Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Srpen 2010

Talent versus Talentmania

29. srpna 2010 v 18:52 | Fiera |  Můj názor
Ahojda, 
tak jsem sem na chvíli zaskočila. Aproč že jsem se to vlastně obtěžovala. No prostě možná jste si toho všimli možná ne. Ale dneska začínají ve 20:00 na Primě a Nově talentové show.

Na Primě budou dávat obdobu show původem tuším z Anglie. A uvádí to Jakub Prachař s Martinom Pyco Raushem. A v porotě je Lucie Bílá, Jaro Slávik a Jan Kraus.

Na Nově je "vlastní výroba". Moderátorem bude Leoš Mareš a někdo další přičemž mi příjde, že ani sama Nova neví, kdo to bude. A porota- ZAPA= Zdeněk Troška, Adéla Banášová, Paľo Habera, Alena Šeredová.

Kdybych měla zhodnotit upoutávky na show. Tak u mě jednoznačně vítězí Prima. Hlavně taková ta delší verze, kterou dávají často na Coolce. Upoutávku, co je na nově jak porota zpívá Talentmania je talentmania atd. semi moc nelíbí.

No a teď konečně to, proč to vlastně píšu. Řeknu vám, o které show si myslím, že bude lepší(nebo aspoň se bude víc líbit mně).
Vítězem (zatím) je pro mě Talent. První důvodem jsou moderátoři- Pyco je skvělej moderátor(viděla jsem ho moderovat Superstar, Let's dance, Slávik) a Prachař mi nějak nevadí jsem dokonce zvědavá jak se mu to povede. Zato Mareše nesnáším, takže to je bod pro Novu ode mě dolů. Dokonce si myslím, že by to klukům jako moderátorům mohlo klapat. Sice neznám Slávika, takže nevím jak mi bude sedět jako porotce. Zato Kraus, který už v Talentu porotcoval(Slovenské verzi) mi tam sedí. Lucii Bílou moc nemusím, ale uvidíme jak se bude vyjímat v roli porotkyně mohla by být dle mého gusta. No a k porotcům na Nově- Habera a Banášová už porotcovali v Talentu, takže vím o co jde, ale Adela mi prostě sedí víc jako moderátorka než porotkyně. Šeredovou moc nemusím a Troška jako porotce no nevím. Možná mu to bude sedět, díky zkušenostem z kastingů a výběru herců do svých filmů, ale možná mu to taky sedět nebude. Takže takto dopředu říkám, že je pro mě jedničkou Talent na Primě. Ale uvídím až to trošku zkouknu.

A co upoutalo víc vás? Talent nebo Talentmania?

Hudba jako mocný mág

24. srpna 2010 v 14:15 | Fiera |  Můj názor
Říká se, že hudba léčí. Dokáže vyvolat emoce nebo naopak emoce zklidnit. Dokonce jsem slyšela i tvrzení, že pokud si pustíte vážnou hudbu(ale jen potichu jako pozadí) a bude se přitom učit, stimuluje to mozek a víc se toho naučíte. Jestli je to pravda nebo ne, musí zjistit každý sám.

Určitě jste už slyšeli i o průzkumu, ve kterém řidiči aut před jízdou a před i při jízdě jim pouštěli různé žánry hudby. A jak to dopadlo? Řidiči, kteří poslouchali vážnou hudbu jeli bezpečněji a pomaleji. Řidiči poslouchající tvrdší hudbu jeli rychle a agresivně. Z toho vyplývá, když pojedete autem pouštějte si spíš vážnou hudbu místo rocku a máte větší pravděpodobnost, že dojedete do cíle v pořádku.

A co z těmi emocemi? Tady bych se spíše zabývala vlastní zkušeností. Někté prostě ve mě vyvolávají pocit radosti některé zase smutek. A nezáleží na tom po kolikáté danou skladbu slyším. Ať je to poprvé nebo po sté. Ale určitě to znáte všichni. Aspoň to, když máte mizernou náladu a pustíte si svoji oblíbenou písničku, tak vám pozvedne náladu. TEda většinou, pokud vaše oblíbená písnička není zrovna "pohřební pochod", to vás asi spíš zavede do depky.

Tak a co vy a vaše zkušenosti s "mágem Hudbou"?

Mějte se vaše Fiera

Upíří šílenství

13. srpna 2010 v 14:07 | Fiera |  Můj názor
Před pár lety se jedné americké spisovatelce Stephenii Meyer povedl opravdu husarský kousek. Svou sérií knih rozpoutala upíří šílenství.
Toto šílenství bylo rozpoutáno hned první knihou Twilight(Stmívání), jež vyšla v roce 2005. Brzy se dočkala svého překladu do češtiny a co bylo zajímavější brzy se objevili zájemci o práva k natáčení filmu podle knihy. A už v roce 2008 přišel film do kin a to s velkým úspěchem a učinil s Kristen Steward a Roberta Patinsona.
O rok později se objevila druhá kniha upíří Twilight ságy s titulem New Moon(Nový Měsíc), jehož zfilmovaná verze se objevila v kinech koncem roku 2009. Film vynesl na vrchol mladého herce Taylora Lauthnera.
V roce 2007 vyšel třetí díl ságy Eclipse(Zatmění) a filmové zpracování přišlo do kin v první polovině letošního roku.
Dlouho očekávaný poslední díl ságy Breaking Dawn(Rozbřesk) vyšel v roce 2008 pár měsíců před příchodem prvního filmu do kin.
V roce 2008 se také objevilo(na internetu) 12 kapitol Midnight Sun(Půlnoční slunce), což je první díl série z pohledu nikoli hlavní hrdinky, ale hlavního hrdiny.

Jak už jsem zmínila tahle série rozpoutala doslova upíří šílenství. Začalo se objevovat velké množství knižních sérií o upírech. Některé méně úspěšné jiné více. Např. série: Vampýrská akademie, či Škola noci. Také se objevilo velké množství seriálových upírů, např.: Moonlight, True Blood, The Vampire Diaries.

Prostě upíře jsou teď všude, však si jen zajděte do knihkupectví a svchválně kolik knížek o upírech najdete.

Když už jsem tu zmínila The Vampire Diaries(Upíří deníky) jako seriál, nebylo by špatné, kdybych ještě dodala pár věcí. TVD jsou založeny na knižní sérii Upíří deníky od L. J. Smith. Tato série má 4 díly, které vyšly kolem roku 1992, ale nedočkaly se extrémního úspěchu. Ten mají až nyní, proslavil je seriál a touha po dalších upířích dobrodružstvích po Twilight sáze.  A další dva díly (tuším z roku 2007 nebo 2008) nazvané The vampire diarie: The Return. Ty však ještě nebyli do češtiny přeloženy.
Jelikož jsem četla ty první 4 díly Deníku a viděla celou první řadu seriálu můžu porovnávat. A podle mého je seriál lepší, propracovanější, spletitější. Knížky mají docela dobrou zápletku, ale není to nějak extra dobře popsané.

To je asi vše, co bych řekla k upířímu šílenství. Jen bych možná ještě dodala, že upířímu fenoménu podlelo velké množství lidí, i já. Ale už to není takové jako před 2,5 roky, kdy se mi poprvé dostala do ruky kniha Twilight.

A co vy, podlehli jste upířímu šílenství?

Camp Rock 2, international music

3. srpna 2010 v 20:39 | Fiera |  Music of my heart
Ahojda lidičky,
zase jsem na netu na něco narazila. Jedná se zmezinárodnění 2 písniček z Camp Rocku 2: The Final Jam. První co jsem objevila je francouzská obdoba "Can't back down". Druhou věcí je italsky, portugalsky, polsky, česky, rumunsky a německá verzce v angličtině písničky "I wouldn't change a thing".

 "Can't back down" originál od Demi Lovato

a jeho francouzská verze "N'abandonne pas" od Léa Castel 


1. srpen

1. srpna 2010 v 22:09 | Fiera |  Deníček
Ohh můj bože,
právě teď(až teĎ) mi došlo, že je dneska prvního srpna. Děs běs, začíná druhá půlka prázdnin. Ach jo jak já nechci, aby tyhle prázdniny skončily. A to jako smrtelně vážně. V záři nastupuju do oktávy(pro ty co nevědí, poslední ročník na gymplu), takže maturita přede mnou. No to bych za tak velkej probém nebrala(no cvaká mi u zadku z toho tak či tak :D) ale mnohem větší problém pro mě představuje spíš co potom. JÁ VÁŽNĚ NEVÍM KAM NA VEJŠKU. Nebo spíš než kam ono by bylo několik možností, vlastně až moc. Jenže já jsem jedna z takových těch, kteří mají tolik(jak to říct směrů, možností,...)vyhlídnutých věcí, ale potíž je v tom, že si nedokážu sebe představit, že by mě to bavilo nějak dlouho. Jó tak půl roku až dva roky možná, ale pak by mě to přestalo bavit a toužila bych po něčem jiným. Nemyslím teď zrovna školu, tu bych nejspíš dodělala, páč každej semestr je trochu o něčem jiném, ale to zaměstnání potom. Asi nebudu moct pracovat někde, kde je to stereotypní. Jo bude to těžký, hodně těžký. Závidím těm, kteří chodí na průmyslovky či učňáky- už mají danej směr, kterým by se měli orientovat. Když už nic jinýho, tak jsou aspoň smíření s tím, co budou celej život dělat. :D

No jo no jsem divná. Vím o tom, nemusíte mi to říkat(ani psát). Však když jen uvážíte možnosti, které zvažuju. Na jedné straně medicína(mimochodem láká mě patologie a stomatologie :D), technika(stavárna či srojárna ani informatika by nebyla špatná, ale na tu nemám buňky) a na straně druhé nějaké mezinárodní vztahy, hotelovka nebo tak něco a celé to završuje něco s historií(jako malá jsem chtěla být antropoložka a historičky asi mi to zůstalo:D).
A když jsem tu tak nenápadně zmínila to dětské přání být antropoložka, tak nesmím zapomenout na další věci, které jsem chtěla jako malá dělat(primabalerínou už nebudu :D). Těmi je například cvičitelka mořských savců- delfíni, lachtani atd.- tenhle můj dávný sen mi připomnělo vystoupení na kterém jsme byly ve Španělsku a dalším věcí je třeba dabing. To mi zůstává do dneška. Fakt bych si někdy strašně ráda vyzkoušela dabing. Nevím proč, ale vždycky se mi to strašně líbilo. Není vás vidět, ale hlasem dokážete víc než obličejem. Teda ne, že bych si myslela, že zvládám různý zabarvení tónu hlasu a tak, to zas ne, ale prostě vyzkoušet si to. :D

Tak už přestanu s tím podivným rozebíráním mých nesmyslných myšlenkových pochodů a tak podobně a raděj se ocaď pakuju.

Tak Brou noc a sladký sny
vaše Fieruš


PS: jestli se tím někdo prokousal až na konec má můj obdiv

Trailer k HP7

1. srpna 2010 v 21:51 | Fiera |  Filmy
Tak jsem teď náhodou objevila údajně oficiální trailer k závěrečnému dílu Harryho Pottera. No závěrečnému jak se to vezme, jelikož podle poslední knížky bude film mít dvě části, ale to už asi víte a pokud ne, tak jste se to teď dozvěděli. :D

Vlastně pointa toho, proč to sem dávám je ta, že už mě Harry Potter, nebo spíš to, kdy bude konečně film, tolik nebere. Jó ty doby, kdy člověk se člověk nemohl dočkat až konečně bude nový film v kinech(3., 4. a 5. díl u toho šestého už jsem to nějak neřešila) a musel to, co nejdřív vidět. Holt člověk vyrostl, a tak to už tolik neprožívá. :D

Takže teď už ten trailer. Musím uznat, že to z toho vypadá dobře. Ale uvidíme za rok.:D

Canciónes en espaňol

1. srpna 2010 v 20:00 | Fiera |  Music of my heart
Ahojec zbloudilci,
tak jsem si řekla, že bych vám sem mohla hodit pár písniček. No a jaké, že vás to dneska čekají? Jak si ti pozornější možná všimli z titulku, bude se jednat o písničky ve španělštině. A proč ve španělštině? To je jednoduché. Prostě jsme ve španělsku poslouchali jejich španělské rádio a pár písniček hráli pořád dokola. A jednu nám zahráli jen dvakrát(a to ještě jen první den). Takže proto takto. Ale ne, že by hráli jen španělsky. :D Taky pořád hráli od Lady Gaga Bad romcae a Alejandro. No, ale ať už to moc neokecávám, tady jsou ty španělské songy.

Gitana od Shakiry(jen kdybyste si říkali, že toho chlapa znáte, máte pravdu, je to Nadal :D)


Waka, Waka- Shakira. Jen tak mimochodem ty španělské verze se mi líbí víc než anglické. :D


Dímelo- Enrique Iglesias. Tak tohle jsme první den slyšely dvakrát, a pak už během celýho týdne ani jednou. No co naděláme, že? :D