Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Prosinec 2010

Krásné dobré prázdninové ráno

23. prosince 2010 v 9:23 | Fiera |  Deníček
Krásné dobré prázdninové ráno,
vám všem školou povinným i nepovinným. Doufám, že si dnešek užíváte či užijete. Já se musím pochlubit a sama sebe pochválit v úterý jsem dodělala závěrečku= seminárku. A dělala jsem ji do půl dvanácté do večera. Nj přitroublé formátování obrázků a popisků. Takže na jeden obrázek místo jednoho kliknutí mi těch kliknutí vyšlo asi deset. A ono, když je těch obrázků větší počet tak to chvíli trvá. Ale tak mám to za sebou. Maximálně mě ještě čekají nějaké opravy překlepů a 5. ledna odevzdání.

Včera jsme měli super den ve škole. První hodina troška matiky, ale jelikož učitel lítal kvůli fyzikálním přednáškám tak jí moc nebylo. V ruštině jsme koukali na Mrazíka v originále. No koukali, dokoukávali ho z úterka. A zbylo nám pět minut. JSme to trošku nestihly včera dokoukat. Tak prej se máme dokoukat na těch pět minut doma. :D Třetí hodinu jsme měli přednášku o křemíku. Místama zajímavé místama o ničem. Co víc k tomu dodat. :D
A úpak už následovala dvouhodinová besídka. Aneb zhlédnutí fotek a videa ze stužkováku. Spolužák opět skvěle zpracoval a sestříhal natočené video.  No a potom jsme řešili trička. Budeme mít, žlutý. Ach jo já hlesovala pro tyrkysový a modrý. Jenže nás přehlasovali o jeden hlas a budou žlutý. Jenže já ve žluté vypadám vyblitě, modrá mi aspoň trošku jde. :) No co, aspoň, že ve předu bude to co se mi líbí. Ale zezadu bude příšerná ryba. Ale tak co už.

Co počasí děcani, vidíte to zítřeší bílý Štědrý den nebo ne? No jelikož se tady u nás (jižní Moravě) dneska dost oteplilo, rozhodně mám proč  o tom, že by byl býlý, pochybovat. I když v rádiu dneska říkali, že zítra zase přijde ochlazení a bude sněžit. Tak jsem zvědavá. :D A co vy?

Jináč teďkom vysedvám u maminy v kanclu a čekám, až dodělá věci, který potřebuje a půjdeme dokoupit zbytek vánočních dárků. Teda doufám, že je dokoupíme. :D

Tak se mějte a užívejte volna
vaše Fiera

Díky vám

15. prosince 2010 v 18:42 | Fiera |  blog
Jen bych vám chtěla poděkovat za vaši věrnost, moji milí přátelé. Minulý týden se vás tu sešlo přes 100. Děkuju vám.


What I want for Christmas is...

13. prosince 2010 v 19:40 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
zase jednou téma které mi vyhovuje. No jo vánoční dárky. Většinou nevím, co si přát, ale letošek je výjimkou. :D

Než se začnu rozepisovat dám sem jednu ze svých oblíbených písniček pro navození atmosféry. 

All I want for Christmas is You by Miriah Carey
zdroj videa: youtube.com


Jak už jsem se zmínila, většinou nevím, co si na Vánoce přát. Ne, že bych měla všechno, ale tak celkem mi stačí ke spokojenosti, to co mám. I když třeba takové setkání s určitýma osobama by mi nevadilo. :D (Jo, Joenie narážím na toho našeho :D) No a druhou věcí, proč většinou nevím co bych chtěla je to, že mě nejvíc potěší takové ty krávovinky. Jako například nějaké crazy ponožky, crazy náušnice nebo nějaká šílenost jako třeba loňské pantofle s prasátkem. :D 

Letošek je tedy výjimkou. Chci novej počítač, jelikož mi ten starý dosluhuje. No jo je to staříček má už deset let, chudák, se divím, že ještě funguje. Ale když se tak na to dívám, tak je to vlastně praktickej dárek. Takovej počítač, vzhledem k tomu, že jej denně používám kvůli škole(ale i jiným aktivitám). Nicméně už mám od Ježuli počítač slíbený, ale až po Vánocích. Tak jen doufám, že mi úplně neklekne ten starý do té doby. Nevím jak bych dodělala závěrečku do školy. :D Už jsem ve finishové části. Jupí. :D Celkem kvalita na to, že to mám do příští středy odevzdat. :D

A druhou hlavní věcí, kterou letos chci od Ježuli je maturita. Pokud možno tak za takových podmínek jaké máme mometálně. Tedy bez zrušení státní, co s tím zase teď šachují. A pokud možno tak tu maturitu, co nejlépe složit. A k tomu se ještě přidává, samosebou, dostat se na Vysokou. (sice ještě nevím jakou a v tom to právě je :D)

Sice bych si na Vánoce mohla přát ještě novej Snowboard a lyže, ale jelikož starý jsou ještě funkční, i když z vršku dosti jetý, a jezdí se mi na nich dobře, tak na co. Příští rok třeba budou lepší designy. :D

So Merry X-mas 
vaše Fiera

New design

10. prosince 2010 v 22:56 | Fiera |  blog
A je tu po hódne, ale hódně dlouhé době novej desing. Po jarní tematice, či barvách přichází zimní. A ač se vám to možná nebude zdát, tenhle obrázek je přesně to, co jsem hledala. Vyjadřuje zimu nejen jako roční období, ale i jako fascinující období.

No nebudu to moc rozebírat, raději, ještě byste si mysleli, že už jsem totálně mimo. (A jsem, ale to je teď vedlejší.)

Pro připomenutí starého desu připojuji ještě obrázek.
design XPS: Doufám, že se nový des líbí. Mně tedy ano, ale možná, že je to jen tím, že je to změna. :D

Maturanti sáňkují aneb super těláky

10. prosince 2010 v 18:29 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak se vám jdu pochlubit s událostmi tohoto týdne. 

Asi nejlepší bude začít pondělkem. Abych to vzala pěkně popořadě, nemyslíte?
Tak asi nejlepší věcí na pondělku bylo domluvené sáňkování v těláku. Takže sáňkařské náčiní jako boby, lopaty a igelity jsme si se sebou přinesli do školy a k tomu ještě oteplováky, rukavice, čepice, šály,... aby nám nebylo zima a mohly jsme vyrazit. Jakožto nejstarší a jediní gympláci, co razili sáňkovat. A opravdu jsme si užily zábavy. A perlička, když si na boby sedla i profesorka, ta nám to natřela, umí totiž na rozdíl od nás řídit.  Taky jsme si nezapomněly vzít foťák, takže budeme mít boží fotečky, jako vzpomínky na náš maturitní ročník a jeho těláky. 
A jelikož se nám pondělní sáňkování líbilo domluvily jsme se i na pátek, když bude sníh. 

Úterý byl nejlepší seminář z matiky, kde jsme měli psát písemku. A místo našeho profáka tam napochodoval říďa s noťasem v podpaží a slovy: "Vytáhněte si papíry, píšem písemku." Všichni jsme na něj koukali jako vyorané myši. Na suplu totiž nic nebylo a učitele jsme měli několik hodin předtím,  takže jsme nechápali. No a když po pěti minutách došel druhej učitel(opět ne náš), že má říďu vystřídat, to už jsme mimochodem začali psát, tak to s náma málem švihlo. Během toho co jsme psali písemku už nás nikdo další nepřišel hlídat jen přilít několikrát náš učitel, zkontrolovat jestli píšeme a zase odběhl. A když přiběhl po 45 minutách tak už to bylo se slovy: "Odevzdat a vypadnout." Takže super, zkrátil se nám den o hodinu. 

Středa taky celkem kvalitní. Hlavně to ZSV, přijde do třídy učitel: "Tak jsem vám chtěl dát přepadovku, ale když vás tu tolik chybí. Ono 5 už je dost, tak to necháme na příští týden..." Tak jako kvalita, ohlášená neohlášená písemka.  No a potom v průběhu hodiny si naši kluci hrají z takovýma těma gumovýma posilovacíma kroužkama, určitě je znáte. A jeden jménem Ondra začal, vydávat takové podivné zvuky. Až na něj učitel: "Co se stalo Ondro?" A on na to: "Laďa mi vzal kolečko." Učitel se podíval na Laďu: "Laďo vrať prosimtě Ondráškovi kolečko, nebo bude mít o kolečko míň."  A celá třída se začala smát. Ono to totiž hned učiteli nedošlo, co řekl, ale jak mu to došlo tak se taky začal smát.  No jo, čas od čase se to povede. 

Ve črvtek se nic tak zvláštního ve škole nedělo. Kromě češtiny na počítačích, kde jsme dělali strukturované životopisy, to mi připomíná, že to máme do úterý odevzdat. Tak jak dopíšu článek tak to půjdu dodělat, abych to měla z krku. 
Jinak jsem šla ze školy o dvě hodiny dřív kvůli T-exurzi v Brně na MU. A musím říct, že mě to mile překvapilo. Ještě o tom musím vypracovat T-report. Taky bych to měla udělat co nejdřív. A pak jsem s Joenie trošku rycheji prolítla trhy na Svoboďáku, zčekla tam stromek. Večeře a hurá domů.

No a dnešek. Začal opět sáňkováním. Ono totiž kolem sedmé byla slušná sněhová přeháňka takže nám trošku sněhu na to naše dovádění napdlo. :D Tentokrát už to, ale bylo bez foťáku a v menším počtu, páč byla podstatně větší zima než v pondělí. Holt po oblevě přituhlo.
V dějepise jsme se pobavili a kupodivu i zkoušená dívčina. Která pořád kroužila kolem vlivu USA v Pacifiku, ale bylo to: nějaká voda, moře, mořské teritorium, ... Jen ne ten Tichý, či pacifický oceán ani nápovědy nepomohly. Ale tak co už. Takhle to tak nevypadá, ale ten styl byl dobrej. 
A pak hurá domů. Nachcípaná z výkyvů počasí a sáńkování su ale ohromě. Takže dneska večer postýlka a aspirin asi bude.

Tak pěknej páteční večer vám přeju
vaše FIERUSHKA

A little bit music

2. prosince 2010 v 20:09 | Fiera |  Music of my heart
Tak jsme teď začali v matice brát takovou příšernou věc s názvem Kombinatorika. Moc se u toho na můj vkus přemýšlí. Ale když se k tomu pustí hudba tak je to hned o dost lepší a jde to líp. 
A tak jelikož v téhle rubrice už dlouho nic nepřibylo jsem si řekla, že sem ty odrhovačky hodím. 

Takže první je I don't believe you od P!nk, určitě znáte. Taková bobastická, posledních několik dní. Úplně jsem si zamilovala tu melodii a ta slova. Prostě dokonalá písnička. :D

Další je písnička Pere me acuerdo de ti od Christiny Aguilery. Taková úžasně melodická písnička zpívaná ve španělštině.

A finálově Lady Marmelade. To videjko je prostě mazecký a ta francouzká, řekněme věta je prostě vtipná. Ale jinak povedená písnička a povedené zpracování. :D

zdroj videí: youtube.com

Why and what I read

2. prosince 2010 v 19:06 | Fiera |  Můj názor
Má oblíbená kniha- musím říci, že se zase jednou blog.cz trefil do tématu. Na který mi stojí za to napsat článeček.

Asi to vezmu z trošku jiného konce než většina blogeristů. A začnu tím, proč vlastně čtu. A teprve potom co čtu. Ale pokud navštěvujete tento můj blogís delší dobu, tak to už asi víte.

Proč čtu?
Nevím jak se to stalo a strašně ráda čtu už od té doby, co jsem se naučila číst. Tenkrát mě asi nejvíc oslovila knížka po mamce Povídky pro Zuzanku. Taková milá pěkná knížka pro děti, krásné příběhy atd. Asi proto jsem pokračovala v postupném pročítání knihovničky. A tak nějak jsem se setkávala s pohádkovými příběhy, detektivkami, s příběhy z historie, fantazijními příběhy a dalšími a dalšími žánrově různými knihami.(nemyslím tím, že bych všechny žánry přečetla v 7 letech, postupně jsem se k nim propracovávala od pohádek). 
Vždycky jsem mívala docela dobrou fantazii. Takže jsem si ráda představovala hlavní hrdiny a hrdinky, domy ve kterých byli a krajinu kterou chodili. A tohle mám na knížkách ráda. To jak si můžu představit jednotlivé postavy a místa do větších či menších detailů. A když se příběh končí otevřeně můžu si domýšlet jak pokračuju. 
Taky mě baví číst, co všechno vlastně autor sám vymyslel, co ho napadlo atd.
A hlavně se mi u knížek dobře relaxuje

Co čtu?
Mezi žánry moc nerozlišuju. Ale upřímně přiznávám, že nemusím válečnou literaturu. Jinak víceméně přečtu všechno. (I tu válečnou jsem přelouskala.)
Ale přesto upřednostňuju knížky, ve kterých jsou historická fakta a fikce, atorů jako jsou James Rollins a Dan Brown.
A samozřejmě je tu ještě fantasy. 

A moje nejoblíbenější knížky?
Jak už jsem psala, čtu docela hodně. Tím se mé oblíbené knížky dost střídají.
Takže v současnosti jsou mými nejoblíbenějšími knihami tyto:
Poslední orákulum od Jamese Rollinse
Vampýrská Akademie od Raechel Mead
Římanka od Alberta Moravii
Zavržený od Beccy Fitzpatrick

A co povinná četba?
I když by to někteří z vás neřekli, tak i povinná četba se dá číst. Jen se musí umět vybrat. A to se týká hlavně vás, kteří budete maturovat po novu neboli státně. Když si dobře vyberete a věřte, že se dá vybrat z kánonu. Tak narazíte i na knížky, ke kterým se budete rádi vracet.

A to je konec přátelé.

NEBOJTE SE ČÍST, NĚKDY V KNÍŽKÁCH OBJEVÍTE I SPOUSTU KVALITNÍCH A ZAJÍMAVÝCH MYŠLENEK, KTERÉ SE VÁM BUDOU LÍBIT.

vaše Fiera

Křest ohněm tedy spíš sněhem

2. prosince 2010 v 17:01 | Fiera |  Deníček
Ahojda zbloudilci,
tak vám jdu povykládat o včerejšku. Myslím, že sněhové nadílky, která naši republiku včera zasypala, si všiml každý. 

No a já včera jela jako každou středu kvůli klavíru, do školy autem. Ráno celkem žádný problém. Sněhová nadílka na silnicích byla( k mému podivení) zkrocena, či odklizena, a tak se jelo v pohodičce. Ovšem to už se nadalo říct o odpoledni a jízdě ze školy. Během dne stráveného ve škole, totiž začala pořádná chumelenice, která neustávala. Takže jsem z auta byla nucena ometat asi 5centimetrovou vrstvu sněhu a jet nonstop se zapnutými stěrači a velice pomalu a opatrně, abych vůbec dojela. No ono by se to i dalo, jelo se spíš po paměti než po silnici :D. Ale nejvíc mě dostalo, že mi začaly namrzat stěrače. To byl fakt děs, jsem už neviděla vůbec nic.
Ale konec konců jsem dojela v pořádku do klavíru a cesta z klavíru už byla o něco málo lepší. To totiž přestalo sněžit, akorát jsem pak projížděla asi kilometrovou oblastí s pořádnými závějemi a sněhovými jazyky.

Takže pro mě byla včerejší cesta autem opravdu křest ohněm, tedy spíš sněhem.

Ale příchod domů byl taky vtipný, měli jsme za vraty naváto přes půl metru sněhu. Takže když jsem procházela, zapadla jsem do půli stehen do sněhu. A to jako myslím naprosto vážně, není to žádné obrazné vyjádření nebo tak něco. Jak by se zdálo. Jsem pak měla pořádně mokrý kalhoty a sníh v botách. A to jsem měla kozačky. :D

Tak zatím
vaše Fiera