Prosím o zhodnocení povídky Byl to Osud na motivy The Vampire Diaries >zde<

Květen 2014

Smile Healthily- Turecko 1.-7.6. 2013

15. května 2014 v 23:10 | Fiera |  kde jsem byla?
Zdravím přátelé,
tak jsem včera konečně úspěšně ukončila zkouškové. Ano už chvíli to vypadalo, že si jeden předmět zopáknu za rok. Naštěstí se poštěstilo a já s veselou nastoupím v září s čistým plátem do pátého semestru. Jen se děsím všeho toho kolem bakalářky.

Nebyla bych to já, abych si nevyrazila někam do ciziny. Letos jsem se rozhodla pro týdenní výlet do Turecka uprostřed zkouškového.

A co je na tom tak zvláštního? No v první řadě mne zaujal název projektu a jeho náplň. Až později jsem zjistili, že ho vlastně organizuje moje turecká kamarádka ze Španělska. Takže jsme si hned psaly, že se tam potkáme. A no. Všichni byli překvapeni, že se známe. Byla sranda.

Sice se celý projekt nevyvedl podle očekávání, ale jako již tradičně se sešla dobrá parta a to nejen nás z Česka, ale i s ostatních zemí. Tentokrát se s námi účastnila Arménie, Ukrajina, Polsko, Španělsko, Rusko a hostitelké Turecko.


psáno 9.7.2013

Ehhhhm

15. května 2014 v 22:38 | Fiera |  Deníček
Ahoj lidičky,
je to síla co? Ale po letech jsem si opět vzpomněla za vítala sem. No řekla jsem si, že bych zase mohla něco napsat. Ale co, to je otázka, že?

Tak v první řadě bych tu mohla napsat něco o tom, co jsem vlastně ty měsíce, co jsem tu nebyla dělala. Ale věřte mi je to celkem nuda. Pořád to samé. Nic moc se vlastně nezměnilo.

Na jednu stranu je to dobře na druhou je to škoda.

Ale přece jen něco zajímavého se stalo. Pamatujete jak jsem kdysi zmiňovala různé projekty v zahraničí? Tak jsem se jich pár za tu dobu opět účastnila.
v červnu 2013 v tureckém Izmiru
v srpnu 2013 ve španělské Murcii (Caravaca de la Cruz)
a letos v březnu jsem byla v arménském Jerevanu.

Možná si říkáte, proč jsem si vybrala zrovna Arménii. Důvod je jednoduchý, od toho, co u nás byla slečna z Arménie na rok jsem se rozhodla, že se tam chci někdy podívat, a tak jsem využila příležitosti, která se nabízela a byl to neskutečný týden. Armenie je prostě boží. Jo jasně je to na východ, netradiční destinace. Ale lidi tam jsou srdečný. Ačkoli to tam občas vypadá jak ze středověku, mají nádhernou přírodu a lidi vám umí rozsvítit den. Takže pokud budete mít příležitost určitě se tam podívejte. A pokud umíte rusky tak máte větší pravděpodobnost, že se domluvíte než třeba s angličtinou. ;)