Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Červenec 2011

Inline tůřička

27. července 2011 v 13:34 | Fiera |  Deníček
Zdravíčko přátelé,
jak jste možná zaznamenali v pondělí jsem byla opět v Poděbradech. Vážně se mi to město začíná víc a víc líbit. Obzvlášť ten park a cyklo-inline stezka kolem Labe. Ze zkušenosti z minulé středy, kdy jsem to tak trošku okoukla jsem si v pondělí sebou vzala inliny, že se projedu. Tedy když nebude to příšerné slibované deštivé počasí.

Ale risk je zisk a ono v pondělí nepršelo. Vylezlo sluníčko a bylo kolem 25°C, takže jsem se na bruslích mohla krásně projet. Projela jsem se až do Nymburku, i když přiznávám, že místy byla trasa dost o hubu a tak trošku skákací. :D A pak jsem si ještě jen tak jezdila tam a zpátky. Takže jsem si celkově udělala tůřičku na bruslích okolo 25 km. No prostě pohádka. Ani mě kupodivu nebolely nohy. Pokud tedy nepočítám, to, že jsem to opět nevychytala s utažením bot a mírně si odškrtila levou nohu. :D Ale už je to v pohodě, nebojte, mám stále obě nohy. :D

Ale víte, co byla celkem krize. Já se radovala, že celý den bylo krásně. Jenže ouha, stačilo najet jenom na Vysočinu a blé, padala z nebe voda až dom. Kromě toho, že doma bylo asi o 10 stupňů míň než v Poděbradech.

Aspoň mám důvod být spokojená, že jsem byla na výletě, když bylo doma tak hnusně.

Tak zatím čágo,
vaše Fierush

16. kapitola- Setkání

26. července 2011 v 20:42 | Fiera |  Vy jste trojčata???
Harry Potter ve filmu už zažil své grandiózní finále. Ale já si to své Potterovské finále v povídce teprve tvořím. Protože nikdy není dost kouzel. :D Tak jsem se opět ponořila do výšin oblaků a své fantazie, abych sepsala další kapitolku. Doufám, že se vám bude líbit. Příběh se začíná zamotávat trošku víc než doposud. Tak jsem zvědavá co na to řeknete. :D
Přeji příjemné počtení.
vaše Fiera

16. kapitola- Setkání

Při návratu do chaty nás ihned přivítala paní Potterová. "Převlečte se, oběd už je na stole. A Jamesi, jaký je to pocit, být poražený holkou?"
"Jak to víš?" zeptá se James místo odpovědi.
"Mám své zdroje," usměje se, "ale šup šup, ať vám nevystydne jídlo. A Liz zlatíčko, tobě gratuluju k vítězství."
"Eh, děkuju," odpovím a snažím se zout si lyžáky.
"Ukaž pomůžu ti," nabídne se Siri a už vytahuje hůlku.
"Ne díky, tohle zvládnu bez kouzel."
"Jak chceš," sám se přezuje pomocí kouzla a schová zpátky hůlku.

Po výtečném obědě už jsme na svah už nevyrazili, místo toho jsme se vydali na procházku do zasněžené horské krajiny. A nemohlo to dopadnout jinak, než že jsme se vrátili všichni obalení sněhem od hlavy po patu. Jak by taky ne, když se během zpáteční cesty odehrála sněhová bitva. I když jsme byli promočení a promrzlí, po usušení se kouzlem a po večeři, jsme se my, ti zdatnější lyžaři vydali opět na svah. Zdatnější - to rozumějte nás holky a Jamse. Zbytek byl totiž extrémně unaven- tedy alespoň to tvrdili.
Avšak, když jsme se před půlnocí vrátili, oni tam všichni společně hráli nějakou zvláštní mudlovskou hru. Jejíž součástí bylo i předvádění pantomimy. Chvíli jsme se koukali, něž hru dohráli, a pak jsme se všichni odebrali do svých pokojů, abychom se na nadcházející den plný lyžovaní dostatečně vyspali.

Harry Potter a relikvie smrti, část 2

24. července 2011 v 20:48 | Fiera |  Filmy
Deathly Hallows Part 2 Poster Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 trailer
Tak i já jsem nakonec podlehla a vydala jsem se do kina na druhou část Relikvií smrti, čili závěrečného filmu o Harrym Potterovi. Dlouho jsem odolávala jestli jít nebo nejít. Jakožto jedinkyni oné generace, jež s Harrym vyrůstala jsem se obávala té melnacholie z finále. A to i přesto, že už jsem na poslední dva díly do kina nešla, protože už mě to tak nedrželo. To víte přečtení knížek a celkově ta troška zklamání z toho, že scény, na které jsem se ve zfilmované podobě těšila nejvíc prostě chybí.

žánr: fantasy

postavy: lord Voldemort, Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Grenger,...

motto: "Harry Potter, the boy who lived to die."
obsah: Svět opět ovládá lord Voldemort, ale aby jeho moc byla absolutní musí svést bitvu s chlapcem, který přežil- Harrym Potterem. Kdo v téhle bitvě, ve které jde o život nakonec zvítězí.

můj názor: Svým názorem nejspíš naštvu většinu fanoušků. Soudě podle toho, že tento film má z celé série na csfd.cz nejvyšší hodnocení.
Mě osobně film zklamal. Přišlo mi, že z něj chtěli udělat tak grandiózní zakončení série až to trošku přepískli. Výjimkou nejsou stupidní dialogy, kterým jsem se musela opravdu zasmát. No promiňte, ale konstatování očivitné věci (o které se mimochodem předtím již bavilo) konstatovat tónem "to je největší novinka, opravdu jsem o tom neměl potuchy" bylo příšerné, celkově mi to zhodilo celý dojem z filmu. Ale to klidně mohlo být způsobené dabingem.
Co bych ještě vytkla je emocionální vyznění filmu. Jsem se těšila na pořádnou závěrečnou bitvu, kterou mimochodem dosti ostříhali, se smrtijedy, Řádem a studenty. Ale co teprve to jak zemřelo jedno Weasliovic dvojče, Tonksová a Lupin. To to sakra nemohli udělat líp. Jako záběr "tak jsou mrtví" a nic moc. Od toho jsem čekala tedy víc.
Ale abych pořád nekritizovala jako nejlepší scénu hodnotím tu se Sneapem, když dává Harrymu vzpomínky ve formě slzy (i když mám pocit, že v knížce mu prostě jen tak "vytékají" z hlavy) se mi opravdu líbila. A pak i to zpracování jeho vzpomínek bylo dost dobré.

Takže celkově, ne že by se mi to nelíbilo, ale čekala jsem víc. Vím, že spousta z vás nebude se mnou souhlasi, ale taky se možná najde pár lidí, kteří sdílí stejný názor.

zdroj obrázku: filmfan.cz

Výlet do Poděbrad

24. července 2011 v 20:19 | Fiera |  kde jsem byla?
Zdravím přátelé,
tak jsem si ve středu vyrazila na výlet do Poděbrad. Tedy lépe řečeno, máti tam jela na služebku a potřebovala "budiče" do auta, aby náhodou neusnula, tak jsem tam vyrazila s ní. Že se po městečku trošku porozhlédnu, jelikož jsem tam ještě nikdy nebyla. To je co. Procestuju si relativně dost míst po Evropě, ale České země moc procestované nemám. :D

Musím přiznat, že město je to vskutku nádherné. Ten úžasný megavelký park uprostřed města. Tím jsem se opravdu kochala. A pak jsem si tam sedla na lavičku a chvíli si četla Sinuheta, pak se zase procházela, zase četla.... No prostě super relax. Dokonce jsem se sebou táhla foťák a pořídila pár obrázků. A s někola z nich se vám "pochlubím".

Jako první je soha Jiřího z Poděbrad na příhodně pojmenovaném náměstí: Jiřího náměstí :D (To křoví nahoře je schválně, má navodit umělecký dojem. :D:D)

Jako další je tu obrázek dvou sousoší, na které jsem narazila při procházce oním nádherným parkem.
Další fotku si vysloužil domeček jako z pohádky. Tomu nevyfotit si ho jsem prostě nemohla odolat.
Další zápis v mém foťáčku si vysloužil záběr zámku a kašny. Celkem zajímavé místo. Je tam penzion, kavárna, sídlo odnože Univerzity Karlovy a ještě muzeum. Ale proč ne.
Další obrázek též pochází z prostředí zámku. Je jím tabule, která označuje místo, kde byl v roce 1904 objeven a 1905 navrtán první léčivý pramen v Poděbradech. Dnes už je nefunkční, ale co vždyť po městě je těch pramenů teď víc. :D
Tak to byl trošku obrázkový výlet do Poděbrad. Jinak jsem se taky projela lodičkou po Labi do Nymburka a zpátky. A zítra tam valím znovu.

Tak se mějte,
vaše cestovatelka Fiera

Bloodlines- chapter 1- překlad (část IV.)

19. července 2011 v 15:19 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak a poslední část první kapitoly z Bloodlinesu. Co říct doufám, že se kapitola líbila, tak jako mně. Já už se nemůžu dočkat knihy. A vůbec mi nevadí, že před tím musím ještě dočíst jiné knížky. :)

Kapitola 1.- část IV/IV
"Znáte jejich zákony," pokračovala Stantonová po chvíli chvilce trapneho ticha. Její tón vyjadřoval, to co jsme si všichni mysleli o Morojském právu. Zvolení vládce? To nenádvalo smysle, ale co smysluplného bychom mohli očekávat od něčeho nepřirozeného jako jsou vampýři? "A Vasilisa musí mít dalšího člena rodiny, aby mohla usednout na trůn. To je důvodem proč se její nepřátelé rozhodli, že když nemohou sesadit přímo ji, zničí její rodinu."

Z nevysloveného mi přeběhl mráz po zádech a bez rozmyšlení jsem opět komentovala: "Stalo Jill něco?" Tentokrát jsem si vybrala chvíli, kdy si Horowitz doplňoval jehlu, takže nebylo žádné nebezpečí, že zničím tetování.

Kousla jsem se do rtu, abych si zabránila říct něco dalšího, při představě trestu zračícího se v otcových očích. Ukázat obavy o Moroje, byla ta poslední věc, kterou jsem mohla udělat, vzledem ke svému nejistému postavení. Neměla jsem s Jill žádné silné vazby, ale pomyšlení na to, že se někdo snaží zabít patnactiletou dívku- stejně starou jako Zoe- bylo příšerné, bez ohledu na to k jaké rase náležela.

"To je co není jasné," uvažovala Stantonová, "víme jen, že na ni zaútočili, ale nemůžeme říct, jestli utrpěla nějaké opravové zranění. I když je v pořádku, nemůžeme přehlížet, že se to stalo na jejich vlastním dvoře, to znamená, že zrádci jsou na vyšších místech."
Barnes si znechuceně odfrkl. "Co jsi čekala? Nechápu jak jejich směšná rasa mohla tak dlouho fungovat, aniž by se stavěli proti sobě."

Bloodlines- chapter 1- překlad (část III.)

19. července 2011 v 12:38 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak a třetí předposlední část překladu první kapitolky Bloodlines je tu. :D

Kapitola 1.- část III/IV
Můj otec se rozhlédl po ostatních, očekávajíce další komentář. Když žádný nepřišel, pokrčil rameny. "Pokud nikdo nemá námitky, tak bych raději využil Sydney. Ne, že bych zcela rozuměl tomu, co po ní chcete." V jeho hlase zazníval vyčítavý podtón, který tam dosud nebyl. Jared Sage neměl rád, když nevěděl o všem okolo.

"Nemám žádný problém s použitím starší dívky," řekl Barnes, "ale ať je mladší někde poblíž, pro případ, že by ostatní měli nějaké námitky." Zajímalo mě kolik 'dalších' se k nám připojí. Otcova pracovna nebyla žádný stadion. Nicméně čím více lidí přijde, tím důležitější tento případ pravděpodobně bude. Přejel mi mráz po zádech, při pomyšlení o jaký úkol se jedná. Viděla jsem Alychimisty, jak zabránili velkým katastrofám jen s jedním nebo dvěma lidmi. Jak velký musí být tento úkol, když vyžaduje takovouto pomoc?

Poprvé promluvil Horowitz: "Co chcete, abych udělal?"

"Obnovit Sydneyino tetování," prohlásila Stantonová rozhodně, "i kdybyby nakonec nešla, nebude na škodu, když se kouzlo posílí. Nemá smysl tetovat Zoe, dokud nebudeme vědět co s ní."

Bloodlines- chapter 1- překlad (část II.)

19. července 2011 v 8:51 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Takže jsem se snažila a překládala další část první kapitoly Pokrevních pout. No pokud budete číst, snad se bude líbit můj neohrabaný překlad. :D Některé věci jsou opravdu oříšky. :D
Kapitola 1.- část II/IV

"Sydney," řekl stroze. "Myslím, že Donnu Stantnovou." Impozantní Alchymistka stála blízko u okna, ruce překřížené, drsná a štíhlá tak, jak jsem si ji pamatovala. Nedávno jsem se Stantonovou strávila hodně času, ale těžko se dá říct, že jsme přátelé- hlavně po té mé jedné akci, kdy jsme obě skončily tak trochu v "upířím domácím vězení". Pokud však ke mně chovala nějakou zášť, myslím, že ji nedala najevo. Pokynula mi ve zdvořilém pozdravu, v obličeji samý zájem.

Další tři Alchymisté, kteří tu byli, byli muži. Byli mi představeni jako Barnes, Michaelson a Horowitz. Barnes a Michaelson byli ve věku táty a Stantonové. Horowitz byl mladší, kolem pětadvaceti, a chystal tatérské náčiní. Všichni byli oblečeni podobně jako já, měli na sobě slušné oblečení v neidentifikovatelných barvách. Naším cílem vždycky bylo vypadat dobře, ale nepoutat přílišnou pozornost. Alchymisté ztvárňují Muže v černém už po staletí, dlouhou dobu předtím než lidé začali snít o jiných světech. Když světlo osvítilo jejich tváře ve správném úhlu, na tvářích všech Alchymistů se objevilo tetování lilie, stejné jako to mé.

Můj neklid opět narůstal. Je tohle nějaký výslech? Hodnocení, které ukáže jestli mé rozhodnutí pomoci odpadlé dhampírce, znamená, že se má loajalita změnila? Zkřížila jsem ruce na prsou a snažila se o neutrální výraz, doufajíce, že vypadám nad věcí a sebevědomě. Kdybych ještě měla šanci hájit se, chtěla jsem vypadat důvěryhodně.

Než stačil kdokoli další něco říct, vstoupila Zoe. Zavřela za sebou dveře a rozhlížela se kolem očima rozšířenýma strachem. Otcova pracovna byla obrovská-přistavil ji k našemu domu- a vlezli se do ní všichni přítomní. Ale když jsem se podívala na svou sestru v této situaci, věděla jsem, že se cítí zatlačená do kouta. Pohlédla jsem jí do očí a snažila se jí poslat krátkou soucitnou zprávu. Muselo to fungovat, protože spěchala ke mně a vypadala trochu méně vyděšeně.

"Zoe," řekl otec. Nechal její jméno vyset ve vzduchu tak, že nám oběma bylo jasné, že je zklamaný. Okamžitě mi bylo jasné proč. Měla oblečené džíny, starý svetr a své hnědé vlasy měla zapletené do dvou roztomilých, ale nedbalých copánků. Podle standardů jiných lidí, by vypadala "reprezentativně", ale podle otce ne. Cítila jsem, jak se ke mně přikrčila, snažila jsem se vypadat vyšší a ochránštěji. Poté, co se otec ujistil, že jsme zaznamenali jeho odsouzení představil Zoe ostatním. Stantnová jí věnovala stejné zdvořilé pokývnutí jako mně a otočila se k mému otci.
"Nerozumím, Jarede," řekla Stantonová, "kterou z nich použijeme?"
"To je ten problém," odpověděl otec, "byla žádána Zoe... ale nejsem si jistý, že je připravená. Popravdě, vím, že není. Absolvovala pouze základní trénink. Ale ve světle Sydneyiných nedávných...zkušeností..."

Moje mysl si konečně začala dávat dvě a dvě dohromady. První, a nejdůležitější, nejsem poslána do převýchovného centra. Alespoň prozatím. Toto bylo o něčem jiném. Mé dřívější podezdření bylo správné. Byla tu nějaká mise nebo úkol a někdo chtěl, aby mě zastoupila Zoe, protože na rozdíl od jiných členů své rodiny, ona nezradila Alchymisty. Otec měl pravdu, že znala pouze základní informace. Naše povolání bylo dědičné a já byla před lety zvolena další Alchymistkou v rodině Sageových. Moji starší sestru Carly přeskočili a nyní studuje na vysoké, je příliš stará. Teď učí Zoe jako náhradníka, kdyby se mi něco stalo, jako například nehoda nebo mě napadl vampýr.

Bloodlines- chapter 1- překlad (část I.)

18. července 2011 v 13:49 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Ahoj lidi, chtěla jsem si zkusit přeložit něco z originálu do češtiny, tak aby to dávalo smysl. No a rozhodla jsem se to vyzkoušet si to na první kapitolce Bloodlines, která byla nedávno zveřejněna na netu. Tak doufám, že se alespoň trošku bude překlad líbit. Jo a ještě bych chtěla říct, že jsem nechávala odstavce tak jak jsou v originále. Takže občas je to no trošku, takové, že bych odstavec udělala jinde. No snad to nevadí. :D Zatím jen první část.
Pokrevní pouta- Richelle Mead
Kapitola 1.- část I/IV
Nemohla jsem dýchat.

Něčí ruka mi zakrývala ústa a druhá mi třásla ramenem, ve snaze probudit mě z tvrdého spánku. Během jediného úderu srdce zavířilo mou myslí tisíc zoufalých myšlenek. To se stalo. Moje nejhorší noční můra se stala skutečností.
Jsou tu! Přišli si pro mě!
Zamrkala jsem, široce otevřenýma očima jsem se rozhlížela po ztemnělém pokoji dokud jsem nerozeznala tvář svého otce. Přestala jsem se třást, ale byla jsem úplně zmatená. Pustil mě, o krok ustoupil a chladně se na mě díval. Posadila jsem se na posteli, moje srdce stále zuřivě bušilo.
"Tati?"
"Sidney. Nemohl jsem tě probudit." Přirozeně to byla jeho omluva za to, že mě k smrti vyděsil. "Musíš se obléct a vypadat reprezentativně," pokračoval, "rychle a tiše. Počkám na tebe dole, ve pracovně."
Oči se mi rozšířili údivem, ale nezaváhala jsem s odpovědí. Byla tu jen jediná přijatelná odpověď. "Ano, pane. Samozřejmě."
"Vzbudím tvou sestru." Otočil se ke dveřím a já vyskočila z postele.
"Zoe?"vykřikla jsem. "Co od ní chceš?"
"Pššt,"okřikl mě, "pospěš si a nachystej se. A pamatuj- potichu. Nechceme vzbudit tvou matku."
Bez dalších slov zavřel dveře a nechal mě zírat. Panika, která už zmizela, se začala znovu objevovat. Co od Zoe chce? Buzení uprostřed noci znamenalo záležitosti Alchymistů a s tím ona neměla nic společného. Teoreticky ani já ne, od té doby, co jsem byla suspendována za špatné chování v létě. Co když je to to, o co tu jde? Co když mě nakonec pošlou do převýchovného centra a Zoe mě zastoupí?

Na chvíli, svět se mi mihl před očima, a já se musela chytit postele, abych se uklidnila. Převýchovná centra- to byly noční můry všech mladých Alchymistů, jako jsem já, tajemná místa, kam byli mladí lidé, kteří vyrůstali v přílišné blízkosti upírů drženi, aby se poučili ze svých chyb. Co přesně se tam děje bylo tajemství, které jsem rozhodně nikdy nechtěla odhalit. Byla jsem si naprosto jistá, že "převýchovný" je jen jemnější způsob jak označit "vymývání mozků". Setkala jsem se pouze s jedinou osobou, která se vrátila zpátky a upřímně, po návratu vypadá jako poloviční člověk. Spíš se z něj stala zombie a nikdy jsem nechtěla přemýšlet o tom, co tam dělají, aby z nich udělali tohle.

V mysli se mi vynořil tátův hlas, abych si pospíšila. Snažila jsem se setřást své obavy. Vzpomněla jsem si na další jeho varování a ujistila jsem se, že se budu pohybovat tiše. Má matka spí lehkým spánkem. Normálně bych se nestaralo o to jestli nás chytí jak jdeme na setkání Alchymistů. Ale posledně nebyla zrovna milá na zaměstnavatele svého manžela (a dcer). Od té doby, co mě před měsícem vysadil rozzuřený Alchymista u prahu domu mých rodičů, všechna vřelost se z domu vytratila jako z vězeňského tábora. Rodiče se hodně pohádali a má sestra a já jsme se často přistihly, že se okolo plížíme po špičkách.

Zoe

Proč potřebuje Zoe?

Tahle otázka se mi vypalovala do mysli, když jsem se rychle připravovala. Věděla jsem, co "reprezentativně" znamená. To vylučovalo džíny a tričko. Místo nich jsem si oblíkla pískově šedé nažehlené kalhoty a bílou košili s knoflíčky. Na to jsem si oblíkla tmavý, uhlově šedý propínací svetr, který jsem v pase ozdobila černým páskem. Malý zlatý křížek- ten který vždy nosím na krku- byl jedinou ozdobou.

Vlasy byly o něco větší problém. I přes to, že jsem spala jen dvě hodiny, trčely mi do všech stran. Jak jen nejlíp to šlo uhladila jsem je a pak jsem je překryla tlustou vrstvou laku na vlasy v naději, že tak vydrží ať se stane cokoli. Jediný makeup, který jsem si dovolila, byla slabá vrstva pudru. Na víc jsem už neměla čas.

Tento celý proces mi zabral šest minut, což by mohl být můj nový rekord. V dokonalé tichosti jsem sprintovala po schodech dolů, opatrně, abych nevzbudila mámu. V obývacím pokoji byla tma, kterou však narušovalo světlo vycházející z otcovy pracovny nedovřenými dveřmi. Brala jsem to jako pozvání, zatlačila na dveře, otevřela a vstoupila dovnitř. Můj příchod utnul tichou konverzaci. Táta mě přejel očima od hlavy k patě a ukázal svůj souhlas s mým vzhledem tak jak nejlépe uměl: nevyslovením kritiky.

pokračování >>zde<<

Delete Digital Drama- projekt ABC Family a Seventeen

18. července 2011 v 12:07 | Fiera |  Filmy
Americká televizní stanice ABC Family ve spolupráci s časopisem Seventeen rozjela projekt/kampaň Delete Digital Drama. Ten má ukázat důsledky kyberšikany i šikany v reálném světě a tento neduh moderního světa pomoci odbourávat.

Tvářemi tohoto projektu na různých akcích, které se konají po Státech jsou jak jinak než herci ze seriálů této televizní stanice. Takže herci ze seriálu Pretty Little Liars, The Nine Lives of Chloe King, Switched at Birth, Secret Life of American Teenager.
Delete Digital Drama Rally!
A ještě jedno z videí, kde proti kyber šikaně vystupují protagonisté seriálů z dílny ABC Family

V neděli 17. července měl premiéru původní film ABC Family s názvem Cyberbully, ve kterém si hlavní roli střihla Emily Osment. Film má ukázat jak vlastně kyberšikana zasáhne šikanovaného i celou jeho rodinu.
Na jedné z promo akcí si Emily zazpívala písničku Drift, která je s tímto filme spojená (jestli chápu dobře, měla by to být ústřední písnička).zdroj obrázků: abcfamily.com
zdroj videí: youtube.com

Velikost XL: kila navíc přibývají (Size 14 is Not Fat Either)- Meg Cabot

15. července 2011 v 22:56 | Fiera |  pro chvíle pohody
Druhý díl série o Heather Wellsové od americké autorky Meg Cabotové. Známé zejména pro série Princezniny deníky a Mediátor.

Proč jsem četla?
Upřímně přiznávám, že jsem si ji vypůjčila v knihovně, jelikož jsem si ji spletla s jinou knihou od této autorky. Ale co stalo se, a tak proč si to nepřečíst.

O čem je?
Heather je zástupce vedoucího koleje na New York College a bývalá popová hvězda. Začíná nový semestr a v menze na Heatheřiné koleji je objeveno tělo, lépe řečeno pouze hlava zavražděné studentky. K tomu Heather obtěžují telefonáty od bývalého přítele, který se má za týden ženit a z vězení je propuštěn i její otec, který se snaží "odčinit" svou nepřítomnost.
I když všem Heather slibuje, že se tentokrát nebude plést do vyšetrování vraždy nedá jí to a brzy se už vydává po stopách vraha.

Hodnocení
Asi jsem tak trošku očekávala něco jiného. Detektivka skloubená s romantikou? Ehmm no asi ne přesně to, co bych chtěla, ale číst se dá. A název knihy- no rozhodně zajímavý, i když pravda, že hlavní hrdinka svoji postavu (ne)řeší (tím myslím, že se láduje vším možným na jedné straně a na druhé si stěžuje, že se nevejde do džínů).
Nečetla jsem první díl, ale řekla bych, že se spíš jedná o volné pokračování. Nedělalo mi problém zorientovat se od samého začátku. Víceméně.
Plus u knihy mají začátky kapitol- jsou uváděny vždy "básničkou", tedy lépe řečeno textem písně, kterou "napsala" Heather. A tak trošku vždy napovídá o čem, že vlastně bude daná kapitola.
65 %

zdroj obrázku: bux.cz

Bloodlines (1st chapter online)- Richelle Mead

15. července 2011 v 22:26 | Fiera |  vychází
Bloodlines (Bloodlines, #1)Zdravím přátelé,
pro všechny fanoušky Vampýrské akademie od Richelle Mead a celkově všechny, kteří se nemohou dočkat jejího volného pokračování s názvem Bloodlines (Pokrevní pouta) mám dobrou zprávu.

Právě dneska (cca před 3 hodinama) autorka zveřenila na servru hollywoodcrush.com první kapitolu této knihy pro všechny nedočkavce, takže pokud umíte trošku anglicky sladkou ochutnávku první kapitoly z knihy si můžete přečíst >>>zde<<<.

Přiznávám, že jsem se zatím nedostala dál než za první stránku a už vám o tom píši. :D Tak na vás myslím.;)
Ale rozhodně mě zaujalo věnovaní:

For Katie, Morganna
and other fans of Adrian.
(Pro Katie, Margannu a další fanoušky Adriana.)

Musím přiznat, že mě to opravdu dostalo, jelikož Adriana jsem si v sérii opravdu oblíbila. Asi kvůli mnohostranosti téhle postavy. Nebyla totiž neměnná jako některé jiné. Tak asi chápete no.

Tak vzhůru do čtení,
vaše Fierush

zdroj obrázku: goodreads.com

Sušená rajčátka- ňami

14. července 2011 v 16:19 | Fiera |  Deníček


Zdravím přátelé,
tak jsem si v pondělí musela zajet do města, no a když už jsem tam byla. Přihodilo se, že jsem si řekla, proč bych nezašla do knihovny. A tak tradá a byla jsem v knihovně. Vypůjčila jsem si sice jen 4 knížky. Ale tak co. Vždyť tam můžu zajít, víceméně kdykoliv se mi bude chtít.

Ale co je boží věcí, že jsem si půjčila Egypťana Sinuheta, kterého si chci už delší dobu přečíst. Bohužel ještě jsem neměla čas. A když byl čas a měla jsem ho půjčeného taťulda mi ho zabavil a četl ho sám.

Poslední dobou jsem se nějak rozmlsala. Nějako jsem si oblíbila sušená rajčátka. Žádné speciální úpravy, láduju se jen jima samotnejma, tedy jsou naložená v oleji s nějakým kořením, a chlebem či toustem. Je to mňamka. Vážně.

Za posledních 14 dní jsem je měla asi třikrát. No jo rajčata to je moje. A o to pozitivnější, že na zahradě už zrají hruštičky (taková malá žlutá rajčátka ve tvaru hrušky). Tak když jdu okolo, utrhnu si. :D

Ňami, ňami rajčátka. Hned se mi sbíhají sliny.

Ale abych nejedla pořád jen rajčata, už nám zrají i okurky. Tak jsem si dneska udělala tsatsiky, ještě jsem tu měla zbytek poctivého koření na ně- přímo z Řecka, co jsem si kdysi dovezla. A samozřejmostí je řecký jogurt, kterej se už dá koupit i u nás. I když to není přesně to samé jako v Řecku, ale má to k tomu dost blízko.

Heh, tak já se jdu asi ujídat mezinárodní kuchyní,
tak se mějte
vaše rozmlsaná Fierush

Shy'm aneb trošku hudby po francouzku

12. července 2011 v 22:17 | Fiera |  Music of my heart
Tak jsem se rozprávala s kamarádkou, která poněkud více než já ovládá fráninu. Nějak jsme zabředly na téma hudba. Tedy to, jakou francouzkou muziku poslouchá. Dostala jsem dva typy na její oblíbené interprety. A oba mě zaujali.

Ale dneska vám tu hodím jen pár písniček (opravdový pár) od jednoho z nich. oním interpretem je Shy'm, jak je už patrno z názvu článku. Myslím, že tahle je u nás i relativně známá, tedy v rámci možností.

Takže první písnička je s názvem L'Air , přiznávám, že rozumím jen občasným slovům a pár větám. Takže asi si vyhledám slova a dám se tak na půl do překladu, abych z toho měla víc. Každopádně je to povedenej videoklip a pěkná písnička.

Druhou v pořadí je pak písnička Je suis moi. Ty její tanečky jsou mazecké, oblečením mi trošku připomíná Gagu, taky trikot, když ne spodní prádlo. Ale jinak ten videoklip z cirkusového prostředí. Strašně moc se mi líbí. A zase nerozumím :(, chjo. :D

Zloděj víry (The Thieves of Faith)#2- Richard Doetsch

12. července 2011 v 9:12 | Fiera |  pro chvíle pohody

Zloděj víry je volným pokračováním knihy Zloděj nebes. Třetím dílem je kniha s názvem Zloděj temnoty, která u nás vyšla během června tohoto roku. A na léto 2011 je připraveno čtvrté pokračování The Tieves of Legend (? Zloděj příběhů ?)

Proč jsem četla?
Asi to zní uhozeně, ale nějak jsem se k autorovi dostala přes Twitter, tak jsem si řekla, že na jeho knížky juknu. A tahle byla první (a zatím jediná), která se mi dostala díky knihovně do rukou.

O čem je?
oficiální anotace Domino:
Mistrovský zloděj Michael St. Pierre stojí před neproveditelným úkolem a neřešitelným dilematem zároveň... Když zdrcený smrtí milované manželky našel svého pravého otce, měl pocit, že mu osud konečně ukázal vlídnější tvář. Do jeho života však vzápětí zasáhl zvrhlý šílenec, který se rozhodl využít Michaelova jedinečného zlodějského umu k tomu, aby získal vytoužený poklad - klíč k tajemství věčného života, který kdysi doputoval do Kremlu z Byzance.
Michaelovi nezbývá než se vydat společně s kamarádem Buschem a tajemnou Susan na výpravu, která svou nebezpečností přesahuje všechno, co kdy zažil. Proti nim stojí nástrahy v podobě zatopených chodeb kremelského podzemí, celá ruská armáda, ale i podlá zrada ve vlastních řadách. Kdo je vlastně spojenec a kdo je nepřítel? Zjistí to Michael včas, anebo on i tajemný byzantský poklad padnou do rukou šílence, který si na Korsice buduje celosvětové impérium?

Hodnocení
Dobrodružný příběh zasazený do prostředí ruského hlavního města- Moskvy. S krásně vykreslenou Moskvou od globálu po detaily (tedy aspoň z toho, co o ní vím).
Moc mi však nesedl jazyk a styl jakým je kniha psána, takže i když je hezký děj s úžasným popisem města, tak nějak mi to narušovalo požitek.
85 %

Knihu doporučuju všem Rusofilům, milovníkům ruštiny nebo samotné Moskvy. Myslím, že i jen kvůli tomu popisu této metropole to stojí za přečtení. A možná by se to celkem dalo použít i jako průvodce. :D Ale do podzemí se asi nechodí. :D

zdroj obrázku: bux.cz
zdroj anotace: Domino

Škola noci: Pokoušená (House of night: Tempted) #6- P.C. Cast&Kristin Cast

11. července 2011 v 11:22 | Fiera |  pro chvíle pohody
V pořadí již šesté pokračování upírské série Škola noci, jejímiž autorkami jsou matka s dcerou.
Proč jsem četla?
Jsou prázdniny, vyšel sedmý díl a já skončila u pátého. Navíc kámoška se dávala do dočítání dílů, které ještě nečetla. Tak jsem z ní dostala náladu, že to se školou noci ještě zkusím.
O čem je?
Zoey se svou partou z Tulsy vyhnala Neferet i Kalonu s jeho syny. A tak se všichni můžou vrátit zpět do Školy noci, která je však velmi poničená.
Ale to tak jednoduché, Zoey ve snech stále navštěvuje Kalona (nebo ona jeho? :D) a snaží se ji přesvědčit, že vlastně není tak zlý. A Zoey mu začíná věřit. To se však nelíbí jejím přátelům.
A co Stevie Rae, která ze rozhodne zachránit život zlému stvoření. Ale je vlastně zachráněný zlý až do morku kosti, nebo se ještě může změnit?
Hodnocení
Kniha mě mile překvapila, po předcházejících dílech jsem neměla moc chuť číst sérii dál, ale tento díl mě chytl hned od začátku. Nepíše se jen z pohledu Zoey, ale jsou i kapitoly věnované Stevie Rae, Afroditě či Heathovi. Akorát se mi občas zdálo, že některé kapitoly Zoey jsou psány ich-formou a některé er-formou. Přiznávám neoficiální překlad, ve kterém jsem knihu četla. Ale i tak v ajině je přece taky rozdíl mezi první a třetí osobou. Takže no nevím, tohle mi celkem kazilo dojem z knihy.
80 %

zdroj obrázku: bux.cz

Knížka s buřinou

11. července 2011 v 9:14 | Fiera |  Deníček


Zdravím přátelé,
tak jsem včera a předevčírem opět byla u bábinky a koupala jsem se v řece. A zase jsem nechala doma foťák. No jo, moje paměť stojí za velké nic.

Včera jsem se vrátila až v devět. Rychle ještě zkoukla net: maily, FB, ICQ a rychle se přesunula do betle s tím, že si přečtu pár stránek. Heh no a z pár stránek se stalo dočtení celé knížky. Takže jsem si četla někdy do půl druhé.
Přičemž se někdy o půl jedné začalo blýskat a hřmět. V jednu pak byla asi desetiminutová průtrž mračen. A pak bylo po dešti. Tedy nepopírám, že by pak ještě nespadlo pár kapek

15. kapitola- Prázdniny

8. července 2011 v 10:48 | Fiera |  Vy jste trojčata???
Zdravím přátelé, tak opět po delší době přináším patnáctou kapitolku Trojčat. I když ta doba není zase tak dlouhá jako čekání na předchozí kapitolku.
Musím říct, že psaní téhle kapči jsem si užívala. Je taková, no prostě je tam lyžování a to já můžu. S tím se váže i pak taková jedna věc, která je ke konci kapči. Toho Bruce a onu organizaci neberte moc vážně, nemám tušení jestli existuje, ale prostě se mi to tam hodilo a líbí se mi to tam.
No už jen popřeju příjemné čtení.
vaše Fiera

15. kapitola- Prázdniny
"No tak kluci, táhnete se jak sopel,"zavolám se smíchem na kluky, "si přece trošku pohněte ne?" "To neumíte vyjít kopec," přidá se se smíchem Lily. "To se vám řekne," ozve nám v odpověď Jamesův hlas a funění, "když si nic nenesete." S holkama se jen na sebe usmějeme. To víte, chata je v mudlovské oblasti, tak si v rámci krytí hrajeme na obyčejné smrtelníky a vláčíme se od autobusu k chatě pěšky. A kluci se vláčí s kufry, zatímco my jsme si je už s dospělákama poslaly přímo do chaty. Holt chlapci si chtěli zahrát na gentlemany, ale trošičku to přepískli.
"Já už se na to nemůžu dívat,"zašeptá najednou Lily, "a snad tu zmrznu než ujdeme těch zbývajících 30m k chatě. Kryjte mě." Vytáhne hůlku, a my s Andy ji vlastními těly zaštítíme před zraky případných čumilů. Zamumlá kouzlo, kterým klukům zlehčí jejich břemena. A ti jsou natolik zmateni nenadálou změnou hmotnosti svých zavazadel, že se sesypou do sněhu. Začneme se smát. "No tak šup, ať už jste tady. A hurá do tepla,"pobídne je Andy. Kluci se rychle zvednou a už si to rychle k nám míří.
"Teda, jste aspoň mohly upozornit," podívá se na nás ublíženě Sirius.
"Víš to by ztratilo to kouzlo neočekávání," usměju se na něj a vezmu ho za ruku.
"To teda nevím jaký," zakroutí hlavou, ale nechá se mnou vést do chaty.

První prázdninové koupání v řece

6. července 2011 v 21:17 | Fiera |  Deníček


Zdravím přátelé,
tak doufám, že si užíváte začátku prázdnin a ti z vás, co už jsou pracující, že si parádně užili ty dva svátky.

Dnešek byl opravdu perfektní den. Takové krásné počasíčko- sluníčko, teploučko. Jsem si připadala jako u móřa. Jsem si musela pro tenhle pocit vytáhnout svůj parádní plážový slamák s Řecka a nasadit sluneční brejle. Jó to jsem pak měla opradvu pocit jako někde na pláži.

Odpoledne jsme sjeli k babči. Tak jsem to tam zabrousila do řeky nad splav, letos o prázdninách poprvé, co jsem vlezla do řeky komplet až po hlavu. Trošku si zaplavat. Je to jediné místo, kde si člověk při plavání nesedře kolena o dno. Asi to bude tím, že na to dno tam člověk ani nedosáhne. :D Je to takové úžasné místecko pod skalou. Si pamatuju jak nám dědeček vždycky vykládal, že z té skály skákali do řeky šipky a pod. No proč ne. I když od dob jeho mládí, je tam ta hloubka o pár metrů stejně menší. Pravda, že někteří blázni tam dodneška skáčou.

No ale proč tu popisuju ono místo. Musím si nějak vzpomenout a konečně si vzít se sebou foťák až příště půjdu. Abych to vyfotila. 'V těch místech je totiž vážně krásně. Ale to asi tak celkově kolem té řeky v délce cca 7 km. Takové krásné údolí se stromy, skálami, chatkami, ... Ideální místo na relax. Tedy, když to není všechno zarostlé.

Tak se zatím mějte krásně, piště básně,
vaše Fiera

Pearl- Katy Pery

5. července 2011 v 14:51 | Fiera |  Music of my heart
Když jsem tuhle písničku objevila a poslouchala poprvé, vůbec jsem netušila, že by to mohla být Katy Perry. Tak nějak mi to k jejímu stylu po Hot'N'Cold, I kissed a girl, California Gurls, Firework nesedělo. Ale co, proč by ne.

Je to taková vcelku zvláštní písnička, má strašně krásnou melodii. A ta slova jsou taková, no řekněme, že nevím, co přesně tím chtěla říct, ale já si pod tím určitou věc představuju a k té mi to přijde úžasné.

Ale co, aspoň si to každý může vylož podle sebe.

zdroj videa: youtube.com

Trilogie Jeho temné esence (His dark materials)- Philip Pullman

5. července 2011 v 13:30 | Fiera |  pro chvíle pohody
Kniha Zlatý kompas (verze s obálkou pro dospělé) - obálkaKniha Jedinečný nůž (verze s obálkou pro dospělé) - obálkaKniha Jantarové kukátko (verze s obálkou pro dospělé) - obálka
Série Jeho šerá hmota či v novějším překladu Jeho temné esence se u nás proslavila zejména v době, kdy měla do kin přijít filmová adaptace prvního dílo pod názvem Zlatý kompas.

Díly trilogie
  1. Světla severu/Zlatý kompas (Northern Lights/ The Golden Compass- pozdější přejmenování v USA)
  2. Dokonalý nůž/Jedinečný nůž (The Subtle Knife)
  3. Jantarový dalekohled/Jantarové kukátko (The Amber Spyglass)
obálkaobálkaobálkaProč jsem četla?
V knihkupectví mě zaujala obálka knihy Zlatý kompas, tedy verze obálky pro dospělé. Jak ji označuje vydavatelství je to ta výše zobrazená modrá. Ony se mi celkově líbí víc ty přebaly "pro dospělé" než ty dětské.

O čem je?
oficiální anotace z Argo.cz:
I. díl
Děj knihy se odehrává v paralelním světě podobném tomu našemu, kde žije dvanáctiletá Lyra. Každý člověk tam má svého daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším spodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází alethiometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.
II. díl
V tomto pokračování Will, dvanáctiletý chlapec, který nešťastnou náhodou zabil muže, jenž se mu vloupal do domu, prochází tajným oknem do paralelního světa, kde se setkává s dívenkou Lyrou, známou již z prvního dílu. Společně musí svést bitvu proti bytostem, které hodlají zaběhlý pořádek paralelních světů zničit.
III. díl
Ve třetím dílu fantasy trilogie musí Will nejprve najít Lyru, kterou její matka, krásná paní Coulterová, drží omámenou v odlehlé jeskyni. Jejich společná cesta je pak vede do říše mrtvých, kde se oba setkávají se svými blízkými. Bitva na nebesích vrcholí a Lyra bezděky naplňuje úlohu, k níž byla předurčena. Pak ale ji i Willa čeká nejtěžší rozhodnutí ze všech.

Hodnocení
Pěkné počtení ve sci-fy žánru. Strašně se mi líbí představa, že bychom měli své vlastní daemony je to takový nejlepší přítel, i když vlastně je to vaše součást. Také myšlenaka paralelních světů a způsobu přechodu mezi nimi je nápaditá a originální. Jó ne každý může přejít tam či tam jak se mu zachce.
Akorát mě zklamal trošku přeslazený konec série. Tak nějak mi to tam nepasovalo vzhledem ke kontextu celé série.
celá série 78 %


zdroje obrázků: argo.cz, daemon.cz