam zůstalo. :D Hlavně je to jedno z míst, kam člověk zajde, když nutně potřebuje vědět něco do školy. Většinou je tu 95% pravděpodobnost, že tam někdo bude okounět a já se tak budu moci dozvědět potřebné info.

Každopádně mi příjde FB jako celkem velký zásah do soukromí. Takže si mezi přátele přidávám jel lidi, které tam opravdu chci a potřebuju mít. Za to mluví ten počet "pouhých" 80. Ale když jsem zjistila, kolikero lidí, který znám, má FB. TAk bych jich v seznamu měla minimálně trojnásobek. Což mi příjde zbytečný, jelikož už i mezi těma 80 občas dost ztrácím přehled.

Další skvělou věcí, bez které bych se na FB neobešla jsou skupiny. No řekněte kde jinde najdete skupiny na všechno. Anebo milion skupin s různými názvy, přičemž skýtají to stejné? No jedině na FB.

Zkrátka FB je taková droga moderní doby. Jak je v tom jednom vtipu: Dříve jsme se ptali: "Dáš mi číslo?" a teď: "Máš Facebook?"

Tak tě péra lidi,
vaše Fiera

Náročný víkend aneb ohhh ty babičky

24. května 2010 v 13:44 | Fiera |  Deníček
Tak vás zdravím milí moji,
zase jsem tu abych si tu vylila svoje srdíčko, takže pokud se vám nechtějí číst tyhle moje žvásty, tak tenhle článek rovnou přeskočte. 

New Design by Me

24. května 2010 v 13:11 | Fiera |  blog
Ahojda, 
tak jsem konečně změnila design. Tak by mě zajímalo jak se vám líbí. Vím, že je to nahoře trošku rozjetý, ale už se mi to nechtělo spravovat. :D To víte ta lenost je strašná věc.  :D

No a pro připomenutí přidávám obrázek starého laye.
designIX

At school

20. května 2010 v 13:18 | Fiera |  Deníček
Ahojda zlatíčka,
sedím na suplované hodině a učitelka nás vzala na komply. Tak jsem si řekla, že se na vás mrknu. :D Doufám, že jste rádi. :D
No, abych přiznala tak dneska je ve škole děsná nuda. To víte po třech a půl týdnech den bez písemky. Už to můžu tvrdit s jistotou jelikož příští hodinu je tělák a z těláku se písemky jakože opravdu nepíšou. :D

Za to ke včerješku bych řekla pár slov. Jelikot jsme měli psát písemku z angliny z 3. a 4. lekce (mimochodem to jest víc jak půl roku:D) a na povinou četbu z češtiny. Tak jsem se dokonce na tu ajinu učital. Což se u mě moc často neděje. No dobře děje, ale jen před písemkama, na konverzačku kašlu. Ne že bych na to nekašlala už před tím, ale ono dokáže naštvat, když se člověk jednou naučí téma, o kterým učitelka tvrdí, že bude zkoušet, a pak vás vyzkouší z něčeho úplně jinýho. No to byste na to kašlali už úplně. No ale zpátky ke včerejšku. Kromě těch dvou nahlášených písemek jsme psali i přepadovku z fyziky. No chápete to? My z fyziky za celou dobu naší existence. No vypadalo to jako by se na nás domluvili, páč jsme v úterý psali přepadovku z dějáku. Ale tak tam jsme měli slíbeno, že někdy během pololetí příjde přepadovka. Navíc je to celkem v pohodě, jelikož se člověk musí učit z hodiny na hodinu, páč náš dějepisář zkouší každou hodinu minimálně dva lidi. A to je docela maso.

No nic končím tenhle výlev. Za deset minut zvoní a hurá na poslední hodinu dne- tělák. Jsem zvědavá kolik nás zase bude dneska cvičit. Jestli jako v úterý dvě tak to bude opravdu vtipné. :d

Tak se mějte,
vaše Fieruška

Can't be Tamed

19. května 2010 v 20:27 | Fiera |  Music of my heart
Tohle jsem sem prostě musela dát. Sice Miley nesnáším, písnička nic moc, ale ten videoklip je prostě povedenej. Ten se mi strašně moc líbí. Dobře propracovanej. No posuďte sami.


Evžen Oněgin- Alexandr Sergejevič Puškin

14. května 2010 v 16:49 | Fiera |  do školy
po delší době tu přidávám zase nějaký obsah, jelikož si začínám dělat pořádek v knížkách k maturitě a tak podobně.

Evžen Oněgin
Evžen Oněgin je román ve verších a tvoří jej 8 hlav.

Postavy: 
Evžen Oněgin- hlavní hrdina, tzv. zbytečný člověk (vysvětlení pochopíte po přečtení knížky)
Taťána- Olžina sestra, zamilovaná do Oněgina
Olga- přítelkyně Lenského, sestra Taťány
Vladimír Lenský- kamarád Oněgina, přítel Olgy

Děj:
Oněgin  "lev salónů" je znuděn společností a tak přichází na venkov. Zde se setkává a spřátelí s básníkem Vladimírem Lenským. Oba dva se poté seznámí s Olgou a Taťánou. Vladimír a Olga se do sebe zamilují a Taťánino srdce začne tlouci pro Evžena. Taťána posílá Evženovi milostný dopis(nejznámější část románu), ve kterém vyznává své city k Oněginovi. Oněgin, ale její lásku odmítá.
Oněgin začne koketovat s Olgou, aby odradil Taťánu. To se nelíbí Vladimírovi a vyzve Evžena na soubouj, ve kterém Vladimír umírá. Poté Oněgin opouští vesnici.
Po letech se v Moskvě setkává Oněgin s Taťánou a Oněgin se do ní zamiluje. Taťána je touto dobou už vdaná, a tak Oněgina odmítá, i když Oněgina stále miluje, s tím, že má hodného a poctivého manžela, kterého nezradí. Oněgin tedy odchází.


Dobře zpracovaného Oněgina najdete TADYHLE.

Majáles

14. května 2010 v 16:22 | Fiera |  Deníček
Zdravím vážení,
tak jak jste prožili dnešní den? U nás ve škole se konal tradiční majáles, pro ty co neznají-poslední zvonění pro maturanty.

Letošní ročník měl být poněkud zajímavější, alespoň z pohledu naší třídy. Měli jsme totiž uklízet a nést prapory atd. Já konkrétně jeden ze dvou, jež se pyšní logem naší školy.
Nicméně vzápětí poté, co jsme se objevili ve škole nám bylo oznámeno, že se průvod konat nebude, kvůli nepřestávajícímu dešti. 
Takže se konalo jen vystoupení maturantů. Kteří na to letos měli neurekom času, takže se vůbec nemuseli hádat o to, kdo půjde dřív a spěchat, aby to všechno stihli.

Jako obvykle byli oktaváni lepší než čtvrťáci. Proč asi, že? :D Ale i letoší čtvrťáci stáli za to- Třeba Labutí jezero v podání 4 kluků v dámském oblečení. :D
Oktaváni zase udělali působivou scénku dvou spolužaček setkávajících se po 20 letech, které si povídaly o tom, kde kde v současnosti je(například jejich třídní přestěhovaný na Ukrajinu a ministrem Ukrajiny, češtinářka zástupkyní prezidenta a zpívající duet s Karlem Gottem atd..) a vzpomínáním na ně. Ty vzpomínky byly formou scének. Hodně vtipné.
Samozřejmě nechyběly poupravené písničky. Dokonce se u obou tříd v písničkách vyskytla slovenčina.
Bylo to opravdu vydařené.

Jenže tím na mě tak celkově trošku padla depka jelikož letošní majáles z nás udělal nejstarší lidi na škole. Ach jo. Už se nám to všecko blíží. Jestli se z toho nezblázním tak teda fakt nevím.

Tak se zatím mějte
vaše Fieruš

Buřina

13. května 2010 v 20:12 | Fiera |  Deníček
Zdravíčko miláčkové,
taky jste tak rádi, že jsem se tu zase po delší době objevila co? Jelikož to do včerejška byly dosti drsné písemkové dny tak se tu objevuju aý teď.

NEbudu se vám tu rozepisovat z čeho jsme kdy psali- stejně je to zbytečný a na nic. Dneska mám v plánu se zabývat milučtvrteční buřinou. :D Jelikož přijel Joenie, protože měla v pátek přímačky= TSPčka. No a moje maminka jí řekla, že v riflích prostě jít nemůže. Takže ji dovezli k nám, aby se jí půjčilo nějaké to slušnější oblečení, ve kterém by šla na ony přímačky. 
Poté, co jí bylo nabaleno oblečení jsem ji vezla k bábuške. No ono by to bylo v pohodě, kdyby bylo normální počasí. Jenže víceméně hned potom, co jsem vyjela začala pořádná buřina se vším všudy: gremil grom, svěrkala molnija, padaly kroupy, lilo jak z vědra. No rozhodně jsem konečně zjistila, kde se u auta zapínají stěrače, ale o tem jiná. :D No a vlastně vůbec jsem neviděla kam jedu, a ten randál, co dělaly kroupy, byl dost solidní. 
Ale musím se pochválit, zvládla jsem to bez větších problémů. Největší sranda byla to, že když jsem přijela dom, tak tam bylo sucho. Si to představte všude pršelo a na našem kopci ne. :D

No dále bych se mohla věnovat dnešku. Celkem v poho den. Jsem neměla, co dělat, tak jsem si řekla, že si udělám pořádek v papírech(čili materiálech) do anglické konverzace. No a než jsem to stihla dodělat dofrčeli naši a já musela tradá jet s tatínkem na kondiční jízdy. 
To jsem zase viděla kraje. Hodinová jízda po okolí, který vlastně vůbec neznám. Dost zvláštní pocit. :D

Tak se zatím mějte,
snad se brzy objevím
vaše FIERUSH

Škola noci(House of Night); P.C. Castová&Kristin Castová

2. května 2010 v 10:50 | Fiera |  pro chvíle pohody
Knižní série Škola noci (v originále House of Night) se stala velmi populární. O tom svědčí i počet vydaných a možných připravovaných knih. K nám se první díl této série dostal koncem loňského roku.

Tato série mě velice zaujala a po přečtení prvních dvou dílů v češtině jsem se nemohla dočkat dalšího, že jsem se okamžitě dala do čtení třetího dílu v originále. S podivem jsem zjistila, že tomu rozumím víc než jsem čekala. Nepopírám fakt, že občas(někdy docela často) hledám nějaká slovíčka ve slovníku, ale celkově se tomu dá docela dobře rozumět, tedy podle mého.
To možná bude i důvod toho, že už mám přečtený i čtvrtý díl a v pátém díle mám přečtených 21 kapitol.

Ovšem jak zjišťuji, když má knižní série víc jak tři díly, tak už mi děj splývá do jednoho, takže nemám páru, co bylo v kterém díle. Tedy kromě začátku. :D Přesně stejný problém mám i s Twilightem, ale to jen tak mimochodem.


No a ještě sem uvádím přehled dílů Školy noci, který jsem našla na blogu Abyss-mystery.
Ale teď už ten přehled.
~ Dosud vyšlé knihy (v USA) ~
1. Marked / Označená
2. Betrayed / Zrazená
3. Chosen / Vyvolená
4. Untamed / Nezkrotná
5. Hunted / Pronásledovaná
6. Tempted / Pokoušená
7. Burned/ Spálená
8. Awakened/ Probuzená (léto 2011)
~ Připravované knihy ~
9. Destined / Předurčená (podzim 2011)

~ Možná další pokračování ~
10. Touched / Dotčená
11. Cloaked / Zahalená
12. Wanted / Hledaná
13. Dreaded / Obávaná
14. Changed / Změněná
15. Saved / Chráněná

~ Dosud vyšlé knihy v ČR a SR ~
1.Označená (2009)
2.Zrazená (2010)
3.Vyvolená (2010)
4. Nezkrotná (2010)
5. Pronásledovaná (2010)
6. Pokoušená (2011)
7. Vyhořelá (červen 2011)
8. Probuzená (prosinec 2011)