Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Červen 2012

Po 11 dnech zpátky v ČR

27. června 2012 v 21:13 | Fiera |  Deníček
Zdravím přátelé,
tak vám tu chci zanechat krátký článeček. Jak jste si asi všimli, delší dobu jsem se tu neobjevila a proč? Protože jsem si odjela na jedenáct dní jen tak prostě do Litvy. Zítra nebo v nejbližších dnech vám napíšu víc, teď jsem na to strašně utahaná, takže prostě jen takové kraťoučké info.

PS: Miluju 17 hodinové cesty vlakem se třemi přestupy a letět pravidelnými linkami. :) Jó, život je fajn.

Nedotknutelní/Intouchables

12. června 2012 v 20:45 | Fiera |  Filmy
Tak po dlouhé době mám zase jeden film, který prostě musím zmínit. Tentokrát se jedná o francouzský film Intouchables u nás je teď v kinech jako Nedotknutelní. Ale přiznejme si, že se dal už i předtím najít a zhlédnout na netu. :D
Ale to je jedno, my jsme se se sestřenkou rozhodly, že tento film navštívíme v kině. A tak jsme na něj minulý týden zavítaly. A jak se nám to líbilo.
žánr: komedie, drama
postavy: Philippe(Francois Cluzet), Driss (Omar Sy)
děj: Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně "nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.

můj názor: Povedená komedie, ve které se ukrývají i "věčné pravdy", s ničím se příliš nemazlí a prostě je to realistické. No co si budeme vykládat, proč by to nebylo reálné, když je to založené na skutečném příběhu.
A úplně haluz jsem měla Fracoise, který byl celý film pohyblivý jen od krku nahoru. Jako fakt klobou dolů před ním, to zahrát muselo chtít pevné nervy. A ty grimasy, které dělal. To byl prostě opravdu velký hrecký výkon. zvlášť v některých těch situací.
Prostě frantíkům se zase jednou povedlo udělat pořádnou komedii a to tentokrát byla psána samotným životem.

No a trochu od tématu, bylo to v originále s titulkama. A já byla vážně mile překvapena, že jsem celkem i rozumněla, nejen výrazům, ale sem tam i celým větám.

zdroj anotace: csfd.cz
zdroj obrázku: cinema.theiapolis.com

Pamětníci aneb když babi slaví

12. června 2012 v 20:12 | Fiera |  Deníček
Zdravím vás přátelé,
tak se zase hlásím se svým deníčkovým vykecáváním. To koukáte co?

Takže jak jste možná postřehli od minulé středy mám volno. No a moje babča má 7.6. narozky, takže jsme je v neděli slavili. No však to určitě znáte, prostě rodinná slezina. No jen s tím rozdílem, že se sejdou obě moje babičky (mimochodem mám je obě stejně staré, rozdíl jen necelého půlroku) a babiččina mladší sestra-tetička. No prostě takové pamětničky.

No tetička je strašně moc ukecaná ženská, vždycky, když jsme u ní nebo ona u nás tak se dozvíme tolik věcí. Kdo, s kým, kde, kdy a proč atd. No prostě síla. Jenže tentokrát se nám večer rozvykládala o dobách dávno minulých. Tedy o svém dětství cca od 5 let, o tom jak se měli za II. světové, jak byla za všechno bita. Atd. No prostě jsme měli takovou 3 hodinovou vzpomínačku a přibližovačku. Ale kupodivu to bylo velmi zajímavé. To se prostě nepřihodí každému, aby měl takovéhle vyprávění.

Jasně, když jsem byla malá tak jsem vždycky po bábi chtěla, aby povídala o svém dětství a sourozencích. Myslím, že jsem si tím kompenzovala, že já sama žádné sourozence nemám. Kdežto bábička je ze sedmi dětí.

Při tomle vyprávění mě napadlo jestli se i ostatní takhle stýkají se svými prarodiči či praprarodiči, kteří by jim občas povykládali něco ze svého dětství. A to ne ve smyslu: "To já když jsem byl mladý stál rohlík 5 haléřů." Takže pokud jste tenhle článek četli písnite mi prosím do komentů jestli jste si také takto někdy vykládali se staršími příslušníky své rodiny nebo známými.

Tak teď už pac a pusu,
vaše Fierush

"Ke dni dětí"

7. června 2012 v 10:29 | Fiera |  Moje bibliotéka
Tak po delší době zase nějaká přehlídka nových přírustků do mé knihovničky. Začnu těmi úplně nejnovějšími, které jsem si pořídila "ke dni dětí". No tedy dítě sice nejsem, ale proč nevyužít slev pro děti, že ano. Tak jsem si prostě na den dětí objednala. Těmi to úlovky se staly dvě knížečky.První je Cinder od Melissy Meyer.
Ta se podle všeho jeví tak trošku jako lehce do moderní doby převedená SněhurkoPopelka.
I když tedy název by spíš napovídal k té Popelce. :D
Mělo by to být příjemné čtení na léto. Ale uvidíme až přečtu.

Drouhou je kniha Tak padne náš svět od Megan Crewe.
Podle anotace to vypadá na trošku jiný dystopický příběh. Ten bych podle obálky rozhodně nečekala.
Obálka mi spíš připomíná nějakou teorii o konci světa, která je "vědecky" podložená.
Ale co, kniha velmi zaujala anotací, takže uvidíme jak to dopadne až si přečtu.Tak tím bych Den dětí zakončila. A teď ještě knížečka.
Tu jsem měla v merku už delší dobu, takže když jsem se dočetla, že vyjde u nás skákala jsem radostí hodně vysoko. Ano měla skvělé ohlasy na GoodReads. A spousta knižní blogerů, kteří četli ať už v originále či readingcopies se také přikláněla ke kladnému hodnocení. A navíc má nádhernou obálku.
Takže jsem minulý týden zavítala do knihkupáku a pořídila si ji. No a hned ji celou zhltla. A co si o ní myslím jste si tak trošku už mohli přečíst TADY.Tak a to je vše, moji milí přátelé.

zdroje obráků: egmont.cz, cooboo.cz

Prázdniny započly

6. června 2012 v 18:03 | Fiera |  Deníček
Zdravím vás miláčkové,
tak je to tu. Před chvílí jsem se vrátila z poslední zkoušky a světe div. Všechny jsem je tento semestr dala napoprvé. Takže ano, právě teď mi začly prázdniny. Jaba daba důů, prázdniny jsou tu. Konečně se bude pořádně číst. No jo já vím, že maminka zaúkoluje jinak, ale nechte mě chvíli snít.

Víte co je však podivuhodností. Jo mám všechny zkoušky. A mám to tentokrát trošku různorodější, jenže Ačko je opět nedosažitelnou metou. Ach jo, já bych aspoň jedno Ačko chtěla. Chtěla bych je vidět, jak krásně vypadá zapsané v isu. Jenže o tom si můžu zase na půl roku nechat zdát ach jo. Jsem fakt úpa debil, když i ti, co vypadají na debily mají z něčeho A a téměř ze všeho lepší známky než já.
Ale co, alespoň se můžu pokochat Béčkem. I když stříškové áčko vypadá lépe než boubelaté béčko. Ale co už.

A dneska večer hurá na ohňostoroj, pokochat se, tak snad nebude pršet. A zítra něco zařídit a když vyjde počasí, šla bych se kouknout po dlouhé době do ZOO. Přidáte se někdo? :D

No fajn, tak já to tu ukončím, páč vy stejně na to nejste zvědaví. Tak si užijte poslední dny školy, nebo zkouškové či začínající prázdniny.

Tě pic a mějte se,
Fierush

PS: A teď se půjdu kouknou na PLL, jo včera byl první díl třetí řady, tak jsem zvědav, co tam vykouzlili. :)