Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Září 2011

Sometimes it's hard to say goodbye

30. září 2011 v 20:24 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak jsem tu opět abych vám sdělila zážitky z tohoto týdne. Možná si říkáte, proč tento článek přiřazuji k tématu týdne, ale víte původně jsem vlastně ani nechtěla. Ale tak nějak mi to padlo do oka to slovo SPOLEČNOST a nějak v docela jiném pohledu než na začátku týdne. To jen pro osvětlení, abyste nečekali žádné poučky cz wikipedie aspol. co to vlastně je.

Koncem týdne mi poslala "šéfová" zprávu, že v sobotu (tuhle 1. října) přiletí další dobrovolník. No ehm, tedy spíše dobrovolncie z Lotyšska. A jelikož nemají žádní anglicky mluvící spolupracovníci čas, jestli bych byla ochotná jet s "vyšší šéfovou" pro ni v sobotu na letiště. A ještě chtěla pro odlétajícího dobrovolníka něco podepsat. Takže jsem řekla, že v sobotu není problém- to víte není vyučování. A jelikož nám v úterý odpadly labiny a cvika z fyziky (jo to je fyzikální den- úterky), tak jsem jim to tam jela podepsat. Proto jsem ani nezůstávala v pondělí v Brně a jela dom. To víte obzvlášť, když ve středu byl státní svátek.

Bloodlines- chapter 5- překlad (část I.)

25. září 2011 v 21:10 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Tak přátelé, stalo se, že jsem přeložila další část Bloodlines. Tentokráte se jedná o první půlku páté kapitolky. Musím říct, že tahle část se mi částečně líbila a nelíbila. Nevím proč, ale připadá mi, že by si "Sydney" měla ve svém vypravování trošku udělat jasno a neskákat od jednoho k jinému a pak se vracet. Je to trošku matoucí. Ale tak co naděláme.
Přeji vám příjemné počtení a užijte si první část kapitolky. A samozřejmostí je, že očekávám komentáře k ději v kapitole!!!

Kapitola 5.- part I/II 
A s těmito slovy ode mně odešla, aby se rozloučila s ostatními.

Po jejích slovech mi přeběhl mráz po zádech. Na půl sekundy jsem byla rozhodnuta, že chci odůvodnění této mise s Jill. Chtěla jsem trvat na tom, aby v případě dalšího útoku, sem k Jill poslali více než tucet strážců. Brzy jsem tu myšlenku ale zavrhla. Jednou z klíčových součástí toho, že plán bude fungovat byla jednoduše tato- nestrhávat pozornost. Tak dlouho jak bude místo jejího pobytu tajemství, bude Jill v bezpečí, pokud zapadne mezi lidi. Eskorda strážců by se jen stěží udržela v tajnosti a mohla by přilákat pozornot i vzdálenější Morojské komunity. Děláme správnou věc. Dokud nebude nikdo vědět, že tu jsme, bude vše v pořádku.

Přece když si to budu dost často opakovat, mohla by to být pravda.

Přesto, proč ta Rosena zlověstná poznámka? Proč Eddieho přítomnost? Opravdu se z mise "nevhodná" stala "životu nebezpečná"?

Protože jsem věděla, jak blízké si Jill a Rose byly, očekávala jsem plačtivější loučení. Místo ní to však byl Adrian s kým se Jill obtížněji loučila. Vyřítila se na něj, sevřela ho v medvědím objetí s prsty přilepenými na jeho košili. Mladá Morojská dívka byla zticha téměř po celou návštěvu, jen se zvědavě dívala na zbytek z nás, svým nervózním způsobem. Nejvíc, co jsem ji slyšela mluvit bylo, když se jí před chvílí Lee snažil vyzvednout. Její rozloučení, jak se zdálo překvapilo také Adriana. Jeho ledabylý úsměv změkl do něčeho, co by se dalo považovat za náklonost, když ji neohrabaně poplácal po rameni.

Pamatuješ když?

25. září 2011 v 8:04 | Fiera |  Music of my heart
Jen jsem si tak brouzdala po netu a co jsem nenašla, písničku. Konkrétněji se jedná o písničku od Avril a nesoucí název Remeber When. A víte co? Už na první poslech mě zaujala. Není to taková ta typická "bum bum rock" písnička jako např. Girlfriend nebo Smile. Ale patří spíš mezi tu "jemnější" tvorbu, i když se to za polovinou taky trošku rozjíždí, ale proč ne že? A nemůžu si prostě pomoct, ale te slova jsou krásná, taková dojemná. Jsem se u nich na začátku dojala k slzičkám. Ale co, poslouchat a poslouchat to znovu.
Tak a tady i pro vás, abyste mohli zhodnotit.

zdroj videa: youtube.com

Bloodlines- 5. kapitola?

24. září 2011 v 21:58 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Lidičky zdravím vás, mám přeloženou cca polovinu páté kapitoly Bloodlinesu, jestli najdu trošku času (a já doufám, že ano), tak opravím překlepy atd. A budete ji tu mít.
To jen takové malé info, abyste věděli, na co se můžete těšit. ;)

Elektrotechnicky kvalifikována :D

24. září 2011 v 21:45 | Fiera |  Deníček
Vítejte přátelé,
tak jste se dočkali dalšího článku. Opět se zaobírajícího mými poznatky a útržky z vysokoškolského života.
Tentokráte se týkají včerejšího- pátečního dne. Já vím, trošku se spožděním, oproti obvyklému podávání zpráv během tohoto týdne, ale přece jen.

Takže v pátek ráno jsme si měli v 10 napsat test na elektrotechnickou kvalifikaci §4, což jinými slovy neznamená nic jiného než, to, že můžeme pracovat v labinách. Tedy v těch fyzikálních, kde se zapojují obvody.
Ráno jsme se tedy pomalu shromažďovali jako švábi na pivo ve vestibulu budovy na Kolejní a čekali, než se přiblíží desátá, abychom se vydali hledat onu přezkušovací místnost. Všichni jsme byli lehce s nervy v kýblu. To víte, když absolutně netušíte, co se vlastně na vás chystá, není se čemu divit a ty nervy holt jsou. Vydaly jsme se tedy s děvčat kolem třičtvrtě hledat onu učebnu, už tam pár lidiček postávalo. Za malý moment přiběhli dva chlapíci pustili naši 26 členou skupinku dovnitř. My se usadili, zapli počítače, vyplnili pár údajů a už jsme byli testování. Po dokončení to na nás vyplivlo krásnou věc (TEdy na většinu z nás.)
Počet otázek v testu: 10 Počet správných odpovědí: 10
A my byli propuštěni s úspěšně splněným testem, podepsali jsme jakýsi další papír odešli a do učebny byla vpuštěna další skupinka našich kolegů. Kteří na naše usmívající se tváře koukali s vykulenýma očima. Holt nám nevěřili, že to nakonec bylo vlastně úplně jednoduché. :D
Ano můžete mi gratulovat, jsem způsobilá k práci v labinách. :D

Potom jsme měli 3 hodiny čas do přednášky z matiky. S děvčaty jsme prozkoumaly zdejší knihovny a studovny, kde jsme i nějakou dobu pobyly. Cestou mezi budovami fakulty jsme potkaly naše spolužáky ze střední a domluvili se na sraz v pizzerce. Kam jsme se později vydali. No já tam s nimi chvíli pobyla, ale na 12 jsou měla domluvenýho scuka a oběd s holčinama ze Seznamováku.
A musím přiznat- úžasné střetnutí. Jen nám všem bylo líto, že jsme se musely za chvíli rozejít, abychom stihly cvika a přednášky. Ale tak třeba příště si to dáme ve větší časové díře. :D

No a v jednu už začala přednáška z matiky. Lidi to byl děs. Myslím, že budu s láskou vzpomínat na svého učitele matiky na střední. Ten aspoň byl u tématu. Tato paní přednášející hop sem, hop tam. No prostě haluz. Kromě toho, že většina mých kolegů a kolegyň ani netušila o čem to ta paní za katedrou vlastně mluví. A já se chytala jen občas. Grr. A to nám chce cvika, ještě přesunout na ráno, místo večera. No upřímně nevím, jak bych přežívala ty 3 hodiny takovéto přednášky a další 2 hned potom cviček. Mimochodem s ní.

A potom sbalit a hurá domů. No to vám bylo. Se všeci chovali jako bych se vrátila z nějaké roční stáže. Já to fakt nechápu. Když jsem přijela ze 14 denního tábora ať už jsem byla na první stupni ZŠ nebo trošku starší, tak tolik nenadělali jako po týdnu, který jsem strávila v Brně.

Ale jo, celkové hodnocení prvního týdne je pozitivní, i když to tak možná nevypadá.

Přeji dobrou noc,
vaše Fiera

Pořádný křest vysokoškolského studia

22. září 2011 v 23:19 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak dneska to byl pro mě opravdu první den, který mě pořádně na té VŠ pokřtil. Jako být ve škole od 8 do 7 je fakt bájo. Ještě, že to normálně budeme mívat od 7 do 6 :D. Jasně, berme v úvahu ty díry, které tam jsou, ale zase na druhou stranu jsou dost malé na to, abychom si sjeli do centra nebo na byt či koleje nebo kamkoliv jinam bychom chtěli. A to v liché týdny se tam ta jedna díra o dvě hodiny zkrátí. :D

Nu co ráno labiny z fyziologie- pán i paní se na první pohled jevili jako velcí sympaťáci, kteří stále rozdávají úsměvy. Jó ta ranní bezpečnost a seznámení s nimi, bylo fajn a i rychle uteklo.

Horší to bylo s biochemiií- seminářem/cvičeními- kde úvod proběhl jen tak zběžně asi za pět minut a pak najel na látku. Sakra, jo, měla jsem na gymplu chemii, ale vždycky jsem na ni byla tak trochu tupá jak tágo. Takže jak sakra po mně mohl chtít nějakou rozumnou odpověď, týkající se chemiie, s matikou při vyčíslení či tím, jak v krvni vzniká bilirubin (rozpadem červených krvinek, ty obsahují hemoglobin, hem- je barevný červený, globin- bezbarvá bílkovina) jsem mu bezproblému řekla. Jó, prostě tenhle předmět bude síla. A neměla jsem kalkulačku. Musím si pamatovat, že ta bude hodně potřebná na počítání těch pitomejch hmotnostních zlomků, koncentrací a spol.

A pak večer ještě přednáška z biochemie s poučením o bezpečnosti při práci s chemickými látkami. Mimochodem jsme museli pak vyplnit test, abychom mohli do labin. A heč už ho mám. :D Úkol splněn. A pak už se bralo to, co jsme počítali v semináři. Pan přednášející byl sympaťák, ale ta jeho látka nic moc. A aula plná lidí i z jiných oborů, strašně zadejcháno a působilo to dosti uspávajícím dojmem. Zvlášť v tak pozdních večerních hodinách. Ale co už.

No a co ty díry mezi tím? Dneska to ještě celkem šlo. Po fyziologii jsme si šli zařídit- zaregistrovat se do knihovny. To bude srandy kopec. :D A ještě jsme si šli zařídit karty do menzy na MU. Jako fakt nechápu, proč to nemůžou všechno načipovat na jednu kartu. Proč do háje musíme mít ty karty 3? Aspoň, že v té knihovně nám nedávali žádnou další kartičku. Jako fakt děs. Mi věřte.
A po semináři z biochemii jsme byli na info hodince- jak to v takové knihovně chodí, co kde najdem atd. Jako celkem užitečné.
A ještě bych zapomněla na návštěvu menzy- přesnídávková polévka a odpolední nákup v Tescu :D. Jó holt jsem měla chuť na nějaké to pečivo. :D

Nikdy nelezte na meziuniverzitní obory.

Ne myslím, že když si zvyknete na dva informační systémy; to, že máte na všechno jinou kartu; zimní/podzimní a letní/jarní semestr; a taky, že cvičko je seminář a labiny cvičko- mohlo by to být všechno v pohodě. Ale ten začátek je prostě děs. A miluju ty cedulky po celém kampusu, že tam není pitná voda. :D

Tož tě pic,
držte mi zítra ráno palce, abych dala tu elektrotechnickou kvalifikaci.

Vaše vysokoškolská (mírně zmatené) Fierush

Back to learn French, agan

21. září 2011 v 21:56 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tož jsem to dneska měla trošku klidnější než předešlé dny. No klidnější, tedy jak se to vezme. Rozhodla jsem se, že dnešek budu věnovat učení se na to páteční přezkoušení. Ale blivajz to je, to vám řeknu. Vůbec, ale vůbec se mi to nelíbí a ještě hůř to leze do hlavy. Blé jsem zvědavá jak to v ten pátek napíšu. Jó lidičky ono v odpovědích na 10 otázek je jen nanejvýš povolena jedna chyba. A já se fakt začínám bát, že to nedám. Jako nechci se totiž zapsat hned jako "looser" to víte, by si to o mně pak mysleli všichni a trápili by mě u zkoušek víc než by měli.

No a jinak jsem konečně našla kurz frániny, který mi vyhovuje časově. A kupodivu je v Alliance Francaise. Takže se po cca 4 letech opět vracím k fránině. Hej normálně se těším. To víte, jdu do začátečníků, pro jistotu. Co si pamatuju jsou tak nanejvýš totiž pozdravy a vyčasování slovesa být (ale jen ústně, určitě bych to nenapsala :D). A víte, co ještě musím podotknout? Jak jsem se tam byla přihlašovat, byla tam velmi milá slečna. Bych opravdu nečekala. No jsem zvědavá na první hodinu. Vypukne to první říjnový týden, tak vám pak poreferuju. Ono totiž je to večerní trojhodinovka. Tak si říkám jestli to přežiju. :D Po zkušenostech se špáninou a večerními tříhodinovkami. Je to dosti únavné. :D

A taky jsem si včera zaplnila dvě díry v rozvrhu sportem. Jó to bude sranda. Jen škoda, že neměli žádnou gymnastiku nebo balet, bych do toho hned šla. Jo uznávám, jsem magor. (A hlavně se svojí postavou, by mi odešlo všechno ještě víc, než je teď :D). Té poznámky si prosím vůbec nevšímejte.

Tož tě pic děcani,
jdu spát, zítra mám na 7. A jsem na to opravdu zvědavá. Po včerejším vyzvednutí karty a přístupu do IS MUNI mě zítra čeká na LF MUNI první hodina. Jó jo, to bude sranda. A to si do nějakých labin ještě musím pořídit býlí plášť, jako by nemohl být třeba prasátkově růžový. :D

Mějte se,
vaše Fierush

První vysokoškolský den

19. září 2011 v 22:28 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak se vám opět hlásím. Tentokráte na sklonku svého první dne vysokoškolského studia. Bože jej, to zní tak divně. :D Chjo asi si na tento status nezvyknu. Tak jak si vždycky se svými téměř 170 cm připadám normální výšky, teď si připadám maličkatá. Víte ono totiž studovat na fakultě, kde je převaha kluků a ti jsou navíc ještě takoví čahouni vysocí. :D To by si připadal malej asi každej.:D

Jinak jsem dneska zabsolvvala jen přednášku z fyziky. Lidi musím přznat, že miluju svého ma-fyzikáře ze střední. Díky němu jsem si připadala jako královna, že většinu věcí jsme dělali a jakž takž jí rozumím (nebo přnejmenšm jsem tomu rozumněla v době probíráni, takže zopakovat si to by neměl být žádný závratný problém. Aspoň doufám. :D). A nejužitečnější z toho všeho? Vtip, který řekl na konci. Týkající se derivací.
Mimochodem jsem taky strašně vděčná svému gymplu, že jsme v semináři brali integrární a diferenciální počet, páč, od tohohle pána tak jak to "vysvětloval" dneska těm šesti, kteří nevěděli absolutně co to je, nepochopila bych to. Tedy vůbec.

Takže celkové hodnocení dnešního dne, celkem dobré, jestli bude ten pan přednášející takový jako dnes, tak na přednáškách to přežiju docela v pohodě. :D Dá se poslouchat a sledovat ho, byla celkem zábava. :D Ale uvidíme, co budu říkat za pár dní.

Tak tě pic děcani,
vaše vysokoškolačka Fierush se loučí. :)

Jako přes protržený kopírák

18. září 2011 v 21:35 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak se vám opět hlásím, opět si tu budu stěžovat na dnešní celodenní činnost. Tak vás prosím, přežijte to, nebo to vůbec nečtěte. Smějící se

Dneska jsme vyrazili na zahradu o něco dřív než jsem tam vyrazila já sama včera a vyrazili jsme všichni společně. Dneska nás totiž čekal těžký úkol. Vykácet polovinu starých uschlých stromů kolem zahrady a odtahat to pryč. A také vymlátit to příšerné křoví samé kozénky, bez a jeden šípeik mezi nimi.

Tož jsme celý den tahali dřevo a hlouzky z jednoho konce zahrady na druhý. Vršili na hromadu. A do toho nám zase zlobila motorovka. Jó když je člověk potřebuje, tak se poštvou. Celkově byly tři. První se nějako podělal filtr nebo co. Prostě k tomu nějak blbě šlo palivo. Takže to fachalo jen, když byla vytočená na nejvyšší otáčky, ale pak už se jí nechtělo. To byla včera, proto se dřeva muselo nechat a šlo se věnovat něčemu jinému.
No a dneska se půjčily od známých další dvě. Jedna měla opět tak trošku problém s palivem a funkčností na nejvyšší otáčky. A druhá, ta jela, ale nějak se nemazal řetěz. TAkže se něco useklo a šel se řetěz namazat. Usmívající se Aneb prostě jsme si nějak pomoct museli, jelikož je nutné to tam od lesnit.

No nakonec se nám to podařilo a máme to jakž takž všechno co jsme chtěli hotové. Zbytek se dodělá buď zítra nebo postupem času. Smějící se

A výsledek dnešního dne? Absolutně do mrtě unavená s rukama poškrábanýma od větví. (Pár menších škrábanečků i do krve.) Dokonce mám poškrábané i nohy- přes tepláky, no chápete to. Jsem děsná šikula. Dokonce od těch pitomejch větví mám i pár načnutejch mozolů. Děs tohle. To fakt nemusím, člověk pak nemůže držet ani pitomej příbor.Zamračený

Mimochodem, letos nám vyrostly obří dýně na zahraděSmějící se. Jsou zhruba takové velikosti, že jedna zabere téměř celej kufr Oktávky kombika. Usmívající se Vážně si říkám, co s nimi budu dělat. NA strašáka je to dost velký, bych vypálila celej balík brgálků, abych je rozsvítila. Mrkající

Heh tak nic musím si ještě jít nachystat pár věcí na zítra, než se utahaná dostanu do postele.
Takže se tu mějte fajně, dobrou noc a zítra úspěšný start do nového týdne.
Vaše Fierushka

PS: Tak si říkám, jestli někdo z vás pochopil název článku Úžasný. Kdyžtak pište do komentářů.

Utahaná aneb zahradničení na plný úvazek

17. září 2011 v 23:35 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak se vám hlásím v tuto pozdní hodinu. Překvapeni? Řekla bych, že ani ne, co? :D Vzhledm k tomu, jak jem tu přes prázdniny bývala touhle dobou.

Proč tu ale jsem? Jednoduché, potřebuju prostě někde vyventilovat zážitky dnešního dne. A jak jste si asi všimli článku z dnešního rána o vybírání brambor. Může vám být jasné (i podle nadpisu), že jsem na zahradě dneska strávila celý den. Jak nečekané. Jo někdy opravdu nemám ráda svůj venkovský původ, ale na druhou stranu, jindy jsem za něj ráda. :D

Tož jsem dneska vstávala v brzkých raních hodinách, konkrétně v 7. Očekávala jsem, že v 9 už budeme na poli. Ale skutečnost byla trošku jiná. Rodičové odjeli dřív. Asi v osum. A já pak musela "vypravit" babičku a společně jsme vyrážely až po deváté. Jelikož mamka ještě před odjezdem dala vyprat pračku. Takže další původní plán vyrazit s babičkou nejpozději v devět trochu upravila pračka, která se kolem deváté blížila se svou činností k finiši, takže jsem na ni počkala abych ji pověsila. No a pak už nebránilo nic v tom vyrazit.
Hned po příjezdu jsem se vrhla za rodičema a dalším příbuzenstvem na pole, kde už bylo vybírání v plném proudu. Ačkoli máti tvrdila, že začali jen chvilinku před mým příchodem. No těžko uvěřit, když už měli toho docela dost vybraného. Nicméně jak nás byl větší počet než 4 šlo to dosti rychle. Týmová práce-> úspora času.

Tím se nám nastřádal dostatek času i na jiné činnosti. Jako bylo například vyrytí petržele- jó ta tam zůstala, i když mrkev už máme nějaký ten pátek doma. :D Zlikvidování okurků, ředktví, červené řepy, hrášku a nasbírání semen z kopru. A poté už se věnovalo jen kácení stromů a tahání větví, odklízení polínek atd. Protože ty stromy už jsou staré suché a na nic. Takže se využijí v zimě v kamnech.

Poté, co se dokončilo "dřevo" přešlo se na sekání trávy. Jó lidi já poprvé sekala trávu sekačkou. Tedy ne křovinořezem, tak dobrá fakt nejsem, ale takovou na kolečkách. :D Děsná zábava, než jsem přišla na to jak se s tím vlastně správně zatáčí. Ale jinak pohodička.

A výsledek dnešního dne? Utahaná jako dobytek (a přesto sedí u kompu), poškrábané ruce od větví z tahání dřeva ale i od stromu po menším průjezdu nějakým křovím a nebezpečně blízkým průjezdem kolem keře růže šípkové a také po trošku (no hodně těsném) průjezdu mezi dvěma švestkami.

Završení večera bylo také působivé. Mamina totiž dnes slaví narozeniny. Takže se konala rodinná sklenička vína s několika druhy sýra, zmrzlinou a zákuskem. Až na ten detail, že to víno bylo tak dobré a v mém případě se z jedné skleničky vyklubaly nakonec skleničky čtyři, ale pšt. :D A při popíjení jsme koukali na Zázraky přírody. Nic proti, ale já toho Nekonečného opravdu nemusím a nemůžu si pomoct, ale tam mi připadal jako strašný blbec (a to ještě slušně řečeno), či jako by si něčeho lokl či šňupl před natáčením pořadu.

No a po "skleničce" a Zázracích, jsem si dala hodinový relax ve vaně. Normálně to je tak super, ležet jen tak ve vaně plné horké vody. To už jsem dlouhou dobu nezažila. :D Většinou je to jen 10-15 minutová sprcha a tradá pryč z koupelny.

Heh tak to je vše, co jsem tak nutně potřebovala sdělit.
Tak tě pic a dobrou noc všem nočním ptákům,
vaše farmářka Fierushka :D

Hola hola, brambory volaj

17. září 2011 v 8:51 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé a přeji krásné sobotní ráno,
asi si říkáte co tu tak brzy dělám. Nebojte, je to přednastaveno. A proč? Protože touhle dobou už se nejspíš nacházím někde na poli a s rodinkou ze země vydobýváme naše hlízové poklady.

Tedy o něco konkrétněji se jedná o vybírání druhého pole brambor. Tak nám držte pěsti a v pohodlí domova myslete na nás, aby nám nepršelo a rychle nám to odcejpalo.

Tož zdar,
vaše farmářka Fierushka :D

Na nástupu bude stát nahej

16. září 2011 v 21:13 | Fiera |  Můj názor
Zdravím přátelé,
tak je tu téma týdne Nahota. Pěkné nemyslíte? Na začátek musím přiznat, že mě zrovna dvakrát takováto témata neberou, ale tohle. Když jsem je viděla, vybavila se mi vzpomínka na jeden tábor, na kterém jsem byla asi v osmi letech. A řekla jsem si, proč se o tuto povídku s vámi nepodělit.

Tož tenkrát jsme byli na táboře v Šiklově mlýně- jo mám na mysli to westernové městečko u Zvole nad Pernštějnem. Byla to tam celkem sranda, hráli jsme různé tematické hry, tančily country, secvičovali ono představení, které se pravidelně dvakrát deně hrávalo v amfiteátru... Ale tak nějak se stalo, že při jedné hře náš hlavní vedoucí, mimochodem později jsem 8 let byla spolužačkou jeho nejstarší dcery, nějak prohrál a jako výsledek se s někým se vsadil o zajímavou věc.

Tou věcí bylo, že budu při večerním nástupu následujícího bude stát nahej. Samozřejmě se to všechno rozkřiklo a věděli to zanedlouho všichni táborníci. I ptali jsme se ho, jetli to myslí opravdu. S úsměvem nám opovídal: "No jasně, vždyť na tom není nic nepřirozeného." A tak to šlo až do večera, další den ráno si vzal k sobě dvě dívky, prý aby mu s tím pomohli. Nikdo jsme netušili, co má v plánu, tedy kromě nahoty při večerním nástupu. Dokonce se i jeden táborník zeptal: "To tam budeš stát úplně nahej?" I náš pán mu odvětil: "Ano, budu stát úplně nahej."


I nastal večer a s ním i nástup. Vedoucí přicupital se svými pomocnicemi, všichni oděni do bund a dlouhých kalhot. A celé se to odstartovalo. Začali se kroutit jako hadi a postupně svlékat bundy, kalhoty, mikiny,... až tam stáli všichni v plavkách, z kapsy odhozených bund každý vytáhl papír formátu A4. Na jednom bylo "H", na dalším "E" a na posledním "J". Naši tři aktéři je naskládali na zem tak, že tvořily slovo HEJ a na tento nápis si stoupli. Takže vedoucí vyhrál sázku. Stál na hej na nástupu.
Ačkoli jsme všichni očekávali něco jiného, museli jsme jeho důvtip ocenit.

A tímto se s tématem nahota loučím,
vaše vzpomínající Fierushka

Tess

16. září 2011 v 20:24 | Fiera |  Spřátelené blogy
Dámy a pánové,
dovolte abych vám představila své nové SBéčko. Je jím blog, jehož pisatelkou je osoba vystupující pod jménem Tess.

Blog najdete na adrese: tess-ff.blog.cz
A co tam najdete: články na téma týdne, povídky a také zajímavý projekt Challenge- hotový s písničkami a právě probíhající s film.
Určitě stojí za zhlédnutí, tak šup to zčeknout.


Oficiálně studentkou VŠ

16. září 2011 v 20:08 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
takže dneškem počínaje jsem oficiálně přijata na akademickou půdu FEKTu, jinými slovy prošla jsem imatrikulací. Celkem vtipná věc, to vám řeknu. Tři lidi v modrých talárech s čepičkama, jeden člověk s "žezlem", hymna, pár proslovů, několik postavení se a sednutí si, párkrát zopakované slovo "SLIBUJI" a adié. Prostě sranda. :D

Kromě toho jsme ráno zabsolvovali přednášku o bezpečnosti v elektrotechnice, která se tak trochu protáhla a výsledkem byl pozdní příchod celého oboru na imatrikulaci.

No a po imatrikulaci a vyzvednutí si imatrikulačních listů byla ještě přednáška s proděkanem- sympaťák a umí mluvit nahlas a zřetelně a vypadá to, že ví o čem mluví. Za to má body nahoru. Po něm přišel studentík tuším, že byl ze Studentské Komory Akademického senátu, nebo něco podobného. A seznámil nás s nějakými věcmi a kam se obrátit v případě problémů. No a pak ještě speciálně pro nás přišel "chlápek" z LF MU, aby nám sdělil pár info. Ale to bylo něco, mluvil potichu a žádné novinky neřekl. Tak nevím, že se vůbec namáhal tam chodit.

Fakt se těším na pondělí. Už teď zjišťuju, že první týden máme jen půlku předmětů. Celkem mi to vyhovuje aspoň se tam tak trošku zorientuju. :D

A teď hurá. Včera byla premiéra první epizody třetí řady The Vampire Diaries, takže musím to jít zkouknout. Jsem zvědavá jak se první díl povedl. Se těším na svého Damona a stále sympatičtějšího Klause. :D

Tak se mějte fajně,
vaše Fierush

V bytečku

15. září 2011 v 20:26 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
dnes již podruhé. Tak zítra mám imatrikulaci,ale ještě před ní v devět ráno máme jakousi přednášku nebo co. Takže víte co? Dneska poprvé přespávám na bytě. :D Abych nemusela ráno vtávat v půl páte, ale takhle mi to stačí jen kolem sedmé. :D Tedy přibližně. :D

Takže se držte, páč vás zdravím z bytečku. Abych přiznala, tak jsem si původně myslela, že budu bez přístupu k netu, jelikož ještě stále nemám pořízen svůj vlastní notebook. Jo já vím, sháním ho na poslední chvíli, ale tak, co už. Hlavně, když nějaký bude.

No a máti se rozhodla půjčit mi svůj. Je celkem fajn. Skoro podobný luxus velikosti monitoru jako mám doma u normálního počítače. To víte máti je maximalista, tak má notebook snad s největší obrazovkou jakou dělají. :D Ale co mě vážně štve tak je to, že je to lesklé, takže se tu stále vidím jako v zrdcadle. Strašně nepříjemné. Ale zase na druhou stranu, lepší než nic.

Takže se mějte,
vaše Fierush.

Vrtochy života- podruhé

15. září 2011 v 19:40 | Fiera |  Povídky
Tož zdravím přátelé,
jen bych vás dneska chtěla upozornit na to, že jsme zveřejnili druhou kapitolku k nové povídce Vrtochy života.
Kapitolu si můžete přečíst >>>tady<<< a já doufám, že se najde někdo, kdo si přečte a napíše i nějaký koment.

Takže milí návštěvníci, hurá do čtení. :D

Vaše Fierush

WOW

15. září 2011 v 0:03 | Fiera |  blog
Vím, že je to trapné a otravuje to lidi, ale koukala jsem na statistiku za minulý týden. A no, málem mi vypadly oči s ďůlků. Jsem totiž byla upřímě překvapená, kolik vás tu bylo. Za minulý týden totiž návštěvnost neklesla pod padesát človíčků za den. Čímž se tenhle týden stal nejúspěšnějším týdnem v historii tohoto blogu. A já vám všem, kteří jste sem zavítali mockrát děkuji a doufám, že se ještě vrátíte.

Zeptejte se mně!

13. září 2011 v 19:31 | Fiera |  já versus me
Zdravím přátelé,
tak jsem si říkala, že by někteří z vás by se mně možná na něco chtěli zeptat. Takže pokud se mě chcete zeptat na cokoliv, pište své otázky >>>sem<<< a já vám na ně určitě a ráda opovím.

Jen prosím, žádné oblzlé otázky, na ty odpovědi nečekjete.

Tak a teď už se můžete směle ptát na co je vám libo.

Vaše Fierush

Nickelbacková nálada

12. září 2011 v 20:02 | Fiera |  Music of my heart
Ano ano, opět se těšíte z příspěvku do rubriky hudební. Nějak si nemůžu pomoct, ale tak nějak od pátku mě drží Nickelbackci. Tedy ne, že bych je objevila až nyní, to v žádném případě. Znám je (tedy ne osobně, samozřejmě) už delší dobu. Prostě miluju hlas toho jejich zpěváka, krásně se to poslouchá. A s tím musíte souhlasit a žádné, že ne. :D
Sice mám v PC jen několik písniček od nich, ale poslouchat je stále dokola mi prostě nevadí. Jó jo dokolečka dokola.
Úžasnou písničkou je Hero. Zbožňuju ji, prostě dokonalá.

A jedna písnička, trošku pomalejší s méně výraznými bicími. Kde tak krásně vyniká zpěvákův hlas a já se rozplývám. A ještě k tomu ta slova. Hmmm slast pro uši. Prostě Far away je dokonalost sama.

Ale úplně nejdokonalejší a mojí nejoblíbenější písničkou od nich je prostě a jednoznačně If today was your last day. Úžasná slova, boží videoklip. Prostě dokonalá písnička.

Tedy ne, že by neměli další úžasné písničky. To mají, ale kdybych sem měla naházet všechny, tak bych tu byla až do zítřka. Takže proto jen tyhle tři.
A jaká je vaše oblíbená písnička od tohohle interpreta?

Vrtochy života

12. září 2011 v 19:34 | Fiera |  Deníček
Tož zdravím přátelé,
tak jsem nedávno něco prohledávala a našla jakousi povídku, kterou jsme sepisovaly kdysi s Manon. I po té době (s menšími úpravami) se nám líbí. A tak jsme se dneska vrhly na její přepisování do PC podoby. A víte co vzniklo? Nová povídka s názvem Vrtochy života. Sepsaly jsme k tomu všeobecné info, napsaný úsek rozdělily na kapitoly a výsledek? Že už teď v podvečer si můžete na našem společném blogu pro pisatelskou tvorbu přečíst onu kapitolu.

Takže už nezbývá než zvědavě rozkliknout >>>tento odkaz<<< a dát se do čtení. A když zanecháte nějaký komentář, tak se vůbec nebudeme zlobit. ;)

Všem čtenářům, pěkné počtení,
vaše polospisovatelka Fierush