Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Leden 2011

Do školy už jedině jen v počtu 5 lidí...

28. ledna 2011 v 20:44 | Fiera |  Deníček
Ahoj bobani,
tak tento týden jsem vám dala od sebe proti minulému trošku oddech co? Ale tak proč by ne že? Určitě vám to přišlo vhod.

Nu což, tak teraz bych se mohla dát do malé rekapitulácie. Co vy na to?

Nic neříkáte? Ale aj tak vám to zrekapituluju.

Středa vcelku nezáživnej den. Tedy vlastně oprava opravdu záživné bylo ZSV, já toho našeho učitele vážně žeru. To co poslední dobou háže za hlášky, se fakt nedá. Celá třída vytlemená.
A jako klavír ve středu taky moc fajn. Učitelka měla nějaké přehrávky s houstlistkama a pak nějaké zkoušky z nauky, takže jsem měla opravdu krátkou hodinu. A to, že jsem se nadřela na jedné skladbě, kterou pak po mně ani nechtěla zahrát a odložila mi ju. Aspoň, že jsem dostala vysvědčení- tedy spíš výpis z vysvědčení- ze samými jedničkami. :D

čtvrtek se stal spíše průměrným dnem. Nic zajímavého nic neobvyklého. Prostě jen takový obyčejný den.

Za to dnešek mazec. Fyzikální seminársiti jeli na "fyzikální pokusy" do Brna na Masaryčku. No do školy nás mělo podle předpokladů přijít 9 holek a jeden jedinec mužského pohlaví. Ovšem realita byla trošku odlišná. Na první hodinu (mimochodem tělák) jsme dorazily do šatny 4, ale během pěti minut došla pátá. Učitele jsme ukeceli na zumbu a celou hodinu skákaly zumbu. Jak jsme se dozvěděly ze společných informací, ten jediný klučina se bál být se samejma babama ve třídě a další 4 osoby jsou nemocné. Takže proč by lezly do školy.
Ale úpa nejlepší supl v hudebně, volná zábava s kytarou, klavírem, zpěvem a unešenou učitelkou hudebky. Jó v pěti je to lepší než ve 27. A suplovaná ajina na kompech: "heh asi s vámi nemá cenu nic dělat, že? Tak se učte, co potřebujete. Já si také budu dělat svou práci." A nejlepší dějepis: "Takový příjemný kolektiv" probrali jsme maturity, jak moc nás učitel zkoumá z psychologického pohledu. Ještěže jsem introvert, na kterém máloco jde poznat. Fakt jsem za to zase jednou ráda. Pak takový trošku výklad snů- ale těch už jsme moc nestihli. Nojo čas je neúprosný.
A pak přišel seminář z bižule a písemka. Bych tu učitelku klofla. Prej stačí když budeme vědět něco víc o Vodíku, uhlík, kyslíku a ona si pak dá do písemky dusík a síru. No je to normální? Teda vůbec. Liška jedna podšitá.
Takže jak říkám do školy už jen v 5 je to větší zábava. I sny vám vyloží. :D

Odpoledne taky záhul jsem lítala kvůli práškům pro bábičku. Jo jo ono když vám přestanou vyrábět prášek, kterej má na předpis je to docela pech. Pak jsem valila do knihovny, kde jsem si zase vypůjčila 3 knížky- Egypťana Sinuheta(konečně, dřív jsem ho nikdá nemohla sehnat), Černý řád (od mého oblíbeného autora)s mam, a pak jsem tam ještě objevila Malého prince a světe div se v ruštině, jsem neodolala a musela si ho půjčit.
Z knihovni jem šla za maminou a lítaly jsme kvůli záclonám a závěsům k babči. To je taky věc, za všechny prašule.

No tak to je všechno.
Teď si jdu konečně pustit včerejší díl TVD.

Mějte se a pěknej víkend,
vaše Fiera

Láska prý

28. ledna 2011 v 19:54 | Fiera |  Music of my heart
Jak už jste si možná všimli. Můj vkus v hudbě je relativně široký a dosti podivný. Ale už nějakou dobu jsem hledala písničku Láska prý od Dvorského a Černocha a nemohla to najít. Zadařilo se až teď. Nemůžu si tedy odpustit a nedat ji sem.

zdroj videa: youtube.com

Já prostě tuhle písničku zbožňuju, i když patří mezi ty starší. Pánové jsou opravdu páni Zpěváci s velkým Z.

Překvápko aneb ten náš ústav boduje

25. ledna 2011 v 18:50 | Fiera |  Deníček
Ahojda ztřeštěnci,
tak se vám zase hlásím. :D Dnešek byl opravdu den překvapení. :D Ale to jako fakt beze srandy.

Učitelka na ajinu neměla dojít- a došla na druhou hodinu. Celkem jsme s tím nikdo nepočítali. 

V ruštině jsem byla jediná, kdo měl materiál s gramatikou. Překvapující, páč to větišnou nemám. :D to zapomínám nosit.

Další a asi největší překvapení přišlo v matice. Učitel: "Tak se nám blíží pololetí, průměr známek na jednoho vašeho člena je 1,51. S vyznamenáním vás je 14. A několik dalších, kdyby neměli tu jednu trojku nebo měli o dvojku míň mohlo mít taky. (je nás 27 tak by mě zajímalo kolik je těch dalších) A ve třídě máte pouhé 4 čtyřky(tuším, že je mají akorát dva lidi, oba po dvou, ale jistě to nevím).  Akorát těch hodin máte zameškaných 72 na člověka. Jen doufám, že se na to teď nevykašlete a nepůjdete rapidně dolů." Takže celkem kvalita. No a korunu tomu dodal tím když řekl: "No tak jsme jedno ze dvou gymnázií, které má zachované 8 leté studium v okolí Brna." Jsme na něj všici valili bulvy. Jako docela mazec. Kdo by to byl o našem ústavu řekl. :D

Nemilé překvapení, čekalo na nematuranty v bižuli. Oproti všem ostatním, kteří nám před maturou z nematuritních předmětů dají trošku volno, ona bude nematuranty zkoušet. I když prej nás maturandy přednostně. To mě tedy dostalo. Jako nevím, jestli slečna padla na hlavu nebo co. :D

Super překvapením bylo i psaní eseje, kterou jsme nemuseli odevzdávat dneska, ale máme na ni čas až do pondělí. Takže to přepíšu, aby v tom nebyly ty škrtance a chyby a odevzdám. :D

No to je snad všechno překvapující na dnešku. :D I to se stává.

Tak se mějte užívejte večera,
já si du počítat permutace s opakování,

vaše Fiera

Začátek týdne

24. ledna 2011 v 21:29 | Fiera
Zdarec bobani,
tak já prostě neodolám a musím semky dneska hodit alespoň takovej kraťoučkej, obstarožní a pošahanej článek. Takže ho raděj ani nečtěte. :D

Už včera při návratu z Maďarska do České republiky nás potkalo sněžení. A to tedy pořádná fujavice ještě na území Slovenska. A přetrvala až do ČR. Akorát, když jsme dojeli domů, tak už přestávalo.

Večer jsem také dospěla k úžasnému zjištění, že v dneska jdeme až na devátou, tak jsem si mohla přispat. Oh skvělé to bylo. :D Vstávání mi nedělalo problém, ale přežít den bez usnutí to už byl záhul. :D Stejně jsem v buse jako obvykle vytuhla. :D

Jinak den ve škole celkem na prd. Nic se nedělalo. Asi nejlepší hodina dneška byl tělák. Kdy nás učitelka vytáhla ven na procházku. Krásně svítilo sluníčko, na polích a kopečcích se třpytil sníh. No prostě nádhera.

Akorát, když už jsme konečně mohli vypadnou ze školy tak se zatáhlo a bylo hnusně. A to mě jakože vážně naštvalo.

Tož se mějte hezky,
vaše Fiera

Směr Györ

23. ledna 2011 v 9:22 | Fiera |  Deníček
Tak fajné,
zdravím vás ve své nepřítomnosti.

Dneska jsem se vykašlala na celý svět a jedu se zrelaxovat do Maďarska- konkrétněji do Györu. Superové termálky určitě znáte.

Takže tam razím už od 7 ráno plánovaný příjezd na místo cca mezi 9 a 10 hodinou dopolední. Poté procházka městečkem, a pak až do večer cachtání se v teploučké termální vodičce. Páni já už se tak těším. :)

No nic tak se mějte, užívejte neděle. A ahoj v pondělí,

vaše relaxující Fieruš

Menší úklid

22. ledna 2011 v 21:00 | Fiera |  Deníček
Tak jsem zase něco hledala a kvůli tomu jsem se rozhodla si trošku poklidit na stole a v šuplících stolku. A narazila jsem na památníčky. Sice ta doba, kdy se dávávalo lidem, aby něco namalovali, je pro mě už pasé. Neodolala jsem a musela si je prohlédnout.

A zase to nostalgické vzpomínání. Obrázky od děcek ze školky a ze základky. Chjo jak jsem si zavzpomínala na ty časy. A zase jsem si jednou připadala děsně stará. Jsem si uvědomila, že už mi v létě bude 20, ble to ja tak hnusně vysoký číslo vzhledem k tomu jak si připadám a jak se občas chovám.

No nic nebudu vzpomínat postední dobou bych pořád jen vzpomínala.

Alespoň jsem si dneska udělala trošku pořádek v otázkách do bižule. Zpracovala jsem si všechny, ze kterých píšeme v pátek. Super, jen škoda, že nemám zpracovaných i těch šet předchozích. No jo jsem děsnej lenoch. Jenže ono se to blíží. UÁÁÁÁÁÁÁ UÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

taky tu tak poslední dobou přemítám nad tím kam vlastně chci dál nasměrovat svou životní dráhu. Asi těch přihlášek bude dosti. Jenž já fakt nevím. A hlavně jsem díky tomu ráda za průměr. Můžu sázet docela v širokém výběru na jistotu, že mě vezmou, kdybych náhodou neudělala příjímačky.
Děs, nemám to ráda. Nesnáším rozhodování a ještě k tomu na takovýhle dlouhodobý věci.

Jo chci zkusit medinu, jo možná i ty přijímačky mám šanci udělat. Jenže je to na 6 let. Co když to nebudu zvládat nebo mě to absolutně přestane bavit nebo zjistím, že to není to pravý ořechový. Budou to zbytečně ztracený roky. Kvůli tomu se mi asi víc zamlouvají bakalářský obory, ale zase, kterej vybrat a stejně mám strach z toho, že mě to za chvíli přestane bavit.

Chjo já fakt nevím. Vážně závidím těm, co sou vyhranění už když jdou na střední nebo v celém průběhu střední ví co po ní.

To je zase článek o ničem, doufám, že to nikdo nečetl.

Vaše stará, nostalgická, vydeptaná Fiera

hodnocení blogu

22. ledna 2011 v 20:38 | Fiera |  blog
Tak jsem si řekla, že by bylo zajímavé zjistit jak se můj blog tak celkově líbí. A výsledek mě velmi potěšil.

Mé hodnocení je:


Essay versus Esej

21. ledna 2011 v 21:51 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Ahojda, tak tu opět píšu článek na ono úžasné téma český jazyk. Já si to prostě nemohla odpustit musím to sem napsat. Asi to je tím, že jsme zrovna tento týden jsme v češtině začali probýrat esej. A tak mě napadlo porovnání eseje pro nás pro Čechy a chápání Essay Angličany či Američany.

ESSAY
 • anglicky psaný, krátký slohový útvar
 • má mnoho typů: Descriptive essay, Essay gor and against, Essay opinion,...
 • když jsem se setkala v angličtině s krátkým vypravováním, úvahou, popisem byl to pro englicky mluvící lidi essay
 • takže anglicky mluvící lidé pravděpodobně(tak se to aspoň jeví mně) považují za essay všemožné slohové útvary, které nejsou CV, letter nebo typ nějakého review
ESEJ
 • česky psaný, velmi rozsáhlý
 • V učebnici nám o eseji píší: "Esej je ovšem útvar natolik obsažný, elegantní, formálně i obsahově vytříbený a přitom sdělný, že vyčlenění jeho cílů a jazykových rysů pro ustavení celého jednoho funkčního stylu je plně oprávněné." (Kostečka, J.: Český jazyk pro 4.ročník gymnázií, SPN, Praha 2003)
 • myšlenkou hluboký- člověk by se měl o danou problematiku zajímat, nebo jí alespoň trošku rozumnět a měl by tedy adresáta poučit o dané problematice
 • Asi nejznámější česká esej- Chvála řeči české od K. Čapka. Určitě z této eseje znáte, cituji: "A ještě musím pochválit tebe, tebe, česká řeči, jazyku z nejtěžších mezi všemi, jezyku z neboohatších všemi významy a odstíny, které znám nebo jsem slyšel mluvit."
 • rozlišujeme typ eseje francouzské- důraz na rozbor myšlenky a eseje anglické- popis, doplnění příběhy, přirovnání
Takže suma sumárum, i když obojí se chlubí jedním stejným názvem výsledné "dílo" je trošku něco jiného. Řekla bych, že pořádnou správnou a pěknou esej(chápáno tím naším českým způsobem) dokáže napsat jen málokdo.
Kdybyste ji náhodou jednou psali tak vám budu držet palce, aby se vám povedla.

Vaše Fiera

Absolutely exhausted

20. ledna 2011 v 19:35 | Fiera |  Deníček
Ahojda miláškové,
tak jsem tu zase.

Dnešek naprosto skvělej den. Svítínkovalo sluníčko, víte kolim mi to dodalo energie. A úpa nejlepší na tom bylo, že jsem si ho mohla docela užít. Páč jsem to po druhé hodině ve škole zabalila a jela na DOD na VUT na Fakultu podnikatelskou. Takže cestoou na vlak a z vlaku jsem si toho sluníčka řádně užívala.

Akorát jsem litovala, že jsem vůbec do té školy lezla. Jako první hodina, kvůli které jsem hlavně do školy šla, abych se dozvěděla známku z minulotýdení písemky. A hodina probíhala stylem 30 minut bez učitele. Tak jsme prokecali o nesmyslech se sousedkou a s Ivuškou. Pak dorazil učitel, že se omlouvá, ale byl zdržen panem ředitelem. Rozdal písemky- kupodivu mi uznal všechno. :D I'm so happy about it.

A čeština- jak se dalo po včerejšku čekat. Ona tam totiž potvora dala věci z prváku. To už si vážně nepamatuju. Vím, že bych si takový základní věci jakýma je pět částí antické tragédie pamatovat měla, ale nepamatuju. Takže, i když mi šanci dala já krachla a tu dvojku stejně budu mít. Ach jo. Škoda, ale co se nadělá.
A taky nám pouštěla filmovou verzi Legendy Emöke od Josefa Škvoreckého. Takže druhá hodina, na kterou jsem došla byla naprosto zbytečná.

Jinak to DOD bylo super. Akorát trošku vyčerpávající, jelikož jsem se domů vrátila až v sedum. A víceméně jsem vlastně celý den byla na nohách. Ještě jsem totiž byla nakoupit.
Aspoň, že jsem pak byla s maminou na večeři.

No nic tak se mějte já si jdu zkusit vypracovat otázku do bižule a koukat na The Big Bang Theory,
vaše Fiera

Troška melancholie

19. ledna 2011 v 20:54 | Fiera |  blog
Tak jsem si provedla čistku blogů, se kterými mám vyměnonou ikonku. Jelikož jsem si před časem všimla, že některé blogy už zanikly a jiné jsou tak trošku ve stavu zamrznutí. Myslím, že je to docela škoda. Jelikož jsem si na techto blozích vždycky užila dost zábavy.

A navíc to ve mě evokuje vlnu melancholie a nostalgického vzpomínání. No kdo by to byl řekl, že na tomto blogu působím už bezmála čtyři roky. Těch super blogů, které jsem měla spřátelené, ale bohužel zanikly. S autorkami, jsem si vždycky dobře pokecala, přečetla si jejich povídky a šla o dům dál (tím většinou myslím k učení se do školy). Pak jsem se i já pustila do takového "tvoření" příběhů. Vím, že to mé tvoření není moc dobré(tedy spíš vůbec), ale baví mě to a skvěle se u toho odreagovává od školy. Nicméně to sežere dost času, kterého se mi momentálně toliko nedostává.

No v tom vzpomínání bych tu mohla i uvést to, jak jsem vlastně tenkrát přišla na myšlenku mít blog. :D Stalo se to jednou na hodině informatiky, kdy se učitel nějak zatoulal a my neměli co dělat. A spolužačka na nás vybalila, že má blog a píše si na něj spoustu věcí. A tato věcička se mi tenkrát tak zalíbila, že jsem neodolala pokušení a též si založila svůj blog= tento blog. Ale narozdíl od oné spolužačky mi to vydrželo až doteď. Když tak na to vzpomínám, tak si nás tenkrát ten blog založilo víc. Ale do dneška aktivní jej mám pouze já, zbývající dvě holčiny je mají v zamrzlém stavu, otatní je zrušili. :( :D No jo holt někdo je praštěnej a praštěným zůstane.

Tak já toho raději nechám než se tady z těch vzpomínek rozbrečím.

Vaše dlouhodobá blogařka Fiera

13. kapitola- Vyjasnění

19. ledna 2011 v 20:32 | Fiera |  Vy jste trojčata???
Zdravím vás mí milí čtenáři tohoto blogu a hlavně povídky "Vy jste trojčata?" Opět tu po nějaké době přibývá kapitolka. Řekla bych, že má celkem výstižný název a hodí se k této kapitolce minimálně ke dvěma místům. Tak schválně jestli je najdete. No to je sranda, nemusíte je hledat. I když jsem tuhle kapču dopisovala, jelikož jsem ji měla část rozepsanou z doby, kdy jsem písala kapču předchozí jsem s ní docela spokojená. A to, že se mi nestává často :D No nebudu se tu moc vychvalovat, není to hezké. :D Raději vám popřeju příjemné čtení a dobrou zábavu. ;)

13. Kapitola- Vyjasnění
"Vstávat je ráno," probudí mě jasný Lilyin hlas. "To snad né," zabručím a přetáhnu si přes hlavu peřinu. "Žádný takový," směje se kamarádka a snaží se ze mě deku stáhnout. "Tak fajn," vzdám to a pustím pokrývku. Lily takové náhlé rozhodnutí nečekala, a tak se svalila i s peřinou na zem. "Já tě zaškrtím," začala se smát. "Ale nevykládej,"pronesla jsem s úšklebkem a začala vylízat z postele.
"Kolik je?" zeptám se kamarádky, když vylezu z koupelny. "Devět, akorát čas na snídani,"pousměje se. "Jéžda, příjde mi jako bych vůbec nespala," zívnu. "No máš z toho včerejšího rozhovoru," začne se smát. "No jo, trošku jsme se zakecali,"připustím. "Trošku," zapojí se do hovoru právě přicházející Andy s vševědoucným úsměvem. "Jste tam vykecávali až do půlnoci," ušklíbne se, "by mě zajímalo o čem jste si tam tak dlouho mohli spolu povídat." Když si vybavím, o čem jsem si povídali, cítím jak moje tváře nabrají odstín červené. Naštěstí si toho holky nevšimly. "Tak co jdeme na tu snídani?"změním raději téma, než se holky začnou o včerejšek víc zajímat. Přikývnou, a tak se společně vydáme na snídani. Ve společence potkáme kluky. James a Rem se se svými přítelkyněmi přivítají polibkem a my na sebe se Siriusem jen nepatrně kývneme na pozdrav a řekneme si strohé: "Ahoj."

A to je teprve úterý

18. ledna 2011 v 21:34 | Fiera |  Deníček
Zdravím bobani,
tak jsem tu. Zíráte co? Já též, protože úterky jsou vyhraněné odpolednímu seminaři z matiky a lekcím španělštiny. Ale jelikož nám špánina v tomto semestru skončila minulý týden, tak jsem tu.

Sice jsme dnes mohli mít kratší den o 2 hodiny, ale vedení školy se to nelíbilo. Takže jsme ty dvě hodiny seděli a koukali na sebe s učitelem na supla. Který nám vykládal, jací jsme byli, když nás dostal jako malé primánky. No jo, holt jsme byli jeho první primánci v jeho éře učitele a už se to s ním potáhne až do smrti- jak krásně řekl. Aspoň, že nás pustil o pět minut dřív a stihla jsem vlak a byla doma už ve 4 a ne až v 5.

Jinak dnešek byl velice plodný den. Dostali jsme v ajině slohovky z minulého týdne. Zase se musím pochlubit mám za 1. Jediná chyba "schould" místo should. No jo trotl. Ale vzhledem k tomu, že jsem neměla páru o čem psát a dost jsem čučela do slovníku a nebyla jsem si jistá několika předložkovejma vazbama tak jsem to dost dobře asi všechno otipovala. A su spokojená.
Taky jsme dostali včerejší hodinové poslechy. No čekala jsem, že to bude horší, ale mám 2 o jednu blbou chybu. No jo obvyklé v ajině. Ale učitelka si neodpustila: "No z písemky dostala jedničku, tak si nemohla odpustit, aby se vrátila zase zpátky ke své oblíbené dvojce." Ať si trhne špicí. Kdyby chtěla, tak tam tu chybku nenajde a tu jedničku mi dá. :D Ale tak stejně, spokojenost nade vše. :D

Taky musím přiznat, že miluju ruštinu. Jsem včera se nechala jako první dobrovolně vyzkoušet na svátky. A to jsem se na to zapomněla juknout. Tož co, když ona to s náma probírala týden a furt se o tom mlelo, tak v pohodě ne? Ono to v té hlavě zůstalo. Žádnej problém.

Co už se mi však tak nezadařilo byla dnešní písemka z bižule.Jó zvlášť se to ještě dá, ale dohromady(jsem to dneska počítala 36 A5 stránek) to je trošku guláš. No jsem si to trošku všechno pomotala dohromady, ale stalo se. Doufám, že to nebude tak strašný. Nejhůř 3- doufám. Nesnáším, když mám blbý známky z maturitních předmětů. A tu novou učitelku taky dvakrát nemiluju. Jak sakra může učit, když učit nechtěla a tu nechuť nám dává sežrat. Nemůžeme psát dvě písemky, ale jednu. Kdyby aspoň prezentačky netvořila za pomoci tetičky Wiki a nepsala tam nesmysly.
Fakt díky za znechucení svého maturitního předmětu.

Tě pic,
vaše Fiera

PS: Dobrou noc a sladké sny všem

Whataya want from me

17. ledna 2011 v 17:47 | Fiera |  Music of my heart
Tak jsem zase hledala nějakou poslouchatelnou hudbu na  youtube. com a narazila jsem na Adama Lamberta. Tedy konkrétně jeho Whataya want from me. A docela se mi zalíbila, takže si nemůžu odpustit ji sem nedat. Prostě se mi líbí je je to pěkně gradované a má to i celkem dobrou melodii. Tak pokochejte ouška touto písničkou.

Umíme naši mateřštinu?

17. ledna 2011 v 17:05 | Fiera |  Můj názor
Myslíte si, že umíte česky?

Odpověděli jste si ano? Tak to rozhodně čtěte dál a určitě se dozvíte něco, co jste netušili.
Odpověděli jste si ne? Tak to samozřejmě také čtěte dál.

Odhadovala bych, že naprostá většina z vás si odpověděla, že česky umí. Samozřejmě, je to naše mateřština, jeden druhému si rozumíme. A to i přes různá nářečí, převzatá slova a další milé, či nemilé nástrahy našeho překrásného jazyka českého.

Ovšem v psané formě, to už s tou znalostí češtiny značně pokulhává. Kolik blogů jsem prošla a přečetla si ne nich článek, ale jen o málokterém autorovi blogu mohu prohlásit, že zná češtinu. Už jen hrubky typu: "...a tak my to dali přečíst..." "...mi máme příšernou úču..." "...včera jsem slišela..."
A ve výčtu bych mohla sáhodlouze pokračovat přes psaní vz, s, z až po mě, mně a další super vychytávky češtiny. A to se nezmiňuji o čárkách ve větách, ale ty už jsou opravdovým "high levelem" a ovládá je málokdo, a velkých a malých písmenech, která se stále mění, takže je opravdu těžké se v tom zorientovat.

Ale přiznejme si, není to ostuda, že ani v základních věcech jako jsou vyjmenovaná slova děláme chyby? Můžete si klidně tvrdit, že nemluvíte spisovně, ale vyjmenovaná slova jsou stejná ve spisovné i nespisovné češtině. Ono totiž to, co nemálo z vás používá je spíše jen nesmyslné komolení češtiny.

V žádném případě tu nechci vyznít jako odborník přes češtinu. Tím v žádném případě nejsem. Jen mi je prostě líto, jak někteří z vás češtinu "mrví" a neumí napsat ani základní věci.

Pokud si nejste v něčem jistí určitě neuškodí, když se mrknete do jazykové příručky. Kterou vytvořil přímo Ústav pro jazyk český akademie věd ČR, takže informace jsou vždy správné. A nemějte vůbec strach mrknout se do ní nebo do jiných publikací jako je SSČ(slovník spisovné čeština), PČP(pravidla českého pravopisu),... I já do nich nakouknu, když si nejsem něčím jistá.

Pamatujte, je lepší se ujistit nebo podívat jak se co píše. Než psát s hrubkami, aby vás měl každý za blbce.

vaše Fiera

Bleskovka 12

17. ledna 2011 v 16:13 | Fiera |  bleskajdy
Hodně dlouhou dobu tu nebyla žádná bleskovka. Tak jsem se rozhodla, že zase jednu udělám.

 1. Jak ses dostal/a na můj blog?
 2. Máš svůj blog? O čem je?
 3. Chodíš do školy? Na jakou (stačí mi jen typ školy základka, střední, průmyslovka, gympl....)
 4. Oblíbený seriál/ film?
 5. Oblíbená kniha?
 6. Oblíbený předmět ve škole?
 7. Nejneoblíbenější předmět ve škole?
 8. Co ty a hudba, hraješ na nějaký nástroj?
 9. Nálada?
 10. Co na diplomek?
Tak a to je vše vážení. Tak se zapojujte, až budou diplomky dám vědět, tak nezapomeňte uvést blog, či mailík. :D

...dnešní milé překvápko

17. ledna 2011 v 15:21 | Fiera |  Deníček
Ahoj moji milí drazí návštěvníci blogu,
tak jsem tu zase. Jen tak ze zvědavosti jsem si řekla, že se kouknu na téma týdne a ono Český jazyk. Málem to se mnou praštilo. Páč jsem chtěla napsat o tom, jak mě dneska překvapila češtinářka.

A to doslova překvapila. Říkala nám totiž známky, který nám vycházejí. Kupodivu je u nás dost málo, co mají 1 ale je nás tam asi šest, kterým řekla že to máme mezi 1 a 2. A světe div se, jsem mezi nima ji já. :D Potěšující, i když fakt, že se o jedničku bude bojovat tak, že se naučím do středy absolutně celou češtinu za pololetí. (ani nevím co se tu bralo) Což je ale naprosto neslučitelné s množstvím látky z genetiky do biologie na zítřejší písemku.

Ale tak stejně to zkusím, no co buď jedna nebo dva, tak co už. Že jo. :D A uvidíme, jak to dopadne. :)

No tak se mějte,
já si jdu užívat to opojení nad tímto milým překvapením z češtiny, k bižuli.

Vaše FIERUSHKA

Taková malá chlubilka

13. ledna 2011 v 20:20 | Fiera |  Deníček
Tak a opět znova se vám dneska hlásím,
ale já prostě nemůžu odolat. Asi jsem od narození taková malá chlubilka, ale to jen v případě, že je čím se chlubit. :D

Ale su na sebe zatím docela pyšná, jelikož to vypadá dosti nadějně. Normálně mi na výzo (zatím) vychází jen tři dvojky. A to z:
Češtiny- prd z ní umím, takový blbiny, který v ní berem v životě neupotřebím a to co bych upotřebila zase tak moc neproberem, tak fakt nechápu na co to jako je tohle.
Ajina- to je případ sám pro sebe, tam mi nedala jedničku na výzo ani, když jsem tam na ni měla známky a dokonce se snažila být v hodinách aktivní, takže to je taková stálice, která zdobí mé vysvědčení. A na tu anglinu stejně dost kašlu, takže co. :D
Seminář z matiky- neuvěřitelná potupa pro mě. Jakožto maturitní předmět. No jo, ale tak na druhou stranu jsou tu písemky už z větších okruhů. :D Každá zahrnuje 4 maturitní otázky v sobě. Ale stejně, když jsem tak na to koukala tak jsou to dvojky jen kvůli "blbým znamínkům" a pitomým chybám. Takže naštvání. Ale jsou na tom lidi i hůř.


Takže doufám, že to všechno udržím než se nám uzavřou známky. Vylepšit to totiž už ani nejde. Tyhle tři dvojky jsou totiž jistý. :D

Ale potěšilo mě ZSV páč tam jsem očekávala dvoječku, ale učitel mi dal za jedna. Za to ho vážně miluju. :D A hodiny s ním jsou teď ještě pohodovější než dřív. Asi si řekl, že co nám může. Nematuritní předmět tak co. Už nás za těch pár let zná no. :D

Tak se mějte dobrou noc a sladké sny
vaše Fierushka

Kde jsem k tomu jen přišla?

13. ledna 2011 v 18:37 | Fiera |  Deníček
Ahojda,
tak jsem se tu právě na chvíli vyskytla, abych vám řekla, že ještě žiju. I když pravda od úterka si tím nejsem tak moc jistá.

Někde jsem se celkem slušně nachladila. Škrábe mě v krku, píchá v uších, hlavobol a k tomu ještě rýma. Největší záhadou mi je, kde jsem k tomu přišla. A to jako vážně. Páč jsem nikde nebyla.(kupodivu :D).

Dokonce i když jsem celej den umírala tak jsem šla večer na hodinu do špániny. Ale to spíš bylo jen tak z recese- byla totiž poslední špánina v tomhle semestru. Takže jsem ty super lidičky(Mimochodem všechny chytřejší než já :D) ještě vidět, kdyby náhodou už nepokračovaly.

Ale tak co, kvůli písmkám stejně musím do školy. Ale aspoň potěšující věc, že z písemek z matiky jsem dostala za jedna. Takže když bude to chlapec brát tak jak to obvykle bere tak budu mít z matiky i z cvička na výzo jedničky. :D Tak doufám. :D


Dneska jsme psali z dějáku, celkem zajímavá písemka jako obvykle. Mám tam sice všechno, ale někde i něco na víc, co už nechtěl. A jelikož je to on taková divná osoba, že strhává i za to, co už tam je navíc a co nechtěl, tak su zvědavá jak dopadnu. :D Dovám nejhůř ve dvojku. :D Abych se dostala na výzo 1. :D To víte potřebuju nahnat průměr kvůli výšce.

No a zítra mě ještě čeká písemka z fyziky. Takže večer bude šprtání teorie. Fuj, zase žádný příklady a jen samá teorie. Naštěstí se to docela dá- rentgenové záření a spol. :D Tak doufám, že ji nepoštvu a budu tam mít tu známku, která mi vychází.

No a příští týden v úterý ještě mega písemka z biologie a pololetní písemky jsou za náma. A nastane ještě více stresující období předmaturitní. Ach jo- nechci být maturant. Zatím su v pohodě, ale pomalu a jistě cítím přicházející psychyckou labilitu.

No nic tak se zatím mějte,
vaše Fiera

PS: No musím holt zkouknout tu fyziku a ještě juknou na mat. otázky do bižule. :D Tak mi držte zítra palečky ať mi to vyjde.

Sen nebo skutečnost

9. ledna 2011 v 17:36 | Fiera |  Povídky
Jen tak pro informaci a pro zájemce mám informaci o povídce Sen nebo skutečnost.

Tato povídka prochází totiž menší rekonstrukcí a zrekonstruovaná je k vidění >>>na tomto blogu<<<. Kde kromě této mé povídky najdete i další dvě jiné povídky.

Tak pokud máte trošku náladu na čtení povídek fantasy a jiných tak tam určitě nakoukněte.

Vaš Fiera

Co se vám vybaví....

9. ledna 2011 v 17:21 | Fiera |  Můj názor
Tak mě v souvislosti s mým pátečním článkem >>>tady k přečtení<<<  Napadla taková blbinka. Co vlastně napadne jako první věc mé rodiče a babičky při slovním spojení posmrtný život. 

A proto jsem se jich včera zeptatala. A byla jsem překvapena. Ani jeden se totiž netrefil do mého. :D

Tady jsou jejich odpovědi:
mamka: nebe, peklo, ráj
taťka: čerti, démoni, raraši
babička první: je tam hezky- ráj
babička druhá: nesmysl

Docela by mě zajímalo, co se vybaví vám. Tak se ukažte. :D