Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Duben 2011

Darovat nebo ne?

28. dubna 2011 v 17:43 | Fiera |  Můj názor


ó děkuji Blogu, žes vytvořil toto úžasné téma. :)

Jako první dvě věci při přečtení tohoto tématu mě napadly dvě věci. První z nich je dárcovství krve a druhým (jak jinak že?) popularita upířích příběhů v posledních letech.

Rozhodla jsem se sepsat malý článeček o dárcovství krve. Jelikož spolužačka zpracovávala svou závěrečnou práci na téma Dárcovství krve. A proto i sama byla darovat krev.
Stát se dárcem není zrovna snadné musíte splňovat hned několik věcí, které se můžete dočíst tady http://www.darujkrev.cz/. A ještě být ve věkovém rozmezí 18-60 let.
Pokud je splňujete, odeberou vám krev a podrobí ji analýze. Až ta vám určuje jestli vaše krev je vhodná pro dárcovství. No, ale i přesto nemusíte mít předpoklady pro to stát se pravidelným dárcem.
Už výše zmiňovaná spolužačka například může darovat krev pouze jednou za rok, jelikož má slabé žíly. Je to tedy kvůli jejímu zdraví. A to za normálního zdravého stavu můžete darovat krev pokud jste muž 4x a žena 3x za rok. S nejkratším možným intervalem 2 měsíce.
A při jednom odběru se vám odebere okolo půllitru krve.

Od té doby, co jsem překročila hranici 18 let si říkám, že bych šla darovat. Ty základní podmínky splňuju a pokud by mi nenašli něco dalšího, tak jsem univerzální dárce. Mám totiž krvní skupinu O, Rh-
Tady alespoň podle toho, co tvrdí mamka, že bych měla mít za skupinu. To že mám nulku však bude jisté, jelikož oba rodiče mají nulku. Což z biologického hlediska (pokud jsem jejich, jakože s 99,9% pravděpodobností jsem) ani jinou než nulku mít nemůžu.
Jenže tak trošku problémem pro mě je představa jehly, či něčeho, co by mi zapíchli do žíly. No on to vlastně není tak docela malý problém, on je trošku větší. No řekněte jak jinak než jehlou zapíchnutou do žíly by se dala odebrat krev? Asi nijak.

Tak pokud se rozhodnete darovat krev, tak směle do toho.

Možná se k tomu také odhodlám,
vaše rozporuplná Fiera

Totální Fiasko

28. dubna 2011 v 17:03 | Fiera |  Deníček

Zdraví nebepečný článek, čtěte jen na vlastní nebezpečí!

L'amour est enfant de Boheme...

24. dubna 2011 v 17:38 | Fiera |  Music of my heart
V nedávné době jsem zhlédla jeden postarší hudební filmík. Takový tím americkým stylem. Holka z maloměsta má zázračný hlas dostane se na uměleckou školu, tam se po začátečních potížích přece jen prosadí. Žádný nový nápad pod sluncem. Ale jedno to mělo dobré. Na úplném konci trošku upravená verze árie z Bizetovy opery Carmen- L'amour est un oiseau rebelle.

Tak a tady už zmíněné video http://www.youtube.com/watch?v=gAB0MKbqKJI:

Mary Poppins

24. dubna 2011 v 11:44 | Fiera |  Divadla
V úterý 19. dubna jsem navštívila představení Mary Poppins v Městském divadle v Brně. A kupodivu jsem na něm byla již podruhé. :D Poprvé jsem představení viděla 17. prosince 2010 a strašně moc se mi líbilo.

Kupodivu jsem měla možnost zhlédnout alternaci Mary v podání A. Antalové i J. Gazdíkové. A více mi v této roli seděla Antalová. Ale to je jen můj názor každému se může líbit něco jiného.


Děj: Banksovi pro své děti Jane a Michaela hladají novou chůvu, už 6. za poslední čtyři měsíce. A přichází Mary Poppins. Ta je však úplně jiná než ostatní chůvy, které kdy děti měly. A tak děti mají plno nevšedních zážitků.
Přítomnost Mary má vliv i na George Bankse, otce Jane a Mary, který se v práci rozhodne podle srdce. To má však nečekané dopady. Prostě kouzelné představení, které si užijí děti i dospělí.

Jak se mi líbilo: Myslím, že tohle je už jasné ze začátku článku. Je to prostě SUPERKALIFRADŽILISTIKEXPIJALIDÓZNÍ představení. A herci mají skvělé výkony. Kloubouk dolů před ztvárniteli malé Jane a Michaela- ti jsou prostě úžasní. A bombastický je i D. Vitázek v roli Berta, na kterém je vidět, že ti to užívá (a pokud ne, tak je tedy opravdu výtečný herec :D).

No a na závěr ještě přidám dvě videjka asi nejznámější písničky z muzikálu. První v originále z Broadwaye a druhá v podání herců z Městského divadla v Brně. Docela by mě zajímal váš názor, které podání se vám líbí víc. Já osobně (kupodivu) upřednostňuji českou verzi. Zdá se mi taková "živější" a "osobnější" jestli se to tak dá říct. :D
zdroj videí: youtube.com

I'm walking on tightrope

22. dubna 2011 v 11:20 | Fiera |  Music of my heart
Tak na tuhle písničku jsem narazila v jednom seriálu nesoucím název Make it or break it. Konkrétně v poslední epizodě první série. A strašně moc se mi zalíbila.
Proto jsem se ji snažila vyhledat na youtube. A po namáhavém procesu hledání jsem ji našla. To víte, když pořád píšete špatně tightrope, tak se to špatně hledá.

Tak přeji příjemný poslech. :D
zdroj videa: youtube.com

Nabucco- Guiseppe Verdi

22. dubna 2011 v 11:00 | Fiera |  Divadla
Opera italského skladatele G. Verdiho, kterou jsem navštívila ve středu 20. dubna v Janáčkově divadle.

Docela jsem se těšila, jelikož opery a Verdiho hudbu opravdu můžu. A námět týkající se Biblického příběho o Židech mě také docela zaujal.
Děj: Začíná v Jeruzalémě, kde se lidé obávají příchodu války s Babylonským králem Nabukodonosorem (NABUCCO). Víru v to, že válka nebude opírají o Fenenu, dceru Nabucca, kterou mají mezi sebou. Avšak i přesto je Jeruzalém obsazen babylonskými vojsky a židovský lid je odveden do zajetí do Babylonu.
V Bybylonu se snaží nevlastní sestra Fenény- Abigail ukořistit pro sebe babylonsků trůn. Vychází však najevo, že není královskou dcerou, ale otrokyní. Nakonec se však Abigail podaří korunu ukořistit a Fenénu s židovským lidem odsuzuje k popravě. Také krále posílá do vězení.
Nabucco se v žaláři začíná modlit k židovskému bohu a podaří se mu uniknout. Osvobodí Fenénu před popravou, Židům dává svobodu a sám přechází na židovskou víru.

jak se mi líbilo: Představení bylo v italštině s titulky českého překladu, smaozřejmě ne doslovného. :D Ale To vůbec nebylo na závadu. Jen mi trošku vadilo ze strany představitele Nabucca, že partie, kde má ukazovat svoji "královskou sílu" nefrázoval, tak jak to ta hudba chce. Ale jinak dobré. Nejlepší výkon, dle mého mínění, předvedla představitelka Abigail. Ta v určitých partiích krásně vynikala na sboru, který zpíval jakože v pozadí. NEvím jak se to správně jsmenuje nebo nazývá tak se vám hudebně zručným za to omlouvám. :D
Jen bych ještě vytkla, že v představení, které mělo 4 dějství byly přestávky po prvním a druhém dějství. Myslím, že by stačila i jedna po druhém. Zase tak dlouhé to nebylo. Ale nevadí, přežít se to dalo. :D

pár obrázku z představení můžete zhlédnout na www.ndbrno.cz

Komu se nelení tomu se co? No zelení

21. dubna 2011 v 12:26 | Fiera
Tož přátelé,
rok se s rokem sešel a jsou tu opět Velikonoce. Tedy dnes zelený čtvrtek. Tak jsem si říkala, že bych mohla být stylová a oblíct se do zelena. No, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostala. Raději se šprtám ze zelených desek biologie, konkrétně jsem u zelených řas. :D No co, musí to být všechno tematické.
A grandiózní špenát k obědu. :D Jsem se na to zase těšila celý rok. Tedy ne, že bych v průběhu roku špenát nejedla, to zas ne. Já ho papám a mám ho kupodivu i ráda. Ale na ten zelenej čtvrtek je vždycky takovej lepší. :D

Tak nic, jdu se vrátit ke svým zeleným povinostem- biologii. Musím se naučit prvních 10 otázek na čtvrtek. Tak mi držte pěsti ať mám štěstí a vleze mi to do hlavy.

Vaše nazelanalá Fieruš

Rodičáky

18. dubna 2011 v 18:52 | Fiera |  Deníček
Zdravíčko přátelé,
tak je tu pondělí s datem 18. dubna 2011. Nečekané, že? Ale ono to, že je půlka dubna a pondělí znamená, že se konaly rodičáky.

Podruhé a naposledy si příjemné povídání s třídním užil tatínek. Dokonce si z něj trošku udělal srandu, ale co už. KAždopádně, zase přinesl lísteček se známkami. V dějepise se podle očekávání svojí jedničkou odlišuji od většiny třídy. A zbytek docela ucházející. Jen mě trošku štve angličtinářka. Mám tam známky na jedničku a ona mi ji ani na to rozloučení nedá. Ach jo, ale tak co nadělám, nic.

Taky docela haluz, že si třídní stěžoval, že když nám odpadne první hodina, tak místní spolužáci zaspí. To jako fakt, se to u nás stalo. Oni si to asi nějako neumí načasovat. :D

Též jsme dneska opět sehrávali šestiručku, víceméně do finálové podoby. To víte, holt budeme mít ve středu po Velikonocích koncert komorní hry. TAk se musíme blejsknout. Ale stejně, trošku si zdrháme, tak nám učitelka chtěla pomoc a třískala nám doby tamburínou. Jsem myslela že ohluchnu. Bylo to moc hlasité a navíc nás to spíš pletlo než aby nám to pomáhalo. Ale tak i to se stává.

Též jsme dneska měli neočekávaně tělocvik spojený s klukama. Jsme byli venku, heč. A hrály jsme basket. Ale že jsme se u toho naběhaly. A před tí ještě dvě kolečka a pak jedno. Tss, vím proč nemusím běhání. :D

Tož se mějte,
vaše Fieruš

Vzpomínky na mládí

15. dubna 2011 v 21:40 | Fiera
aneb zase za to může FB.

No jo kamoška, hodila na FB video stepařské skupiny. A tak jsem to zkoukla. JAko mazec, obdivuju tu jejich synchronizaci. A co to nevyvolalo- vzpomínky. Zase jsem si u něčeho zavzpomínala. Jo jo před 12 lety jsem byla na jednom táboře nesoucím jméno Dílna a konal se v Karlových Varech. Byl to takový umělecky založený tábor, tuším v délce mezi 2 až 3 týdny, kde byl taneční, hudební, herecký, výtvarný obor. A na konci jsme měli vystoupení Někdo to rád horké v GH PUP.
Já jsem byla v tom tanečním oboru jak jste si asi domysleli, když tu mluvím o stepování. A v rámci toho jsme měli asi 5 denní kurz stepu. Ještě dodnes si pamatuju jak z toho po těch x hodinách bolely nohy. A největší srandou na tom, bylo, že jsme to nakonec nevyužili. Tedy asi kromě dvou holek. Kvůli zkrácení programu, aby to nebylo příliš dlouhé. :D

Ale teď už k tomu videu. Přeji příjemnou podívanou.
a jetě jedno video
zdroj videí: youtube.com

Prostě maze, jsou dobří no. A co si pamatuju tak boty s plíškama jsou docela těžký. Ale ono asi když vás to baví, tak si zvyknete a ani to nevnímáte.

Focení, maturita, focení, prezentace aneb crazy týden

15. dubna 2011 v 21:25 | Fiera |  DeníčekZdravím všechny přítomné,
tak vám tu musím shrnout pár informací z tohoto týdne. Jako byl opravdu hektický, to mi věřte.

Začnu hezky od pondělí. Kdy jsme se odpoledne fotili na tablo do ZUŠky, myslela jsem, že mě klepne. A nebyla jsem sama, ona nás totiž přišla fotit taková "milá" paní fotografka. Která vám prostě umí na obličeji vykouzlit akorát tak křeč. A když k tomu přidáte ještě absolutně jetou polohu, kde se levou rukou opíráte o klavír, pravou máte na klávesách jakože hrajete, a hlavu vytočenou na druhou stranu a ještě tam máte noty, aby to tedy vypadalo, jakože opravdu hrajete. Tak to vypadá prostě divně. Aspoň, že je teď ono místo, kde tablo bude vystavené rozkopané a moc mých známých se tamními končinami nepromenáduje, aby to zhlédli.
No a jelikož je paní fotografga, opravdu šíleně šikovná, takže dlouho fotí. Tak z našeho sehrávání šestiručky, které bylo naplánované nic moc nebylo. Tedy dobře přiznávám jednou jsme to rychle přehrály, abych stihla autobus. :D

Ve středu se naše úžasná češtinářka rozhodla (tedy ona se už rozhodla dřív, ne že by to bylo jako blesk z čistého nebe), že si vyzkoušíme ústní státní maturitu. Připravila si tři pracovní listy, aby vyzkoušela 3 "dobrovolníky". Už po vstupu do třídy se na mě tak nějak divně pořád dívala, že jsem začala mít pocit, že půjdu. A taky že jo, první volba R.U.R: Kdo chcete jít? Nikdo? Tak se přihlašte, kdo to máte v kánonu. Hmmm, tak "Fiera" půjde." A tak jsem šla. Jako docela v pohodě, ne zas extra, ale dalo se to. Prý bych měla tak přibližne 7 nebo 8 z 9 bodů. To je docela dobré :D Jenže, ono nás v to pondělí celkem dost chybělo, takže poté, co jsem se mohla usadit a tzv. vydýchat to přišlo na řadu Rozmarné léto. A nikdo se nehlásil, že by to měl v kánonu (No proč by to taky dělali, že jo. I když na RUR se hlásila skoro celá třída :D). Tak říkám, že já to tedy mám, ale znova jít nehodlám. PAk se přihlásil spolužák ale po chvíli se zjistil, že si spletl Rozmarné léto s Báječnými léty pod psa. Holt i to se stává. Tak se nadalo nic dělat a já byla povolána, abych tedy vzala ještě toto. Už jsem se zvedala a usazovala se, když konečně přiznal další spolužák, že to má v kánonu, ale ještě to nečetl. A učitelka prý: "no vidíš, aspoň uvidíte jak se musím snažit, abych z vás alespoň něco dostala." No nakonec dopadl, že by to s odřenýma ušima udělal. Ale tak do konce května času dost no né? :D

A čtvrtek. Jó to byl také den. Odpoledne probíhala druhá fáze focení na (tentokrát maturitní) tablo. Docela sranda, akorát to bylo odfocené o dost dřív než jsme čekaly. Ale tak pro mě celkem dobré, aspoň jsem si ještě rychle přečetla, co vlastně mám v závěrečce, kterou jsem měla jít za hodinu veřejně prezentovat.
A potom už samotná prezentace. Jó nervíky zapracovali a já v samém závěru překřtila jednu osobu z Milady na nějakou Milušku, Mařušku nebo něco takového. Ale tak co, aspoň jsme se zasmáli.
Jsem si u toho připadala divně, páč na začátku měl proslov pan ředitel. Který se k našim pracem vyjádřil velmi pozitvně: "Jsou velmi kvalitní, téměr na úrovni bakalářských prací a zaslouží si zviditelnění." Takže děkuji, i když názor moc nesdílím, ale na zkoušku, co mě vlastně za pár let na VŠ bude čekat dost dobré.

No a to je vše. Víc už tu nebudu rozebírat a popřeji vám dobrou noc a sladké sny,
vaše Fierush

Morning music...

10. dubna 2011 v 11:01 | Fiera
Tož musím to sem hodit, protože je to opravdu moc pěkná písnička, která mi dnes zpříjemnila ráno, když jsem se pokoušela skládat email ve španělštině z apomoci slovníku a své (ne)znalosti. A ty obrázky k tomu, úplně bych si zajela k moři :D
zdroj videa: youtube.com

Jak na houpačce

8. dubna 2011 v 17:28 | Fiera |  Deníček
Bože můj tenhle týden je fakt aprílovej jak na houpačce to počasí. Jako v pondělí to byl mazec. To byla taková přeháňka dešťová, zrovna, když jsem přestupovala. Jako úplná průtrž mračen. Myslím, že stříška na novém autobusáku zrovna na takovéhle počasí stavěná není. To víte šířka metr dvacet mírně nakloněná fakt moc neuchrání, hlavně, když k tomu fouká silný vítr. Takže déšť svírá s kolmicí na zem téměř pravý úhel. Ale tak na druhou stranu se mi celkem líbilo jak si z toho, že jsou lidi durchum durch dělali srandu. Tak to víte, jedna paní šla s deštníkem, ale to vám byl takový vtipný pohlded, měla deštník tak podivně pokroucený pod tlakem větru.Lidičky přicházely ze školy na zastávku, zastiženi dešťem, bez deštníku a mokří jako ta dívka na obrázku. A ještě se tomu smáli. Naštěstí. Jenže v buse pak bylo naprosto příšerně nedýchatelno. Předopeno a na oknech vysrážená vlhkost. No prostě hráza a já byla fakt, ráda, že jsem vystoupila. Nicméně poté, co jsem zalezla do baráku tak pršet přestalo. Jako docela vtipné. Ale tak co už, se stává.

V úterý byla pro změnu docela kosa, hlavně teda ráno. Což se projevilo i na tom, že mi byla kosa ve škole, ale večer ve špánině už bylo docela teplo. Mimochodem jsem měla úlohu do špániny, sice krátkou, ale i to se počítá. :D A dokonce jsem tam měla dobře časy. :D A jinak se psala písemka z matiky, kde jsm udělala úplně příšerně pitomou chybu. Něco podobného jako 1+2=9 :D Su za to na sebe naštvaná. Jako fakt, naštve víc než když to člověk neumí.

Ve středu bylo tuším střídavě oblačno, chvíli sluníčko, chvíli pod mrakem. Nevím proč, ale středu mám nějakou nejasnou. :D No co měla jsem klavír, tak možná tím. Něco se mi tam zadařilo něco ne. To tak prostě chodí. Taky mám pocit, že ve středu jak jsem hledala něco do školy, tak jsem našla dost krutej seriál, při kterém vzpomínám na staré dobré časy, ale o tom později.

Včera bylo úplně letní počasí. Jsem přijela ze školy a vyprala prádlo, které za chvíli uschlo. Prostě super. A jak tam krásně bylo, jsem se chtěla jít učit ven, ale na dvorek už nesvítilo a na zahradě by na mě viděli kolemjdoucí, což se mi vůbec nepáčí. :D To víte, nemám ráda publikum. :D

No a dneska zase pro změnu docela chladno, ledovej vítr, i když svítí sluníčko. Naštěstí jsme díky větru nešli v těláku první hodinu ven. Zůstali jsme v tělocvičně a hráli voliš 4 na 3+učitleka. A docela sranda. Prostě naše plácaná se nezapře, i když chvílemi se to i volejbalu podobalo.
Taky celkem krutý, že mě dneska vylosovali v ajině, takže jsem byla zkoušená na Americkou literaturu. A normálně jsem dostala za jedna i když jsem řekla "...his the most famous book is..." kde samozřejmě nemá bejt the. A pak ještě když jsem chtěla říct the author is a rozmislela si to author a vyšlo mi the Hemingway. Ale co už. :D JAko učitelka měla dobrou náladu. Tak jednou za čas to bejt musí. :D

A taky jsme konečně ve škole dostaly ty pozvánky, pro naše milé, na veřejné prezentace závěrečných prací. A jelikož jsem holt jednou z těch 3 z naší třídy, kteří mají regionální téma, tak si to tam budu pěkně odříkávat. Ale tak super už nejde o známky a můžu to číst. :D No je docela sranda, že to celé vymyslely moje a ještě (jen jedné) spolužačky vedoucí práce a nakonec k nám přihodily další 3 lidi. Samozřejmě je to dobrovolné, záleželo jen na nás jestli do toho půjdeme.

No a aby vám to nebylo líto, tak ze stránek naší školy vám sem na ukázku hodím pozvánku na tuto akci. :D
14. dubna 2011, 16.00 - Prezentace závěřečných prací našich studentů, Městská knihovna Ivančice
Tož pac a pusu,
vaše Fierushka

Diplomky za B-Day bleskovku

4. dubna 2011 v 17:07 | Fiera |  oceňka pro vás
TAk a jsou tu diplomky pro ty, kteří se zapojili do B-Day bleskovky. Snad se budou alespoň trošku líbit a děkuji za účast.

Birthday's bleskovka

1. dubna 2011 v 17:01 | Fiera |  bleskajdy
Tak jelikož dnes blog slaví narozeniny, tak jsem se rozhodla uspořádat bleskajdu. Takže tady je.

  1. Ahojky, jak je?
  2. Apríl- nachytal tě někdo dneska? Jak?
  3. Nachytal/as ty někoho? Jak?
  4. Užila sis dnešek?
  5. Jsi tu poprvé?
  6. Vrátíš se sem ještě někdy?
  7. Trošku k tématu týdne: potkal/a jsi se někdy s někým, koho jsi znal/a jen z netu?
  8. Co bys popřál blogu k narozeninám?
  9. Co na diplomek?
  10. Tak to je vše, děkuji za účast. Až bude diplomek ozvu se.

Šestiruká pizza

1. dubna 2011 v 16:51 | Fiera |  Deníček
Zdravím čtenáři,
tak dneska je první dubnový den. Moc pěkné- první apríl- den plný vtípků. Povedlo se vám někoho nachytat nebo někdo nachytal vás? já tedy v poho, nikoho jsem se nachytat nepokoušela a ani nikdo se zatím nesnažil nachytat mě. :D

Co týden vzal a dal?
Jako je fakt zvláštní, když se zkouší na pět témat sedum lidí a losují se z třinácti a je jich vylosováno 6 a z tohojeden dvakrát po sobě. Další co už byl minulý týden dvaktrát. A já ani jednou. No asi to bude tím, že jsem se na to mrkla. Nebo fakt nevím. JAko já fakt nevím jsme pouze čtyři, co nebyli zkoušení. Tedy ne, že bych po zkoušení toužila, aspoň mě to přinutí se na ta témata juknout, ale je to takové zvláštní.
Už se zdárně blížíme ke konci otázek to bižule. :D zbývají nám už jen čtyři- tohtoroční učivo. :D Taky dobré genetiku a ekologii zrovna dvakrát nemusím. :D

V pondělí jsem měla s holkama sehrávky šesti ručky. Jsme se docela nasmáli. Prý vemte to v pomalém tempu. A mě to prostě nebavilo, tak jsem si v půlce začala zrychlovat do finálového tempa. No co, vždyť v tom pomalém je to na usnutí. :D Tak jsem si vysloužila několik větiček typu: počítej si! neutíkej! kam spěcháš! Ale jinak jsme byly pochváleny, že nám to na poprvé šlo dost dobře.

No a dneska odpoledně jsme se s kamoškou domluvily, že skočíme na pizzu. Tak nějak jsme se včera bavily o tom, že na ni máme chuť tak jsme se vydaly. A ještě se k nám přidala sestřenka. Tak jako super, pokecaly jsme, najedly jsme se a nasmály dostatečně. Takové odreagování po týdnu školy mi přišlo vhod. :D No komu by nepřišlo, že? :D
Pizza prostě mňamka a jak krásně voněla. hmmm

Též jsem si byla koupit jízdenku na bus- měsíční a obědy. Ha moje poslední měsíční v tomto roce a poslední celej měsíc ve školní jídelně. To je fakt síla, blé. Kdo by to byl řekl, že už uběhlo tolik času.

Tak se mějte pěkně já si zatím půjdu oskenovat nemocné kamarádce zápisy,
pac a pusu vaše Fieruš

5 let od prvního článku

1. dubna 2011 v 13:35 | Fiera |  blog
Wow, tak dneska je tomu 5 let, kdy jsem na tomto blogu zveřejnila první článek. Jejda, ten čas ale letí.
Tak blogískovi popřeju další krásné chvíle do následujících dní. :D