Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Listopad 2011

Hlasování o nejoblíbenější vánoční písničku

30. listopadu 2011 v 12:19 | Fiera |  bleskajdy
Tak jelikož se mi sešla jen jedna nominace do tohohle hlasování tak nakonec soutěžní hlasování nebude. Přesto- protože jsem zvědavá, kterou vánoční písničku máte nejraději. Rozhodla jsem se sestavit seznam těch nejhranějších písniček v rádiích+ tu jednu nominovanou. A byla bych ráda, kdybyste pro tu svoji oblíbenou hlasovali v anketce.

1. Merry X-mas- John Lennon (písnička v jeho podání nenalezena na youtube, takže je v podání Johna Wettona)
2. Last Christmas- Wham
3. All I want for Christmas is you- Mariah Carey
4. Půlnoční- Václav Neckář
5. Sliby se maj plnit o Vánocích- Janek Ledecký
6. Tři oříšky- Iveta Bartošová
Protože k Vánocům patří neodmyslitelně pohádla Tři oříšky pro popelku, tahle písnička se Mannon vždy spojí z Vánoci.

Tak prosím nezapomeňte hlasovat v anketce pro tu vaši oblíbenou. A pokud máte nějakou jinou, tak pište do komentářů.

Zdroje videí: youtube.com

Jak se ze dne stojícího za velké hnědé matlavé cosi stal vcelku slušní den...

30. listopadu 2011 v 9:15 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
když den stojí za hovno a jste vytočení tak, že metáte blesky. Není nic lepšího, než se sejít s kámoškou a vydat se do vánoční náladou přeplněného centra města. Nebo aspoň tohle je váš původní plán, který se nakonec zvrhne v návštěvu nákupního centra, kde v jednom obchodě strávíte hodinu a půl vybíráním a přebýráním pyžama, abyste nakonec zjistili, že to, které se vám tak moc líbí vlastně opravdu ve vaší velikosti nemají, takže to stojí za prd a nepořídíte si ho. Taky vás zaujme košile, kterou mají v několika barevných variací, ale prostě tu, která se vám nejvíc líbí, opět nemají ve vaší velikosti. Ale přesto si jdete zkusit v jiné barvě. S potěšením zjistíte, že na tom nejste tak špatně, protože mají nějaké jeté číslování, že si musíte jít zkusit nakonec o 2 čísla menší než je vaše obvyklá velikost. Nakonec zjistíte, že vám nejvíc sekne v barvě, kterou nesnášíte. Nu co, nakonec stejně z obchodu odcházíte se zakoupenou košilí, ze které jste nadšeni, i když nemá tu barvu, kterou jste zrovna chtěli.

A aby to stálo za to, pokračujete v prolízání několika obchodů, ale stejně se vám nic nelíbí. Tak to zabalíte a konečně se vydáváte do toho centra na vánoční trhy. Přičemž než se tam dostane vás seřve nějaká rusky mluvící ženština. Že máte problém a ste duševně hoří a máte navštívit psychologa. Tak nevím no asi si mě spletla se sebou. Páč tam pak lítala jak kachna potrefená petardou. No stejnak jsem zjistila, že poslední dobou, když něco vykládám, tak strašně rychle melu. Tak jsme se s kamoškou shodly na tom, že ženština na mně začala ječet, páč jsem mlela moc rychla a ona mi nerozumněla- páč nestíhala vnímat- co jsem to vlastně řekla. Však to znáte, taková ta typická baba poslouchající cizí rozhovory.
Na trzích v centru si dáte svařáček (výbornej) nebo punč (grandiózní). Projdete trhy, a protože se chcete po dlouhé době, zhýčkávání a ježdění šalinou i jednu zastávku projít vydáte se na cestu setmělým Brnem. Po cestě si projdete ještě další trhy, a pak už jen jdete kecáte. A oproti původnímu máte náladu o 100% lepší.

A když dorazíte do tepla, hodíte řeč se spolubydlou. Což vždycky stojí za to. :D Jsme se vážně hledaly až jsme se našly. Takové množství stejných názorů, prostě není možné. Pak se dáte do protokolování, ke kterému si zapnete rádio. A jste spokojení. Nejen, že čas od času zahrají nějakou tu vánoční písničku (Last Christmas, Půlnoční,...), ale zahrají vám i vaše oblíbené Nickelbacky. Konkrétně tu novou písničku When We Stand Together, které se nemůžu nabažit. Já ty Kanadský hochy prostě zbožňuju. Ty jejich songy jsou jednoduše amazing and awsome.

No a na závěr dne, páč nemůžete najít knížku, tak se začtete do skript. No chápete to? Já si místo knížky, četla na dobrou noc skripta. Asi na mě ta VŠ začíná působit. (Nebo strach z toho, že nenapíšu zápočty.)

Tož prostě nakonec z toho jak blbě den začal byl nakonec celkem kvalitní den.

A v bytě máme taky malej stromeček. Jabadaba dů. V modrozlatém provedení ozdůbek. A vypadá to hafo dobře. Ale stejně nemůžu si pomoct, ale tu vánoční atmosféru zatím moc nechytám. Asi mi k tomu tak trošku chybí ten jemný sněhový poprašek. To by pak byla dokonalost. A vánoční atmoška jak má být.

No nic, tož tě pic lidi, loučí se s vámi
vaše Fiera

zdroj videa: youtube.com

Pokrevní pouta (Bloodlines)- Richelle Mead

28. listopadu 2011 v 12:37 | Fiera |  vychází
Dámy, slečny, holčiny a pánové,
tak jsme se dočkali. Právě dnes by se oficiálně měla na pultech knihkupectví objevit Pokrevní pouta. První díl Spin-off série k Vampýrské akademii od Richelle Mead.

Anotace:
Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnou uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

Na závěr ještě připojuji odkaz na svůj překlad původní první kapitoly této knihy. Přečíst si ji můžete >>zde<<. Také se tu dozvíte, kde se kapitolka vzala a proč nakonec nebyla zařazena do knihy.

zdroj obrázku a anotace: Domino

Konečně víkend

25. listopadu 2011 v 23:47 | Fiera |  Deníček
Zdravíčko přátelé,
tak se konečně stalo, že týden uběhl a konečně je tu víkend. Jo holt už to tak nějak začíná, takové to období zápočtových testů a semestrálek. Tedy, ne že bych si chtěla stěžovat, ale začínám víc a víc objevovat ten malý (nebo velký problém), který mám- neumím se totiž učit. Takže pokud tuto věc někdo alespoň trochu ovládáte, napište mi jak?

Já jsem totiž asi děsně líný člověk, jelikož než se k tomu dokopu, tak to trvá tři dny a po chvíli mě to učení přestane bavit. Nebo už mi z toho začne hrabat. A při představě, že bych měla do hlavy narvat tohle, tamto a todlecto. Je mi akorát šoufl.

Jo fajn, teď vypadám jako někdo, kdo si pořád stěžuje, ale tak ať si. Proč si čas od času nepostěžovat, že jo.

A víte vy co? Dneska jsme psali fyziku. Nebyla těžká jenže já tam mám numerické chyby. No chápete jak jsem mohla napsat že 20 krát 60 je 120 a místo 1200. Jako fakt super, když mi to pak vyjde o jednu nulu míň- to jako fakt nasere. Když už vím jak příklad vypočítat, tak si tam udělám numerickou chybu. Jsem tak nasraná na vlastní blbost. Jako fakt na pytel, ach jo.

A ve středu test z fyziolky- jo učila jsem se, bylo to o něco málo úspěšnější než minulé, ale žádná sláva. Fakt mě to začíná štvát a děsit. A tak všechno dohromady. Já to prostě nedám, žádnou zkoušku a nic- páč mě ani přes zápočet k nim nepustí.

A úplně nejlepší konec semestru pro matiku a fyziku 16. prosince a na anču, fyziolku a biochemku budu chodit ještě do půli ledna. Super no. A začínám šílet.

No a proč sem pod takto vydeptaný článek nehodit nějaký vtípek? Abyste se aspoň trošku pobavili. Tyhle dva mě v poslední době opravdu dostali. Zvlášť ten druhý s Nemem. :D
V pekle je den otevřených dveří. Lucifer provází návštěvníky všemi prostory a ukazuje jim kde, co a jak. Všude se jen tancuje, chlastá, miluje, kouká na TV, hraje golf a prostě takový ten rajský luxusní život. Jeden z návštěvníků si však všimne jedněch zavřených dveří, zpod nichž vychází kouř. Otevře je a spatří celé řady kotlů, v nichž se vaří lidé, čerti je mlátí řetězy a přikládají do ohňů.
"Proboha, kdo to je tohle?" lekne se návštěvník.
"To jsou křesťané," odpoví Lucifer. A když vidí, jak jsou návštěvníci zděšení, pokrčí rameny a dodá trochu rozpačitě: "Oni to tak chtějí..."

"Ale já nebyl až tak ožralý!"
"Ne? Hodil jsi s mým křečkem o zem a řval: 'Pikaču, volím si tebe!' Potom jsi hodinu křičel ve skříni, že vchod do Narnie nefunguje a když jsi vylezl, řval jsi na moje auto: 'Optime, já dobře vím, že jsi to ty, TRANSFORMUJ se!' Zbytek noci jsi vypouštěl bazén s tím, že hledáš Nema a když ses vracel domů, skočil jsi po bezdomovci a nadšeně křičel: 'Brumbále, ty žiješ!'"

No nic, doufám, že jste na tom líp než já,
pac a pusu, vaše vyšilující
Fieruš

Nejoblíbenější vánoční píseň- nominace

20. listopadu 2011 v 14:39 | Fiera |  Soutěže+oceňka
Vánoční čas se blíží, a tak mě opět napadlo uspořádat soutěžní hlasování o nejoblíbenější vánoční písničku. Ať už českou či zahraniční.
Takže dneškem počínaje bych ráda zahájila nominační kolo. A co pro nominaci musíte udělat?

Pro nominaci stačí do komentářů napsat:
  1. nick a svůj blog (pokud nemáte blog nevadí)
  2. nominovanou písničku
  3. interpreta písničky
  4. proč zrovna tahle písnička (tento bod je dobrovolný)
Budu ráda, když se zapojíte. Chtěla bych tu vidět tak 10 písní. Aby se potom postupně každý týden až do vánoc mohlo konat kolo, do kterého poustoupí písničky z nevyšším počtem hlasů. A písnička pak byla vybraná alespoň z nějaké "konkurence".
No a na závěr ještě připojuji svoji nejoblíbenější vánoční písničku s názvem Hříbě s rolničkou.
zdroj videa: youtube.com

Hairspray

19. listopadu 2011 v 20:11 | Fiera |  Filmy
Tak nějak jsem měla chuť kouknout na nějaký muzikál. To víte já a moje láska k muzikálům. A nějak mě napadlo, že jsem kdysi chtěla zkouknout Hairspray. A tak mi přišel na mysl a já ho tedy zkoukla.


žánr: muzikál
postavy: Tracy (Nikki Blonsky), Penny (Amanda Bynes), Amber (Britanny Snow), Seawead (Elijah Kelley)
motto: It was a time of tradition, a time of values, and a time...to shake things up.

děj: Tracy má o pár kilo navíc, ale neskutečně ji baví tancování a sní o tom, že se dostane do TV pořadu o tancovaní. A dělá vše pro to, aby se jí tento sen splnil. Nakonec se jí to podaří, ale Tracy zjišťuje, že svět je plný předsudků a všechno není jednoduché a rozhodne se s tím něco udělat.

můj názor: Vyčsané vlasy, blbé kecy, roztančená těla a první tóny skvěle hudby z tohoto muzikálu a mně bylo jasné, že to mě bude bavit. A taky že bavilo. Kupodivu tenhle muzikál se zaměuje i na rasovou nerovnost, proti které se rozhodne Tracy bojovat. Sice způsobem pěkným, ale vzhledem k určitým věcem, pochybuji, že by se to v USA mohla stát. (Narážka na živé vysílání, zpožděné o 5 sekund nebo o kolik. No možná to v té době ještě nebylo.)
No prostě jsem byla příjemně překvapená, akorát ten konec opět typicky muzikálově/americky přeslazenější. Ale to už asi k tomu patří.

Kreativita=> pletení

19. listopadu 2011 v 19:46 | Fiera
Zdravím přátelé,
tak se vám opět po trošku delší odmlce hlásím. Víte ono poslední dobou je toho ve škole trošku víc. Tak trochu je cítit, že se blíží konec semestru. Začínají se psát zápočtové a koncosemestrové testy. Prostě děs. Nic neumín, nic nestíhám a nic mi nechce do té zatracené hlavy nalézt. Ach jo. Ale tenhle článek nemá být o tom, jak si stěžuju.

Jen se tu chci zmínit o tom, že moje bábička se dala po letech do pletení a slíbila sestřence, že jí uplete šálu. Takže v onen sváteční den čtvrtek 17. listopadu jsme seděli všichni v obýváku, koukali na pohádku a bábi pletla. No a popravdě já jsem si dopoledne hrála s korálky, máti chtěla vyzkoušet takové hvězdičky z korálků, tak jsem zkoušela. Několik jsem jich udělala, ale pak už mě to přestalo bavit. No a při pozorování bábičky jsem prostě dostala takový záchvat kreativity, že si zkusím to pletení taky.

Mamina ve skříni vylovila megalomanské zásobe vlny na pletení. (Vážně, tolik bych nečekala, že se toho do té skříně mohlo vejít.) A pak se mi dala do vysvětlování jak na to. No upřímně, hrála jsem si s tím asi 4 hodiny než mě to omrzelo. A pořád dokolečka, začátek, dvě tři řady rozplést a znovu. Ani nevím, proč, ale děsně mě to bavilo. :D Taková dobrá činnost k televizi. Jakože vážně.:D

Sice dost silně pochybuju o tom, že by z pod mých rukou tímhle stylem něco mohlo vzniknout, ale proč se takhle nezabavit, že jo. :D A hlavně, když se při tom člověk tak úžasně odreaguje.

Tož zatím se mějte pěkně,
vaše Fiera

Revenge

9. listopadu 2011 v 9:07 | Fiera |  Filmy
File:Revenge-abc-logo-550x309.jpg
Už je to nějakou dobu, co jsem objevila seriál Revenge. Vysílá ho americká stanice ABC (pozor není to ABC Family), každou středu (pokud nejsou tolik oblíbené pauzy :D)

žánr: drama, rodinný
postavy: Amanda Clark/Emily Thorn (Emily VamCamp), Victoria Greyson (Madeleine Stowe), Nolan Rosse (Gabriel Mann)
děj: Amanda Clark se vrací do The Hamptons pod novým jménem- Emily Thorn, aby vykonala pomstu na lidech, kteří zradili jejího otce. Ten byl před cca 16 lety neprávem obviněn a odsouzen za teroristický útok. Amanda byla přesunuta do dětského domova=> polepšovny a celkově přišla o své dětství.
V její mstě jí pomáhá Nolan, který díky Amandinému otci mohl rozjet svůj úspěšný podnik, a také jako jedinný ví, kdo Emily ve skutečnosti je.

můj názor: Příběh je celý zasazen do vyšší společnosti. Ukazuje kromě Emilyiných pletich i jiné intriky ve společnosti. Odhaluje temná pozadí jednotlivých postav. Ale co se mi nejvíc líbí a mají obdiv scénáristé za jednotlivé "odstraňování" lidí, kteří Emily a jejímu otci ublížili.
Taková příjemná oddechovka, po které si budete připadat, že vás neustále někdo sleduje.

zdroj obrázku: wikipedia

Ahoj sluníčko

9. listopadu 2011 v 8:50 | Fiera |  já versus me
Dobrý den přátelé,
přeji vám krásné ránko. Asi před hodinkou jsem se vzbudily pod doteky slunečních paprsků. Takové krásné probuzeníčko. A teď koukám z okna jak venku krásně svítí a když otevřu okno, není tam vůbec zima, je tam krásně teplo. Řekla bych, že až takové babí léto. Krása. A za chvíličku se tímhle krásným dnem půjdu projít.

Takže vám všem, přeji krásné dobré ráno a úspěšný start do dnešního hezkého dne.

vaše Fierush

Dnešní Vánoce

8. listopadu 2011 v 20:03 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
jak se vede? Doufám, že dobře, jelikož u mě je to nic moc. Nic nestíhám, furt samé protokoly. Grr. Vůbec bych si nestěžovala, kdyby neexistovalo období zkouškové. Heh mám trošku problém s pojmutím kvant učení.
Zdá se vám, že když na gymplu proberete z matiky 4 učebnice za rok, a pak si z nich napíšete velkou písemku hodně? Heh není nad to, když za měsíc a půl proberete 3 učebnice do fyziky, ještě jste do toho pomalu ani nestačili nakouknout a už se přiblížilo zápočtové, kde z toho máte psát zápočet, a pak ještě zkoušku. A to nepočítám ještě ty dvě další učebnice, které máme probrat. Fuj tedy.
Ne vůbec vás nechci děsit, to jako v žádné případě, jen si to zase potřebuju někde vyžvanit.
Ale už mě to všechno štve. Fyzika na vysoké mi připománá počítání ve třech bodech, které když uděláte tak máte v 90 % případů správný postup. Ty body jsou:
  1. nakreslíte si obrázek situace
  2. hodíte to do nejlépe do soustavy souřadnic
  3. zintegrujete, případně zderivujete
Toť vše. Krom toho, že nechápu, proč se všechno integruje, když se to pak jaksi rozepíše a žádná integrace se nepočítá, ale co už. Prostě to tak je a to nezměním. Bohužel, či bohudík? :D

Ale abych se konečně dostala k tomu, proč sem píšu. Lidi já měla dneska prostě Vánoce. A to i přes to, že nesnáším vánoční světýlka a výzdobu měsíce dopředu. Což mě mimochodem dneska udivilo, že už je 8. listopadu. No chápete to, v pátek je sv. Martina. Tak si říkám, jestli bude sněžit, ale vzhledem, k tomu jak to zatím vypadá si to nemyslím. A kupodivu, ačkoli sníh a lyžování a snowboarding miluju, jsem za to ráda. Nesnáším chození do školy na 17:00 a vydání se na zpáteční cestu kolem 19:00. Ne, fakt se mi ta tma a večerní vyučko nelíbí. Kór když je to zase fyzika.
Ale co, dneska jsme měli zase labáky z fyziky. Nějaké jednoduché. Tedy vzhledem k tomu, kolik materiálu a jak to v těch materiálech vypadalo složitě. Každopádně se zase odevzdávaly protokoly. Heh většinou je vrací, víte. Jakože, prostě, když tam máte něco špatně- posunutou osu v grafu, přehozené hodnoty v tabulce, něco vám tam schází atd. A musíte si to předělat či přidělat. A pak na to zase koukne a buď vezme nebo vrátí. A víte co, jediný protokol, který mi vzal napoprvé byl z prvních labáků, další už mi bral až na podruhé. Ale dneska, dneska mi vzal oba, protokoly. Hečky. Ten z minula, co mi vrátil, kvůli trošku pomotanému umístění vypočtených hodnot do dané tabulky. Ale i ten nový, se kterým jsem se mořila. A nejlepší když se zeptal- chápete to, on mluvil dneska. :D "A proč jste si to všechno nenechala vyhodit z excelu?" "No protože, podle zadání, jsme to měli počítat, a pak až si to nechat vyhodit a provnat,"zněla má odpověď. Jen pokýval hlavou znovu prolistoval. A když už jsem si myslela, že mi to vrátí. Napsal tam hezkou jedničku a vzal si ho. :D Jaba daba dů.
Jó jsem měla dneska Vánoce. :D Jupí.

A ty hnusné večerní numeriky. Lidi držte se, já se dneska chytala. Asi proto, že se to všechno motalo kolem jednoho (integračního) vzorečku a bylo to podobné, ale i tak. :D Prostě jo.
A večer jsem viděla ta světýlka, vánoční výzdobu, na nějakém "nekomerčním" stavení. No fajn, asi tak nekomerční nebyl, ale taky to nebyl žádnej obchoďák. Tak se mi z dnešního dne staly dokonalé Vánoce.

Heh, jestli se někdo tou mojí snůškou výlevu prokousal až sem má můj obdiv.

Mějte se tu pěkně,
vaše Fierush (jde šrotit fyziolku na zítřejší testík :D)

Marley&Já

7. listopadu 2011 v 12:18 | Fiera |  Filmy

A zase se tu je jeden filmík, který jsem zhlédla v televizi. Tak nějak mě zaujalo, že o pejskovi a hrají v něm Owen Wilson s Jennifer Aniston- dva oblíbenici. (Já mám celkem dost a přitom málo oblíbenců, takže neřešte.)
žánr: komedie, rodinný, romantický
postavy: John Grogan (Owen Wilson), Jennifer Grogan (Jennifer Aniston), Marley
děj: Po svatbě se žurnalisti John a Jennifer stěhují na Floridu. John věnuje Jennifer k narozeninám štěně labradora, kterého pojmenují Marley. Jenže Marley není obyčejný pes, je to ten nejhorší pes na světě. Jak mu často John a Jenn říkají, protože jim vyvádí samou neplechu- např. prokouše zeď, rozhouše pohovku, za bouřky štěká a knučí, na vycházce táhne své páničky za sebou...
John začne o zážitcích s Marleyem psát sloupky- někdy jsou veselé, jindy smutné.
I přesto všechno si John s Jenn i se svými dětmi, které časem přijdou, Marleyho oblíbí, přiroste jim k srdci a stane se členem jejich rodiny.
můj názor: Ze začátku jsem si říkala šmankoto, co se z toho vyklube. No počkám do reklamy jestli mě to chytne nebo ne. A světe div se, ještě před reklamou mě to chytlo. Miluju pejsky a "zlevněné štěně" bylo prostě dokonalé. Ty kousky, které vyváděl, k popukání. A do toho proložení osobními příběhy Johna s Jenn a jejich přáteli.
A víte co mě dostlo? Čekala jsem, že to bude končit Marleyho usnutím na věky. Ale fakt mě to dostalo. Protě oni to hráli ten zármutek ti herci na ztrátou mazlíčka tak dokonale, že jsem na konci filmu brečela. Chápete to? Já většinou u filmů nebrečím, maximálně se mi zamží oči, ale opravdové slzy. To se dlouho nestalo.
Takže pro mě to byl famózní filmík.
zdroj obrázku: Bux.cz

Bloodlines- chapter 7- překlad (část III.)

6. listopadu 2011 v 11:26 | Christina/ AliPeli/ Niënor |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Zdravím přátele a příznivce knihy Bloodlines,
je tu pro vás nachystaná závěrečná část 7. kapitoly knihy, převzata z blogu sci-fichylacky.blog.cz. A je tu už zveřejněna od dnešního rána i první část 8. kapitolky.
Takže vám přeji příjemné počtení.
A tentokrát se na překladu a korektuře podílely tři dívky. Christina, AliPeli a Niënor

Kapitola 7.- part III/III
Ušklíbla jsem se. "Potom definitivně nepomůžu, i kdybych mohla. Nemůžeš mě podplatit, abych obešla Abeho."
Mohla jsem vidět Adriana připravující ho se na další argument a rozhodla jsem se odejít. Otočila jsem se k němu zády a bez dalších protestů jsem zamířila ven z kuchyně a zpět do obývacího pokoje. Tam jsem našla Jill a Leeho povídající si a Jill měla na sobě první opravdový úsměv, který jsem na chvíli zahlédla.
Smála se nějaké připomínce a pak se podívala na můj vstup.
"Ahoj, Sydney," řekla.
"Ahoj,"řekla jsem. "Jsi připravená vyrazit?
"Je čas?" zeptala se. Ona i Lee vypadali zklamaně, ale pak odpověděla na vlastní otázku. "Hádám, že je. Ty máš nejspíš domácí úkoly a Eddie se už pravděpodobně bojí."
Adrian vstoupil do místnosti za mnou, vypadal nafučeně. Jil se na něj podívala a na okamžik se její pohled obrátil do sebe a stejně tak její mysl byla pryč. Potom se otočila ke mně. "Jo," řekla "Měly bychom jít. Doufám, že si budeme moci promluvit později, Lee."

Speak to me & stěhování

3. listopadu 2011 v 17:14 | Fiera |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Zdravím přátelé,
mám tu pro vás všechny, kteří jste pravidelně navštěvovali stránky speak-to-me.blog.cz špatnou zprávu- tento blog skončil.

Ale dobrou zprávou je, že se přesouvá na nové místo >>>speak-to-you-fantasy.blog.cz<<<. Takže všichni fanoušci Vampýrské akademie, Richelle Mead a dalších fantazy už zase víte kam zamířit. ;)

Bloodlines- chapter 7- překlad (část II.)

3. listopadu 2011 v 14:12 | Christina/AliPeli |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Dámy a pánové,
je tu druhá část sedmé kapitoly Bloodlines. Kapitola je převzata z blogu sci-fichylacky.blog.cz, kde se v překladu knihy dále pokračuje.
Přeji vám příjemné počtení.
Překlad: Christina
Korektura: AliPeli
Korektura 2: Fiera (omlouvám se děvčatů, ale prostě já ty chybajzny musela opravit. :D)

Kapitola 7.- part II/III
"Jo, myslím, že ano. Chci říct, že nevím. Nejsem si jistá, jak se věci tak zpackaly. Chtěla vidět Adriana z nějakého důvodu. Možná může pomoct."
"Je to Moroj," řekl Lee pragmaticky. "Možná že je to jen něco, čemu on může porozumět, něco to ty s Eddiem nemůžete. Nic ve zlém."
"Žádný problém," řekla jsem. Bylo přirozené, že já a Jill bychom měly odlišné názory - já jsem člověk, ona je upír, konec konců. Nemohly jsme být víc rozdílné, i kdybychom se snažily, ve skutečnosti, jsem to preferovala.
"Chodíš do školy… v Los Angles? Lidské školy?" Nebylo to tak divné chování pro Moroje. Někdy jsou uzavření ve vlastních komunitách, někdy se snaží splynout s velkým lidským městem.

Jednou ano, třikrát možná/ Určitě, možná

2. listopadu 2011 v 20:47 | Fiera |  Filmy
No a nedávno jsem se po dlouhé době dívala zase na něco v TV, jo to už se dlouho nestlo. Tentokrát mě v programu zaujal film s názvem Jednou ano, třikrát možná. Který jsem pak na netu našla s českým názvem Určitě, možná (což má mimochodem mnohem blíž k originálnímu názvu.

žánr: romatický, komedie

postavy: Will Hayes (Ryan Reynolds), Maya Hayes (Abigail Breslin), Emily/Sarah (Elizabeth Banks), April (Isla Fisher), Summer (Rachel Weisz)

děj: Will vyzvedává svoji malou dcerku Mayu ze školy poté, co měla sexuální výchovu. Maya se svého tatínka jako správné zvídavé dítě vyptává na spoustu věcí. A jelikož je Will v rozvodovém řízení s Mayinou mámou, ptá se dcerka na spoustu dalších věcí.
Will se nakonec rozhodne vyprávět dceři příběh o sobě a "svých

ženách", které mu zasáhly do života. Přičemž pozmění jména a Maya má hádat, které z těchto dam je její maminkou.
A na konci se skrývá nečekané odhalení.

můj názor: Rozhodně mě zaujalo zajímavé zasazení děje- vyprávění příběhu malé holčičce. A ne, že by tam něco
Určitě, možná
vynechával. "Tati tys kouřil?" aneb celkově nepodstatný detail, který Mayu překvapil.
Super náhled zpátky do doby počátků mobilních telefonů- aneb cihel s výsuvnou anténkou. Ano musím přiznat, že se mi líbilo, že se ten příběh odehrával v delším časovém intervalu, než většina romatiše filmů. Kde se lidé potkají, zamilují, vezmou a žijí šťastně až do smrti. :D
A ten konec, heh abych tak řekla. Přišlo mi to jako: "Když bude tatínek šťastný s nějakou paní, kterou má rád, nevadí mi, že se rodiče rozvedou." To se mi zdálo trošku mimo mísu, že by se dítě smířilo s tím, že se rodiče rozvedli, ale hlavně, že táta bude žít šťastně až do smrti se svou životní láskou. Ale co už. Celkově se na to dobře koukalo.

PS: Já si to prostě nemohla odpustit a musela sem hodit oba DVD obaly jak originálu- kde se mi líbí to, že je tam i ona osůbka, která celé vypravování příběhu způsobila. Na té české se mi líbí jak je udělané to srdíčko, ale jinak mi přijde trošku přesrdíčkovaná a moc červená. :D A mimochodem, který z přebalů se zamlouvá víc vám?

zdroj obrázku: Amazon, Popron

Zkus mě rozesmát

2. listopadu 2011 v 19:44 | Fiera |  Filmy
Just Go With ItPo nějaké době sem přidávám opět něco k nějakému filmu. Tentokrát se mou obětí stal film Zkus mě rozesmát v originále Just Go With It.

žánr: romantický, komedie

postavy: Denny Maccabee (Adam Sandler), Katherine (Jennifer Aniston), Palmer (Brooklyn Decker)

motto: Sometime you need a girl, to get the girl. (Někdy k tomu, abys získal dívku potřebuješ jinou).

děj: Denny je úspěšný plastický chirurg. Užívá si přízně dam, ale ještě žádná se mu nedostala "pod kůži", tedy když nepočítáme tu ze začátku, kdy ještě nebyl chirurgem- tak trošku se mu nevyvedla svatba.
K "balení" žen využívá svého prstenu z neuskutečněného manželství. To se mu však vymstí, když potká Palmer. Denny je pak okolnostmi přinucen předstírat, že je ženatý- tedy spíš v rozvodovém řízení. A přesvědčí, aby sehrála jeho téměř ex-manželku. No a aby to nebylo jednoduché na jednu lež se nabalují další a další.
Nakonec jedou Denny a jeho kamarád, Palmer a Katherine se svými dvěma dětmi na společnou dovolenou na Havaj.
Kde věci dostanou poněkud "neočekáváný" směr.

můj názor: Mám ráda Aniston jako herečku a Sandler mi taky nevadí. K filmu mě vlastně přivedl jeho název, měla jsem chuť se prostě zasmát u nějaké pošahané americké romantické komedie. A tenhle účel film splnil.
No jelikož znám americké filmy, tak mi bylo víceméně po deseti munutách jasné, jak to všechno dopadne. Ale i přesto mi vůbec nevadilo se na film dívat. Spousta vtipných situací- třeba tanec s kokosovým ořechem (nebo co to bylo) a další věci opravdu pobavily.
Takže v jistém slova smyslu film i příjemně překvapil. ;)

zdroj obrázku: Falcon

Bloodlines- chapter 7- překlad (část I.)

1. listopadu 2011 v 9:19 | Christina/AliPeli |  Skladiště aneb co se jinam nevešlo
Dámy a pánové,
je tu první část sedmé kapitoly Bloodlines. A tahle kapitolka je převzata z blogu sci-fichylacky.blog.cz, kde se bude v překladu nadále pokračovat. Jak už jsem dříve avizovala, takže sem vám ještě uveřejním celou 7.kapitolku a zbytek už najdete na výše uvedeném blogu. (Případně sem budu dávat vědět, zda už kapitola vyšla nebo ne. ;) )
Přeji vám příjemné počtení. A chválím Christinu za překlad.
A ještě důležité informace o překladatelce a korektorce:
Přeložila: Christina
Korektura: AlePeli

Kapitola 7.- part I/III
"ADRIAN?" ŘEKLA JSEM V PŘEKPENÍ. "Co on má co dělat s něčím z tohohle?" Jill jen zavrtěla hlavou a prosebně se na mě zadívala.
"Prosím, jen mě k němu vezmi."
"Ale pojedeme tam za pár dní kvůli tvému krmení."
"Já vím," řekla Jill. "Ale já ho potřebuji vidět teď. On je jediný, kdo mi bude rozumět." Zjistila jsem, že je těžké tomu věřit. "Ty říkáš, že bych já nemohla? Nebo dokonce i Eddie nemohl?"
Zasténala. "Ne. Ty to nesmíš říct Eddiemu. Vyletí z kůže."
Snažila jsem se nemračit, jak jsem všechno přemítala. Proč by Jill potřebovala vidět Adriana po téhle nehodě ve škole? Adrian tomu nemohl nijak pomoci. Jako alchymista mám nejlepší pozici podat stížnost. Potřebovala Jill jen morální podporu? Pamatuji si, jak Jill objímala Adriana na rozloučenou a najednou jí napadlo, jestli do něj není poblázněná. Protože určitě, jestli se Jill potřebuje cítit chráněná někým, Eddie by pro to byl lepším zdrojem. Nebo nebyl? Eddie by v jeho rozhořčení pravděpodobně začal házet kancelářské stoly okolo. Držet tohle od něj dál možná není špatný nápad.
"Dobře," řekla jsem nakonec. "Jdeme."