Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Červenec 2010

Zpátky ve ČR

25. července 2010 v 14:46 | Fiera |  Deníček
Ahojky všem,
tak jsem před asi dvěma hodinama přilítla ze Španělska. Bylo to super až na nějaké malé blechy. :D Možná vám ještě o tom něco napíšu až budu úplně doma. Teď jsem u Joenie a domů pojedeme až zítra.
Tak se zatím mějte. Užívejte příjemných teplot pod 20°C, ve kterých se dá dejchat a normálně existovat. :D

Tě pic vaše Fieruš

A prýýýýýýýýýýýýč

15. července 2010 v 21:37 | Fiera |  Deníček
Zdravím všechny,
takže zítra odjíždím do pryč. :D No ne tak docela. 

Ráno vyrážíme směr Český Krumlov, prohlídka města a zámku, večer na Sen noci svatojánské na Točnu. A v sobotu mrknout do Jindřichova Hradce, Třeboně, nebe Českých Budějovic.

Potom směr Praha. A ráno nástup do letadla směr Španělsko- Malaga. Sice na 8 dní, ale už se těším. :D i když své (ne)znalosti španělštiny asi moc neozkouším na to jsem děsnej srab a hlavně slovní zásoba nic moc není. Takže to spíš bude komunikace v angličtině, ve které si přece jen víc věřím. I když teda nevím jak na tom budou s anglinou španělé. :D

Tak se mějte, užívejte prázdnin)
vaše Fiera

Stále u bábičky

13. července 2010 v 13:34 | Fiera |  Deníček
ahojda,
tak jsem pořád u babči. Teda ne, že by se něco nějak extra změnilo nebo tak. :D Prostě tu pořád dřepím se sestřenicema a od pátku i s bratrancem a hlídáme babču. Je to celkem děs, myslím, že kdybychom měli hlídat malý dítě bylo by to jednoduší. Ono totiž malý dítě můžete popadnout do náruče a odnést do postele spát, když vám usne na židli s hlavou opřenou o stůl. Teda ne, že by byl problém s hmotností. To babču bychom unesli, však jsme na to 4. Ale problémem je spíš ta velikost, bychom nějak neprošli dveřma, máme je totiž dost úzký. :D

No jinak včera, babča jela vyzkoušet den ve stacionáři. To jest taková, no řekněme, organizace, ve které jsou starší, či pohybově omezení lidé od rána do odpoledne. Mají tam zajištěnu stravu, pečovatelskou službu a možnost hrát společně nějaké stolní hry jako pexeso, člověče nezlob se! atd. To je asi stručná charakteristika.
My jakožto omladina jsme využili situace a jeli do Brna. Joenie jela na zápis na VŠ, já si potřebovala něco zařídit, a pak, že půjdeme do kina. Osobně jsem hlasovala spíš pro Dopisy pro Julii, ale holky mě přehlsovaly Eclipsem. Teda ne, že bych měla něco proti Zatmění, ale už mě to nebere tolik, jako když jsem to kdysi četla a nikdo to ještě neznal a teprve se chystalo zfilmování prvního dílu.
Tak jsme šli na Eclipse, dokonce s náma šel i bratránek. Až mi z toho lezly oči z důlků, že šel s náma a ne na Predátory nebo tak něco, jelikož má absolutně jinej vkus na filmy než my.

Popravdě musím říct, že mě dost vyděsil začátek filmu. Takový dlouhý líbání a ještě dost mlaskavě ozvučený. A má společnost prohlásila: "Ježiši, proč jsme na tohle šli." Jen tak mimochodem tyhle scény tam byly tentokrát dost často. Dokonce se tam líbali i Alice s Jasprem a jeslti si z knížek vybavujete tu scénu jak Jasper učí Culleny a vlky bojovat proti novorozeným- mám na mysli ten jeho boj s Alicí. Tak přesně tohle ve filmu vypadá dost jako milostná předehra. Nevím no, ale trošku mi přišlo, jako by režisér, chtěl příběh odlehčit. I když to možná měl být spíš pokus o "láska hory přenáší". Jinak bylo zpracování docela dobrý.(Nepočítám žlutý tituky, který nebyly dost často vidět a občas tam byly dost nesmysly v překladu.)

Jinak se musím pochlubit, že jsem děsná chomla. Jsem si dneska propíchla malíček nožem, když jsem krájela brambory. Na to jak je to malilinkatá dírka se z toho valilo až moc krve. Naštěstí se to po vydezinfikování a namočení do vody zatáhlo a neteče. :D
Ne že by to nějak bolelo nebo tak a ani si nemyslete, že jsem nějakej hypochondr nebo tak něco. Mě jen udivilo to množství krve z tak malilinkatého zranění.

No nic tak se zatím mějte hezky,
vaše Fiera


PS: Je to v háji, věci, které jsem měla naplánované, že přes prázdniny udělám asi neudělám. Málo času a furt u bábičky. Acho jo. Už z toho magořím.

PSS: Všimli jste si někdy toho, že když jste v něčí společnosti dlouho a jakoby izolovaní často se stává, že řeknete naprosto identickou věc unisono? Já si to právě teď dost ověřuju a už se nejedná jen o slova. Posunuli jsme se o level výš- slovní spojení, a ještě výš- jednoduché krátké věty. :D

Ponožky v sandálích

6. července 2010 v 22:43 | Fiera |  Módní vlna
No tohle jsem náhodou potkala na internetu a dost mě to zaujalo. Ne, že bych předtím měla něco proti ponožkám v sandálích, ale ani jsem to neobdivovala. Ale tohle mě dostalo.

Takže jukněte na odkaz >>>okaz, KUK tady<<<

Můj začátek prázdnin aneb chůvy pro babču

6. července 2010 v 22:39 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidičky,
tak je pozdní večer a já zavítala na net. Jak vám asi napovídá název článku, tak jsem u babičky. Jj sice je tu internet, ale ta rychlost nebo spíš rychlost počítače mi nějak nedovoluje, abych ho často navštěvovala. :D Tak jsem tu dneska na skok jen abych oznámila jak žiju. :D

Takže nejdřív se jen zmíním okrajově o tom jak dopadl konec školního roku. Jako už tradičně jsme průměrem nejlepší třída na škole. :D Po sedmi letech žádná změna. Celkově jsme měli ve třídě jen jednu čtverku. Kromě ZSV má naše třída ve všech předmětech průměrnou známku pod 2,0. Takže nejhorší průměr je ze ZSV s 2,3; v závěsu za tím je dějepis s 1,97 a za ním zeměpis s nějakýma 1,93 jestli si to dobře pamatuju; no a údajně zbývající předměty máme pod 1,6. TAkže dost dobrý nemyslíte. Na to, že jsme už v septimě(neboli třeťáku- chcete-li).
No já nakonec dopadla dobře. Měla jsem vyznamenání- 5 dvojek, stejně jako o pololetí jen jsem si prohodila dva předměty.

A teď k tomu začátku prázdnin. Ve středu- den vysvědčení jsem jela do schooly autem. Pak jsem nabrala sestřenku a šly nakoupit a jely k babičce. Jelikož babča měla klíště a jako obvykle si zase zatrhla hlavičku víceméně jsme se jen otočily a já ji vezla autem k doktorce, aby jí to vytáhla. :D Nejlepší babička si mě nazvala taxíkem. Jelikož z návštěvy doktorky se stala ještě návštěva lékarny.

Jinak jsem tedy od středy(kromě neděle- vysvětlím později) u babičky s Joenie a děláme babči chůvy. :D No jedná se o to, že v 8:30 vytáhneme babču z postele, nachystáme jí snídani a prášky, aby na ně nezapomněla, a samy se odparádíme do potele, ze které vylezeme mezi 10, 11 a dáme se do vaření oběda ten je kolem dvanácté, jedné a pak je volné odpoledne až do šesti, sedmi večer kdy probíhá "krmení dravé zvěře" neboli bábičky a večerní seance do půlnoci, jelikož babča je jak malé dítě, které kouká na televizi(nebo spíš spí) a nenechá se do postele zahnat. Takže asi tak, ještě tu s námi je je Julie. Takže jsme na to tři. :D
No v tu neděli jsme byly u nás doma na obědě a večer jsem já zůstávala, protože jsme jeli na návštěvu k tetě do Brna. Jsem konečně na vlastní očka viděla Ládíka- půlročního synka sestřenice z druhého kolene. :D Takové krásné usměvavé dítě sice na svůj věk trošku velké, ale veselé.

No nic tak já valím spát,
vaše Fiera