Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Říjen 2010

Podzimky

31. října 2010 v 17:32 | Fiera |  Deníček
Ahoj zblodudilci,
už je to za náma. Dneškem nám školou povinným končí podzimky. Abych pravdu, řekla tak takovéhle prázdniny jsem dlouho nezažila.

Nejlepším dnem byla středa. Jela jsem si na úřad nechat udělat novej pas a občanku. A kupodivu jsem byla rychle hotová, což mě opravdu překvapilo. Pak jsem jela do Brna. Koupit dáreček kamarádovi k narozeninám a scuknout s kamarádkou ze Slovenska. Nicméně jsem se v průběhu odpoledne neplánovaně potkala s kamarádkou modelkou a daly jsme dlouho řeč. A tak na půl plánovaně jsme se scukly s Manon a daly si pár alko koktejlů. Docela jsem se divila, že to na nás vůbec nepůsobilo. :D Možná jsme si ten alkohol v tom jen představovaly.
A večerní domluvenej scuk s kámoškou byl naprosto senzační. Fakt jsem byla děsně ráda, že jsme se spolu zase viděly. A to co jsme prodrbaly.... No prostě bezva.

Čtvrtek jsem měla stěžejní den na učení. Jenže máti byla nějak mimoc, takže z toho nic nebylo. A já z toho byla nadmíru vytočená. No řekněte, jeslti by vás nevytočilo, kdybyste si dokonale naplánovali, co se který den budete učit. A nakonec vám to zlikvidovala špatná nálada vašich rodičů. A jako perlička večer dojela teta a zůstala u nás až do pátku večera.

V pátek jsem byla děsně nezdvořilá a vydupala si, že se budu učit. Aby mě nikdo neotravoval. "Chudák" návštěva, se musela obejít beze mě. Ale aspoň jsem si udělala prezentačku k referátu do ajiny. Pak budu muset nastudovat pár faktů, než to odprezentuju. Ale s prezentačkou jsem spokojená, vypadá celkem vkusně. A taky se mi povedlo aspoň tu půlku závěrečky, kterou mám hotovou dát to jakés takés finálové podoby. Ale ještě budu muset splichtit zbytek textu. Ach jo, už teď je mi z toho blbě.

No a včera dopoledne. Jsme s našima brali mého svěřence z EVSky na výlov rybníka. Bylo to fajn, jen trošku zima. A odpoledne dojela sestřenka a vysvětlovala jsem jí limity, derivace a integrace. Není blbá, chápe to, jen má podstatné nedostatky v základních věcech, ale za to může škola a ne ona.

No a dneska jsem se trošku koukla na otázky do matiky, ze kterých píšeme v úterním matematickém semináři písemku. Doufám, že to moc nepokašlu. Jsem toho totiž za celej dnešek až tak moc jak jsem chtěla nestihla.
Teď se půjdu napapat a přitom koukat na Glee. A pak opět matika.

Tak se tu mějte krásně. Užívejte si zbytku prázdnin, či Halloweenu.
vaše Fierush

We've Got Talent

21. října 2010 v 17:06 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo

Ahojda lidičky,
tak jsem zase nějakým záhadným způsobem objevila pár fascinujících videí. Jsou z America's Got Talent a Britain's Got Talent. A myslím, že tihle všichni mají dovolono říkat WE'VE GOT TALENT, protože vážně mají. Tak se jukněte.


Jako první. Holka, která snad ani nemá páteř. :D

Další je mladá Velká zpěvačka

Dalším v pořadí je "gumový a namakaný" hoch.

Neuvěřitelná show. Kdo se zvládne převléct rychleji? Já teda ne.

Pokračujeme s bravurními tanečníky

a letošní vítězové Britského Talentu Spellbound

Termály v Györu

17. října 2010 v 16:07 | Fiera |  Deníček
Ahojda lidičky,
tak jsem se včera se spolužačkou vydala do Györu do termálek. Jen pro méně zdatné zeměpisce- Györ je město v Maďarsku.

A musím se vám pochlubit, docela jsem si ten den strávený v teplé termální vodě užila. No ne jen docela, ale dost jsem si ho užila. Bylo to perfektní. Jen taková ta klasická věc, že voda unavuje se opět osvědčila. Jsem po příjezdu domů byla dost mrtvá. :D A dneska ráno se mi taky dvakrát nechtělo z pelíšku.
Nicméně mě násilím mamka z pelíšku vytáhla. A na unavenost nebo mrtvoloidnost nebyl čas ani prostor, jelikož naše famílie je na tom v poslední době dost hekticky. :D Prostě mě to lítání po baráku s praním prádla, vařením a dalšími skutečnostmi dost probralo.
Jen teď odpoledne jsem si rýsovala úložku do fyziky. :D A u toho jsem začala trošičku usínat. Holt ono se to tak přihodí, když člověk přestane lítat a sedí v klidu.

Tož to je vše, co jsem se rozhodla vám sdělit,
tak se mějte krásně, užívejte si zbytku  neděle
vaše Fiera

Skákání přes švihadlo opět ve videoklipu

12. října 2010 v 9:37 | Fiera |  ROPE SKIPPING
ahoj zbloudilci, 
tak jsem včera brouzdala po netu. :D Kupidivu co? A náhodou jsem objevila na youtube.com zase jedno videjko nebo spíš videoklip, ve kterém lidé skáčou přes švihadlo. A prostě a jednoduše nešlo odolat a musela jsem to sem přidat. Tak se pokochejte pouliční zábavou. :D


MAG- maturitní generálka

11. října 2010 v 13:22 | Fiera |  Deníček
Ahoj zhýralci,
tak jak se vede? Mně naprosto v pohodičce. Jsou totiž MAGčka- Maturitní generálka. Takže mám za sebou češtinu. A teda jako jestli to takhle bude vypadat i v červnu tak to dám. Přišlo mi to opravdu dost jednoduché. Dokonce z témat na slohovku bych si vybrala hned 5 z 10 :D Což je obdivuhodné, na to, že téměř nepoznám jeden žánr od druhého. :D
Takže čejinu tedy hodnotím jako jednoduhou.

Teď mě asi za půl hoďky čeká slohovka do angliny. Tak jsem na to zvědavá. (Tam totiž ty věci nerozeznávám vůbec. Pokud se nejedná o rozeznání Essey& Book review. :D) Uvidím jaká tam budou témata a jak to půjde.

Teďkoms máme hodinovou pauzu. Stihli jsme si skočit na oběd a přemístit se na počítače. Teda jen já a kamoška. :D Musela jsem ještě svým milovaným spoluklásníkům poslat něco do Matematického semináře. :D

Když už se tu věnuju MAG tak je fajn že si zítra přispím. :D to školy totiž trtám až na 12:45. :D Akorát pak budu mít trošku problém dostat se na špáninu. KDyž to vezmu do školy autem, tak se pak nedostanu autem na špáninu a když pojedu busem tak se pro změnu nemám jak dostat do školy. Tak jsem zvědavá co si na to vymyslím a jak to vyřeším. :D

Tož se zatím mějte lidičky,
já se jdu psychicky připravit na slohovku z ajiny.

Vaše maturantka Fieruška :D

Work of Art

1. října 2010 v 21:57 | Fiera |  Music of my heart
Tak se na netu objevilo nové music video od Demi nebo chcete-li spíš Sonny Munroe. Je to totiž ke speciálnímu halloweenskému dílu Sonny with a chance. Ale ta písnička se mi docela líbí. A co vám?

Zavržený (Hush Hush) #1- Becca Fitzpatrick

1. října 2010 v 19:51 | Fiera |  pro chvíle pohody
Upíři jsou out, teď letí andělé aneb nová knižní série ze Spojených států.

Proč jsem četla?
Konečně se mi na doporučení kamarádky(nepřipomíná vám to něco, takhle se ke mně poslední dobou dostává velké množtví dobrých knížek) po 4 měsících dostala do ruky kniha americké autorky fantasy literatury Beccy Fitzpatrick. Kniha se u nás jmenuje Zavržený a kupodivu mám dojem, že český název, který se mimochodem dost liší od originálního Hush Hush(pšt ticho- dalo by se přeložit), vystihuje knihu mnohem lépe. A to se nestává často. :D
Zavržený
obrazek z www.egmont.cz

Jak asi napovídá název článku a obálka knihy nejedná se o žádnou "upířinu" tentokrát je to "andělský kalibr".

A o čem že to vlastně je?
Sedumnáctiletá Nora žije poklidný život. Chodí na Clearwaterskou střední školu a s učením nemá žádný problém. Nořinou nejlepší kamarádkou je Vee, která je jak Nora prohlašuje její "obrácené dvojče".
Příběh začíná, když se učitel biologie rozhodne změnit zasedací pořádek. Kamarádky jsou rozsazeny a Nořiným spolusedícím na biologii se stává Patch. Nový, trochu tajemný a děsivý spolužák, který je mimochodem děšivě sexy(dle soudu obou děvčat).
Nora má pocit, že ji někdo sleduje. Poté, co se seznámí s dalším novým spolužákem Elliotem a její Vee je napadena. Má Nora pocit, že se ji někdo snaží zabít. Elliot má špatnou minulost, ale je Patch lepší? Jak se má Nora rozhodnout, komu má věřit.
Pokud si chcete knihu přečíst a nechcete znát konec tak další řádky nečtěte jsou spoilernní: Nora se rozhodne důvěřovat Patchovi, i když zjistí, že není človek. Patch je totiž padlý anděl. A je ochotný udělat cokoli proto, aby se stal člověkem i zabít Noru. Nebo vlastně chtělo to udělat už od začátku, od té doby co ji poprvé uviděl a poprvé poznal. Jenže se do ní zamilovat. I když je Nora z nově zjištěných skutečností vyděšená a zmatená něci ji k Patchovi táhne, a tak se rozhodne mu důvěřovat. A dobře udělá. I když se pro Patche obětuje, Patch její oběť odmítne- odmítne se stát člověkem. Získá zpět křídla a stane se z něj anděl strážný- Nořin strážný anděl. A tímto knížka končí.

Můj dojem z knížky:
V mnoha ohledech se to podobá Twilightu. Setkání v biologii, touha zabít hlavní hrdinku hlavním hrdinou, zakázaná láska atd. Nicméně nejsou tu upíři. A je tu něco, co rozhodně schází Belle z Twilightu. Tím něčím je strach. Nora má totiž strach- bojí se milovat Patche, bojí se Patche a bojí se stínu, jež ji pronásleduje.
I přesto, že je dějová linie knížky jednoduchá. Je psaná tak skvěle, že to prostě musíte číst jedním dechem. Možná to bude tím stem prvních stránek, kde je něco jakoby stále utajováno a musíte číst dál, abyste zjistili co to je. Ale rozhodně vám trošku v úvahách o čem že to všechno vlastně je pomůže obálka knížky. Nebo aspoň mně to pomohlo. I když jsem se k tomu ještě nedostala věděla jsem to. :D Ale to su celá já předvídat jestli to tak bude nebo mě autor překvapí.
Pokud si tedy chce přečíst něco oddechového, tajemného, trošku hororového a romantického, pak určitě sáhněte po této knížce.
80 %

A pokud vás knížka nadchne, nebo nadchla mám pro vás dobrou zprávu. Zavržený je prvním dílem zamýšlené série(jestli dobře chápu tak zatím tetralogie)Hush, Hush. Druhý díl vychází 19. října 2010 údajně všude v obchodech(ale pochybuju, že do všude je zahrnuta i Česká republika). .
a pro nedočkavce, kteří umí anglicky na stránkách autorky je možné si přečíst prolog a 1. kapitolu

CRESCENDO,Becca Fitzpatrick,Preview,FallenArchangel.com

A co mě ještě zaujalo?
Becca má na svých stránkách(stejně jako S. Meyer) přebaly knížek, tak jak vyšly v různých koncích světa. Pokud chcete juknout možno tady. Osobně se mi nejvíc líbí originál, ale ani ta korejská verze není špatná.