Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Listopad 2012

Kreatura jež stvořila tento blog

12. listopadu 2012 v 19:36 | Fiera |  já versus me
Zdravím vás,
po nějaké době jsem opět zavítala na tento svůj blogový koutek. A zaujalo mě toto TT, tak jsem se rozhodla zase něco sepsat. Snad se kvůli tomu nebudete zlobit.
Ano tento blog tu za těch víc jak 5 let své existence se mnou zažil spoustu věcí. A taky to na něm samozřejmě zanechalo viditelné stopy. A myslím, že o mé osobnosti hodně vypopovídá. Protože za tu dobu se tu nashromáždila spousta věcí.
A takovou jaká jsem byla na začátku blogaření, takovou mě lidé, které jsem potkala před rokem, měsícem, včera nebo dnes neznají. Ale tenhle blog mě tak zná. A je s podivem, že někteří lidé s nimiž se znám delší dobu než je funkčnost tohoto místa, mě neznají v určitých ohledech tak jako ti, kteří to tu prozkoumali píď po pídi.

Jen pro stručné shrnutí, co si blog se mnou prožil:
  • první rok: deníčkové zápisy, obsahy přečtených knih, zhlédnuté filmy, vtipy, o hercích/herečkách, tvořivka, počátky školního sepisování povídek, počátek "Kde jsem byla?"
  • druhý rok: Deníčkové zápisy, počátky spřátelování, školní sepisování povídek, počátky FF a vlastní povídkové tvorby, vznik Fiery, zapojování se do bleskovek a spol, vznik Skladiště s hovadinami, Music of my Heart, Na světlo (jež se moc nevyvedlo), Twilight manie(červenec), obsahy přečtených knih
  • třetí rok: deníčkové zápisy, zhlédnuté filmy, Music of my Heart, Kde jsem byla?, Skladiště, bleskovky, psaní povídek, JB manie, filmy
  • čtvrtý rok: deníčkové zápisy, Music of my Heart, psaní povídek( začátek a konec roku), obsahy přečtených knih, rubrika Můj názor, rope skipping
  • pátý rok: deníčkové zápisy, psaní povídek, Můj názor, obsahy přečtených knih, Music of my Heart, filmy, divadla, Kde jsem byla?, tvořivka, pokus o překlad knihy
  • šestý rok: debáčkové zápisy, Music of my Heart, Knihy v mých myšlenkách a další knižní články, divadla, Kde jsem byla
A teď ještě vysvětlivky k barvám- červená a modrá jsou ty rubriky, které mají své místo pořád. A oranžovou jsou víceméně témata, v jejichž duchu se blog v daný rok nesl.

A co to všechno vlastné o mé osobnosti vypovídá? Že jsem celkem komplikovaný člověk mnoha zájmu, který povětšinou není schopen dotáhnout věci do konce.
Nebo si snad myslíte něco jiného? Pokud ano písněte mi do komentů, docela by mě to zajímalo.

Tak pac a pusu,
vaše Fierush

Kréta, královna středomoří

8. listopadu 2012 v 22:15 | Fiera |  kde jsem byla?
S velkým zpožděním tu přináším pár slibovaných obrázků z letní dovolené na Krétě. A to abyste se mohli pokochat a cítit se jako u moře v teple. A ne v té plýskanici, co je za okny.

Jako první je obrázek vláčku. Takovými vláčky jsme jeli na výlety. Tímto bílomodrým k vodopádům a obdobným červeně natřeným ke sladkovodnímu jezírku.

Tak a tady jedna fotečka od zmíněného sladkovodního jezírka. Kdo by to byl řekl, že tam potkáme labutě. A ještě k tomu takové parádnice. Jinak v jezírku je možné se koupat, půjčit si šlapadlo a projet se po něm.

A tady fotečka z výletu k vodopádům. No spíš tedy vodě protékající v tavernách přes různé překážky. A krásně se tam u vodopádků sedí a poslouchá jejich "zpěv". Příjemné prostředí.

Další obrázek pochází z lodního výletu do zátoky Balos a na nedalekou pevnost. Abyste se na pevnost dostali, čekal vás cca 15 minutový výšlap po nepříliš stabilních schodcích a občas dosti kluzkých kamenech. V žabkách žádná slast. Ale když jste vylezli nahoru, byli jste odměněni nádherným výhledem na zátoku Balos a pozůtatky pevnosti taky stojí za to. A jedna část je na fotce.

Další fotečka pochází z Jeskyňky, kterou mají upravenou jako kostel. Byla to jedna zastávka, když jsme jeli tuším na Elafonisi- pláže s růžovým pískem. No ten se mi ovšem moc růžový ani narůžovělý nezdál. Ale tak co už. Obě místa byla nádherná. Jinak jeskyni si můžete prolézest od A do Z a dokonce se dotknout i krápníků. Není to zakázané ;)

Tak a zakončím to tematicky fotkou z Knossu. Jak říkala naše průvodkyně- Mínojského paláce Knossu. Vybrala jsem tu méně typickou, aby tu nebylo to, co nejdete téměř všude na internetu.

Tak a to bylo vše, jen rychle letem světem. A s cestovatelským fotodeníčkem zase příště.