Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Leden 2013

Sumasumárum roku 2012

12. ledna 2013 v 9:16 | Fiera |  já versus me
Tak jako jsem se rozhodla zesumarizovat rok 2011, řekla jsem si, že se o to pokusím i s rokem loňským. A co mě tedy potkalo, ovlivnilo, překvapilo,...?

Leden
úspěšně jsem ukončila zdoláním všech zkoušek svůj první semestr na VŠ
zcela jsem se nechala pohltit fantasy a zvláště YA literaturou

Únor
prožila mrazivý týden na horách
učila kamošku na SNB
zahájila druhý semestr na VŠ

Březen
zúčastnila se týdne neklidu
navštívila představení Papežka (a pak si pěla písničky z ní :D)
přečetla první díl Píseň ledu a ohně
návštěva opery Carmen s dobrovolnicemi a jim se to líbilo a já měla z toho radost. :)

Španělsko- Pamplona, Alsasua

11. ledna 2013 v 10:30 | Fiera |  kde jsem byla?
Ano jak už jsem nastínila v předchozím článku v říjnu jsem se vydala do svého oblíbeného Španělska. Tentokrát opět do jiné části a to do Alsasui, ale vzali jsme to přes Pamplonu. A jak už jsem řekla nebyla to dovolená, ale školení. A o čem že to tedy celé bylo?

Celkově školení bylo od 23. do 27. října 2012 jela jsem se tam školit jako mentor. Čož o mně ti z vás, kteří sem zabloudí poněkud častěji určitě víte. Celé to bývá vždy takové veselejší poněvadž si sami rezervujete a vybíráte dopravu na místo určení. Sraz jsme měli plánován, abychom všichni byli do 4. hodiny odpolední v Pamploně ať už na letišti, autobusáku nebo vlakovém nádraží. No já si samozřejmě zvolila let. Ano málo jsem se loni nalítala. :D

No a celkově to celé začlo výborně, z Prahy jsme odlétali s hodinovým spožděním kvůli stávce dispečerů ve Francii, takže byl přetížen vzdušný prostor nad západní Evropou. No a jelikož jsme přestupovali v Madridu. Docela haluz no. Do Pamplony jsem docestovala bez zavazadla. Jó jen s batůžkem. A zrovinka jednou jsem v něm neměla nic náhradního. No co už. Naštěstí po tom, co jsem se s chlápíkem na letišti domluvila svou poor spanish kombinovanou s angličtinou on měl pro změnu poor english to abyste chápali, proč tam ta španělština, dorazily kufry další den kolem obědu. No a tady na obrázku budova v níž jsme bydleli.

Jináč parta jež se sešla byla super. Zastopení mělo Island, Skotsko, Anglie, Španělsko, Malta, Řecko, Bělorusko, Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Turecko, Maďarsko, ČR. Celá naše grupa je na obrázku.

Jelikož se jednalo o školení, tak jsme měli spoustu školících aktivit. Mám tedy nadměrné množství fotek z těchto aktivit. A těmi vás tu opravdu zahlcovat nehodlám. Nicméně je pravdou, že jsme se jeli podívat i do Pamplony. TAk se s vámi podělím o pár fotek jako první je večerní výhled na Pamplonu.
A druhá tu bude budova, o které vůbec nevím co je zač (Ano stydím se) ale má prostě úchvatnou architekturu.
edit: Jedná se o Pamplonskou radnici. (Děkuji Andrému)
A to je vše. Spoustu balkónku z Pamplony vám sem dávat nehodlám. Ano vím jsem jimi docela posedlá, ale co už, že ano. Stejně tak Alsasua, prostě je tu krásná architektura. A celkově je to moc krásná oblast.

Docela mě překvapilo, že nám nechali podvakrát ochutnat pravé španělské nátury. Rozumějte večerní život a to i takto v říjnu. A hlavně jsme měli 2 ty jejich půlnoční večeře. Sice mě to málem zabilo. Ale končit večeři v jednu je holt trošku nezvyk no. :) Nemluvě o počtu chodů a jídle cca od 9 večer. Ale zábava byla. Jó lidi miluju Španělsko, to jen pro případ, že bych to ještě neříkala. :D

A tímto bych tento článek zakončila. Mějte se fajně a cestujte o život. A rozhodně navštivte tuhle oblast, určitě překvapí. A myslím, že by tu bylo krásně i na kolech. To jen takový typ pro sportovce. :)

A zase jsme o rok starší...

10. ledna 2013 v 19:23 | Fiera |  Deníček
Zdravím vás přátelé v novém roce 2013.
Nějspíš si říkáte cože se zase ozývám po tak dlouhé době? To víte, konečně mám zase trošičku času.

V listopadu trochu začalo přituhovat. A navíc jsem byla tak nějak záhadně pohlcena svou zamilovaností do anglicky psaných knížek. No prostě jsem se tak nějak do nich začetla. A když jsem zrovna nečetla, tak jsem koukala na své seriály. Objevila jsem kouzlo Arrow. A v mezičase dělala věci do školy.
A to jsem se asi taky zapomněla pochlubit, že na začátku listopadu tuším 9. jsme se sestřenicí vyrazily v Brně na Kluse. Musím říct, super zážitek. Máme společnou fotku s Tomáškem a Jirkem. A jelikož jsme potkaly aji loňskou spolubydlu se ségrou, tak jsme si s nimi vyfotily ještě jednu skupinovější. Kluci, byli trošku překvapeni, ale proč ne, že jo. :)

A vidíte to mě přivedlo k tomu, že jsem se snad ani nezmínila, že jsem si v říjnu cca na týden odjela na školení do Španělska. Tam vám jsem si to užila. :D

No a prosinec. Tam už trochu víc přituhlo. To víte, konec semestru, zápočty a další srandy na uzavření semestru. Do toho Vánoce. No a poslední týden před Vánoci jsem si, trošku magorovsky, dala během 4 dní 4 zkoušky a zápočet. To, abych se mohla přes svátky otravovat s menším počtem učení. A mohla jet na hory s příbuzenstvem. Na to jsem se vám těšila, to ani nevíte jak.
(jinak na obrázku náš stromeček letoší, že jsme to měli krásně sladěné? :D)

Zvlášť, když jsem od Ježucha dostala new snowboadr. Tak jsem se těšila, že ho vyzkouším. A ano vyzkoušela- jezdí parádně. A co se mi taky povedlo bylo, že jsem poprvé za celý svůj život, co jezdím na lyžích potažmo boardu jezdila v dešti. Ale bylo to supr. Málo lidí a pěkně to fičelo. Takže se za dvě hodiny klidně sjelo to, co jindy za den. :)

No a po návratu z hor už to zase začalo zkoušky. A tento týden, každý den jedna. O určité události z úterý se raději ani zmiňovat nebudu, páč bych se vytočila akorát tak znovu. A díky tomu si udělám dnes večer volno a zítra zase na to najedu. Páč v pondělí mě čeká snad už poslední zkouška. Holt letos jich bylo nějak víc.

Nu nic miláčkové, mějte se krásně užívejte začátku roku (ačkoli už je půlka ledna, tedy téměř)
a pac a pusu,
vaše Fierush